Розворотні моделі ринку форекс на EURUSD (частина 3)
Продовжуємо аналізувати розворотні патерни ринку форекс по парі EURUSD. Розглянемо фігури з 32 по 41, які ви бачите на графіку H4 і в кінці статті підведемо проміжні підсумки аналізу.
Ця стаття продовжує цикл матеріалів по розворотним фігурам на парі EURUSD. Перша стаття - " Розворотні моделі на ринку форекс ".
Після виходу ціни з 32 моделі на графіку нижче, ціна сформувала ще одну разворотную модель. Вона виділена оклику. Я не став виділяти її як окрему фігуру, тому що після неї ціна пішла тестувати опір 32 фігури і тільки після цього ми бачимо зростаючий тренд до 33 фігури. Ретест фігури 32 - це найкраща точка входу в новий тренд і підтвердження розвороту ціни.
Вихід вниз з 33 фігури - це новинна свічка, але все одно ціна повертається тестувати пробите до цього опір. І тільки після цього ми бачимо упевнений рух вниз до 35 фігури.
Фігури 35 і 36 - це консолідації ціни. Вихід з консолідації також супроводжується ретест пробитих рівнів. Подивіться, ці фігури розташовані в безпосередній близькості до довгострокових рівнями (жовті зони) поблизу котирувань 1.0820 і 1.1100. Високий шип в кінці 36 фігури - це реакція ринків на результати виборів Президента США.
Пара почала активно знижуватися після перших слів виступу обраного президента США Дональда Трампа в день голосування. За півгодини до початку промови йому подзвонила Хілларі Клінтон і привітала з перемогою, визнавши свою поразку. Як ви пам'ятаєте, всі валютні аналітики прогнозували істотне зниження курсу долара в разі перемоги Дональда Трампа. Потім фінансові видання пояснили всьому світу, що трейдери та інвестори переглянули свої позиції виходячи з обіцянок нового президента збільшити ВВП і знизити податки.
Розворотні фігури 37-41 це момент розвороту євро після досягнення мінімального значення 1.03400 в 37 фігурі. Ринки та аналітики були повністю впевнені в досягненні парою паритету найближчим часом. Кількість коротких спекулятивних позицій було на максимальних рівнях, але сталося все як завжди. Розворот і тривалий зростаючий тренд з виходом з тривалого діапазону на одних тільки очікуваннях посилення монетарної політики ЄЦБ. І знову ми бачимо, що основні коливання відбуваються в діапазоні між двома довгостроковими рівнями на значеннях 1.0500 і 1.0800. 39 фігура на годинному графіку виглядає як серія розворотів, які я позначив буквами - a, b, c, d, e. Розібратися з ходу дуже не просто навіть на історії. Я виділив 39 фігуру синім прямокутником і провів верхню межу по дзеркальному рівню корекційного відкоту від 38 фігури (на графіку вище позначено блакитним гуртком з червоною і зеленою точками всередині). І все одно без додаткових засобів технічного аналізу ситуація залишається заплутаною. Давайте розширимо наш аналіз і застосуємо вкрай простий технічний інструмент - трендові лінії.
За допомогою трендових ліній все встає на свої місця. Ми чітко ідентифікуємо розворотні фігури. Таким чином найпростіші методи технічного аналізу значно підвищують якість аналізу, але це тема для окремого обговорення.
У своєму аналізі ми з вами переглянули 41 разворотную модель за 2 роки на валютній парі EURUSD. Які висновки ми можемо зробити на основі цього аналізу.
Ціна рухається від розвороту до розвороту. Цей простий висновок допоможе вам в разі якщо ви заплуталися в аналізі ситуації і не розумієте яке пріоритетний напрямок присутній на ринку. Таке часто буває в періоди консолідації ціни. Знайдіть останній розворот і вам все стане зрозуміло в який бік очікувати майбутнього руху.
Ніякі класичні моделі в реальності на ринку ви не побачите. На мій погляд найбільш типові розворотні моделі приблизно нагадують моделі "М" і "W". Практично кожен розворот на малюнку нижче приблизно однієї і тієї ж моделі.
Ціна робить одну вершину, формуючи рівні підтримки і опору, після чого друга вершина може бути або вище або нижче першої. Далі ціна йде у зворотний бік, пробиваючи підтримку і потім повертається з ретест. Для розвороту вгору все навпаки. Але немає жодної схожої одна на одну моделі.
