ТВК Залізничного району м.Києва на Дону

ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОН міста Ростова-на-Дону

ЗАЛІЗНИЧНИЙ РАЙОН міста Ростова-на-Дону

Залізничний район Ростова-на-Дону , Як адміністративна одиниця був утворений в 1937 році. Територія району близько 70 км². Населення Залізничного району через велику кількість приватного сектора (80% території району займає приватний сектор) становить понад 102,5 тисяч человек.Чісленность виборців, які проживають в Залізничному районі міста Ростова-на-Дону станом на 01.01.2019 року становить 69909 осіб .

2019 року становить 69909 осіб

Житловий фонд району налічує 650 багатоквартирних житлових будинків, в яких проживає 36 тис. Чол. і 3 500 приватних або індивідуальних житлових будинків, в яких проживає 66 тис. чол. Практично кожен третій житель району - пенсіонер.

Практично кожен третій житель району - пенсіонер

Працююче населення в економіці району складає сорок відсотків від загального числа жителів.

Поселення, з яких утворений район, виникли набагато раніше. У 1747 році на правому березі Дону, нижче гирла його припливу, річки Темернік, була заснована козача станиця Гніловской. Пізніше, в 1864 році, коли були відкриті залізниця, залізничні майстерні, робочий люд почав самовільно забудовувати косогор за річкою Темернік . Так вже на міських землях виникло Затемерніцкое поселення (нині Ленгородок). Згодом станиця і поселення розрослися і стали основою освіченого в 1937 році Залізничного району. 2017 рік - ювілейний 80-й рік освіти району. Своєю назвою район зобов'язаний залізниці та іншим об'єктам Ростовського відділення ПКЗ . Провідне місце займають підприємства Ростовського відділення Північно-Кавказької залізниці, які разом зі "старими" підприємствами району - Ростовський-на-Дону ерз філії ВАТ «Желдорреммаш» (РЕРЗ), ВАТ "Моряк", риболовецьким колгоспом ім. Мірошниченко і іншими - є головними роботодавцями для жителів району.

Основою економічного потенціалу району є промисловість, яка представлена ​​такими великими підприємствами як: ЗАТ «Донський тютюн», ВАТ «Астон продукти харчування», філія «Торговий дім« Південь Русі », філія« МЕЗ Південь Русі », ТОВ« Печиво Морозова », ТОВ «Ростовський завод« Європласт », ВАТ« Моряк », РЕРЗ і інші.

Найбільш великими за чисельністю і обсягами продукції, що випускається є структурні підрозділи ВАТ «РЖД» і підприємства, розташовані в лівобережній портово-промисловій зоні «Зарічна»: ЗАТ «Донський тютюн», ТОВ «Ростовський універсальний порт», ЗАТ «Міжнародний Донський Порт», ТОВ ВКФ «Брати», ТОВ «Новошахтинський завод нафтопереробних продуктів - філія« Ростовський ».

Нові підприємства - це і нові робочі місця, і наповнення бюджету району, що позитивно впливає на його соціально-економічний розвиток. Сьогодні в районі налічується близько 3000 підприємств великого та малого бізнесу.

На території району по правому березі Дону розкинулася Кумженская гай - улюблене місце відпочинку городян. Тут встановлено меморіал воїнам, полеглим за визволення міста Ростова-на-Дону в роки Великої Вітчизняної війни. У 2015 році до річниці святкування Великої Перемоги меморіальний комплекс був капітально відремонтований. Сьогодні це улюблене місце жителів не тільки Залізничного району, а й гостей міста.

Сьогодні це улюблене місце жителів не тільки Залізничного району, а й гостей міста

Щороку до знаменних дат тисячі ростовчан і гостей міста приходять-приїжджають до меморіалу і покладають вінки та квіти в пам'ять про тисячі загиблих радянських воїнів.

Щороку до знаменних дат тисячі ростовчан і гостей міста приходять-приїжджають до меморіалу і покладають вінки та квіти в пам'ять про тисячі загиблих радянських воїнів

На території району розташований відомий в Росії природний заповідник - Ботанічний сад, найбільший в Росії, який був заснований 25 липня 1927 року по ініціативі з ініціативи професора Ростовського університету В.Ф.Хмелевского.

