Пропускна система в зоні АТО: як в'їхати і виїхати з найменшими емоційними втратами - Донбас СОС

Пропускна система в зоні АТО: як в'їхати і виїхати з найменшими емоційними втратами - Донбас СОС

Фото взято з сайту obozrevatel.com

Громадська організація " Донбас СОС »Підготувала відповіді на найбільш поширені питання з приводу пропускної системи. Повний текст матеріалу наводимо нижче.

C 21 січня 2015 року на в'їздах і виїздах із зони АТО діє пропускний режим. Для в'їзду на тимчасово непідконтрольні Україні території, одного тільки паспорта недостатньо - потрібен спеціальний, тепер уже електронний, пропуск. 2 квітня на сайті СБУ з'явилася інформація про те, що в'їзд / виїзд на територію проведення АТО тепер проводиться за умови пред'явлення документів, що засвідчують особистість безпосередньо на контрольно-пропускних пунктах і даних, внесених в електронний реєстр. Іншими словами заробила спрощена система, згідно з якою документи можна подавати в електронному вигляді, висилаючи на електронні адреси відповідних координаційних груп. Ці нововведення викликали ряд питань у жителів зони АТО і тимчасових переселенців, але чіткої відповіді на деякі з них до цих пір не можуть дати ні військові, ні чиновники. Спеціально створені гарячі лінії тут теж не помічники - додзвонитися на них вкрай складно. Через потоку дзвінків вони або постійно зайняті, або відключені. Наша команда спробувала знайти відповіді на актуальні питання та дізнатися - як з мінімальними втратами отримати заповітний дозвіл.

За яким маршрутом можна перетнути лінію дотику?

На даний момент діє п'ять коридорів, за якими можна здійснити в'їзд або виїзд в зону проведення антитерористичної операції.

Для Луганської області це «Стаханов - Первомайськ - Золоте - Гірське - Лисичанськ», пропуску на пересування по яким видають в Старобільську (сектор «А»).

Для Донецької: «Горлівка - Артемівськ», до пункту видачі перепусток у м Артемівськ (сектор «С»), «Донецьк - Курахове» і «Донецьк - Маріуполь (через Волновахи)» для проїзду по яким необхідно звертатися за пропуском в пункт видачі в Велика Новосілка (сектор «Б»), в Маріуполі (сектор «М») необхідно звертатися за пропусками для проїзду по коридору «Новоазовськ - Красноармійськ - Талаковка - Маріуполь».

Що потрібно для перетину лінії зіткнення фізичними особами?

У разі, якщо Ви є повнолітнім громадянином України, процедура здійснюється відповідно до введеного пропускним режимом при наявності пропуску та відповідних документів, що засвідчують особу, визначених законами України «Про громадянство України» або «Про порядок виїзду з України і в'їзду в Україну громадян України» . Неповнолітні перетинають лінію зіткнення тільки в супроводі дорослих.

Які причини є досить вагомими для перетину лінії зіткнення?

Причини для поїздки в / із зони АТО можуть бути різними і вимагають документального підтвердження:

  • виїзд на фактичне місце проживання (потрібно копія сторінки паспорта з зазначенням прописки або довідка з ЖЕКу про місце проживання, довідка тимчасового переселенця) - в зв'язку із здійсненням трудової діяльності на контрольованій / неконтрольованої території (потрібна довідка з місця роботи, на фірмовому бланку підприємства з зазначенням всіх реквізитів, завірена мокрою печаткою); -
  • в зв'язку з навчанням (студенти повинні додати довідку з місця навчання, а також копію студентського квитка);
  • для контролю і підтримки нерухомості на контрольованій / неконтрольованої території (потрібно копія документа про право володіння - договір про купівлю-продаж, дарування та ін.);
  • відвідування близьких родичів ( «підходять» родичі по першої лінії - мати, батько, чоловік / дружина, діти; потрібні копії свідоцтва про народження, про одруження та ін. Якщо мотив - відвідування дитини, що навчається на контрольованій / неконтрольованої території, знову-таки довідка з місця його навчання, копія студквитка); -
  • якщо у вас є дитина віком до 16 років, то в причини свого виїзду / в'їзду можна вказати саме його супровід; відвідування місць поховання рідних і близьких (тут головна проблема - необхідно додати копію документа, що підтверджує місце поховання);
  • проходження курсу лікування (потрібна довідка або курсівка медустанови, готового вас прийняти на лікування);
  • виїзд за кордон (додати копії квитка, путівки, закордонні паспорти);
  • смерть або хвороба родичів, членів сім'ї (копія довідки про смерть, в разі хвороби - телеграма, завірена медучреждением).

Що потрібно для оформлення дозволу?

Для оформлення дозволу необхідна заява, в якому необхідно вказати прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані, місце реєстрації, причини перетину лінії зіткнення, маршрут прямування, номер ідентифікаційного коду. Бланки цих заяв відрізняються в залежності від сектора. Кожен пункт оформлення вимагає заяву відповідно до свого зразком. Бланки заяв для секторів ви можете завантажити за посиланнями нижче:

Заяву можна написати повністю від руки, можна набрати на комп'ютері, в ідеалі - вручну заповнити бланк. Мова заповнення не має значення. ПІБ начальника Координаційної групи можна не вказувати (так як вони часто змінюються). Підпис на заяві повинна відповідати вашій підпису в паспорті. Для отримання перепустки, вам потрібно надати оригінал заяви, копію паспорта, копію ідентифікаційного коду, копії документів, що підтверджують надані дані (причину поїздки). Якщо ви відправляєте документи електронною поштою то додатково необхідно докласти актуальну фотокартку для ідентифікації особи.

Як оформити дозвіл на перетин лінії зіткнення дітям?

Окремо документи необхідно подавати підліткам, які мають паспорт, а діти, які не досягли цього віку, вписуються в заяву батьків (до заяви прикладаєте копію свідоцтва про народження дитини). Краще вписати дитину в дозвіл кожного з батьків, для цього доповніть пакет документів копією паспорта дружини / чоловіка (про це в офіційному переліку не говорять, але, як виявилося на практиці, вимагають при подачі документів).

Як подавати документи?

За спрощеним порядком документи можуть бути надіслані електронною поштою у відповідні координаційні групи, відправлені рекомендованим листом або подані особисто в координаційну групу або на блок-пост.

Увага!!! Станом на 14 квітня 2014 сектор С (Артемівськ-Горлівка) заявляє, що вже 4 дня їх електронну поштову скриньку не приймає листи на отримання перепусток (інформація з Гарячої лінії СБУ). Тому ми настійно рекомендуємо для Сектора Б (Курахово - Донецьк) і Сектора С (Артемівськ - Горлівка) подавати документи в паперовому вигляді.

Якщо Ви все-таки вирішили подавати документи особисто, то документи на в'їзд в зону через сектор Б (напрямок Донецьк, Макіївка, Волноваха) подаються в В.Новосёлке, виїзд проходить на КПВВ «Курахово», «Георгіївка» »(донецьке напрямок) і «Бугас» (південний напрямок).

Документи на в'їзд в зону через сектор С (напрямок Дебальцеве, Горлівка) подаються в Артемівську. Виїзд проводиться через Курдюмівка (Горлівське напрямок).

Для в'їзду через сектор М (Новоазовськ, Талаковка) пакет документів потрібно оформляти в Маріуполі, а на виїзд із зони на КПВВ «Маріуполь-1».

Документи на в'їзд в зону через сектор А (луганський регіон) подаються в Старобільську, а на виїзд із зони КПВВ «Щастя» і КПВВ «Станиця Луганська».

Якщо Ви все-таки вирішили подавати документи особисто: поради бувалих

Підготуйте повний пакет документів і копій будинку (про всяк випадок зробіть резервний пакет). Майте при собі достатню кількість чистого паперу, ручок, файлів, папок, тому що в пунктах прийому заяв канцтоварів немає. Там же для відвідувачів немає ксероксів, принтерів, сканерів. Поруч з офіційними пунктами вже влаштувалися «яточники», і в разі необхідності ви зможете докупити необхідну на місці, а ось на блокпостах, розташованих в полях, це, на жаль, не вийде.

Не забудьте буквально на кожному листочку копії своїх документів власноручно написати «Копія вірна», ПІБ та підпис - без цього документи просто не приймуть. Запасіться необхідною провізією і теплими речами (на всякий випадок захопіть парасольку), так як чекати своєї черги, в основному, доведеться на вулиці.

До обіднього часу «щільність» бажаючих виїхати на офіційних пунктах прийому документів зараз досягає 300-400 чоловік. Але протягом дня, в основному, встигають прийняти всіх. Якщо не встигнете - в містах, де відкриті пункти оформлення перепусток, є можливість зупинитися на нічліг. Наприклад, в смт. Велика Новосілка пропонуються місця в гуртожитку місцевого училища - 40-50 грн з людини.

Якщо ви подаєте документи на співробітників підприємства, відразу дізнайтеся, в який кабінет вам звертатися. Про те, що документи від «приватників» і підприємств приймаються в різних кабінетах, ніде не вказано, але це потрібно врахувати, щоб даремно не стояти не в свою чергу.

Як відбувається процедура оформлення дозволу і повідомлення про його готовність?

Документи (пакети з документами), які надходять в координаційні групи, реєструються в журналі. Після отримання та реєстрації заяви, документи передаються для перевірки та прийняття рішення відповідним співробітникам за функціональними напрямами (МВСУ, НГУ, ДПСУ, ДФСУ, СБУ). Ухвалення рішення про видачу перепусток оформляється протоколом, який підписується членами координаційної групи координаційного центру. Згідно спрощеному порядку дозвіл на перетин лінії зіткнення повинно бути дано протягом 10 днів, після чого на електронну пошту заявника (в разі подачі заявки по електронній пошті), по телефону або звичайною поштою буде повідомлено про прийняття рішення. В екстрених випадках (пов'язаних з хворобою або смертю рідних і близьких) дозвіл повинні оформити протягом доби (для цього потрібно звернутися особисто до начальника Координаційної групи сектора, в якому ви оформляєте дозвіл на в'їзд / виїзд). Після того, як вам повідомили про прийняте рішення, ви можете сміливо вирушати в дорогу - при перетині лінії розмежування від вас буде потрібно тільки пред'явити документи, що засвідчують особу. Вся інша інформація вже буде внесена до електронного реєстру.

Що можна ввозити в зону АТО?

У зону АТО можна ввозити товари особистої гігієни та індивідуальні косметичні засоби. Одяг, прикраси, які ввозяться в зону АТО повинні бути з ознаками шкарпетки - без магазинних цінників і т.д. Техніку ввозити можна, але на неї є обмеження:

  • один фотоапарат, одна кіно / відеокамера разом з обґрунтованою кількістю фото-, відео-, кіноплівок і додаткового приладдя;
  • переносні музичні інструменти у кількості не більше 2 шт .;
  • переносний звуковідтворюючий пристрій - 1 шт. (В тому числі магнітофон, диктофон, програвач компакт-дисків і т.д.) з розумною кількістю плівок, платівок, дисків;
  • переносний радіоприймач - 1шт .;
  • стільникові (мобільні) телефони у кількості не більше 2 шт., пейджери;
  • переносний телевізор - 1 шт .;
  • переносні персональні комп'ютери в кількості не більше 2 шт. і периферійне обладнання та приладдя до них; флеш-карти у кількості не більше 3 шт .;
  • калькулятори, електронні книги в кількості не більше 2 шт .;
  • Ліки, які ви ввозите, повинні відповідати вимогам: індивідуальні вироби медичного призначення для забезпечення життєдіяльності людини та контролю за його станом з ознаками вживаних; лікарські засоби в кількості, що не перевищує 5 уп. кожного найменування на одну особу. Наркотичні і психотропні речовини ввозити заборонено.

Також в зону АТО можна ввозити:

  • звичайні і / або прогулянкові дитячі коляски у кількості, що відповідає кількості дітей, які перетинають кордон разом із громадянином, а в разі відсутності дітей - у кількості не більше 1 шт .;
  • інвалідна коляска на кожного інваліда - 1 шт .;
  • годинник в кількості не більше 2 шт .;
  • 0,5 літра туалетної води та / або 100 грамів парфумів;
  • спортивне спорядження - велосипед, вудка рибальська, комплект альпіністського спорядження, комплект спорядження для підводного плавання, комплект лиж, комплект тенісних ракеток, дошка для серфінгу, віндсерфінгу, комплект спорядження для гольфу, інше аналогічне спорядження, призначене для використання однією особою;
  • товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 грн., і сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну людину;
  • харчові продукти для власного споживання, вартість яких не перевищує еквівалент 5 000 грн., і сумарна вага яких не перевищує 50 кг на одну людину;
  • товари, призначені для початкового облаштування, що переміщуються громадянами України у зв'язку з вимушеним внутрішнім переселенням, за рішенням і в обсягах, визначених Координаційною групою за погодженням з Координаційним центром;
  • перевезення громадянами алкогольних напоїв та тютюнових виробів, які не досягли 18-річного віку, не допускається.
  • Повнолітні громадяни, можуть перевозити алкогольні напої та тютюнові вироби в ручній поклажі в таких кількостях з розрахунку на одну людину: 200 сигарет або 50 сигар або 250 грамів тютюну, або ці вироби в наборі загальною вагою, що не перевищує 250 грамів;
  • 5 л пива, 2 л вина, 1 л міцних (із вмістом спирту більше 22%) алкогольних напоїв.

Якщо я виїжджаю на своїй машині, чи потрібно на неї окремий дозвіл?

На транспортний засіб необхідний окремий дозвіл. Для того, щоб отримати дозвіл на особистий транспортний засіб, необхідно подати такі документи:

  • Заява, в якому обов'язково вказується маршрут переміщення (населені пункти), термін перебування в районі проведення АТО (контрольованої або неконтрольованої території).
  • Паспорт і копія паспорта водія транспортного засобу.
  • Права і копія прав водія транспортного засобу.
  • Техпаспорт і копія технічного паспорта на транспортний засіб.
  • Для юридичних осіб - копія документа, що підтверджує право користування транспортним засобом (договір оренди, договір найму та інші).

