У МОЗ заявили, що остеохондроз це "великий комерційний міф"
Коли пацієнт в західних країнах звертається зі скаргами на біль в спині, лікарі рекомендують йому максимальну фізичну активність.
Біль у спині - одна з найбільш поширених причин звернення пацієнтів за медичною допомогою / sunny7.ua
Як зазначили в МОЗ, "в міжнародній класифікації хвороб остеохондроз прописаний, однак його специфіка істотно відрізняється від того, як його трактують деякі лікарі в Україні".
Читайте також Календар магнітних бур в травні: лікарі радять берегти своє здоров'я
"Остеохондроз це великий комерційний міф. Це група рідкісних захворювань, які пов'язані з порушенням нормального розвитку росту кісток. Як правило, захворювання розвиваються в дитинстві як дегенеративне або некротичні стан. Для прикладу можуть бути хвороба Пертеса, хвороба Осгуда-Шляттера, хвороба Шейермана. в Україні ж, відвідуючи лікаря, який не користується міжнародними протоколами, на скарги про біль в спині пацієнт може почути, що у нього остеохондроз. Як результат, для лікування призначаються дообстеження (рентген, МРТ) , Знеболюючі препарати та інші дорогі методи, що б'ють по кишені пацієнтів ", - зазначили в МОЗ.
У відомстві зазначили, що біль в спині - одна з найбільш поширених причин звернення пацієнтів за медичною допомогою.
"Коли пацієнт в західних країнах звертається з такими скаргами, лікарі використовують симптоматичний діагноз -« back pain »(просто біль в спині), при якому рекомендують максимальне збереження фізичної активності, лікувальні вправи або нестероїдні знеболюючі препарати. Додаткове обстеження призначають тільки тоді, коли пацієнт повідомляє про відповідні симптоми, наприклад, про порушення чутливості кінцівок, слабкості в м'язах, порушення функції тазових органів, про болях вночі. Зазвичай ці симптоми виникають при наявності ерьезной Патол огіі хребта, проте їх виявляють не більше, ніж в 1% випадків. Такі патології включають пухлинні захворювання, переломи, гнійно-запальні процеси, туберкульоз. Болі в спині можуть викликати і захворювання внутрішніх органів, які не пов'язані з хребтом ", - зазначили в МОЗ.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter