Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?

  1. Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві? Звертайтеся до компаній-посередників...
  2. самостійні стрибки
  3. Стрибок з 800 метрів
  4. Стрибок з 4000 метрів
  5. Вимоги до початківців парашутистам
  6. «Льотна» погода, інструктаж і екіпірування
  7. Де можна стрибнути з парашутом?
  8. Скільки коштує стрибок?
  9. Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
  10. Стрибок з інструктором
  11. самостійні стрибки
  12. Стрибок з 800 метрів
  13. Стрибок з 4000 метрів
  14. Вимоги до початківців парашутистам
  15. «Льотна» погода, інструктаж і екіпірування
  16. Де можна стрибнути з парашутом?
  17. Скільки коштує стрибок?
  18. Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
  19. Стрибок з інструктором
  20. самостійні стрибки
  21. Стрибок з 800 метрів
  22. Стрибок з 4000 метрів
  23. Вимоги до початківців парашутистам
  24. «Льотна» погода, інструктаж і екіпірування
  25. Де можна стрибнути з парашутом?
  26. Скільки коштує стрибок?
  27. Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
  28. Стрибок з інструктором
  29. самостійні стрибки
  30. Стрибок з 800 метрів
  31. Стрибок з 4000 метрів
  32. Вимоги до початківців парашутистам
  33. «Льотна» погода, інструктаж і екіпірування
  34. Де можна стрибнути з парашутом?
  35. Скільки коштує стрибок?

Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?





Звертайтеся до компаній-посередників з перевіреною репутацією і будьте впевнені в безпеці стрибків з парашутом і польотах, якість сервісу і професіоналізмі інструкторів.
Подивитися на прикладі компанії «Небо в подарунок»:

Стрибки з парашутом для багатьох людей не просто один з екстремальних видів спорту - це виклик собі і законам природи, виконання давньої мрії людини про вільному польоті, майже героїчний вчинок і перемога над своїми страхами. Думають про це сотні тисяч, а реалізують лише найсміливіші.

У цій статті ми дамо відповіді на наступні питання:

  • Які види стрибків бувають?
  • Як проходять підготовка і сам стрибок?
  • Які існують вимоги і обмеження до початківців парашутистам?
  • Де можна стрибнути з парашутом?
  • Скільки коштує стрибнути з парашутом?

«Стрибати з парашутом зовсім не страшно. Відчиняються двері літака, а внизу - Google Maps. Ти ж не боїшся Google Maps? ». Жарти жартами, але мало хто здатний зберігати повну холоднокровність перед першим стрибком. І тим не менше - він того вартий. «Восторг», «невимовне відчуття польоту», «емоції переповнюють», «життя заграла новими фарбами» - так люди описують свій перший стрибок з парашутом. Для багатьох він стає початком справжньої любові до неба, і згодом новачки прагнуть випробувати це п'янке почуття вільного падіння знову і знову.

Отже, перш ніж вибирати місце для стрибка з парашутом, потрібно визначитися з видом стрибка. Стрибок може бути здійснений самостійно і в тандемі з інструктором, з круглим парашутом (наприклад, Д-6) або з парашутом типу «крило». Висота, на якій відбувається відділення від літака, теж буває різною, найбільш поширені варіанти: 600-900, 2500 і 4000 метрів. Найчастіше для стрибків з парашутом використовуються невеликі літаки - Ан-2, Л-410 і Ан-28.

А тепер давайте розглянемо особливості різних видів стрибків.

Стрибок з інструктором

Затяжний стрибок в тандемі з інструктором з 4000 метрів. Красиво, цікаво і безпечно. Це найбільш популярний варіант - він вимагає лише мінімальної підготовки, по суті за вас все зробить інструктор, а вам залишиться лише насолоджуватися відчуттям вільного падіння і польоту після того, як парашут розкриється. Перед стрибком необхідно надіти комбінезон, шолом і окуляри (їх видадуть на аеродромі), прослухати інструктаж з техніки безпеки, який займе 10-15 хвилин. Потім надівається парашутна система, після чого можна сідати в літак. Перед стрибком інструктор пристебнете вас до себе і буквально винесе за борт. Він же розкриє парашут і буде керувати ним, щоб ви м'яко приземлились точно в призначеному місці. Деякі компанії пропонують зняти відео вашого відважного стрибка, і нехай це коштує недешево, ми радимо погодитися. У фільмі будуть показані моменти інструктажу, кадри набору висоти, підготовки до відокремлення, вільне падіння і посадка. Відео зазвичай знімає професійний оператор-парашутист, який стрибає разом з вами.

Приблизно хвилина вільного падіння після виходу з літака - це абсолютна ейфорія і свобода. Навіть в багатому російській мові не існує слів, здатних передати пережиті в цей момент емоції! Всього хвилина? Так. Але ця хвилина стане однією з найяскравіших в усьому житті.

самостійні стрибки

Цей вид стрибків куди більш відповідальний захід, для якого потрібно теоретична і наземна підготовка. Самостійні стрибки з парашутом менш популярні, але «галочку» за такий подвиг можна намалювати більш ласий.

Стрибок з 800 метрів

Самостійні стрибки з 800 метрів виконуються з круглими парашутами типу Д1-5У, Д5 або Д6 і страхувальними приладами ППК-У. Це дуже надійна армійська техніка, відмови круглих куполів вкрай рідкісні, але про безпеку напишемо трохи нижче.

«Парашутист-перворазнік» (так називають тих, хто прийшов стрибати в перший раз) приїжджає на аеродром рано вранці і приблизно півдня проходить наземну підготовку: слухає лекцію про конструкцію парашута, його правильну укладку, вчиться стрибати з невисокою тумби і правильно приземлятися. Потім він проходить обов'язкову медичну комісію, яка допускає його до стрибка. Після цього видаються основний і запасний парашути і починається найцікавіше: побудова перед стрибком і «занурення» в літак (зазвичай це Ан-2, який бере на борт 10 парашутистів). Набір висоти займає приблизно 10 хвилин, а сам стрибок триває трохи менше пари хвилин, з яких вільне падіння займе від сили 2-3 секунди. Розкривається парашут, і все, що може зробити парашутист - це розгорнути купол за вітром, щоб приземлятися було простіше.

У вас навряд чи вийде згадати красу польоту, так як самостійний стрибок - це сильне випробування для нервової системи і потужний викид адреналіну. Такий вид активності може сподобатися людям з хорошою спортивною підготовкою: все-таки ризик пошкодити ноги на приземленні про нерівності нашої планети досить великий. Друга загроза безпеці криється в самій ідеї некерованого спуску: керівник стрибків і випусковий зроблять все, щоб парашутисти приземлилися в зону аеродрому на поле, але не всі в їх влади. Нерідкі випадки посадок в ліс або в водойму, хоча навіть це - не найстрашніше: набагато небезпечніше виявитися на залізниці або на проводах високовольтної ЛЕП.

Стрибок з 4000 метрів

Щоб насолодитися вільним падінням на самоті, необхідно почати навчання за програмою «AFF», що розшифровується як Accelerated Freefall - прискорений курс навчання вільному падінню. Курс розділений на 8 рівнів (з 0 по 7), перший самостійний стрибок - це рівні 0 і 1. Спочатку ви вивчаєте теорію, потім робите стрибок в тандемі з інструктором, але не просто насолоджуєтеся вільним падінням, а вже вчитеся працювати з висотоміром, робити відмашку і імітувати розкриття парашута.

Після здається залік на знання теорії, і, якщо інформація засвоєна, вас допускають до самостійного стрибка. Як правило, перший етап (вивчення теорії і стрибок в тандемі) займає цілий день. Під час першого самостійного стрибка вас будуть супроводжувати два інструктори, які допоможуть безпечно здійснити відокремлення від повітряного судна, стабілізувати вільне падіння і відкрити парашут в разі, якщо ви розгубитеся або зробите помилку. Приземлившись раніше вас, основний інструктор керує вашої посадкою по рації.

Даний вид стрибка поєднує в собі переваги попередніх двох: це і вільне падіння з красивими видами, і адреналін від того, що все в ваших руках.

Вимоги до початківців парашутистам

Стрибки з парашутом - це захоплююча пригода, але в той же час фізичне і психологічне навантаження. Тому вони доступні не всім. Існуючі обмеження обумовлені технікою безпеки.

Що може бути протипоказанням до стрибка з парашутом?

  • Нещодавно перенесені операції.
  • Заборона за медичними показаннями фізичних і психічних навантажень.
  • Захворювання серцево-судинної системи (наприклад, пороки серця, серцева недостатність).
  • Захворювання і пошкодження опорно-рухової системи.
  • Важкі захворювання дихальної системи.
  • Вагітність.
  • Вага більше 120 кг при тандемному стрибку.
  • Вага менше 45 кг при самостійному стрибку з 800 метрів.
  • Алкогольне або наркотичне сп'яніння.
  • Психічні і неврологічні захворювання, в тому числі суїцидальні нахили.
  • Інші види особистої несумісності з навантаженнями, які виникають при стрибках з парашутом.

Якщо у вас є сумніви щодо свого здоров'я - варто проконсультуватися з лікарем і організаторами стрибків.

Також існують обмеження за віком. Здійснювати самостійні стрибки можна тільки з 18 років. Стрибати в тандемі з письмової згоди батьків можна з 8 років (існують спеціальні дитячі парашутні системи). Однак вік, з якого до стрибків допускаються неповнолітні, кожен аероклуб встановлює самостійно, в більшості випадків це 14 років.

«Льотна» погода, інструктаж і екіпірування

Стрибати можна цілий рік, але не в будь-яку погоду. Стрибків можуть перешкодити опади, сильний вітер і низька щільна хмарність. Рішення в будь-якому випадку «лежить» на організаторах стрибків: їм видніше, представляють погодні умови небезпека чи ні.

Щоб зрозуміти всю красу парашутного спорту, перший стрибок краще здійснювати ясним сонячним ранком. Одяг повинен бути зручним і відповідати погоді. Також не варто забувати, що поверх неї потрібно буде надіти спеціальний комбінезон (його видадуть на аеродромі). Ті, хто їде здійснювати затяжні стрибки, повинен врахувати, що при вільному падінні при швидкості 200 км / год буде досить прохолодно навіть в теплу погоду. Взуття також дуже важлива. По-перше, вона не повинна злетіти з ноги під час стрибка, тому перевага віддається варіантам на шнурках. По-друге, для тих, хто буде стрибати самостійно, потрібне взуття, що захищає голеностоп і з хорошою амортизацією. Ідеальний варіант - високі черевики для трекінгу або зручні кросівки. По-третє, хоча це, напевно, і так зрозуміло: ніяких підборів!

Інструктаж і підготовка відрізняються в залежності від типу стрибка. Для тандему це короткий інструктаж з техніки безпеки, на якому розкажуть, що буде відбуватися під час стрибка і які команди буде давати інструктор. Для самостійних стрибків необхідне знання теорії: як працює парашут, як заходити на посадку, що робити в позаштатних ситуаціях і т.д. Також буде відпрацювання приземлення (стрибки зі спеціальною тумби).

Де можна стрибнути з парашутом?

У Підмосков'ї багато аеродромів, де можуть організувати стрибок з парашутом. Ми розповімо лише про найпопулярніші.

Аеродром «ФІНАМ» (Велике Гризлово). Приватний аеродром в Серпуховском районі Московської області, розташований в 5 км від міста Пущино, на околиці села Велике Гризлово. При аеродромі діє Центр парашутної підготовки і спорту - база для навчання парашутного спорту і вдосконалення вже наявних навичок. Для польотів використовуються літаки Л-410. На території аеродрому є готель, два кафе, ресторан і парковка. Тут проходять стрибки в тандемі з інструктором з 4000 метрів і AFF.

Аеродром «ВАТУЛІН». Розташований недалеко від міста Руза на північному заході Московської області. Стрибки проводяться з літаків Ан-2 (на круглих куполах з 800 метрів) і з Ан-28 (тандеми і стрибки для спортсменів з висоти 4000 метрів).

Аеродром «Шувое». Розташований в 10 км на північ від міста Єгорьєвськ. На висоту парашутистів доставляє Ан-28 і Ан-2. Організовуються стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і самостійні стрибки з висоти 900 метрів.

Аеродром «Борки». Розташований біля села Клетін Кимрського району Тверської області, в 9 км на південний захід від центру міста Кимри, на правому березі річки Волги. Мінімальна висота стрибків - близько 4000 метрів, для польотів використовують літак Ан-28. При аеродромі є невеликий готель і кафе. Тут проводяться стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Аеродром «Коробчеево» (Аероград-Коломна). Одна з найбільших дроп-зон Росії. Аеродром розташований в Коломенському районі біля села Коробчеево в Московській області. Є готель, кафе і дитячий майданчик. Тут здійснюються стрибки в тандемі з інструктором з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Скільки коштує стрибок?