Бланк заяви на пропуск для транспортного засобу можна скачати по засланні . Але ви також можете набрати заяву повністю на комп'ютері самостійно або написати від руки.

З яких причин можуть відмовити у наданні дозволу на перетин лінії зіткнення?

Організацією пропускного режиму займається Служба безпеки України, і саме в цьому відомстві будуть вирішувати, отримаєте ви пропуск чи ні. Рішення про відмову в оформленні пропуску приймається в разі:

  • коли особою створена або може бути створена загроза національній безпеці держави або охорони громадського порядку, забезпечення охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України та інших осіб, які проживають на території України;
  • коли паспортний документ підроблений, зіпсований або не відповідає встановленому зразку або належить іншій особі;
  • надання особою завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.

Розташування та контакти координаційних груп

Сектор «Б» - Велика Новосілка

85500 смт. Велика Новосілка, вул.Пушкіна, 30.

Дзвонити на телефон гарячої лінії - 0 800 50 14 82

Телефони: 097 258 38 47, 050 748 69 35, 063 555 26 75 (автовідповідач)

Подати документи на пропуск можна в пункті прийому за адресою:

85500 смт. Велика Новосілка, Проспект Гагаріна, 6 (Будинок Великоновосілківського комунгоспу). Час прийому документів: з 8:00 до 12:00

Маріуполь вул. Енгельса, 35а (приміщення шахового клубу). Подати документи можна з понеділка по четвер; прийом документів - 8.30-14.00; видача перепусток - 14.00-17.00; по п'ятницях - 8.30-15.30

Електронна адреса: [email protected]

бланк заяви

Сектор «С» - Артемівськ

84500г.Артемовск, вул.Радянська, 60.

З 9-00 до 17-00, перерва з 13-00 до 14-00.

Дзвонити на телефон гарячої лінії - 0 800 50 14 82

Телефони: 06274 400 92, 06274 44 58 06 067 334 24 04

Електронна адреса: [email protected]

бланк заяви

Сектор «М» - Маріуполь

87515 м Маріуполь, вул. Георгіївська, 63.

Дзвонити на телефон гарячої лінії - 0 800 50 14 82.

Телефони: 0629 54 02 02, 097 010 94 25, 063 169 37 81 (автовідповідач)

Електронна адреса: [email protected]

Додатково подати документи можна в пунктах прийому за адресою: вул. Митрополит, 39 (Жовтнева райадміністрація, каб. №3) пр. Перемоги, 16 (Орджонікідзевська РДА, каб. №8).

Документи приймаються з пн по чт з 8:30 до 16:30. Видача перепусток проходить по пт з 8:30 до 15:30.

бланк заяви

Сектор «А» - Старобільськ

92700 м Старобільськ, вул. Фрунзе, 20

Дзвонити на телефон «гарячої лінії» - 0800 50 14 82.

Телефони: 06461 202 50 (чергова частина), 066 092 36 04, 096 243 84 02

Електронна адреса: [email protected]

Бланк заяви: стор. 1, стор. 2

Бланк заяви: стр. 1 , стр. 2

Корисні контакти

Контакти штабу АТЦ: 044 239 70 12 [email protected]

Телефон гарячої лінії СБУ 0800 50 14 82

Контакти Державної фіскальної служби України:

  • Інформаційно-довідковій департамент: 0 800 501 007 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів)
  • Телефони гарячої лінії Державної фіскальної служби України для оформлення вантажів: 099 605 42 47,099 368 33 46

Координаційний центр при штабі АТО: телефон 092 318 05 08 067 334 07 95, електронна адреса: [email protected]

Управління СБУ в Донецькій області: 0629 52 31 82

Управління СБУ в Луганській області: 0645 24 41 47

Сервіс «Пульс». По телефону (044) 284-00-07 можна повідомити про протиправні дії працівників податкових і прикордонних служб.

ДЖЕРЕЛО

За яким маршрутом можна перетнути лінію дотику?
Що потрібно для перетину лінії зіткнення фізичними особами?
Які причини є досить вагомими для перетину лінії зіткнення?
Що потрібно для оформлення дозволу?
Як оформити дозвіл на перетин лінії зіткнення дітям?
Як подавати документи?
Як відбувається процедура оформлення дозволу і повідомлення про його готовність?
Що можна ввозити в зону АТО?
Якщо я виїжджаю на своїй машині, чи потрібно на неї окремий дозвіл?
З яких причин можуть відмовити у наданні дозволу на перетин лінії зіткнення?