Слухові апарати. Як вибрати?
Вибір слухового апарату - справа відповідальна. Слуховий апарат - прилад для індивідуального використання. Неякісний або неправильно підібраний слуховий апарат не тільки дратує самого користувача, але і може завдати непоправної шкоди його залишковим слуху.
Часто люди користуються порадами продавця-консультанта, заочно гарантує 100% слух при купівлі будь-якого з наявних в асортименті їх компанії слухових апаратів. Не вірте таким обіцянкам!
Не користуйтеся порадами продавця-консультанта, який не має спеціальної освіти. Довірте свій слух професіоналам.
Якщо Ви напевно не знаєте, який слуховий апарат підійде для Вас або Ваших близьких, краще скористатися консультацією лікаря-сурдолога.
Поради, як вибрати слуховий апарат правильно:
Перш за все, потрібно визначити форму слухового апарату, тобто де ви збираєтеся розташовувати свій слуховий апарат - за вухом (завушна форма) або всередині вуха (внутрішньовушних, канальна).
Крім ваших вимог до зовнішнього вигляду слуховий апарат повинен виконувати своє пряме призначення - якісно і чітко, без спотворень, посилювати звук. Хороша розбірливість мови в будь-якій ситуації, природність звукових відчуттів, простота і зручність використання - це головні параметри, на які слід звернути увагу в першу чергу.
Відповідаючи на питання, як вибрати слуховий апарат, в першу чергу хочемо звернути увагу, що підбирати прилад необхідно разом з фахівцем. Слуховий апарат є складним медичним приладом, тому до його вибору необхідно ставитися вкрай серйозно, після проведення діагностики слуху.
За результатами дослідження підбирається апарат з оптимальними параметрами потужності, який дозволить максимально точно компенсувати втрату слуху. Крім того, кожна модель характеризується певним набором функцій і програм, які підбираються залежно від шумової обстановки, в якій буде експлуатуватися апарат.
Кілька порад, які ви прочитаєте нижче, безсумнівно, допоможуть вам зробити правильний вибір.
Рада 1. Вибираємо форму слухового апарату
Якщо Ви вибрали внутрішньовушних форму слухового апарату або його різновид внутріканального форму, керуючись косметичними міркуваннями, то Вам необхідно пам'ятати, що:
- Маленькі слухові апарати мають менші батарейки. Термін служби таких батарей обмежується трьома-десятьма днями, в залежності від моделі слухового апарату.
- через маленьких розмірів такі слухові апарати важко виймати і вставляти в вухо, отже люди з порушеною моторикою рук будуть відчувати великі труднощі при експлуатації.
- потрібно особливо ретельний догляд і контроль чистоти як слухового апарату, так і самого слухового проходу.
- термін служби таких слухових апаратів в два рази менше, ніж у завушних моделей.
- внутрівушні слухові апарати мають обмеження по потужності. Це означає, що використовувати їх можуть тільки ті, у кого втрата слуху незначна або середня.
- косметичность такого апарату залежить від потужності самого слухового апарату, тобто від його величини (чим потужніший модель, тим вона більше) і від розмірів і форми слухового проходу.
- внутрівушні слухові апарати мають протипоказання для використання - запальні захворювання зовнішнього та середнього вуха.
Відмінним косметичним рішенням на сьогоднішній день є слухові апарати OpenFit або «відкрите вухо» - це гібрид зручності і практичності завушної форми і косметичний внутрішньовушний. Мінімальні розміри самого слухового апарату і найтоншої трубочки, яка проводить посилений звук в слуховий прохід, робить його практично невидимим.
Традиційними є слухові апарати завушної форми. Вони розташовуються позаду вушної раковини. Сучасні технології дозволяють створювати потужний слуховий апарат в маленькому корпусі. Тому сучасні завушні слухові апарати маленькі і дуже зручні. Технологічні можливості набагато ширше, ніж у їх аналогів внутрішньовушний форми.
Слуховий апарат кріпиться на вушної раковини за допомогою вушного вкладиша, який рекомендується виготовляти індивідуально. Від форми вушного вкладиша багато в чому залежить і ефективність слухопротезування.
Порада 2. Вибираємо потужність
Потужність слухового апарату визначається тестуванням слуху, яке проводить обов'язково лікар-аудіолог. Неправильно проведене дослідження слуху може призвести до неправильного вибору слухового апарату. Невелика втрата слуху потребують компенсації слуховим апаратом слабкої потужності, середня - середньої, і відповідно, при великій втраті слуху використовуються апарати великої потужності або суперпотужні.
Потужність слухового апарату повинна бути строго вивірена фахівцем, щоб слуховий апарат не був потужнішим, ніж того вимагає Ваш слух. Але і менша потужність апарату не забезпечить достатнього посилення. Зазвичай для програмованих на комп'ютері слухових апаратів, програма сама "підкаже" рекомендовану потужність в тому чи іншому технологічному класі апаратів.
Ваш лікар-аудіолог порекомендує Вам необхідну для Вашої втрати слуху потужність слухового апарату.