Вартість стрибка з парашутом різниться від аеродрому до аеродрому, при цьому різниця в цінах не настільки значна.

В середньому ціна стрибка в тандемі з висоти 4000 метрів обійдеться в 9500-11000 рублів. Ціна може збільшитися, якщо вага початківця парашутиста - понад 100 кг. Ціна самостійного стрибка з круглим (десантним) парашутом разом з курсом навчання починається від 4000 рублів. Освоєння початкових рівнів AFF (0 і 1) - 20000 рублів.

Багатьом хочеться залишити не тільки спогади про першому стрибку, але і щось більш суттєве - відеоролик або фотографії. Тому часто клуби пропонують послуги з фото- і відеозйомці, за які доведеться заплатити додаткові 2500-4000 рублів, а ще за 2000 рублів можна замовити професійний монтаж невеликого фільму.

Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?







Звертайтеся до компаній-посередників з перевіреною репутацією і будьте впевнені в безпеці стрибків з парашутом і польотах, якість сервісу і професіоналізмі інструкторів.
Подивитися на прикладі компанії «Небо в подарунок»:

Стрибки з парашутом для багатьох людей не просто один з екстремальних видів спорту - це виклик собі і законам природи, виконання давньої мрії людини про вільному польоті, майже героїчний вчинок і перемога над своїми страхами. Думають про це сотні тисяч, а реалізують лише найсміливіші.

У цій статті ми дамо відповіді на наступні питання:

  • Які види стрибків бувають?
  • Як проходять підготовка і сам стрибок?
  • Які існують вимоги і обмеження до початківців парашутистам?
  • Де можна стрибнути з парашутом?
  • Скільки коштує стрибнути з парашутом?

«Стрибати з парашутом зовсім не страшно. Відчиняються двері літака, а внизу - Google Maps. Ти ж не боїшся Google Maps? ». Жарти жартами, але мало хто здатний зберігати повну холоднокровність перед першим стрибком. І тим не менше - він того вартий. «Восторг», «невимовне відчуття польоту», «емоції переповнюють», «життя заграла новими фарбами» - так люди описують свій перший стрибок з парашутом. Для багатьох він стає початком справжньої любові до неба, і згодом новачки прагнуть випробувати це п'янке почуття вільного падіння знову і знову.

Отже, перш ніж вибирати місце для стрибка з парашутом, потрібно визначитися з видом стрибка. Стрибок може бути здійснений самостійно і в тандемі з інструктором, з круглим парашутом (наприклад, Д-6) або з парашутом типу «крило». Висота, на якій відбувається відділення від літака, теж буває різною, найбільш поширені варіанти: 600-900, 2500 і 4000 метрів. Найчастіше для стрибків з парашутом використовуються невеликі літаки - Ан-2, Л-410 і Ан-28.

А тепер давайте розглянемо особливості різних видів стрибків.

Стрибок з інструктором

Затяжний стрибок в тандемі з інструктором з 4000 метрів. Красиво, цікаво і безпечно. Це найбільш популярний варіант - він вимагає лише мінімальної підготовки, по суті за вас все зробить інструктор, а вам залишиться лише насолоджуватися відчуттям вільного падіння і польоту після того, як парашут розкриється. Перед стрибком необхідно надіти комбінезон, шолом і окуляри (їх видадуть на аеродромі), прослухати інструктаж з техніки безпеки, який займе 10-15 хвилин. Потім надівається парашутна система, після чого можна сідати в літак. Перед стрибком інструктор пристебнете вас до себе і буквально винесе за борт. Він же розкриє парашут і буде керувати ним, щоб ви м'яко приземлились точно в призначеному місці. Деякі компанії пропонують зняти відео вашого відважного стрибка, і нехай це коштує недешево, ми радимо погодитися. У фільмі будуть показані моменти інструктажу, кадри набору висоти, підготовки до відокремлення, вільне падіння і посадка. Відео зазвичай знімає професійний оператор-парашутист, який стрибає разом з вами.

Приблизно хвилина вільного падіння після виходу з літака - це абсолютна ейфорія і свобода. Навіть в багатому російській мові не існує слів, здатних передати пережиті в цей момент емоції! Всього хвилина? Так. Але ця хвилина стане однією з найяскравіших в усьому житті.

самостійні стрибки

Цей вид стрибків куди більш відповідальний захід, для якого потрібно теоретична і наземна підготовка. Самостійні стрибки з парашутом менш популярні, але «галочку» за такий подвиг можна намалювати більш ласий.

Стрибок з 800 метрів

Самостійні стрибки з 800 метрів виконуються з круглими парашутами типу Д1-5У, Д5 або Д6 і страхувальними приладами ППК-У. Це дуже надійна армійська техніка, відмови круглих куполів вкрай рідкісні, але про безпеку напишемо трохи нижче.

«Парашутист-перворазнік» (так називають тих, хто прийшов стрибати в перший раз) приїжджає на аеродром рано вранці і приблизно півдня проходить наземну підготовку: слухає лекцію про конструкцію парашута, його правильну укладку, вчиться стрибати з невисокою тумби і правильно приземлятися. Потім він проходить обов'язкову медичну комісію, яка допускає його до стрибка. Після цього видаються основний і запасний парашути і починається найцікавіше: побудова перед стрибком і «занурення» в літак (зазвичай це Ан-2, який бере на борт 10 парашутистів). Набір висоти займає приблизно 10 хвилин, а сам стрибок триває трохи менше пари хвилин, з яких вільне падіння займе від сили 2-3 секунди. Розкривається парашут, і все, що може зробити парашутист - це розгорнути купол за вітром, щоб приземлятися було простіше.

У вас навряд чи вийде згадати красу польоту, так як самостійний стрибок - це сильне випробування для нервової системи і потужний викид адреналіну. Такий вид активності може сподобатися людям з хорошою спортивною підготовкою: все-таки ризик пошкодити ноги на приземленні про нерівності нашої планети досить великий. Друга загроза безпеці криється в самій ідеї некерованого спуску: керівник стрибків і випусковий зроблять все, щоб парашутисти приземлилися в зону аеродрому на поле, але не всі в їх влади. Нерідкі випадки посадок в ліс або в водойму, хоча навіть це - не найстрашніше: набагато небезпечніше виявитися на залізниці або на проводах високовольтної ЛЕП.

