смертельний перехід

Пішохідний перехід через залізницю в створі туристської вулиці добре знають в лікарнях і моргах міста. В середньому раз на місяць звідси привозять загиблих. З початку 2017 року - шість чоловік. РЖД на всі запити відповідає, що перехід відповідає вимогам безпеки. Машиністи кажуть, що постраждалі «самі винні». «Фонтанка» зібрала історії жертв і побачила систему. Пішохідний перехід через залізницю в створі туристської вулиці добре знають в лікарнях і моргах міста

"Фонтанка.ру", Сергій Михайличенко

Пішохідний перехід в створі Турістcкой - справжня народна стежка. Він з'єднує дві частини густонаселеного Приморського району, люди ходять туди-сюди по кілька разів на день: в школу, в Парк 300-річчя, в торговий центр. Маленькі вихованці центру «Олімпійські надії» тягнуть через перехід сумки на коліщатках з хокейною амуніцією. Залізничної платформи тут немає: станція Яхтенная знаходиться в кілометрі звідси серед заростей очерету.

Перехід на Туристській обгороджений складносурядні металевим парканом з страхітливими плакатами. Плакати закликають зняти навушники і забороняють стояти на междупутье під час руху поїзда. До стовпа праворуч прикріплений запорошений похоронний вінок з плюшевим ведмедиком. Біля підніжжя стовпа ліворуч лежать свіжі квіти.

«Фонтанка» зібрала історії загиблих на Туристській. Виявилося, що вони жили неподалік і ходили через цей перехід роками. Підлітки в навушниках. Пенсіонер, який втратив слуховий апарат. Молода людина з поганим зором. У кожного були близькі люди, плани на завтра і на ціле життя вперед.

Мілена

П'ятого лютого в 8 ранку на переході в створі туристської вулиці загинула 16-річна першокурсниця економічного коледжу Мілена Степанян.

«Мілена виявилася на переході туристської вулиці вранці, коли йшла в коледж, - розповіла« Фонтанці »подруга Мілени Софія Руголь. - По дорозі вона збиралася зайти до подруги віддати якісь речі, цей день вона взагалі чекала дуже довго, тому що в її планах була фарбування волосся в червоний колір і пірсинг. Після коледжу якраз вона з мамою мала фарбувати їх ». Мілена дуже любила читати, писала вірші і мріяла написати книгу. Вона любила математику і добре вчилася. Співала з подругами, малювала і навіть придумувала дизайн меблів.

«Моя мрія - жити щасливо, - писала Мілена на своїй сторінці« ВКонтакте ». - Я не мрію про сім'ю, дітей, квартирі, машині та інше. Я дуже хочу подорожувати, хочу при бажанні встати і поїхати куди-небудь. До речі, про поїздки. Мрію жити де-небудь за кордоном. Тільки не знаю, як буду жити, наприклад, в Америці чи Японії. Там в певних місцях занадто багато живності. А у мене арахнофобія ». Ще Мілена зізнавалася, що боїться темряви - а чому, сама не знала. Вона любила носити блакитні контактні лінзи і ободок з котячими вушками.

Мама і друзі Мілени створила в пам'ять про дівчинку групу «ВКонтакте» . Стіна регулярно оновлюється: вірші, фотографії усміхненої Мілени, відеозапису, спогади про неї.

Максим

27 липня в першій годині ночі на переході збили електричкою 22-річний Максим Рожнов. Він працював барменом і повертався додому зі зміни. Максим був у навушниках, і, за словами мами, у нього був дуже слабкий зір, мінус 10. Але його могли б врятувати.

«Удар припав збоку, зліва ззаду. Максима відкинуло в канаву, - розповіла «Фонтанці» мати Максима, Олена Максакова. - Він був у повній свідомості і попросив очевидиця зателефонувати мені, найкращому другові і на роботу, щоб попередити, що на наступний день він не зможе прийти. Дівчинка мені сказала по телефону: «Не хвилюйтеся, він впав і зламав руку». Через 15 хвилин мені зателефонував друг Максима і сказав, що мій син потрапив під потяг. Ще через 15 хвилин туди приїхала швидка допомога, але вони навіть не стали спускатися до Максима, вирішивши, що самі не зможуть його витягнути, і викликали МНС. І ще хвилин 30 - 40 на них чекали. Не було знеболювання, нічого. Він кричав, коли МНС його витягали і вантажили в машину. Йому перев'язали руку і повезли в Єлизавету лікарню. Через приблизно годину мені зателефонували і повідомили, що Максим помер. Це було внутрішня кровотеча після удару по печінці і селезінці. У нього не було пошкоджень голови. Якби він вчасно потрапив на операційний стіл, зашили б цю селезінку з печінкою. Але з моменту травми до моменту смерті минуло дві години ".

