У МОЗ переконані, що місцева влада не зможе фінансувати санаторії та лікарні, передані їй на баланс
У державному бюджеті на 2017 рік фінансування державних санаторіїв не передбачено / УНІАН
Як повідомили УНІАН у Міністерстві охорони здоров'я, серед них - 14 санаторіїв загальнодержавного значення, які обслуговують окремі категорії пацієнтів, такі як діти з ДЦП, хворі на туберкульоз різної форми тощо.
Читайте також Місцевим органам планують передати 29 медичних установ, підпорядкованих МОЗ
Нагадаємо, що влітку 2016 р колишнє керівництво Міністерства охорони здоров'я вирішило передати медустанови, підпорядковані МОЗ, на баланс місцевої влади. Це призвело до того, що в державному бюджеті на 2017 рік їх фінансування не було передбачено. Після скарг про підготовку деяких з цих закладів до продажу, нове керівництво відкликало лист і звернулося до уряду з проханням повернути їх в підпорядкування держави, щоб уникнути неконтрольованої приватизації або закриття.
«Ми повинні проводити реформування державних установ, але не таким способом. Місцеві бюджети не зможуть відразу їх утримувати, і заклади напевно будуть закриті або виставлені на продаж. Наприклад, один з санаторіїв в місті Трускавець вимагає на утримання 40 млн.грн. щорічно. Власні доходи міста за рік - усього 68 млн. Неважко здогадатися, що станеться, коли заклад виявиться на балансі міста », - повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.
Паралельно планується почати процес реформування санаторного лікування в державних установах з наданням цим закладам фінансової та управлінської автономії.
Читайте також У проекті держбюджету на 2017 рік витрати на закупівлю ліків збільшений на 2 млрд грн
«Ми виступаємо за те, щоб перейти на монетизацію послуг, перейти на модель« гроші йдуть за пацієнтом », оплачуючи конкретні послуги в санаторіях. Люди повинні самі вибирати санаторій для лікування або реабілітації, а ми, як держава, - оплачувати це. Такий підхід підвищить конкуренцію, дозволить санаторіям заробляти гроші на свій розвиток і надавати путівки більшій кількості людей », - заявив Ковтонюк.
Він підкреслив, що якість медичної допомоги і обслуговування в санаторіях зараз низької якості, оскільки модель змісту цих установ - неефективна. Зарплати персоналу низькі, грошей не вистачає ні на ремонт, ні на сучасне обладнання.
МОЗ дотримується чіткої позиції: залишити санаторії в державній власності і під державним контролем, зберігаючи потужності за основним профілем, але перетворити їх в самоокупні підприємства, яким держава оплачує послуги для конкретних громадян.
***
Згідно з розрахунками МОЗ України, в бюджеті на 2017 рік необхідно передбачити 576 млн 682 тис грн на фінансування 27 установ охорони здоров'я, підпорядкованих МОЗ. З них 313 млн 551 тис - на 14 санаторіїв і 263 млн 130 тис грн - на лікарні, диспансери, центри, поліклініки.
Для забезпечення діяльності 14 спеціалізованих санаторіїв потрібно 313 млн 551 тис грн (145 млн 288 тис. Грн - на зарплати, 52 млн 148 тис грн - на комунальні послуги та енергоносії). Загальна потужність 14 санаторних установ становить 4 145 ліжок, середня тривалість курсу лікування - 33 дня. Середня вартість курсу лікування в поточному 2016 році становить понад 8 тис грн.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter