У Єкатеринбурзі пройшла презентація «Річного звіту з екологічної безпеки Белоярской АЕС»
Презентація «Річного звіту з екологічної безпеки Белоярской АЕС» в Єкатеринбурзі
Більш 329 млн руб. направила на охорону навколишнього середовища Белоярская АЕС в 2017 році. Такі дані були озвучені в ході презентації «Річного звіту з екологічної безпеки Белоярской АЕС», що відбулася в Інформаційному центрі з атомної енергії в Єкатеринбурзі.
У зазначену суму входять витрати на забезпечення радіаційної безпеки навколишнього середовища, збір і очищення стічних вод, ремонт очисних споруд та інших об'єктів охорони навколишнього середовища, інші природоохоронні заходи, повідомляє прес-служба Белоярской атомної станції.
Як повідомила журналістам начальник відділу охорони навколишнього середовища Белоярской АЕС Ольга Смишляєва, Белоярская АЕС стабільно є екологічно благополучним підприємством, чому сприяє діюча на атомній станції система екологічного менеджменту, що відповідає вимогам національного стандарту ДСТУ ISO 14001-2016.
Внесок Белоярской АЕС в загальний обсяг впливу промисловості Свердловської області на навколишнє середовище із відходів виробництва та споживання становить 0,0005%, по атмосферного впливу - 0,06% (за рахунок котелень, що працюють на паливному мазуті і беруть участь в гарячому водопостачанні міста Зарічного). А забруднених стічних вод Белоярская АЕС не скидає взагалі (0%).
Виступив із співдоповіддю інженер-фізик відділу ядерної безпеки та надійності Белоярской АЕС Павло Ерпалов підкреслив, що наявні системи безпеки атомної станції забезпечують надійне і безпечне управління енергоблоками у всіх режимах. А в проекті майбутнього енергоблоку з реактором БН-1200 передбачаються нові додаткові системи безпеки пасивного принципу, розвиток яких почалося з енергоблоку з реактором БН-800.
Керівник групи зовнішнього радіаційного контролю відділу радіаційної безпеки Белоярской АЕС Олександр Шонохов в своєму співдоповіді зазначив, що контролюється повний комплекс об'єктів (вода, повітря, атмосферні опади, грунт, трава, продукти харчування місцевого виробництва і т.д.). Офіційно затверджена зона спостереження Белоярской АЕС становить коло з радіусом в 13 км, проте фахівці здійснюють радіаційний контроль не тільки в межах зони, але і більш широко - на прилеглих до неї територіях. Результати свідчать про радіаційну безпеку Белоярской АЕС для навколишнього середовища.
Белоярская АЕС (БАЕС) введена в роботу в квітні 1964 року. Це перша АЕС в атомній енергетиці країни, і єдина з реакторами різних типів на одному майданчику. Перші енергоблоки Белоярской атомної станції з реакторами на теплових нейтронах АМБ-100 і АМБ-200 зупинені в зв'язку з виробленням ресурсу. В експлуатації знаходиться єдиний в світі енергоблок з реактором на швидких нейтронах промислового рівня потужності БН-600, а також БН-800, зданий в промислову експлуатацію в жовтні 2016 р Енергоблоки атомних станцій на швидких нейтронах покликані істотно розширити паливну базу атомної енергетики і мінімізувати радіоактивні відходи за рахунок організації замкнутого ядерно-паливного циклу.