Максим жив окремо, знімав квартиру на Мебельной вулиці. Пішохідний перехід на Туристській він перетинав кожен день по кілька разів. Восени планував перейти на більш високу посаду менеджера. «Очевидці і навіть поліцейські пропонували звернутися зі скаргою в Росздравнадзор, - каже Олена. - Як медик я розумію, що це не має сенсу. У кращому випадку цих людей звільнять. Це система ». У матері Максима тільки одна претензія до РЖД. Її сина збив локомотив, який йшов без вагонів - і не знижував швидкість на пішохідному переході.

«Через три дні ми повинні були з ним летіти в Іспанію, - говорить Олена. - У нього є ще два брата, 8 і 10 років. І 31 червня ми повинні були всі разом летіти. Він підстригся в той день. Планував поїздку, мріяв встигнути подивитися і Барселону, і багато чого ще. Два місяці працював без вихідних, щоб свою подорож оплатити, при цьому він ще знімав квартиру. Весь останній рік був повністю фінансово самостійний. Навчався заочно в Техноложкі на бізнес-інформатики, а перед цим закінчив перший курс Інституту кіно і телебачення за продюсування - але я не змогла далі оплачувати навчання, і його відрахували ».

А ще Максим дуже любив тварин. Йому пропонували в подарунок цуценя, але на знімну квартиру він взяти його не міг. Тому тільки сфотографувався з собачкою - і виклав фото на свою сторінку.

Світлана

Світлана Васильєва загинула на переході у ТРК «Меркурій» 16 серпня. Було близько 21:30, дівчина йшла в гості до брата, який живе на Мебельной. Сама вона жила з матір'ю на Приморському проспекті, в 10 хвилинах від того самого переходу.

Працювала адміністратором в ресторані і вчилася в Торгово-економічному університеті. Займалася фітнесом і каталася на ковзанах. На наступний день збиралася на весілля до подруги, в рюкзаку лежало тільки що куплене ошатне плаття кольору морської хвилі і подарунок нареченій - золоті сережки. Світлані був 21 рік.

Близько дівчата провели ціле самостійне розслідування інциденту. З'ясували, в якому кафе вона була в той вечір, що замовляла (дві склянки соку, ніякого алкоголю), відшукали єдину в окрузі камеру спостереження на автомийці в 500 метрах від переходу і отримали відеозапис, зроблений в момент трагедії.

«Їй не вистачило частки секунди, щоб пройти, - розповіла« Фонтанці »Ірина, подруга Світлани. - На записі це видно. Я була на тому переході після загибелі Світлани. Ми трохи самі не потрапили - електричка завертала з-за рогу і підходила дуже тихо. Звукового сигналу не було для пішоходів, а червоне світло запалюється, тільки коли з'являється електричка. Ти заходиш на перехід, йдеш спиною до неї, робиш змійку і опиняєшся прямо перед складом ».

Смартфон Світлани, який вона тримала в руках, пропав з місця трагедії. Близько з'ясували, що в останні секунди перед ударом вона заходила в соціальну мережу «ВКонтакте» .

«Про те, що трапилося ніхто нам не повідомив, ми самі шукали її по друзях і знайомих чотири дні, - каже Ірина. - Тільки на п'ятий день, коли ми самі про все дізналися вже, в двері вставили записку з поліції: ваша дочка загинула, ведеться розслідування. Хоча документи з пропискою були при ній ».

Мама Світлани Наталія Васильєва намагається зрозуміти причину того, що сталося. «Вона була уважною дівчинкою, - розповіла Наталія« Фонтанці ». - Нам сказали, що вона була в навушниках - але, коли нам віддали її речі, навушники лежали цілі в рюкзаку. Чому вони цілі? Вони повинні бути пошкоджені, якщо були на ній в момент удару. А її айфон пропав, ми його знайти не можемо. Ми знаємо, що його включали в районі Апраксина двору через кілька днів. Все золото, яке було на ній, - ланцюжок з кулоном, дві золоті каблучки, браслет золотий - теж зникло. Жодного очевидця не знайшлося, хоча з відеозапису видно, що там були люди. Вони бачили, що дівчинка гине, і ніхто не відтягнув її за рюкзак ... »

Ховали Світлану в закритій труні. Пізнавали її брат, батько і жених - з манікюру, який вона зробила до весілля, і татуювання у вигляді кошеняти на животі. Через чотири дні вона збиралася їхати з батьком до Севастополя, звідти - до друзів в Краснодарський край. А після - готуватися до власного весілля.

Василь Костянтинович

Василю Костянтиновичу Шевцову було 80 років, і він втратив свій слуховий апарат. Через перехід на Туристській він йшов 4 вересня близько 13 години в гараж. В цей час тут проходить електричка з Белоострова.

Василь Шевцов збирався їхати на прогулянку з дружиною. Судячи з коментарів в соціальній мережі під фотографією очевидця трагедії, тіло пролежало на шляхах до 17 години вечора. Електрички проїжджали над ним.

