Професії «лікар-терапевт» і «фельдшер з медицини невідкладних станів» скасовані
1 листопада 2017 вступили в дію зміни до класифікатора професій, в якому змінилися також і медичні посади.
Зазначені зміни були внесені відповідно до міжнародної класифікації і нормативами Європейського Союзу. А саме були введені нові професійні назви: "лікар внутрішньої медицини", "асистент ерготерапевт", "асистент фізичного терапевта", "парамедік", "екстрений медичний технік", "інструктор з надання догоспітальної допомоги", "інструктор з надання першої допомоги" .
Змінено професійна назва роботи "фельдшер з медицини невідкладних станів" на "парамедік", а "лікар-терапевт" на "лікар внутрішньої медицини". Також змінено назву роботи "сестра медична з лікувальної фізкультури", "сестра медична з масажу" на "асистент фізичного терапевта". Назва "інструктор з трудової терапії" і "інструктор з трудової адаптації" змінено на "асистент ерготерапевт".
Згідно з міжнародною класифікацією в новому класифікаторі скасовані такі професійні назви робіт, як "лікар-терапевт дільничний", "лікар-терапевт підлітковий", "лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «фахівець з фізичної реабілітації".
«Класифікатор професій використовується для запису про роботу в трудові книжки працівників. Наголошуємо, що ні в якому разі не йде про скасування посад або звільнення медичних працівників. Медики з відповідною освітою та навичками автоматично обіймати посади з новими професійними назвами, з подальшим проходженням курсів підвищення кваліфікації.
На сьогодні Міністерство охорони здоров'я України спільно з фахівцями приводить у відповідність пов'язані з цими змінами нормативні правові акти.
Нововведення не призведуть до скорочення медичних працівників, а тільки приведуть у відповідність з європейськими стандартами назви посад і програми підготовки. Просимо не вірити маніпуляціям і поширювати офіційну і перевірену інформацію », - йдеться в повідомленні Міністерства охорони здоров'я України.
«Майже 20 тис. Медиків, що працюють в бригадах екстреної медичної допомоги, можуть звільнити до кінця року». Про це з трибуни Верховної Ради заявив народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань охорони здоров'я Ігор Шурма, - пише antikor.com.ua .
Він пояснив, що наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі, який вступив в чинності 1 листопада 2017 року, за рішенням Міністерства охорони здоров'я була скасована посада фельдшера з медицини невідкладних станів і замість неї введена посада парамедика.
«Таким чином посади фельдшера з медицини невідкладних станів більше не існує і з 1 листопада має початися процес скорочення співробітників і звільнення їх. Це люди, які працюють в бригадах екстреної медичної допомоги », - зазначив народний депутат.
За його словами, автоматично перевести всіх фельдшерів в парамедиків не вийде, тому що кваліфікаційні характеристики цих посад суттєво відрізняються. Більш того, Шурма додав, що в Україні сьогодні взагалі не існує спеціальності парамедік, як і підготовки таких фахівців.
«Таких фахівців в Україні просто не існує. Наказ суперечить здоровому глузду. Його виконання неможливе і є таким, що призведе до скорочення медпрацівників і збільшення соціальної напруженості в суспільстві. За всім цим стоїть одне - не провести якісні зміни, які будуть йти на користь людям, а скоротити витрати на охорону здоров'я », - вважає політик.
Депутат уточнив, що всього в Україні в бригадах екстреної допомоги працює 19 тис. Лікарів. Саме їх стосується наказ Мінекономрозвитку. Тому парламентарій звернувся до прем'єр-міністра Володимира Гройсмана з проханням особисто втрутитися в цю ситуацію.
Як сказав «ВП» головний лікар Станції швидкої медичної допомоги Краматорського відокремленого структурного підрозділу КЛПУ «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Володимир Смищенко, скорочень працівників не буде, а «по всіх інших питаннях - звертайтеся до МОЗ».