Стрибок з 4000 метрів

Щоб насолодитися вільним падінням на самоті, необхідно почати навчання за програмою «AFF», що розшифровується як Accelerated Freefall - прискорений курс навчання вільному падінню. Курс розділений на 8 рівнів (з 0 по 7), перший самостійний стрибок - це рівні 0 і 1. Спочатку ви вивчаєте теорію, потім робите стрибок в тандемі з інструктором, але не просто насолоджуєтеся вільним падінням, а вже вчитеся працювати з висотоміром, робити відмашку і імітувати розкриття парашута.

Після здається залік на знання теорії, і, якщо інформація засвоєна, вас допускають до самостійного стрибка. Як правило, перший етап (вивчення теорії і стрибок в тандемі) займає цілий день. Під час першого самостійного стрибка вас будуть супроводжувати два інструктори, які допоможуть безпечно здійснити відокремлення від повітряного судна, стабілізувати вільне падіння і відкрити парашут в разі, якщо ви розгубитеся або зробите помилку. Приземлившись раніше вас, основний інструктор керує вашої посадкою по рації.

Даний вид стрибка поєднує в собі переваги попередніх двох: це і вільне падіння з красивими видами, і адреналін від того, що все в ваших руках.

Вимоги до початківців парашутистам

Стрибки з парашутом - це захоплююча пригода, але в той же час фізичне і психологічне навантаження. Тому вони доступні не всім. Існуючі обмеження обумовлені технікою безпеки.

Що може бути протипоказанням до стрибка з парашутом?

  • Нещодавно перенесені операції.
  • Заборона за медичними показаннями фізичних і психічних навантажень.
  • Захворювання серцево-судинної системи (наприклад, пороки серця, серцева недостатність).
  • Захворювання і пошкодження опорно-рухової системи.
  • Важкі захворювання дихальної системи.
  • Вагітність.
  • Вага більше 120 кг при тандемному стрибку.
  • Вага менше 45 кг при самостійному стрибку з 800 метрів.
  • Алкогольне або наркотичне сп'яніння.
  • Психічні і неврологічні захворювання, в тому числі суїцидальні нахили.
  • Інші види особистої несумісності з навантаженнями, які виникають при стрибках з парашутом.

Якщо у вас є сумніви щодо свого здоров'я - варто проконсультуватися з лікарем і організаторами стрибків.

Також існують обмеження за віком. Здійснювати самостійні стрибки можна тільки з 18 років. Стрибати в тандемі з письмової згоди батьків можна з 8 років (існують спеціальні дитячі парашутні системи). Однак вік, з якого до стрибків допускаються неповнолітні, кожен аероклуб встановлює самостійно, в більшості випадків це 14 років.

«Льотна» погода, інструктаж і екіпірування

Стрибати можна цілий рік, але не в будь-яку погоду. Стрибків можуть перешкодити опади, сильний вітер і низька щільна хмарність. Рішення в будь-якому випадку «лежить» на організаторах стрибків: їм видніше, представляють погодні умови небезпека чи ні.

Щоб зрозуміти всю красу парашутного спорту, перший стрибок краще здійснювати ясним сонячним ранком. Одяг повинен бути зручним і відповідати погоді. Також не варто забувати, що поверх неї потрібно буде надіти спеціальний комбінезон (його видадуть на аеродромі). Ті, хто їде здійснювати затяжні стрибки, повинен врахувати, що при вільному падінні при швидкості 200 км / год буде досить прохолодно навіть в теплу погоду. Взуття також дуже важлива. По-перше, вона не повинна злетіти з ноги під час стрибка, тому перевага віддається варіантам на шнурках. По-друге, для тих, хто буде стрибати самостійно, потрібне взуття, що захищає голеностоп і з хорошою амортизацією. Ідеальний варіант - високі черевики для трекінгу або зручні кросівки. По-третє, хоча це, напевно, і так зрозуміло: ніяких підборів!

Інструктаж і підготовка відрізняються в залежності від типу стрибка. Для тандему це короткий інструктаж з техніки безпеки, на якому розкажуть, що буде відбуватися під час стрибка і які команди буде давати інструктор. Для самостійних стрибків необхідне знання теорії: як працює парашут, як заходити на посадку, що робити в позаштатних ситуаціях і т.д. Також буде відпрацювання приземлення (стрибки зі спеціальною тумби).

Де можна стрибнути з парашутом?

У Підмосков'ї багато аеродромів, де можуть організувати стрибок з парашутом. Ми розповімо лише про найпопулярніші.

Аеродром «ФІНАМ» (Велике Гризлово). Приватний аеродром в Серпуховском районі Московської області, розташований в 5 км від міста Пущино, на околиці села Велике Гризлово. При аеродромі діє Центр парашутної підготовки і спорту - база для навчання парашутного спорту і вдосконалення вже наявних навичок. Для польотів використовуються літаки Л-410. На території аеродрому є готель, два кафе, ресторан і парковка. Тут проходять стрибки в тандемі з інструктором з 4000 метрів і AFF.

Аеродром «ВАТУЛІН». Розташований недалеко від міста Руза на північному заході Московської області. Стрибки проводяться з літаків Ан-2 (на круглих куполах з 800 метрів) і з Ан-28 (тандеми і стрибки для спортсменів з висоти 4000 метрів).

Аеродром «Шувое». Розташований в 10 км на північ від міста Єгорьєвськ. На висоту парашутистів доставляє Ан-28 і Ан-2. Організовуються стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і самостійні стрибки з висоти 900 метрів.

Аеродром «Борки». Розташований біля села Клетін Кимрського району Тверської області, в 9 км на південний захід від центру міста Кимри, на правому березі річки Волги. Мінімальна висота стрибків - близько 4000 метрів, для польотів використовують літак Ан-28. При аеродромі є невеликий готель і кафе. Тут проводяться стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Аеродром «Коробчеево» (Аероград-Коломна). Одна з найбільших дроп-зон Росії. Аеродром розташований в Коломенському районі біля села Коробчеево в Московській області. Є готель, кафе і дитячий майданчик. Тут здійснюються стрибки в тандемі з інструктором з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Скільки коштує стрибок?

Вартість стрибка з парашутом різниться від аеродрому до аеродрому, при цьому різниця в цінах не настільки значна.

