Правила провозу багажу в літаку

  1. Допустима вага багажу в літаку.
  2. Правила перевезення негабаритного і нестандартного багажу в літаку
  3. Як провозити лижі та сноуборд
  4. Як провозити пляжну парасольку
  5. Як переводити спорядження для водного спорту
  6. Як провозити вудку
  7. Як перевезти крихкий багаж на літаку?
  8. Що заборонено провозити в багажі? .

Збираючись у подорож, нерідко виникають питання, пов'язані з правилами провезення багажу в літаку. Який максимально допустима вага? Що можна і що не можна провозити в валізі? Як провезти особливий багаж? Розбираємо докладно все в цій статті.

Розбираємо докладно все в цій статті

Допустима вага багажу в літаку.

Норми провозу багажу в літаку залежать від авіакомпанії і напрямку польоту. Є 2 системи:

1. Вагова система - застосовується на більшості рейсів по СНД, Азії та у деяких Європейських авіакомпаній.

У більшості випадків, встановлено такі норми безкоштовного провозу багажу:

  • 20 кг на одного пасажира в економічному класі;
  • 30 кг на одного пасажира в бізнес класі;
  • 10 кг на дитину до 2-х років.

Якщо ви учасник бонусної програми авіакомпанії, то для вас вагу багажу може бути збільшений на 10 - 20 кг.

Вагова система обмежує тільки вага багажу, а не кількість місць, тобто ви можете взяти 2 сумки по 10 кг. Крім цього, дана система дозволяє об'єднувати багаж декількох пасажирів, які їдуть разом. Наприклад, ви подорожуєте сім'єю з двох чоловік і у вас на двох одну валізу вагою 30 кг. Максимальна вага валізи в даному випадку повинен бути не більше 32 кг (у деяких авіакомпаній не більше 30 кг).

Кожен кілограм переваги оплачується за тарифами авіакомпанії. Ставлення до переваги у перевізників різне, одні закриють очі на зайвий кілограм - два, інші ні.
Детальніше про перевагу багажу >>

2. Система кількості місць - це норма перевезення багажу за кількістю місць, застосовується на всіх рейсах до / з США Канади, Південної і Центральної Америки. Відповідно до системи кількості місць, пасажир має право безкоштовно провести:

  • В економічному класі - 1 місце багажу вагою не більше 23 кг (на напрямках в / з США та Канади найчастіше 2 місця по 23 кг).
  • В бізнес класі - 2 місця багажу, вагою не більше 32 кг. кожне.

Учасникам бонусної програми авіакомпанії, дозволяється провозити додатково 1 або 2 місця багажу, в залежності від рівня участі.

Вага багажу не підсумовується. Це означає, що при вазі одного чемодана понад норми, стягуватиметься додаткова плата за надмірну вагу, навіть якщо вага другого місця менш максимально дозволеного.

приклад:

Вам дозволено взяти з собою 2 місця багажу, вагою до 23 кг кожне. Ви склали речі в дві валізи: один вийшов на 15 кг, а другий на 30 кг. Логіка пасажира, як правило, проста - 23 + 23 = 46, але все не так. Валіза, який важить 15 кг піде як 1 місце багажу, а другий, вагою 30 кг, як друге з перевагою. Перевага в даному випадку складе 7 кг, за які вам доведеться доплатити.

Аналогічна ситуація у випадках, коли ви летите удвох або родиною і вирішили скласти всі речі в одну валізу. Запам'ятайте, при системі кількості місць, вага багажу не підсумовується.

Допустимі габарити багажу в літаку

Максимальний розмір багажу також залежить від норм авіакомпанії. Якщо на вашому рейсі діє система кількості місць, то сума трьох вимірів (ширина + довжина + висота) валізи не повинна перевищувати 158 см. У випадку з ваговою системою, ви можете провезти валізу габаритами до 203 см в сумі трьох вимірів.

Правила перевезення негабаритного і нестандартного багажу в літаку

Ви думаєте це одне і теж? А ось і ні. Розбираємося в термінології:

Негабаритний багаж (Oversize baggage) - багаж, який перевищує безкоштовну норму за розміром. У кожної авіакомпанії є сума трьох вимірів, у який повинен списуватися ваш багаж, включаючи зовнішні кишені і коліщатка.

Нестандартний багаж - велосипед, інвалідне крісло, музичні інструменти, спортивне спорядження і так далі. На такий багаж зазвичай прописуються окремі правила провезення. Зазвичай плата за такий багаж фіксована і не залежить від ваги та розміру. Іноді авіакомпанія дозволяє провозити такий багаж безкоштовно (часто це стосується лиж сноуборду або дошки для серфінгу).

Великоваговий багаж (Overweight baggage) - багаж, який перевищує безкоштовну норму по вазі. Якщо при реєстрації з'ясовується, що вага вашого багажу довше, ніж передбачалося за квитком, доведеться доплачувати. Тарифи у всіх авіакомпаній різні. Але є і максимальна вага багажу, який не приймуть ні за які гроші. У якихось авіакомпаній це 30 кг, а у якихось всі 50 кг. Радимо заздалегідь зважити свій свій багаж, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

Читайте уважно інформацію про провезенні незвичайного багажу на сайті авіакомпанії. Якщо є питання, зателефонуйте їм і уточнюйте. У будь-якому випадку, якщо везете особливий багаж, попередьте авіакомпанію про це за 48-36 годин до вильоту.

Як провозити лижі та сноуборд

Найзручніший нестандартний багаж, адже багато авіакомпаній дозволяють перевозити спортивне зимове спорядження безкоштовно, додатково до багажу. Іноді це сезонна щедрість, а іноді і цілорічна.

Зверніть увагу на габарити і вага свого спорядження, деякі компанії ставлять на них обмеження. По висоті до 190 см або за вагою не більше 10 кг. Уточнюйте цей момент на сайті.

Як провозити велосипед

Ситуація схожа з перевезенням лиж і сноуборду. Деякі авіакомпанії можуть прийняти вашого двоколісного друга безкоштовно в рахунок багажу або на додаток до нього. Головне, щоб він не перевищував допустимі норми. За вагою велосипед точно впишеться, а ось за габаритами треба стежити.

Часто це 203 см (сума трьох вимірів). Якщо ваш залізний кінь зі знятим переднім колесом в них вписується - відмінно. Якщо немає, спробуйте його ще трохи розібрати або пошукайте авіакомпанію, яка не має таких обмежень. А якщо у вас складаний велосипед, то проблем і того менше.

Тепер його залишилося правильно упакувати. Зніміть педалі, опустіть сидіння, сдуйте камери. Оберніть його в міцний чохол і зафіксуйте дрібні деталі, щоб їх не базікало по чохла.

Як провозити пляжну парасольку

Рідкісний вид багажу, але якщо зі своїм парасолькою на пляжі комфортніше, то чому б і ні? Полетить він з вами в салоні або в багажі, залежить від його розміру. Якщо це класичний пляжний парасольку, розміром більше 158 см, то доведеться його здати в багаж і доплатити, як за негабарит.

Якщо так вже хочеться взяти з собою пляжну парасольку, купуйте компактний і складаний. Адже він складається до розміру звичайного парасольки і може летіти з вами в якості ручної поклажі.

Як переводити спорядження для водного спорту

Це стосується дайвінгу, віндсерфінгу, серфінгу, вейкбордингу і так далі. Деякий авіакомпанії не беруть плату за обладнання та спорядження або, як у випадку з лижами, влаштовують сезонні акції на безкоштовний провіз.

А ось у British Airways і Qatar Airway можна возити все це добро на додаток до багажу безкоштовно весь рік. Єдина перешкода - авіакомпанії можуть обмежити кількість дощок в одному чохлі і їх розмір. Якщо ваша дошка більше 300 см, вам не дозволять її провозити взагалі. У будь-якому випадку уточнюйте інформацію на сайті авіакомпанії, якій збираєтеся летіти з таким цікавим багажем.

Як провозити вудку

Така маленька річ, а стільки суперечок навколо неї! Теоретично ви можете взяти вудку в ручну поклажу, тільки упакуйте її в спеціальний тубус, а гачки і снасті упакуйте в багаж. Однак на ділі все може бути інакше, тут все залежить від служби безпеки аеропорту. Якщо вам все одно, везти вудку в багажі або ручній поклажі, то немає проблем. А якщо дуже важливо взяти з собою в літак, уточнюйте правила у авіакомпанії безпосередньо.