У період свого створення Ботанічний сад був єдиним на величезній території безлісій зони півдня Росії. Займає площу понад 160,5 гектарів. Сьогодні його призначення полягає у вивченні, збереженні та збагаченні генофонду природної та культурної регіональної і світової флори. Це по суті своїй навчальна лабораторія Південного Федерального університету. Діяльність колективу ботанічного саду відома не тільки в Росії, але і далеко за кордоном. Ботанічний сад є членом Міжнародної Ради (штаб квартира знаходиться в Лондоні) з охорони зникаючих рідкісних видів рослин. Відмінне місце, де можна провести з сім'єю весь день. Сьогодні його призначення полягає у вивченні, збереженні та збагаченні генофонду природної та культурної регіональної і світової флори, раціональне використання рослинних ресурсів, здійсненні науково-дослідної, педагогічної та просвітницької роботи в області біології та охорони природи.

Є й інші визначні пам'ятки в нашому районі. Джерело «Гримучий», розташований поблизу храму Преподобного Серафима Саровського, чудодійну силу якого пов'язують з Донський іконою Божої Матері (в народі іменований «гремучки»).

Найперша згадка про Гримучому джерелі було зроблено відомим російським геологом і палеонтологом Богачева Володимиром Володимировичем в «Путівнику для геологічних екскурсій в землі Всевеликого Війська Донського».

Як писав В.В. Богачов: «Гримучий джерело виходить з нижнього шару вапнякової товщі. Він дає в добу від 130,000 до 200,000 відер води, що легко виміряти, підставляючи під жолоб відро. Воно наповнюється якраз в 1 секунду, що дає 86,400 відер на добу, але частина води витікає мимо виїмки ».

У 90-і роки 20 століття джерело Гримучий облагородили, зробили два басейни і зручний підхід до води. Споруджено сходи і поставлені лавочки. Ростовці люблять купатися в цьому джерелі, незважаючи на те, що вода там цілий рік дуже холодна - всього 10 градусів. Купаються в цьому джерелі навіть у хрещенські морози. З джерела п'ють воду і набирають її з собою, вода вважається цілющою. Вода, набрана тут на Водохреща, не псується цілий рік. Гремучки є одним з найчистіших джерел Ростова.

На території Залізничного району розташовані кілька парків та скверів, найбільшим з них є парк ім. Собінов, що знаходиться в даний час в стадії реконструкції.

У сквері на пл. Дружинників для дітей було відновлено роботу безкоштовної дитячого майданчика: проведено ремонт гойдалок і гірки, оновлено пісочне покриття, запущені фонтани і дитячі атракціони.

Але найцінніше в районі - прості люди, які знають ціну доброму сусідству, небайдужості. Це завдяки їх турботі, щоденного догляду ростуть квіти, зеленіють газони, зберігаються дитячі майданчики.

З огляду на специфіку Залізничного району з переважанням приватного сектора, на території району великі ресторанні мережі, великі мережеві супермаркети, ТРК представлені незначно. Так, в районі по одному ресторану «Рис», «Сила», «Асорті».

У той же час, присутні ресторани преміум - класу - «Старе місце», «Віскі», «Корона», «Донська гай» та ін.

Великі мережеві супермаркети - 18 (Магніт - 9, Асорті - 3, Пятерочка - 2, по 1 - Сонячне коло, Перехрестя, Імперія продуктів, Тавровський м'ясні лавки), торгово - розважальний комплекс «Сокіл».

На території району працює 1 сільськогосподарський ринок. ЗАТ «Ленгородской ринок» перепрофілювало підприємство з ринку в торговий комплекс. У поточному році в районі інтенсивно розвивається стаціонарна роздрібна мережа.

У сквері Робоча площа щомісяця проводяться сільськогосподарські ярмарки із залученням сільгосп виробників Ростовської області, які реалізують продукцію за цінами виробника.

Святкові продовольчі ярмарки - гордість району. Ці ярмарки - живе свідчення взаємовигідних зв'язків Залізничного району та сільських. Зерноградскій, Веселовський, Багаевскій, Азовський, Семікаракорський і Мясниковський сільські райони виступають не тільки постачальниками якісної продукції, але і надійними партнерами. Питання соціального партнерства сьогодні як ніколи актуальні.