В середньому ціна стрибка в тандемі з висоти 4000 метрів обійдеться в 9500-11000 рублів. Ціна може збільшитися, якщо вага початківця парашутиста - понад 100 кг. Ціна самостійного стрибка з круглим (десантним) парашутом разом з курсом навчання починається від 4000 рублів. Освоєння початкових рівнів AFF (0 і 1) - 20000 рублів.

Багатьом хочеться залишити не тільки спогади про першому стрибку, але і щось більш суттєве - відеоролик або фотографії. Тому часто клуби пропонують послуги з фото- і відеозйомці, за які доведеться заплатити додаткові 2500-4000 рублів, а ще за 2000 рублів можна замовити професійний монтаж невеликого фільму.

Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?







Звертайтеся до компаній-посередників з перевіреною репутацією і будьте впевнені в безпеці стрибків з парашутом і польотах, якість сервісу і професіоналізмі інструкторів.
Подивитися на прикладі компанії «Небо в подарунок»:

Стрибки з парашутом для багатьох людей не просто один з екстремальних видів спорту - це виклик собі і законам природи, виконання давньої мрії людини про вільному польоті, майже героїчний вчинок і перемога над своїми страхами. Думають про це сотні тисяч, а реалізують лише найсміливіші.

У цій статті ми дамо відповіді на наступні питання:

  • Які види стрибків бувають?
  • Як проходять підготовка і сам стрибок?
  • Які існують вимоги і обмеження до початківців парашутистам?
  • Де можна стрибнути з парашутом?
  • Скільки коштує стрибнути з парашутом?

«Стрибати з парашутом зовсім не страшно. Відчиняються двері літака, а внизу - Google Maps. Ти ж не боїшся Google Maps? ». Жарти жартами, але мало хто здатний зберігати повну холоднокровність перед першим стрибком. І тим не менше - він того вартий. «Восторг», «невимовне відчуття польоту», «емоції переповнюють», «життя заграла новими фарбами» - так люди описують свій перший стрибок з парашутом. Для багатьох він стає початком справжньої любові до неба, і згодом новачки прагнуть випробувати це п'янке почуття вільного падіння знову і знову.

Отже, перш ніж вибирати місце для стрибка з парашутом, потрібно визначитися з видом стрибка. Стрибок може бути здійснений самостійно і в тандемі з інструктором, з круглим парашутом (наприклад, Д-6) або з парашутом типу «крило». Висота, на якій відбувається відділення від літака, теж буває різною, найбільш поширені варіанти: 600-900, 2500 і 4000 метрів. Найчастіше для стрибків з парашутом використовуються невеликі літаки - Ан-2, Л-410 і Ан-28.

А тепер давайте розглянемо особливості різних видів стрибків.

Стрибок з інструктором

Затяжний стрибок в тандемі з інструктором з 4000 метрів. Красиво, цікаво і безпечно. Це найбільш популярний варіант - він вимагає лише мінімальної підготовки, по суті за вас все зробить інструктор, а вам залишиться лише насолоджуватися відчуттям вільного падіння і польоту після того, як парашут розкриється. Перед стрибком необхідно надіти комбінезон, шолом і окуляри (їх видадуть на аеродромі), прослухати інструктаж з техніки безпеки, який займе 10-15 хвилин. Потім надівається парашутна система, після чого можна сідати в літак. Перед стрибком інструктор пристебнете вас до себе і буквально винесе за борт. Він же розкриє парашут і буде керувати ним, щоб ви м'яко приземлились точно в призначеному місці. Деякі компанії пропонують зняти відео вашого відважного стрибка, і нехай це коштує недешево, ми радимо погодитися. У фільмі будуть показані моменти інструктажу, кадри набору висоти, підготовки до відокремлення, вільне падіння і посадка. Відео зазвичай знімає професійний оператор-парашутист, який стрибає разом з вами.

Приблизно хвилина вільного падіння після виходу з літака - це абсолютна ейфорія і свобода. Навіть в багатому російській мові не існує слів, здатних передати пережиті в цей момент емоції! Всього хвилина? Так. Але ця хвилина стане однією з найяскравіших в усьому житті.

самостійні стрибки

Цей вид стрибків куди більш відповідальний захід, для якого потрібно теоретична і наземна підготовка. Самостійні стрибки з парашутом менш популярні, але «галочку» за такий подвиг можна намалювати більш ласий.

Стрибок з 800 метрів

Самостійні стрибки з 800 метрів виконуються з круглими парашутами типу Д1-5У, Д5 або Д6 і страхувальними приладами ППК-У. Це дуже надійна армійська техніка, відмови круглих куполів вкрай рідкісні, але про безпеку напишемо трохи нижче.

«Парашутист-перворазнік» (так називають тих, хто прийшов стрибати в перший раз) приїжджає на аеродром рано вранці і приблизно півдня проходить наземну підготовку: слухає лекцію про конструкцію парашута, його правильну укладку, вчиться стрибати з невисокою тумби і правильно приземлятися. Потім він проходить обов'язкову медичну комісію, яка допускає його до стрибка. Після цього видаються основний і запасний парашути і починається найцікавіше: побудова перед стрибком і «занурення» в літак (зазвичай це Ан-2, який бере на борт 10 парашутистів). Набір висоти займає приблизно 10 хвилин, а сам стрибок триває трохи менше пари хвилин, з яких вільне падіння займе від сили 2-3 секунди. Розкривається парашут, і все, що може зробити парашутист - це розгорнути купол за вітром, щоб приземлятися було простіше.

У вас навряд чи вийде згадати красу польоту, так як самостійний стрибок - це сильне випробування для нервової системи і потужний викид адреналіну. Такий вид активності може сподобатися людям з хорошою спортивною підготовкою: все-таки ризик пошкодити ноги на приземленні про нерівності нашої планети досить великий. Друга загроза безпеці криється в самій ідеї некерованого спуску: керівник стрибків і випусковий зроблять все, щоб парашутисти приземлилися в зону аеродрому на поле, але не всі в їх влади. Нерідкі випадки посадок в ліс або в водойму, хоча навіть це - не найстрашніше: набагато небезпечніше виявитися на залізниці або на проводах високовольтної ЛЕП.

Стрибок з 4000 метрів

Щоб насолодитися вільним падінням на самоті, необхідно почати навчання за програмою «AFF», що розшифровується як Accelerated Freefall - прискорений курс навчання вільному падінню. Курс розділений на 8 рівнів (з 0 по 7), перший самостійний стрибок - це рівні 0 і 1. Спочатку ви вивчаєте теорію, потім робите стрибок в тандемі з інструктором, але не просто насолоджуєтеся вільним падінням, а вже вчитеся працювати з висотоміром, робити відмашку і імітувати розкриття парашута.

