Правила провозу багажу в поїзді РЖД
- Перевезення багажу в купейних і плацкартних вагонах
- В окремому купе
- У багажному вагоні
- Оформлення та видача
Туристи, які приїжджають на відпочинок до Криму, найчастіше користуються таким засобом пересування, як поїзд. У Росії перевіз пасажирів і багажу можливий тільки при дотриманні деяких регламентуючих документів. Основоположними є правила провезення багажу в поїзді РЖД. Уважно вивчіть всі питання, що цікавлять пункти, і дотримуйтесь регламенти проїзду по залізниці, інакше відпустку ваш може початися з зіпсованого настрою.
Перевезення багажу в купейних і плацкартних вагонах
Збираючись на курорт, зверніть увагу на те, що провезення багажу в поїздах далекого прямування має чітке розмежування по класу вагонів:
- Плацкартний і купейний вагони допускають по 36 кг ваги багажу на одну людину;
- У вагон СВ вас пропустять якщо ваш багаж важить до 50 кг;
- Ручна поклажа при обліку ваги в поїздах РЖД не враховується.
Ручна поклажа - це ті речі, які за своїми габаритами і вагою можуть бути розміщені пасажиром поїзда в місця, призначені для зберігання ручної поклажі. Якщо вага ручної поклажі перевищує 14кг, ви повинні сплатити квитанції, згідно існуючих розцінок і тарифів.
Не залежно від того, скільки важить перевозиться вами багаж, його габарити не повинні перевищувати 180см (довжина, висота або ширина). У тому випадку, коли розміри багажу або його вага перевищують допустимі норми (150кг на людину), провідник має право попросити пасажира здати поклажу в багажне відділення поїзда.
Регламентом відзначено, що кожен турист має право провезти в поїзді такі транспортні засоби, як:
- велосипед;
- мопед;
- байдарка;
- Дитяча коляска.
Всі перераховані предмети повинні перебувати в розібраному стані, бути упакованими і поміщатися в місце, відведене для провезення багажу.
Збираючись в дорогу, заздалегідь визначитеся, чи будуть дотримані норми провозу багажу. Якщо вантажу багато, перевезти його потрібно обов'язково, а в багажне відділення здавати його ви не хочете, - викупите ще одне додаткове місце.
В окремому купе
Пасажири, що перевозять великі вантажі і не ризикують поміщати їх в багажне відділення поїзда, можуть викупити окреме купе. Це можливо в тому випадку, коли загальна вага багажу перевищує 150кг.
Провідник має право оцінити те, як упакований вантаж, оскільки РЖД бере на себе відповідальність за його збереження протягом усього шляху. Наприклад, дорогу апаратуру або техніку потрібно обернути в м'який пакувальний матеріал, здатний захистити пристрою від ударів при різкому гальмуванні поїзда.
У багажному вагоні
При здачі багажу в спеціальний для його перевезення вагон, зверніть увагу на наступні правила:
- Такий вантаж видається виключно на станціях, які передбачають таку процедуру;
- У багажний вагон заборонено здавати самозаймається і займисті предмети і рідини, зброя, отруйні речовини і хімічні реактиви;
- Вантаж повинен бути складний компактно;
- Доставити багаж до вагону потрібно завчасно.
Вантаж видається на станціях тільки після пред'явлення спеціального ярлика і оплати перевезення за існуючими тарифами.
Оформлення та видача
При прийомі вантажу або поклажі в багажний вагон на нього буде нанесена певна мітка або напис. Пасажиру буде видана спеціальна квитанція з зазначенням вагона, в якому він пересувається і місця, відповідно до купленого квитка.
На проміжних станціях багаж може бути виданий в спеціально відведених для цього приміщеннях не пізніше, ніж через 1 годину після того, як поїзд покинув станцію. На кінцевих зупинках ви можете отримати вантаж самостійно, пред'явивши отриману і оплачену квитанцію.
Перед тим, як придбати проїзний квиток, обов'язково ознайомтеся з актуальними правилами і тарифами перевезення багажу і ручної поклажі. Можливо, ви зможете за додаткову плату оформити перевіз вашого вантажу по квитанції «багаж на руках». Так само можливо, що викуп вільного купе обійдеться вам дешевше, ніж додаткові оплати по тарифах. Щоб позбавити себе від неприємних інцидентів оцінити все це необхідно завчасно.