Об'єднуючим фактором для посилення організації позабюджетного сектора, пов'язаного з благоустроєм, екологією, соціальними проектами та програмами виступає Рада директорів і підприємців.

Об'єднуючим фактором для посилення організації позабюджетного сектора, пов'язаного з благоустроєм, екологією, соціальними проектами та програмами виступає Рада директорів і підприємців

Велику роль у вирішенні багатьох соціальних питань грають створені в районі Рада директорів і підприємців, Піклувальні Поради при храмі Серафима Саровського, при храмі Сергія Радонезького, при районному відділі освіти. Результат роботи цих громадських організацій у наявності. Виблискують позолоченими куполами відроджені храми, в них проходять служби при збігу великої кількості прихожан. Відкрита для дітей Недільна школа. При храмі Серафима Саровського працює благодійна їдальня. Стараннями Опікунської Ради проводиться фінансування таких програм, як підготовка шкіл до нового навчального року, їх комп'ютеризація, відновлення і розвиток підліткових клубів, програма "Літо", адресна допомога учням і вчителям за програмою "Обдаровані діти".

Базовий принцип цієї співпраці - це розуміння. Жити, працювати, мати бізнес в районі - це значить нести відповідальність і думати про тих, хто живе і працює поруч. Сильно діючі аргументи тут - конкретні справи.

Проспект Страйки, наприклад, став гордістю району, міста, завдяки спільним зусиллям: шляховиків, комунальників, самих жителів.

Квітники, доглянуті газони, декоративні клумби і шпалери прикрашають не тільки центральні вулиці, а й внутрішні двори, прилеглі до підприємств та організацій району.

Квітники, доглянуті газони, декоративні клумби і шпалери прикрашають не тільки центральні вулиці, а й внутрішні двори, прилеглі до підприємств та організацій району

Система освіти району представлена ​​39 освітніми установами, з них: 10 шкіл, в яких на початок 2016-2017 навчального року - навчається близько 8 тис. Дітей (1 школа недержавна); 25 дитячих садків (з них 11 приватних і недержавних), які відвідують 3240 дітей і 4 установи додаткової освіти, які відвідують близько 9 тис. Дітей.

На сьогоднішній день в електронному реєстрі на отримання місць в дошкільних установах складається 224 дитини від 3 до 7 років. З метою ліквідації черговості в районі на території МАОУ «Юридична гімназія імені М.М. Сперанського »встановлено мобільний дитячий сад на 50 місць і, крім цього, заплановано будівництво 2-х нових дошкільних установ на 145 місць кожне і ведуться роботи по установці і введенню в експлуатації 5 мобільних ДОУ на 230 місць.

На території району розташовані 4 філії Центральної Бібліотечної системи міста Ростова-на-Дону: ім. М. Шолохова, ім. З Космодем'янської, ім. Закруткін, ім. Д. С. Лихачова. Бібліотечний фонд на сьогоднішній день становить 180 825 книг і кількість зареєстрованих користувачів - 12933 осіб.

На території Залізничного району розташований - Дитячий Будинок Творчості - провідний організатор концертів, конкурсів, фольклорних свят, виставок майстрів. В ДДТ займаються в 249 групах за різними тенденціям - 3326 чоловік. Результативність ДДТ за 2016 р .:

Гран Прі

лауреати

дипломанти

Міжнародний рівень

13

29

7

Всеросійський рівень

1

чемпіон Росії

13

72

обласний рівень

чемпіон області

-

20

міський рівень

3

чемпіон міста

28

29

В районі діє Дитяча школа мистецтв №3 імені М. І. Глінки. На постійній основі в Дитячій школі мистецтв навчаються 734 особи. Учні ДШМ - лауреати міжнародних конкурсів: «Національне надбання-2015», «Салют талантів», «Міста Світу», «Кришталева Магнолія», «Міс Музики, Містер Творчості» і ін.

Учні ДШМ - лауреати міжнародних конкурсів: «Національне надбання-2015», «Салют талантів», «Міста Світу», «Кришталева Магнолія», «Міс Музики, Містер Творчості» і ін

Змінюються часи. Скільки яскравих, відомих по всій країні палаців культури перетворилося в сірі контори та офіси, скільки зруйнувалося.

Палац культури залізничників продовжує робити, залишаючись центром культурно-дозвіллєвої роботи, пам'ятником архітектури, побудований в 1927 році.

