Рух рідин і газів
Рух рідин і газів, а також взаємодія між рідиною і обтічними нею поверхнями або тілами вивчають в розділі фізики під назвою "гідромеханіки". Термін "рідина" в гідромеханіці володіє більш широким значенням, ніж це прийнято в сучасній російській мові. У поняття "рідина" включають фізичні тіла, що володіють плинністю, тобто здатністю змінювати свою форму під впливом як завгодно малих сил. Тому під цим терміном маються на увазі не тільки звичайні (краплинні) рідини, але і гази. Незважаючи на їх відмінність, закони руху крапельних рідин і газів за певних умов можна вважати однаковими. Основним з цих умов є невелике значення швидкості руху в порівнянні зі швидкістю звуку.
Рух рідин і газів можна повністю охарактеризувати, оперуючи одиницями вимірювання довжини, об'єму, часу і сили. Так об'ємний витрата середовища вимірюється в кубічних метрах в секунду, а потужність - в ньютон-метрах (джоулях) у секунду. Існує багато способів вимірювання таких характеристик, як швидкість течії або тиску середовища в каналі з використанням різних механічних і електричних приладів.
Очевидно, що недостатньо вміти просто виміряти пропускну здатність водопроводу. Набагато важливіше вміти прогнозувати характеристики течії та умови забезпечення заданого течії з заданими характеристиками при заздалегідь відомих або передбачуваних умовах. Самий ідеальна ситуація - коли протягом з заданими вимогами відбувається природним шляхом. Але не знаючи законів руху рідини і газів можна так спроектувати систему, що все буде працювати занадто дорого через великої кількості насосів або працювати нестабільно, якщо система багаторівнева.
Для цього і потрібно знати закони руху рідин і газів, щоб створити дешеву і надійну систему водопостачання або вентилювання.
В основному в теоретичній фізиці рідина розглядають, як ідеальну. Але на практиці все складніше. Рідина має і тертя об стінки і внутрішнє тертя, в'язкість і розчиняє в собі гази і виділяє їх, що створює певні складнощі. У цій статті розглянемо основні фізичні властивості реальної рідини.
Читати далі ...
Для розрахунку руху води в трубопроводі потрібно знати не так вже й багато. У цій статті я приведу найосновніші формули, які вам знадобляться не тільки для розрахунків, а й для загального розуміння процесів, що відбуваються з водою в трубі.
Читати далі ...
Закон Бернуллі. Формула Бернуллі.
Автор: Сергій (Гл.редактор)
Формула Бернуллі закон по якому тече рідина на будь-якому відрізку труби, що значно допомагає при проектуванні трубопроводів, особливо з природною циркуляцією. Читати далі ...
Тиск. У чому вимірюється тиск?
Автор: Сергій (Гл.редактор)
Тиск - фізична величина, що чисельно дорівнює силі, що діє на одиницю площі поверхні перпендикулярно цієї поверхні. Для позначення тиску зазвичай використовується символ p - від лат.pressura (тиск). Читати далі ...
Основні поняття гідродинаміки. Рівняння безперервності.
Автор: Павло Віктор
Як завжди, перед тим як вивчати якесь явище в деталях, вводиться мову, на якому описується це явище. От саме зараз будемо цим займатися. Читати далі ...
У чому вимірюється тиск?