В середньому кожен рух від розвороту до розвороту тривало 0,5 місяці або приблизно 2 тижні. Але тут треба враховувати, що даний період був тривалим період флет на парі EURUSD. Зараз ми спостерігаємо вихід з цього торгового діапазону і, відповідно, підвищення волатильності і збільшення тривалості трендових рухів .
Різниця між визначенням ключових рівнів між таймфрейме H4 і H1 не суттєва, але вона є. Тому краще для більш надійних сигналів орієнтуватися на рівні по H4, але додатково відстежувати їх з годинного таймфрейма для більш точних входів. Іноді годинний таймфрейм дає значно більш ранні входи (моделі всередині моделей), що значно збільшує потенційний прибуток. Тому краще комбінувати ці таймфрейме в аналізі розворотів моделей.
Ретест. На мій погляд це ключовий пункт з усього аналізу. З 41 моделі тільки 3 з них (№21,29,32) не мають чіткого ретест, але це пов'язано з виходом несподіваних економічних даних по сильно волатильним новин. Що нам це дає. Ми можемо не поспішати зі входами. Якщо ми пропустили пробою розворотного рівня, ніж входити за гіршою ціною, краще набратися терпіння і дочекатися ретест.
Особливо враховуючи, що ретест можуть глибоко заходити в разворотную зону, вихід з неї є додатковим сильним сигналом. У той же час, якщо ми зайшли в ринок на пробої розворотного рівня або слабкому відкат і ціна рухається в нашому напрямку, ми повинні завжди чекати ретест. Якщо ми не хочемо додаткових ризиків, ми повинні як мінімум перенести стоп в безубиток, а краще зафіксувати прибути при перших ознаках розвороту ціни в сторону ретест. Це дозволить нам два рази скористатися однією і тією ж разворотной ситуацією і двічі заробити.
Стопи. Якщо ви визначили рівні підтримки і опору і ваш аналіз говорить про те, що це разворотная зона, стопи повинні бути розміщені за найближчим рівнем підтримки або опору, в залежності від того, в який бік відбувся розворот. Винос стопів буде однозначно говорити про те, що ця зона не правильно визначена як розворотне і ціна піде далі по тренду, цілком можливо дуже далеко. Вхід в продовження тренда допоможе як мінімум компенсувати нам втрати від спрацювали стопів, а як максимум і дозволить додатково заробити.
При цьому ми розуміємо, що найбільш кращі входи - якомога ближче до пробитим рівнями, або на ретест. У цих ситуаціях треба бути максимально зібраними. Доцільно скористатися простими технічними індикаторами сигналізації підходу ціни до рівнів як індикатор алертів рівнів, щоб не пропустити хороший вхід в ринок.
Крім Price action має сенс користуватися надійними і технічними індикаторами, які спрощують підтвердження разворотной моделі. Такі відомі індикатори як ковзаючі середні , Лінії тренду або трендові канали можуть значно допомогти в аналізі ситуації на ринку форекс.
Залишайте свої коментарі, розкажіть що ви думаєте про розворотів моделях. Чи був цей аналіз корисний для вас?
Як Ви визначаєте розвороти на ринку форекс, які індикатори та методи технічного аналізу використовуєте?
Аналіз ще однієї разворотной моделі на парі EURUSD дивіться в статті - Євро тестує кордон разворотной зони.
(Visited 187 times, 1 visits today)
More from my site
- Кореляція прибутковості державних облігацій США і ринку Форекс Короткострокові відсоткові ставки світових центробанків втратили свій колишній вплив на валютні ринки. Після більш ніж 12 трлн. USD кількісного пом'якшення в усьому світі валютні ринки [...]
- ФРС Вільямс - ФРС може підвищити ставки швидше, ніж очікується Президент Федерального резервного банку Сан-Франциско Джон Вільямс каже, що значні ризики для економіки зникли вперше після спаду, і більш сильне зростання може змусити ФРС [...]
- Коротке стиснення (short squeeze) на ринку Форекс Коротке стиснення (short squeeze) - це ситуація, в якій валюта, по якій відкрито багато коротких ордерів Sell, рухається різко вгору, змушуючи продавців закривати короткі позиції і, [...]
Як Ви визначаєте розвороти на ринку форекс, які індикатори та методи технічного аналізу використовуєте?