У Самарі проходить Десятий кінофестиваль «Сіль землі»
Десятий відкритий всеросійський фестиваль документального кіно проходить в Самарі з 18 по 21 вересня. Понад 250 робіт з різних регіонів країни і з-за кордону було надіслано в Самару для участі в конкурсі. Кращі 50 фільмів увійшли в основну фестивальну програму. Почесним гостем Самари став народний артист Росії Дмитро Назаров, який представив глядачам свою програму «Колекція».
Основний фестивальним майданчиком став Центр російської кінематографії «Художній» ім.Т.А.Івановой «Художній». Глядачі тут можуть безкоштовно побачити фестивальні фільми з ранку до вечора. Зустрічі з гостями фестивалю та покази фільмів проходять також в самарських вузах, технікумах і школах. Перегляд конкурсних і позаконкурсних фільмів паралельно з Самарою проходить в Хвалинську Саратовської області.
Церемонія відкриття Десятого відкритого Всеросійського фестивалю документального кіно відбулася 18 вересня. Конкурсні роботи основної фестивальної програми розділені на п'ять номінацій ..
На церемонії відкриття було зачитано вітальний лист міністра культури Росії Володимира Мединського, в якому він зазначив, що фестиваль «Сіль землі», що продовжує кращі традиції російської культури, зайняв міцне місце в сучасному кінематографічному світі.
У вітальній адресі Губернатора Самарської області Миколи Меркушкина було відзначено, що фільми, які показуються на фестивалі, стверджують традиції російської державності і духовні цінності. І що ці кінострічки не дають зачерствіти нашим серцям. На закритті фестивалю крім інших призів буде вручатися і спеціальний приз губернатора Самарської області «За затвердження Російської державності».
Учасників кінофоруму і глядачів, серед яких було багато молоді, тепло вітали міністр культури Самарської області Сергій Філіппов і глава адміністрації Самари Олег Фурсов.
Як зазначила президент фестивалю «Сіль землі» Марія Сєркова, провести його було давньою мрією її батька, чудового російського режисера-документаліста Михайла Сєркова. До втілення цієї мрії він не дожив. Становленню фестивалю допомогли обласне уряд, адміністрація Самари і Клуб почесних громадян Самарської області.
За традицією, в день відкриття фестивалю проходять творчі зустрічі з популярними російськими артистами театру і кіно. На цей раз гостем самарцев став народний артист Росії Дмитро Назаров. «Я люблю приїжджати в Самару, - сказав артист перед початком концерту. - І те, що тут, на фестивалі, документальне кіно показують, - звичайно, здорово. Це величезний пласт нашої культури ». Він представив глядачам свою програму «Колекція», в якій читання віршів і поем улюблених авторів він перемежовував спогадами і роздумами про життя.
В рамках фестивалю також проходить показ програми короткометражних фільмів талановитої молоді, вихованців Санкт-Петербурзького державного університету кіно і телебачення. Тут представлено ігрове, документальне і анімаційне кіно. Програму представить кінооператор, завідувач кафедрою операторського мистецтва цього вузу Микола Волков.
Також глядачі мають можливість на творчих зустрічах поспілкуватися з актрисою і режисером, народною артисткою Росії Світланою Дружиніної, автором популярного телевізійного фільму «Гардемарини, вперед!», І з з актором театру і кіно, заслуженим артистом Росії Володимиром Вдовиченкова.
Але головні сюрпризи приготували, звичайно, автори документальних фільмів, і не тільки конкурсних. Півтора десятка картин включає позаконкурсна програма. Фільми абсолютно різні за стилістикою і за темами. Тут і гострі стрічки, що ставлять серйозні соціальні проблеми, і картини, звернені до маловідомим сторінкам російської історії, і фільми-портрети дивовижних людей, відомих і невідомих, і кінозарісовкі з життя російської глибинки.
Серед авторів - кінематографісти з різних куточків Росії (вперше представлені роботи документалістів з Криму), а також з Білорусі, Сербії, Іспанії, Киргизстану.
У конкурсній програмі багато фільмів самарських кінематографістів. Це фільми «Самарське прапор», «Щасливий випадок», «ІЛ - наш» (всі - ДТРК «Самара»), «Своя зірка» (Поволзький історико-культурний фонд), «Захисник Самари» (ТОВ «Без кордонів»), «Самотній мандрівник» (регіональна казахська національно-культурна автономія-громадська організація «Ак жол», «Крізь час» ( «ТРК« Губернія »).
Представлений на фестивалі і фільм з Тольятті - «Фанат спорту. Андрій Корольов »(редакція газети« Спортивне огляд »).
У цьому році фестиваль «Сіль землі» розширює свої кордони. Покази конкурсних і позаконкурсних фільмів паралельно з Самарою проходять в Хвалинську Саратовської області.
Всього за всю історію фестивалю тут було показано понад 600 фільмів (і не тільки документальних), які змогли подивитися більш ста тисяч глядачів
І ще одна новина, якою поділилася Марія Сєркова: недавно з ініціативи Поволзької історико-культурного фонду, організатора фестивалю та за підтримки адміністрації Самари в школах обласного центру стали проводитися уроки документального кіно. Для цього в школах створені медіатеки з копіями фільмів - учасників фестивалю «Сіль землі» різних років. Після перегляду цих фільмів хлопці обговорюють їх разом з вчителями, а потім пишуть есе на теми, порушені в картинах. Кращі п'ять творчих робіт будуть нагороджені на закритті фестивалю, яке відбудеться 21 вересня на сцені Самарського академічного театру опери і балету. Тут же будуть названі фільми-лауреати.
Закриття фестивалю відбудеться в Самарському академічному театрі опери та балету 21 вересня, де відбудеться урочиста церемонія нагородження переможців кінофестивалю.
З Самари кінематографісти відправляться на теплоході в місто Хвалинськ, де 22 вересня пройде заключний фестивальний вечір. На теплоході гостей чекає «Ніч переможців» - показ найкращих картин фестивалю. У Хвалинську, де також будуть підводитися підсумки кінофоруму, пройде творчий вечір народної артистки Росії актриси Валентина Тализіна.