Після здається залік на знання теорії, і, якщо інформація засвоєна, вас допускають до самостійного стрибка. Як правило, перший етап (вивчення теорії і стрибок в тандемі) займає цілий день. Під час першого самостійного стрибка вас будуть супроводжувати два інструктори, які допоможуть безпечно здійснити відокремлення від повітряного судна, стабілізувати вільне падіння і відкрити парашут в разі, якщо ви розгубитеся або зробите помилку. Приземлившись раніше вас, основний інструктор керує вашої посадкою по рації.

Даний вид стрибка поєднує в собі переваги попередніх двох: це і вільне падіння з красивими видами, і адреналін від того, що все в ваших руках.

Вимоги до початківців парашутистам

Стрибки з парашутом - це захоплююча пригода, але в той же час фізичне і психологічне навантаження. Тому вони доступні не всім. Існуючі обмеження обумовлені технікою безпеки.

Що може бути протипоказанням до стрибка з парашутом?

  • Нещодавно перенесені операції.
  • Заборона за медичними показаннями фізичних і психічних навантажень.
  • Захворювання серцево-судинної системи (наприклад, пороки серця, серцева недостатність).
  • Захворювання і пошкодження опорно-рухової системи.
  • Важкі захворювання дихальної системи.
  • Вагітність.
  • Вага більше 120 кг при тандемному стрибку.
  • Вага менше 45 кг при самостійному стрибку з 800 метрів.
  • Алкогольне або наркотичне сп'яніння.
  • Психічні і неврологічні захворювання, в тому числі суїцидальні нахили.
  • Інші види особистої несумісності з навантаженнями, які виникають при стрибках з парашутом.

Якщо у вас є сумніви щодо свого здоров'я - варто проконсультуватися з лікарем і організаторами стрибків.

Також існують обмеження за віком. Здійснювати самостійні стрибки можна тільки з 18 років. Стрибати в тандемі з письмової згоди батьків можна з 8 років (існують спеціальні дитячі парашутні системи). Однак вік, з якого до стрибків допускаються неповнолітні, кожен аероклуб встановлює самостійно, в більшості випадків це 14 років.

«Льотна» погода, інструктаж і екіпірування

Стрибати можна цілий рік, але не в будь-яку погоду. Стрибків можуть перешкодити опади, сильний вітер і низька щільна хмарність. Рішення в будь-якому випадку «лежить» на організаторах стрибків: їм видніше, представляють погодні умови небезпека чи ні.

Щоб зрозуміти всю красу парашутного спорту, перший стрибок краще здійснювати ясним сонячним ранком. Одяг повинен бути зручним і відповідати погоді. Також не варто забувати, що поверх неї потрібно буде надіти спеціальний комбінезон (його видадуть на аеродромі). Ті, хто їде здійснювати затяжні стрибки, повинен врахувати, що при вільному падінні при швидкості 200 км / год буде досить прохолодно навіть в теплу погоду. Взуття також дуже важлива. По-перше, вона не повинна злетіти з ноги під час стрибка, тому перевага віддається варіантам на шнурках. По-друге, для тих, хто буде стрибати самостійно, потрібне взуття, що захищає голеностоп і з хорошою амортизацією. Ідеальний варіант - високі черевики для трекінгу або зручні кросівки. По-третє, хоча це, напевно, і так зрозуміло: ніяких підборів!

Інструктаж і підготовка відрізняються в залежності від типу стрибка. Для тандему це короткий інструктаж з техніки безпеки, на якому розкажуть, що буде відбуватися під час стрибка і які команди буде давати інструктор. Для самостійних стрибків необхідне знання теорії: як працює парашут, як заходити на посадку, що робити в позаштатних ситуаціях і т.д. Також буде відпрацювання приземлення (стрибки зі спеціальною тумби).

Де можна стрибнути з парашутом?

У Підмосков'ї багато аеродромів, де можуть організувати стрибок з парашутом. Ми розповімо лише про найпопулярніші.

Аеродром «ФІНАМ» (Велике Гризлово). Приватний аеродром в Серпуховском районі Московської області, розташований в 5 км від міста Пущино, на околиці села Велике Гризлово. При аеродромі діє Центр парашутної підготовки і спорту - база для навчання парашутного спорту і вдосконалення вже наявних навичок. Для польотів використовуються літаки Л-410. На території аеродрому є готель, два кафе, ресторан і парковка. Тут проходять стрибки в тандемі з інструктором з 4000 метрів і AFF.

Аеродром «ВАТУЛІН». Розташований недалеко від міста Руза на північному заході Московської області. Стрибки проводяться з літаків Ан-2 (на круглих куполах з 800 метрів) і з Ан-28 (тандеми і стрибки для спортсменів з висоти 4000 метрів).

Аеродром «Шувое». Розташований в 10 км на північ від міста Єгорьєвськ. На висоту парашутистів доставляє Ан-28 і Ан-2. Організовуються стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і самостійні стрибки з висоти 900 метрів.

Аеродром «Борки». Розташований біля села Клетін Кимрського району Тверської області, в 9 км на південний захід від центру міста Кимри, на правому березі річки Волги. Мінімальна висота стрибків - близько 4000 метрів, для польотів використовують літак Ан-28. При аеродромі є невеликий готель і кафе. Тут проводяться стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Аеродром «Коробчеево» (Аероград-Коломна). Одна з найбільших дроп-зон Росії. Аеродром розташований в Коломенському районі біля села Коробчеево в Московській області. Є готель, кафе і дитячий майданчик. Тут здійснюються стрибки в тандемі з інструктором з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Скільки коштує стрибок?

Вартість стрибка з парашутом різниться від аеродрому до аеродрому, при цьому різниця в цінах не настільки значна.

В середньому ціна стрибка в тандемі з висоти 4000 метрів обійдеться в 9500-11000 рублів. Ціна може збільшитися, якщо вага початківця парашутиста - понад 100 кг. Ціна самостійного стрибка з круглим (десантним) парашутом разом з курсом навчання починається від 4000 рублів. Освоєння початкових рівнів AFF (0 і 1) - 20000 рублів.

Багатьом хочеться залишити не тільки спогади про першому стрибку, але і щось більш суттєве - відеоролик або фотографії. Тому часто клуби пропонують послуги з фото- і відеозйомці, за які доведеться заплатити додаткові 2500-4000 рублів, а ще за 2000 рублів можна замовити професійний монтаж невеликого фільму.