Порада 3. Вибираємо клас слухового апарату
Клас слухового апарату - це набір функцій і можливостей для його успішного і ефективного використання. Клас апарату визначає його вартість. Розрізняють 5 класів цих приладів: базисний (найнижчий), економічний, середній, бізнес клас і преміум клас.
Базисний клас включає слухові апарати з ручним регулюванням мають задані параметри (наприклад, для конкретної слуховий втрати - окремий апарат), і зі зміною слуху з'являється необхідність заміни даного апарату іншим, відповідним вже зміненим слуху.
Економічний клас включає програмовані слухові прилади, перевага яких полягає в тому, що вони не мають конкретних частотно-амплітудних параметрів. Перш, ніж такий апарат почне працювати, треба задати йому режим функціонування. Інакше він буде лише «шуміти». Цей процес називається програмуванням слухового апарату.
Це дуже зручно, тому що як слух може змінюватися з часом, так і індивідуальні побажання до звуковому сприйняттю не відрізняються сталістю.
Середній клас - це цифрові програмовані прилади з певним набором функцій для виділення мови і шумозаглушення. Цей функціонал середнього рівня і має певні трубованія до акустики приміщення, де знаходиться користувач.
Апарати бізнес і преміум рівня є найбільш ефективними і комфортними. Вони не тільки покращують слух, а й відновлюють і зберігають розбірливість мови. Основою таких цифрових апаратів є особливий електронний процесор, цифровий перетворювач, який забезпечує складні алгоритми обробки звуку. Такі пристрої більш точні, надійні, комфортні.
Розподіл на класи обумовлено тим, що кожний наступний технологічний клас враховує недоліки попередніх моделей і має додаткові опції для регулювання по шляху до кращого розбірливості та природності звучання.
Ще кілька порад:
- Якщо Вам небайдужа ефективність слухового апарату в різних акустичних умовах (наприклад, на галасливій вулиці, в театрі, в цеху, на лекції і т.п.) вибирайте слухові апарати з декількома програмами, режим функціонування яких вибирається для конкретної акустичної ситуації.
Якщо Ви не впевнені, що пропонована Вам модель слухового апарату має функцію виділення мовного сигналу, так необхідну для найбільш розбірливого сприйняття мови, орієнтуйтеся по вартості апарату, яка в цьому випадку не може бути менше 20 000 рублів.
Рада 4. Вибираємо ціну слухового апарату
Умовно апарати можна розділити на п'ять цінових класу: базисний, економічний, середній і топової (Premium або Hi-class).
Однак, з кожним днем розділяють їх межі стають все більш прозорими - індустрія настільки швидко розвивається, що навіть вимогливий користувач зможе залишитися задоволеним апаратом нижчої цінової категорії - в ньому може виявитися достатній набір функцій для задоволення потреб конкретного користувача.
Слухові категорії бюджетної групи мають можливість як ручної, так і програмованої налаштувань, аналогову або цифрову обробку звуку. Мають одну акустичну програму (не рахуючи телефонної котушки), зазвичай 1 або 2 канали обробки. Функції виділення мови і шумозаглушення немає. Це найдешевший клас слухових апаратів.
Ціновий поріг середнього класу лежить, як правило, в діапазоні 30 тис. - 45 тис. Руб. Це обов'язково цифрові програмовані слухові апарати з системами шумозаглушення і простою системою виділення мови. Можлива наявність системи двох мікрофонів (фіксований або адаптивний). Багатоканальні і багатопрограмні апарати.
Апарати «high-end» -класу пропонують користувачеві максимальну функціональність і індивідуальність слухових апаратів.
Основні виробники слухових апаратів, що представляють свою продукцію в Росії - Widex (Данія), Siemens (Німеччина), Bernafon (Швейцарія), Oticon (Данія), Phonak (Швейцарія), Unitron (Канада).
Виберіть виробника, щоб подивитися ціни на слухові апарати:
Однак навіть найсучасніший слуховий апарат виявиться абсолютно марним, якщо він неправильно запрограмований. Налаштування слухового апарату - 50% успіху слухопротезування в цілому. І чим вище технологічний клас апарату, тобто дорожче вартість слухового апарату, тим більш вимогливим потрібно підійти до професійних якостей фахівця.
Відповідаючи на питання, як вибрати слуховий апарат , В першу чергу хочемо звернути увагу, що підбирати прилад необхідно разом з фахівцем. Слуховий апарат є складним медичним приладом, тому до його вибору необхідно ставитися вкрай серйозно, після проведення діагностики слуху.
За результатами дослідження підбирається апарат з оптимальними параметрами потужності, який дозволить максимально точно компенсувати втрату слуху. Крім того, кожна модель характеризується певним набором функцій і програм, які підбираються залежно від шумової обстановки, в якій буде експлуатуватися апарат.
Ми готові надати у Ваше розпорядження наші знання і багаторічний досвід, щоб Ви змогли зробити єдино правильний вибір.