«О четвертій годині мені подзвонив його син і повідомив, - каже вдова Василя Шевцова, Лариса Миколаївна. - Його ударом відкинуло метрів на 20, загинув на місці ... Ми з ним 30 років прожили, він був хорошою людиною. Сам побудував дачу під Виборгом. Любив риболовлю. У нього сили було - 18-кілограмовий човновий мотор піднімав запросто. 3 вересня ми з ним на велосипедах каталися цілу годину по яхтового мосту, скандинавської ходьбою займалися. Він навіть купався в це холодне літо, у нас поруч затока, плавав дуже добре ».

Василь Шевцов закінчив Політехнічний інститут і працював на заводі «Красногвардеец» головним механіком. Все, що може чоловік починають в будинку або побудувати на дачі, він робив сам. Десятирічний «Nissan Qashqai» містив в ідеальному стані і був, за словами дружини, віртуозним водієм.

«Я без нього як без рук, - каже Лариса Миколаївна. - Все в будинку потихеньку починає розвалюватися ... »

Олександра

Саша Сереброва вчилася в 540-й гімназії, близько 9 ранку 5 жовтня вона йшла туди. За словами очевидців, дівчинка була в навушниках.

Саша любила малювати олівцем і фарбами і навіть завела власний канал в Youtube, куди викладала ролики з процесом малювання героїв аніме. Грала на укулеле. Добре володіла англійською мовою і коментарі під своїми постами в Інстаграме писала тільки на цій мові. Любила кішок.

«Вона була дуже творчим і яскравим людиною, - каже один Саші, Вадим Еренков. - Її однокласники йшли слідом, все відбулося у них на очах.

Батьки Сашка не в змозі говорити про те, що трапилося.

Файзіддін

Файзіддіну Бердиєва було 25 років, близько 7 ранку 31 липня він виїхав на пішохідний перехід на велосипеді перед наближенням електричкою. Загинув на місці. На жаль, це все, що на даний момент вдалося про нього дізнатися.

Безпечне місце

Звернення в РЖД з проханням вирішити проблему небезпечного переходу надходять регулярно. Місцевий житель Микита Юферев пропонував хоча б поставити шлагбаум або зобов'язати поїзда знижувати швидкість перед переходом. 28 вересня перший заступник начальника Жовтневої дирекції інфраструктури Сергій Осташко відповів на це звернення, що перехід безпечний. Тому що обладнаний звуковою та світловою сигналізацією і накопичувальної майданчиком з направляючими огородженнями. Ці огорожі по ідеї повинні формувати потік пішоходів таким чином, щоб їм було добре видно поїзд, що наближається «на час, достатній для прийняття рішення про можливість переходу». Установка шлагбаумів для переходів, а не автомобільних переїздів не практикується. На початку травня прямо на переході на Туристській пройшло виїзне нарада фахівців РЖД, комісія визнала місце безпечним.

Але жителі Приморського району в соціальних мережах пишуть, що як раз таки специфічні огорожі заважають вчасно побачити потяги, що йдуть з боку Сестрорецка. Люди змушені кілька метрів йти спиною до поїзда - побачити наближається склад можна, тільки опинившись у самих рейок. Електричка їде зі швидкістю 80 км / год. З-за повороту з боку Петербурга біля злощасного переходу вона вилітає за 4 секунди, гальмівний шлях складу, навіть якщо він скине швидкість до 60 км на годину, що не менше 500 метрів. Це розповідають в тих же соцмережах машиністи РЖД, пояснюючи, чому уникнути наїзду на неуважного пішохода найчастіше не виходить.

У кількох групах Приморського району «ВКонтакте» кожен нещасний випадок в створі туристської обговорюють люто і довго. У коментарях - справжнє пекло. Словесні звороти про «природний добір» - саме делікатне, що там можна побачити. Коментатори забувають, що перехід цей був обладнаний в 2014 році тільки після прямого звернення районної адміністрації до очолював РЖД Володимиру Якуніну. У цьому місці навіть світлофори на переході через Приморське шосе з'явилися не відразу - тільки після скарг місцевих жителів.

На даний момент на ім'я президента ВАТ «Російські залізниці» Олега Білозьорова направлено кілька документів з пропозицією зробити перехід в створі туристської вулиці підземним. Але практика показує, що узгодити роботи по його пристрою в цьому місці, буквально начиненому різними комунікаціями, набагато складніше, ніж побудувати надземну переправу. У другому читанні бюджету Санкт-Петербурга, яке призначене на 22 листопада, буде розглянута поправка про виділення коштів на будівництво тут транспортної розв'язки, що йде на Туристську вулицю. Якщо поправку візьмуть і роботи будуть вестися без зволікань, то вона відкриється в 2019 році. А поки мешканці району збирають підписи під електронної петицією з вимогою зробити перехід на Туристській безпечним .

Венера Галеева, "Фонтанка.ру"

Чому вони цілі?