Повне беззаконня, або Чи відберуть все, ще й платити змусять: банки України без суду вилучають майно боржників за кредитами

Київ, 25 жовтня.

Українські ЗМІ б'ють на сполох - Верховний суд дозволив банкам без суду вилучати майно боржників за кредитами. Що робити українцям, щоб не залишитися з носом?

Сьогодні в одному з українських видань "Країна" з'явилася стаття про те, який сьогодні свавілля твориться в Незалежної. Як з'ясувалося, Верховний суд створив прецедент, дозволивши українським банкам без суду забирати майно у кредитних боржників - суд дозволив кредитору вилучити заставу не під продаж, а в управління банку на період до його реалізації.

Як з'ясувалося, мова йшла про автокредит. ВСУ дозволив вилучити транспортний засіб без судової постанови. Хоча повинен був відштовхуватися від статті 10 закону "Про виконавче провадження" та переводити все в законну площину: спочатку банк зобов'язаний отримати постанову суду про вилучення застави, а потім виконавча служба повинна його стягнути - виконати судову постанову.

За словами експертів, Верховний суд таким чином легалізував схему, яку в останні роки активно застосовують деякі великі роздрібні банки до неплатників, а іноді навіть до тих, хто намагається домовитися про реструктуризацію позики.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram і групи ВКонтакте і Facebook .

Як з'ясувалося, сьогодні багато банків на Україні провертають цілі схеми, віднімаючи майно у кредиторів.

"Зі своєї практики можу сказати, що найчастіше подібні схеми застосовують" Приватбанк "і" Альфа Банк ", зазвичай застосовують по боргах по автокредитах. Позичальника викликають нібито для огляду автомобіля (два рази на рік людина повинна пред'являти авто, підтверджуючи, що застава не вийшов з ладу і правильно експлуатується), і проводять його. Тільки в кінці людині підсовують на підпис не протокол огляду, а акт передачі автомобіля банку. а потім працівник банку просто в нахабну заводить машину і відганяє її на штрафний майданчик. Або ж просто закриває воро а, якщо машину вже пригнали на парковку банку. Ми по своїм клієнтам стикалися з подібними історіями ", - розповів керуючий партнер ЮФ" Можаєв і партнери "Михайло Можаєв.

Таким чином, якщо у вас є борг і ви приїдете до позичальника на своєму авто, який якраз в кредиті, то уедіте ви вже без свого залізного коня, на маршрутці або в метро.

Але платити вам за авто все одно змусять.

"Після того, як банк вилучив машину, він не перестає нараховувати пені та штрафи, і борг продовжує зростати як снігова куля. Навіть після продажу застави. Адже нерідко авто в таких випадках продають" своїм "за заниженою ціною, не погоджуючи це з позичальником, і людина залишається повинен великі суми. Наприклад, наш позичальник, який брав кредит на покупку нового Daewoo Lanos, чия загальна вартість на момент придбання становила 10 тисяч доларів, після декількох років суперечок з "ПриватБанком" тепер залишається належним йому 25 тисяч доларів. після всіх накруток і перес етов ", - зауважив Можаєв.

У зв'язку з цим експерти радять боржникам взагалі не приїжджати в банк на транспортному засобі, яке знаходиться в кредиті.

За їх словами, в банк приїхати все ж доведеться, але для того, щоб підписати угоду про реструктуризацію кредиту, і почати по ньому платити. І тільки після цього навідуватися в гості до кредиторам можна на авто. Причому, робити це вкрай обережно: не передавати в руки працівнику банку техпаспорт на машину і ключі. І дуже уважно вчитуватися в те, що підписується. Звичайно, з боку така поведінка буде виглядати дико, проте допоможе зберегти вам свого залізного коня. Адже після допомоги ВСУ можливості банків виглядають практично безмежними.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ні населення - немає проблем: Уляна Грібодроновна, Солдат і Смерть, детройтської «удолбіще»

Підписуйтесь на наш канал в Telegram і групи ВКонтакте і Facebook .

Євгенія Александрова

Що робити українцям, щоб не залишитися з носом?