Шукач | Пальма Мерцалова.Ермаковская копія.

Оцінка: +25 / 5 учасників / 3 рекомендації / (+0) (-0) якість

Оцінка:

Пальма Мерцалова - символ Донбасу і один з головних елементів герба Донецької області. Вона була викувана в 1896 році ковалем Олексієм Мерцаловим, робочим Донецького металургійного заводу. Пальма була створена як експонат для Всеросійської виставки в Нижньому Новгороді, де отримала найвищу нагороду.
Пальма Мерцалова виготовлена ​​вельми оригінальним способом - без зварювання і з'єднань. Матеріалом для її створення послужив цілісний шматок рейки. Висота пальми - 3 метри 53сантіметра, вага становить 325 кілограмів, а діаметр листків - 2 з половиною метра. Навколо стовбура розташовано десять листя.
Листя пальми пружинять, хоча вони зроблені зі сталі і складають зі стовбуром єдине ціле. Верхівка Пальми закінчується віночком. Для Пальми Мерцалова також була зроблена діжка з чотирьох рейкових стійок. Навколо них покладені 23 кільця, які символізують на той момент «вік» заводу. На створення пальми Мерцалова, який ніколи не бачив справжніх пальм і працював по листівці, знадобилося всього три тижні.
У 1900 році Пальма Мерцалова демонструвалася на Всесвітній промисловій виставці в Парижі і була удостоєна вищої нагороди - Гран-прі. Сьогодні оригінал Пальми Мерцалова зберігається в музеї Гірничого інституту Санкт-Петербурга.
17 серпня 1999 року, з ініціативи Благодійного фонду «Золотий Скіф», Пальма Мерцалова була проголошена символом Донбасу і була затверджена обласною радою як ключовий елемент герба Донецької області.
У 1999 році була встановлена ​​точна копія Пальми Мерцалова в Донецьку на території виставкового центру «Експо-Донбас». Висота Пальми досягає 4 метрів 20 сантиметрів. Її творцем став коваль Сергій Каспрук. Автор майстерно повторив технологію виготовлення оригінальної Пальми Мерцалова - вона також виконана з цільного шматка рейки, без сварок і з'єднань. У 2001 році аналогічний експонат був подарований столиці України - Києву.
У 2007 році до 75-річчя Донбасу була встановлена ​​ще одна копія Пальми Мерцалова в Донецьку на бульварі Пушкіна.
Автором копії є коваль Євген Єрмак. Він порушив традицію попередніх авторів і викував Пальму з дамаської сталі. Вага копії становить 500 кілограмів. Кожен лист складається з 120 шарів металу, а його колір містить шість відтінків - від білого до чорного. Над одним листом коваль працював тиждень.
Гілки пальми характеризують всі сфери людської діяльності, які беруть початок з міцного стовпа - символу цілеспрямованості і єдності. Сам стовбур сягає глибоко в землю - джерело багатства. Стійкий метал, став матеріалом для виготовлення пальми, уособлює силу нашого краю. Якщо дивитися з інтернаціональної точки зору, Пальма Мерцалова трактується як символ відродження незалежної України і говорить про її прагненні зміцнювати міжнародні зв'язки.
На гербі Донецької області Пальма Мерцалова є ключовим елементом, на якому символізує чорну металургію і вугільну промисловість.
Копії Пальми Мерцалова встановлені в Росії, Ізраїлі, Канаді, а також великих містах України - Києві, Львові, Харкові. Національна програма запланувала встановити копії Пальми в 70-ти країнах.

джерело тексту

Додаткова інформація про Пальме Мерцалова тут .

Додаткова інформація про Пальме Мерцалова   тут

Як дістатися до точки:

Пам'ятка розташована в кінці бульвару ім.Пушкіна біля будівлі обладміністраціі.Добраться можна будь-яким громадським транспортом, наступним по вул.Артема до зупинки "Бібліотека ім.Крупской" або наступним по вул.Університетській до зупинки "Обладміністрація".