Як провозити дитячі та інвалідні коляски

Щодо дітей у авіакомпаній досить м'які правила: люльки і коляски можна брати з собою на борт, якщо вони складаються до допустимих до провезення розмірів. Коляски тростини можна використовувати до трапа, після працівники авіакомпанії кладуть її в багажний відсік і видають по прильоті. А ось з автокріслом можна летіти в салоні, якщо воно не перевищує габарити ручної поклажі.

У інвалідних колясок така історія: якщо їй користується пасажир, то її переводять безкоштовно. Просто попередьте авіакомпанію мінімум за добу, що вам потрібна допомога.

Є ще електроколяски. Вони здаються в багаж, тільки все одно після покупки квитка треба зв'язатися з авіакомпанією і повідомити про тип акумулятора коляски і взяти з собою документи на коляску і її запчастини.

А якщо ви везете інвалідне крісло як багаж, то і здається воно за загальними правилами. У разі, коли воно перевищує норми з яких-небудь параметрами, то оплачується додатково.

У разі, коли воно перевищує норми з яких-небудь параметрами, то оплачується додатково

Про провезення музичних інструментів у нас окрема стаття >>>

Як перевезти крихкий багаж на літаку?

Везете електроніку, телевізор, сервіз або просто банки з варенням? Все це ви можете здати в багаж, повідомивши на реєстрації, що він крихкий.

На нього наклеять спеціальну бирку або наклейку і доставлять в багажне відділення не по стрічці, як зазвичай, а віднесуть вантажники на руках.

Навіть якщо ви зареєстрували багаж як крихкий, авіакомпанія все одно НЕ несе відповідальність за його збереження. Якщо ваш улюблений сервіз розбився в дорозі, то винних не буде.

Зверніть увагу, що якщо крихкий багаж відповідає нормам для ручної поклажі , То надійніше взяти його в салон літака. У ручній поклажі ви можете провозити, як електроніку, так і фарфор або вироби зі скла, головне, щоб в ньому не містилося рідина. А ось банки з варенням і домашніми заготовками - тільки в багаж.

Що заборонено провозити в багажі? .

Згідно з правилами провезення багажу більшості авіакомпаній світу, до перевезення в літаку заборонені:

  • вибухові і ілюмінуючі речовини (порох, патрони, в тому числі до газового і мисливської зброї, піротехніку (петарди, бенгальські вогні) і ін.).
  • Стислі і зріджені гази. У тому числі газові балончики з наповненням нервово-паралітичного і сльозогінного впливу.
  • Легкозаймисті рідини (ацетон, бензин)
  • Займисті тверді речовини.
  • Окислюються речовини і органічні перекису.
  • Токсичні речовини.
  • Радіоактивні матеріали.
  • Їдкі і корозійні речовини (соляна, сірчана, азотна кислоти)
  • Отруйні і отруйні речовини в рідкому або твердому стані, упаковані в будь-яку тару (гальмівна рідина, етиленгліколь, ртуть і т. Д.).
  • Зброя (пістолети, револьвери, гвинтівки, карабіни і іншу вогнепальну, газову, пневматичну зброю, електрошокові пристрої), якщо на літаку немає спеціальних контейнерів для перевезення зброї або Пасажир не має відповідних дозволів.
  • Інші небезпечні речовини, предмети, які можуть бути використані в якості знаряддя нападу на пасажирів, екіпаж повітряного судна, а також створюють загрозу польоту повітряного судна.

Крім правил, є ще і рекомендації до мандрівникам, щодо речей, які небажано брати в багаж, про них ви можете прочитати тут .

Ну і не забувайте про митні правила. Детальніше з ними ви можете ознайомитися в статті "Що заборонено ввозити і вивозити з РФ?"

В нашому Телеграм-каналі теж є корисна і актуальна інформація. Розповідаємо про місця, куди відразу ж хочеться полетіти, публікуємо дешеві квитки, ділимося новинами і Лайфхак. Велкам!

Хочете підібрати квитки в подорож?

підібрати квитки

поділіться записом

Що заборонено провозити в багажі?
Який максимально допустима вага?
Що можна і що не можна провозити в валізі?
Як провезти особливий багаж?
Везете електроніку, телевізор, сервіз або просто банки з варенням?
Що заборонено провозити в багажі?
Хочете підібрати квитки в подорож?