Шкода газованих напоїв

  1. Склад газованих напоїв
  2. Шкода газованих напоїв
  3. "5 секретів ідеальної фігури"

Про шкоду енергетичних напоїв я розповідав   тут

Про шкоду енергетичних напоїв я розповідав тут . Сьогодні хочу розповісти про шкоду газованої води взагалі.

Про користь натуральної природньо газованої води відомо дуже давно. В середині XVIII століття воду з мінеральних джерел почали розливати в пляшки. Звичайно, вона коштувала дуже дорого і до того ж швидко видихалася. Були зроблені спроби створити штучну газовану воду. У 1770 році був створений перший сатуратор - апарат, який за допомогою насоса насичував воду вуглекислим газом. У 1783 році Якоб Швепп, в майбутньому засновник компанії «Schweppes», налагодив перше промислове виробництво газованої води. Щоб здешевити виробництво, він почав для газування використовувати харчову соду. Звідси і стали називати газовану воду «содова». Газована вода швидко стає популярною в Англії та Америці. Однією з причин стає те, що газованою водою почали розбавляти міцний алкоголь .

Склад газованих напоїв

Отже, до складу середньостатистичної пляшки з газованою водою входить вода, вуглекислий газ, цукор або його замінники, кислоти. Плюс різні ароматизатори, як пишуть на етикетках, «ідентичні натуральним».

Шкода газованих напоїв

Сахара в напоях міститься дуже багато. В одній півлітровій пляшці до 9 ложок цукру, в залежності від рецепту напою. Надмірне вживання солодких газованих напоїв може призвести до ожиріння або цукрового діабету. Серед замінників цукру широке поширення отримав аспартам, сахарин, цикломат. Наявність великої кількості цукру або його замінників не сприяє вгамування спраги. Тому після вживання газованої води пити хочеться ще сильніше. Така ось виверт виробників.

З кислот широке застосування знайшли лимонна, яблучна і ортофосфорна. Кислоти роз'їдають зубну емаль. Найнебезпечніша ортофосфорна кислота. Вона вимиває з організму кальцій, що веде до ослаблення кісткової тканини. Назви кислот можуть бути зашифровані кодом. Ортофосфорна кислота - E338.

Вуглекислий газ сам по собі нешкідливий для організму. Але з'єднуючись з водою перетворюється у вугільну кислоту. Вугільна кислота в свою чергу підвищує кислотність і активізує шлункову секрецію. Це призводить до сильного виділенню газів. Тому людям із захворюваннями шлунка краще взагалі відмовитися від газованої води або випускати газ з пляшки перед вживанням (Також читайте 8 фактів про газованій воді ).

Звичайно, краще намагатися не вживати газовані напої. Є чудова альтернатива у вигляді мінеральної води, чаю, соку, компоту. Але якщо ви все ж не можете відмовитися від газованої води, то намагайтеся вибирати менш шкідливі. Дивіться, щоб не було ортофосфорної кислоти. А також на колір напою. Чим ядовитее і ненатурально колір газованого напою, тим більше барвників входить до його складу.

"5 секретів ідеальної фігури"

яку прочитало вже понад 1000 осіб

Для того щоб отримати подарунок

Введіть дані в форму

нижче і натисніть кнопку

"Отримати книгу"