Пошук металллома в воді
- Ліземо на глибину
- Використовуємо магніт на мосту
- Шукаємо на пляжах біля води
- Що можна знайти на пляжі
- Промисловий видобуток металобрухту з води
Видобуток і здача металобрухту на сьогоднішній день є досить поширеним хобі, здатним принести серйозний дохід.
зазвичай пошук металобрухту ведеться на старих полях, біля заводів, покинутих сіл, звалищах і багатьох інших місцях. Конкуренція тут досить велика, тому сподіватися на серйозний видобуток складно. Однак, коли вся земля досліджена, залишається вода!
Так, багато пошукові системи з часом починають звертати увагу саме на воду. Звичайно, видобуток металобрухту з води значно складніше і вимагає мати під рукою спеціальне обладнання. Однак, в результаті витрати цілком окупаються цікавими знахідками.
Ліземо на глибину
Якщо вас цікавить пошук саме з глибин річок, озер і водосховищ, то вам буде потрібно не звичайний металошукач, а спеціальний підводний металодетектор або потужний пошуковий магніт. І, звичайно ж, човен, що дозволяє досліджувати максимальну площу. В цьому випадку видобуток металобрухту з води стає більш ефективною.
Пошук з човна ведеться просто - пошуковий магніт прив'язується досить міцною (бажано тонкою, але ДУЖЕ міцної) мотузкою і закидається за борт, після чого людина сідає на весла і гребе в довільному напрямку. Будь-які предмети з дна, будь то потонула арматура, годинник, ніж, рама від велосипеда або трак від гусениці, чіпляються до магніту. Вам залишається лише час від часу перевіряти улов, витягаючи магніт і знімаючи видобуток.
Відео - пошук в човни за допомогою пошукового магніту:
Вартість магнітів сильно різниться. Деякі моделі можна придбати за 800 рублів, в той час як вартість інших може доходити до 10 тисяч рублів. В першу чергу це залежить від потужності. Чим дорожче магніт, тим він потужніший. Найслабші мають зчеплення потужністю в 80-100 кілограм. Зчеплення найбільш дорогих може доходити до 600-800 кілограм. Але більшість пошукових систем воліють знаходити компроміс, набуваючи пошукові магніти зі зчепленням від 150 до 250 кілограм.
Пошук металобрухту з пошуковим магнітом
Підходити до вибору зчеплення слід дуже уважно. Враховуйте, що число, вказане в характеристиках, швидше за просто демонструє потужність магніту, а не вказує на її точне значення. Адже якщо зчеплення магніту дорівнює 100 кг, значить він здатний продемонструвати його в ідеально чистій воді, перебуваючи поблизу від великого предмета, що не прихованого шаром мулу. Дістати цей же предмет в каламутній воді, та ще й прихований шаром піску або мулу, він швидше за все не зможе. Тому брати краще з запасом.
Пошукові магніти можуть відрізнятися не тільки за вартістю, але і по влаштуванню. У продажу зустрічаються односторонні і двосторонні моделі. Перші мають одне кільце - зверху. Другі два - зверху і збоку. Другі помітно дорожче, але їх зручніше використовувати в якості трала - тягніть магніт за собою і будьте впевнені, що будь-які металеві предмети, здатні магнітитися, впали йому на шляху, стануть вашою здобиччю.
Використовуємо магніт на мосту
Деякі люди, не маючи човна, вважають за краще використовувати магніти на мосту, переправах і пірсах. Це також цікаве рішення. Досить запастися довгою мотузкою, скинути магніт з моста і протягнути його кілька десятків метрів по дну. Адже люди, перебуваючи на мосту, можуть упустити в воду найрізноманітніші речі. А якщо цей міст стоїть на одному місці кілька десятків років (а може навіть змінив кілька інших, старих, які простояли тут століття-друге), то і кількість знахідок істотно зросте. Звичайно, при пошуку слід дотримуватися крайню обережність, щоб не поставити під удар своє життя або здоров'я. Але все-таки, це досить захоплююче заняття, яке обов'язково захопить вас.
Відео - пошук металобрухту в центрі Москви з моста:
Відео - пошук металу з пошуковим магнітом на переправі:
Шукаємо на пляжах біля води
Досить популярний пляжний пошук. Деякі шукачі обмежуються ювелірними виробами і монетами, але такий пошук далеко не завжди буває успішним, та й конкуренція в цій галузі дуже висока. А ось пошук металобрухту на пляжі може бути менш прибутковим, але майже завжди приносить задоволення. Для цього використовується металошукач, що підходить для роботи у воді. З ним проходять як уздовж смуги прибою, так і на невеликій глибині біля берега.
Пошук металобрухту на пляжі
Металеві предмети, що потрапили у воду (особливо в озерах і прісних водоймищах) можуть пролежати у воді багато місяців і навіть роки, але поступово хвилі виштовхують їх ближче до берега. Пісок і мул може приховати їх, так що, мимо можуть пройти тисячі людей і не звернути увагу. Зате якщо під рукою є металошукач, ви напевно не повернетеся додому без цікавих знахідок.
Якщо ми говоримо про брухті чорних металів, то варто шукати на пляжах радянських, особливо, які були поблизу човнової станції, стоянки рибалок або скупчення водної техніки.
Що можна знайти на пляжі
На таких пляжах (особливо під час відливу, якщо ми говоримо про море або водосховище) можна легко знайти якоря, старі якірні ланцюги, запчастини та кузовні частини судів .
Старий якір на пляжі
Пошук металобрухту на пляжі будуть ускладнювати сигнали від дрібних цілей - пробок, пивних банок, вушка від банок і т.д. Тому, якщо ви зібралися шукати виключно чорний металобрухт, то варто зменшити чутливість приладу і відключити кольорові сигнали.
На деяких віддалених і важкодоступних пляжах можна зустріти навіть давно забутий автомобіль. Теж непогана знахідка, плюс 500-600 кілограм чермета до вашої видобутку.
Іржавий автомобіль на пляжі
Промисловий видобуток металобрухту з води
Якщо говорити про великі обсяги металу і видобуток затоплених суден, труб, металоконструкцій, то тут мова вже піде про промисловий видобуток.
Наприклад, є фірми, які витягують з міських річок цілі трубопроводи, які підлягають заміні або демонтажу. Також піднімають на поверхню затонулі судна - баржі, човни і т.д.
Для такої роботи потрібне спеціальне обладнання - потужна лебідка з електродвигуном і редуктором, троси, спеціально навчені люди.
Якщо металобрухт витягують з річки - то роботи проводяться на березі. При витягуванні з води трубопроводу один його кінець кріпиться за трос, робиться натяжка. після цього на іншому березі відрізають другий кінець трубопроводу - він починає вільно сплавлятися за течією і в цьому час лебідка поступово підтаскує труби на берег, де частина відрізається, трос переціплаяется і так просіходіт поки не витягнуть всю гілку.
Трубопровід проходить через річку
Суду дістають таким же чином, як правило з берега.