Стрибки з парашутом. Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?







Звертайтеся до компаній-посередників з перевіреною репутацією і будьте впевнені в безпеці стрибків з парашутом і польотах, якість сервісу і професіоналізмі інструкторів.
Подивитися на прикладі компанії «Небо в подарунок»:

Стрибки з парашутом для багатьох людей не просто один з екстремальних видів спорту - це виклик собі і законам природи, виконання давньої мрії людини про вільному польоті, майже героїчний вчинок і перемога над своїми страхами. Думають про це сотні тисяч, а реалізують лише найсміливіші.

У цій статті ми дамо відповіді на наступні питання:

  • Які види стрибків бувають?
  • Як проходять підготовка і сам стрибок?
  • Які існують вимоги і обмеження до початківців парашутистам?
  • Де можна стрибнути з парашутом?
  • Скільки коштує стрибнути з парашутом?

«Стрибати з парашутом зовсім не страшно. Відчиняються двері літака, а внизу - Google Maps. Ти ж не боїшся Google Maps? ». Жарти жартами, але мало хто здатний зберігати повну холоднокровність перед першим стрибком. І тим не менше - він того вартий. «Восторг», «невимовне відчуття польоту», «емоції переповнюють», «життя заграла новими фарбами» - так люди описують свій перший стрибок з парашутом. Для багатьох він стає початком справжньої любові до неба, і згодом новачки прагнуть випробувати це п'янке почуття вільного падіння знову і знову.

Отже, перш ніж вибирати місце для стрибка з парашутом, потрібно визначитися з видом стрибка. Стрибок може бути здійснений самостійно і в тандемі з інструктором, з круглим парашутом (наприклад, Д-6) або з парашутом типу «крило». Висота, на якій відбувається відділення від літака, теж буває різною, найбільш поширені варіанти: 600-900, 2500 і 4000 метрів. Найчастіше для стрибків з парашутом використовуються невеликі літаки - Ан-2, Л-410 і Ан-28.

А тепер давайте розглянемо особливості різних видів стрибків.

Стрибок з інструктором

Затяжний стрибок в тандемі з інструктором з 4000 метрів. Красиво, цікаво і безпечно. Це найбільш популярний варіант - він вимагає лише мінімальної підготовки, по суті за вас все зробить інструктор, а вам залишиться лише насолоджуватися відчуттям вільного падіння і польоту після того, як парашут розкриється. Перед стрибком необхідно надіти комбінезон, шолом і окуляри (їх видадуть на аеродромі), прослухати інструктаж з техніки безпеки, який займе 10-15 хвилин. Потім надівається парашутна система, після чого можна сідати в літак. Перед стрибком інструктор пристебнете вас до себе і буквально винесе за борт. Він же розкриє парашут і буде керувати ним, щоб ви м'яко приземлились точно в призначеному місці. Деякі компанії пропонують зняти відео вашого відважного стрибка, і нехай це коштує недешево, ми радимо погодитися. У фільмі будуть показані моменти інструктажу, кадри набору висоти, підготовки до відокремлення, вільне падіння і посадка. Відео зазвичай знімає професійний оператор-парашутист, який стрибає разом з вами.

Приблизно хвилина вільного падіння після виходу з літака - це абсолютна ейфорія і свобода. Навіть в багатому російській мові не існує слів, здатних передати пережиті в цей момент емоції! Всього хвилина? Так. Але ця хвилина стане однією з найяскравіших в усьому житті.

самостійні стрибки

Цей вид стрибків куди більш відповідальний захід, для якого потрібно теоретична і наземна підготовка. Самостійні стрибки з парашутом менш популярні, але «галочку» за такий подвиг можна намалювати більш ласий.

Стрибок з 800 метрів

Самостійні стрибки з 800 метрів виконуються з круглими парашутами типу Д1-5У, Д5 або Д6 і страхувальними приладами ППК-У. Це дуже надійна армійська техніка, відмови круглих куполів вкрай рідкісні, але про безпеку напишемо трохи нижче.

«Парашутист-перворазнік» (так називають тих, хто прийшов стрибати в перший раз) приїжджає на аеродром рано вранці і приблизно півдня проходить наземну підготовку: слухає лекцію про конструкцію парашута, його правильну укладку, вчиться стрибати з невисокою тумби і правильно приземлятися. Потім він проходить обов'язкову медичну комісію, яка допускає його до стрибка. Після цього видаються основний і запасний парашути і починається найцікавіше: побудова перед стрибком і «занурення» в літак (зазвичай це Ан-2, який бере на борт 10 парашутистів). Набір висоти займає приблизно 10 хвилин, а сам стрибок триває трохи менше пари хвилин, з яких вільне падіння займе від сили 2-3 секунди. Розкривається парашут, і все, що може зробити парашутист - це розгорнути купол за вітром, щоб приземлятися було простіше.

У вас навряд чи вийде згадати красу польоту, так як самостійний стрибок - це сильне випробування для нервової системи і потужний викид адреналіну. Такий вид активності може сподобатися людям з хорошою спортивною підготовкою: все-таки ризик пошкодити ноги на приземленні про нерівності нашої планети досить великий. Друга загроза безпеці криється в самій ідеї некерованого спуску: керівник стрибків і випусковий зроблять все, щоб парашутисти приземлилися в зону аеродрому на поле, але не всі в їх влади. Нерідкі випадки посадок в ліс або в водойму, хоча навіть це - не найстрашніше: набагато небезпечніше виявитися на залізниці або на проводах високовольтної ЛЕП.

Стрибок з 4000 метрів

Щоб насолодитися вільним падінням на самоті, необхідно почати навчання за програмою «AFF», що розшифровується як Accelerated Freefall - прискорений курс навчання вільному падінню. Курс розділений на 8 рівнів (з 0 по 7), перший самостійний стрибок - це рівні 0 і 1. Спочатку ви вивчаєте теорію, потім робите стрибок в тандемі з інструктором, але не просто насолоджуєтеся вільним падінням, а вже вчитеся працювати з висотоміром, робити відмашку і імітувати розкриття парашута.

Після здається залік на знання теорії, і, якщо інформація засвоєна, вас допускають до самостійного стрибка. Як правило, перший етап (вивчення теорії і стрибок в тандемі) займає цілий день. Під час першого самостійного стрибка вас будуть супроводжувати два інструктори, які допоможуть безпечно здійснити відокремлення від повітряного судна, стабілізувати вільне падіння і відкрити парашут в разі, якщо ви розгубитеся або зробите помилку. Приземлившись раніше вас, основний інструктор керує вашої посадкою по рації.