Після реставрації, це один з найкрасивіших, що відповідають сучасним вимогам культурних центрів донський столиці. Він завжди відкритий для людей і в будні, і в свята. У Залізничному районі збереглася традиція вшановувати тут переможців трудових колективів, ювілярів, ветеранів. Є і буденна сторона життя. За роки діяльності в стінах Палацу виросло чимало яскравих талантів в різних сферах: живопису, танцях, музиці.

Також Палац славиться Музеєм історії Північно-Кавказької залізниці, експозиція якого розповідає про історію Північно-Кавказької магістралі, починаючи з 1864 року, з моменту відкриття руху по Грушевсько-Донський залізниці.

Сьогодні Палац культури залізничників - активний учасник суспільно-політичного, культурного життя району.

Сьогодні Палац культури залізничників - активний учасник суспільно-політичного, культурного життя району

Рік від року зростає число дворових дитячих та спортивних майданчиків. Станом на 31.12.2016 року, розміщені 109 спортивних споруд різної форм власності. З них:

Стадіон - 1 од.

Площинні споруди - 55 од.

Спортивні зали - 22 од.

Велотрек - 1 од.

Плавальний басейн - 1 од.

Споруди для стрілецьких видів спорту - 4 од.

Інші - 24 од.

В кінці 2014 року введений в експлуатацію водно-спортивний комплекс «Зірка» на базі МАОУ ЗОШ №77. Вартість об'єкта 207 млн. Руб. Розроблено ПКД на будівництво спортивного комплексу ліцею №1 «Класичного».

Залізничний район - єдиний район міста Ростова-на-Дону, який проводить Фестиваль спорту та здоров'я освітніх установ. Цей фестиваль став традиційним підведенням підсумків спортивних досягнень району за минулий рік. Щорічно його учасниками стають понад тисячу осіб.

За підсумками року навчаються району досягнуто безліч результатів в різних спортивних дисциплінах, особливо видатні:

  1. Команда «Зірка» - переможець Всеукраїнських турнірів з футболу та міні-футболу, переможці міжнародних турнірів з футболу.
  2. Мауо ЗОШ №77 стала призером Всеукраїнських змагань «Локобаскет - Шкільна ліга»;
  3. Команда МБОУ ДОД ДЮСШ №5 стали переможцями міжнародних змагань в Китаї, призерами першості Європи, на Міжнародній Олімпіаді бойових мистецтв у Санкт-Петербурзі завоювали 19 золотих, 5 срібних і 5 бронзових медалей; а так само стали призерами всеукраїнських змагань з художньої гімнастики.

У 2016 році команда Залізничного району стала переможцем муніципального етапу «Спартакіади Дона - 2016».

За підсумками муніципального конкурсу в номінації «Кращий район міста Ростова-на-Дону з розвитку масової фізичної культури і спорту» Залізничний район завжди знаходиться в числі лідерів:

- 2013р. - 1 місце;

- 2014р. - 1 місце.

З 2010 році Залізничний район носить звання самого спортивного району міста Ростова-на-Дону.

Галузь охорони здоров'я району представлено 5 лікувальними установами різного профілю:

-міських лікарня № 7,

-міських поліклініка № 14,

-роддом № 5,

-дитяча поліклініка,

-стоматологічна поліклініка.

Одна з найстаріших лікарень міста (заснована в 1928 році) з 1950 року перетворена в міську лікарню № 7.

А в стінах пологового будинку № 5 народжується четверта частина населення всієї Ростовській області.

Велику роль відіграє і церква, вірніше, то, як будувалися храми в районі, об'єднувалися піклувальники, об'єднувалися на конкретних справах і добрих події. В даний час відновлено і знаходяться на своїх колишніх місцях Свято-Серафимовский і Преполовецкій храми.

В історичній частині станиці Гніловской був побудований Свято-Троїцький храм. На території Свято-Троїцького приходу побудований невеликий храм на честь Сергія Радонезького.

Також в Верхньо-Гніловской знаходиться храм Серафима Саровського. А в Нижньо-Гніловской побудований храм в ім'я Преполовенія П'ятидесятниці. Передзвоном дзвонів насолоджуються не тільки жителі, а й гості району. Все це об'єднує людей і наповнює життя духовним змістом.