Саратовська лампа біжучої хвилі відправиться в далекий космос і допоможе розкрити таємницю чорних дір
АТ «НВП« Алмаз »отримало технічне завдання від Російських космічних систем на нову розробку в рамках масштабного наукового проекту« Мілліметрон ».
Головним виконавцем проекту є Астрокосмічний центр ФІАН, а наше саратовське підприємство повинно розробити, виготовити і поставити замовнику лампу біжучої хвилі, що представляє собою потужний підсилювач радіосигналів надвисокочастотного діапазону.
Підсилювач увійде до складу бортового ретрансляційного комплексу, встановленого на супутнику. Супутник буде мати на борту радіотелескоп з унікальним дозволом, призначений для астрофізичних досліджень галактик і туманностей та інших об'єктів далекого космосу.
Завдяки виробу «Алмаза» стане можливим дослідження астрономічних об'єктів, недоступних в даний час для спостереження, в тому числі наша ЛБХ дасть вченим можливість «розгледіти» найближчі околиці чорних дір і досліджувати процеси, що відбуваються в них. Як повідомляє наш Мінпроменерго з посиланням на підприємство, доступними для науки стануть процеси формування зірок і екзопланет, дані про природу «темної енергії».
Проект «Мілліметрон» планується запустити в 2025 році, але робота з комплектуючими ведеться вже зараз, і завдання «Алмаза» - до 2019 року почати поставляти зразки розроблених виробів.
Участь в космічних проектах - не новина для саратовського флагмана електроніки . Раніше «Алмаз» брав активну участь у створенні електронної компонентної бази для міжнародного космічного проекту «Радіоастрон». А в далекі 60-ті роки прославився розробкою і створенням ламп біжучої хвилі для бортового підсилювача «Альфа», встановленого на легендарних супутниках серії «Блискавка». На основі супутників «Блискавка», укомплектованих лампами «Алмаза», в 1968 році була створена система супутникового телерадіомовлення на значну частину країни в рамках системи «Орбіта».
Пізніше підприємство було відзначено високими державними нагородами за випуск в промислових обсягах приладів для ретрансляторів штучних супутників зв'язку «Блискавка-1», «Блискавка-2», «Блискавка-3», «Луч», «Веселка» та «Горизонт».
Довідка «БВ». Обсерваторія Мілліметрон (проект «Спектр-М») з 10-метровим космічним телескопом призначена для дослідження різних об'єктів Всесвіту в міліметровому і інфрачервоному діапазонах. Проект входить в «Федеральну Космічну програму Росії 2006-2015 рр.», А також в проект «Федеральної Космічної програми Росії 2016-2025 рр.».