Даний вид стрибка поєднує в собі переваги попередніх двох: це і вільне падіння з красивими видами, і адреналін від того, що все в ваших руках.

Вимоги до початківців парашутистам

Стрибки з парашутом - це захоплююча пригода, але в той же час фізичне і психологічне навантаження. Тому вони доступні не всім. Існуючі обмеження обумовлені технікою безпеки.

Що може бути протипоказанням до стрибка з парашутом?

  • Нещодавно перенесені операції.
  • Заборона за медичними показаннями фізичних і психічних навантажень.
  • Захворювання серцево-судинної системи (наприклад, пороки серця, серцева недостатність).
  • Захворювання і пошкодження опорно-рухової системи.
  • Важкі захворювання дихальної системи.
  • Вагітність.
  • Вага більше 120 кг при тандемному стрибку.
  • Вага менше 45 кг при самостійному стрибку з 800 метрів.
  • Алкогольне або наркотичне сп'яніння.
  • Психічні і неврологічні захворювання, в тому числі суїцидальні нахили.
  • Інші види особистої несумісності з навантаженнями, які виникають при стрибках з парашутом.

Якщо у вас є сумніви щодо свого здоров'я - варто проконсультуватися з лікарем і організаторами стрибків.

Також існують обмеження за віком. Здійснювати самостійні стрибки можна тільки з 18 років. Стрибати в тандемі з письмової згоди батьків можна з 8 років (існують спеціальні дитячі парашутні системи). Однак вік, з якого до стрибків допускаються неповнолітні, кожен аероклуб встановлює самостійно, в більшості випадків це 14 років.

«Льотна» погода, інструктаж і екіпірування

Стрибати можна цілий рік, але не в будь-яку погоду. Стрибків можуть перешкодити опади, сильний вітер і низька щільна хмарність. Рішення в будь-якому випадку «лежить» на організаторах стрибків: їм видніше, представляють погодні умови небезпека чи ні.

Щоб зрозуміти всю красу парашутного спорту, перший стрибок краще здійснювати ясним сонячним ранком. Одяг повинен бути зручним і відповідати погоді. Також не варто забувати, що поверх неї потрібно буде надіти спеціальний комбінезон (його видадуть на аеродромі). Ті, хто їде здійснювати затяжні стрибки, повинен врахувати, що при вільному падінні при швидкості 200 км / год буде досить прохолодно навіть в теплу погоду. Взуття також дуже важлива. По-перше, вона не повинна злетіти з ноги під час стрибка, тому перевага віддається варіантам на шнурках. По-друге, для тих, хто буде стрибати самостійно, потрібне взуття, що захищає голеностоп і з хорошою амортизацією. Ідеальний варіант - високі черевики для трекінгу або зручні кросівки. По-третє, хоча це, напевно, і так зрозуміло: ніяких підборів!

Інструктаж і підготовка відрізняються в залежності від типу стрибка. Для тандему це короткий інструктаж з техніки безпеки, на якому розкажуть, що буде відбуватися під час стрибка і які команди буде давати інструктор. Для самостійних стрибків необхідне знання теорії: як працює парашут, як заходити на посадку, що робити в позаштатних ситуаціях і т.д. Також буде відпрацювання приземлення (стрибки зі спеціальною тумби).

Де можна стрибнути з парашутом?

У Підмосков'ї багато аеродромів, де можуть організувати стрибок з парашутом. Ми розповімо лише про найпопулярніші.

Аеродром «ФІНАМ» (Велике Гризлово). Приватний аеродром в Серпуховском районі Московської області, розташований в 5 км від міста Пущино, на околиці села Велике Гризлово. При аеродромі діє Центр парашутної підготовки і спорту - база для навчання парашутного спорту і вдосконалення вже наявних навичок. Для польотів використовуються літаки Л-410. На території аеродрому є готель, два кафе, ресторан і парковка. Тут проходять стрибки в тандемі з інструктором з 4000 метрів і AFF.

Аеродром «ВАТУЛІН». Розташований недалеко від міста Руза на північному заході Московської області. Стрибки проводяться з літаків Ан-2 (на круглих куполах з 800 метрів) і з Ан-28 (тандеми і стрибки для спортсменів з висоти 4000 метрів).

Аеродром «Шувое». Розташований в 10 км на північ від міста Єгорьєвськ. На висоту парашутистів доставляє Ан-28 і Ан-2. Організовуються стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і самостійні стрибки з висоти 900 метрів.

Аеродром «Борки». Розташований біля села Клетін Кимрського району Тверської області, в 9 км на південний захід від центру міста Кимри, на правому березі річки Волги. Мінімальна висота стрибків - близько 4000 метрів, для польотів використовують літак Ан-28. При аеродромі є невеликий готель і кафе. Тут проводяться стрибки в тандемі з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Аеродром «Коробчеево» (Аероград-Коломна). Одна з найбільших дроп-зон Росії. Аеродром розташований в Коломенському районі біля села Коробчеево в Московській області. Є готель, кафе і дитячий майданчик. Тут здійснюються стрибки в тандемі з інструктором з висоти 4000 метрів і навчання AFF.

Скільки коштує стрибок?

Вартість стрибка з парашутом різниться від аеродрому до аеродрому, при цьому різниця в цінах не настільки значна.

В середньому ціна стрибка в тандемі з висоти 4000 метрів обійдеться в 9500-11000 рублів. Ціна може збільшитися, якщо вага початківця парашутиста - понад 100 кг. Ціна самостійного стрибка з круглим (десантним) парашутом разом з курсом навчання починається від 4000 рублів. Освоєння початкових рівнів AFF (0 і 1) - 20000 рублів.

Багатьом хочеться залишити не тільки спогади про першому стрибку, але і щось більш суттєве - відеоролик або фотографії. Тому часто клуби пропонують послуги з фото- і відеозйомці, за які доведеться заплатити додаткові 2500-4000 рублів, а ще за 2000 рублів можна замовити професійний монтаж невеликого фільму.

Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
Скільки коштує стрибок?
Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
Скільки коштує стрибок?
Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
Скільки коштує стрибок?
Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
Скільки коштує стрибок?
Де стрибнути з парашутом і скільки це коштує в Москві?
Як проходять підготовка і сам стрибок?