У петербурзького метро - поствиборчий синдром
Смольний оновлює схему розвитку метро. Горезвісна кільцева відлітає на шостий путінський термін, коричнева лінія відсувається, а «Кудрово» знаходить офіційні терміни.
Олексій Голубєв / Інтерпресс
Президентські вибори пройшли, і чиновники від транспорту почали відокремлювати обіцянки від проектів. У новій схемі розвитку петербурзького метрополітену відсунуті терміни введення багатьох станцій, в тому числі самою медійною лінії останнього часу - кільцевої. Крім того, над розрахунками комітету перестала нависати тінь Марата Оганесяна, а будинок побуту у Маріїнки, здається, може видихнути.
Проект змін до постанови Смольного від 2011 про галузевої схемою розвитку метрополітену опублікований 21 березня на сайті Смольного. Тепер документ дивиться далі 2025 року, а за виконанням постанови нарешті навіть формально перестане стежити Марат Оганесян, заарештований в листопаді 2016 року. Тепер контроль покладено на віце-губернатора Ігоря Албіна.
Але це все бюрократична лірика; головне, як водиться, в додатку. А воно поруч моментів відрізняється від схеми, яка зараз розташована на сайті КРТІ. Почати можна з кільцевої.
Нинішня схема передбачає, що перегін від «Великого проспекту» до «Лісової» повинен з'явитися в 2023 - 2028 роках, решта пізніше. Недавня рішучість губернатора, який чітко позначив вартість будівництва , Могла навести на думку, що Петербург і правда на порозі окільцьовування. Однак в новому варіанті видно, що навіть цей найближчий ділянка віднесена на період 2028 - 2030 років; з приводу залишилася дуги можна фантазувати і зовсім без обмежень. Раніше в Смольному говорили, що кільцева лінія може з'явитися в місті до 2030 року.
«Думаю, що і« Великий проспект »-« Лісова »підуть туди ж, в далеке майбутнє, - вважає експерт міжрегіонального громадського об'єднання« Місто і транспорт »Володимир Валдін. - Неясно, звідки після чемпіонату світу з футболу вони будуть брати гроші. До того ж там немає ще жодного проекту планування, всі наземні конструкції висять в повітрі ».
Правильніше було б відразу закрити тему об'єктів, які віднесені на можливий шостий президентський термін Володимира Путіна. Крім основної частини кільця, за 2030 рік, як і раніше, відкинута лінія від «Двинской» до «Яніно», що проходить через гіпотетичні «Площа Рєпіна», «Михайлівську», «Суворовський», «Большеохтінском», «Проспект Енергетиків», «Індустріальний проспект» і «Вул. Комуни ». Під неї ж повинні бути зроблені пересадки на існуючих станціях «Адміралтейська» і «Чернишевська» і на що будується «Театральній».
Те ж саме відноситься до північної частини продовження Красносільське-Калінінської лінії: від «Обвідного каналу» до станції «Струмки» проїхатися можна буде в прекрасній Росії майбутнього, після 2030 го (нинішня схема передбачала до 2028-го). Не міняються далекі плани щодо 4-й лінії від станції «Гірський інститут» до «Юнтолово» через «Морський фасад», «Новокрестовскую» і «Лахті». Не раніше, ніж через 12 років, продовжать п'яту лінію за «Шуваловский проспект» до «Коломяжского» і третю до «Осинове Гаю».
«Новокрестовскую», «Бігову» і три станції Фрунзенського радіусу віднесли до 2018 року, а перегін від «Спаській» до «Великого проспекту» - до 2019-го. проблеми є і там , і там , Але укладені контракти дають деяку впевненість. До слова, вестибюль «Театральній», місце для якого все ще не визначили, побудують в інтервалі між 2020 і 2024 роками, до тих пір поїзда тут будуть проноситься без зупинки. У ще одному додатку до проекту постанови зазначено, що вихід організовують на розі Декабристів і Глінки; тобто будинок побуту, який розглядався під знесення в якості альтернативи, принаймні на папері, - поза небезпекою.
А ось на 2020 - 2022 роки заклали тільки один перегін Красносільське-Калінінської лінії - від «Південно-Західної» до «Путилівській». Напередодні «Фонтанка» писала про те, що з нього в 2018 році знімають близько 4 млрд рублів , Але на темпи проходки це не повинно вплинути. У це легко повірити: схоже, гроші спочатку з запасом «сховали» в коричневу гілку, щоб потім була можливість перекинути їх на виснажений Фрунзенський радіус.
Тим часом діюча на даний момент схема обіцяла, що коричнева гілка виросте в 2022 році не на одну станцію, а відразу на 32 км: від «Південно-Західної» до «Обвідного каналу» через «броньовий», «ЗАСТАВСЬКИЙ» ( «Московські ворота ») і« Борову ». Тепер це все віднесено на 2026 - 2027 роки. З іншого боку, наблизилися терміни «хвоста» лінії ( «Брестська», «Вулиця Доблесті», «Петергофському шосе», «Сосновий Поляна»). Поки схема на сайті КРТІ обіцяє побудувати їх після 2028 роки; згідно з новим проектом - це повинно статися вже в 2027-му.
На три роки відсувається смичка третьої і п'ятої ліній: перегони від «Беговой» і «Комендантського проспекту» до «загальної» станції «Шуваловский проспект» / «Планерна» побудують не до 2022 року, а до 2025-го. Там же - довгоочікувана станція «Кудрово». Про це повідомлялося і раніше , Проте певне сум'яття встигло посіяти обласне управління по транспорту , Яке заявило про 2027 рік. Схема фінансування, втім, не визначена. Стрибок від «Проспекту Ветеранів» в Соснову Поляну майже не відкладається, повинні вкластися в десятирічку.
Восени минулого року «Фонтанка» опублікувала матеріал під заголовком «Нова схема розвитку метро: без Пулково і Стрельни» . Тоді проект документа засвітили на галузевій конференції, але і в підсумковому варіанті, який профільний комітет тримає у себе на порталі, аеропорт - в пунктиром, а Стрельни немає. Але «Пулковський» питання регулярно піднімається на транспортному раді при губернаторі і інших внутрішніх нарадах. розглядається варіант однопуткі , По якій кожен третій склад катався б від кінцевої «Ульянки» до аеропорту, хоча Комтранс поки сподівається на Аероекспрес і не хоче замислюватися про метро до 2030 року.
У новій схемі напрямок на Пулково знову з'являється як альтернативний варіант трасування, який можна реалізувати вже до 2028 року. Правда, «Улянка» в цьому випадку не кінцева: гілка згинається на схід і захоплює Авіамістечко однойменною станцією. Антон Фіногенов, гендиректор інституту «Урбанік», вважає, що підземка - пріоритетний варіант. «Аероекспрес виявився дешевшим, але не принципово, враховуючи ефективність - говорить експерт. - Лінія метро в Пулково дозволила б створити проміжну станцію, що актуально для Південного Заходу, поліпшити транспортне забезпечення Пушкінського району ».
Стрельну теж повернули, поки пунктиром. Уздовж Петергофского і Санкт-Петербурзького шосе підземка може піти після 2030 року.
Нагадаємо, раніше губернатор Петербурга заявив, що щорічне фінансування метробудування має залишатися на рівні 30 млрд. У КРТІ говорили, що в цьому випадку місто зможе відкривати по 1 - 2 станції на рік. Володимир Валдін, втім, вважає, що з новим президентським терміном значення будь-яких схем різко впало: «Тепер можна особливо нічого не обіцяти, а знову почати років через п'ять з половиною».
Микола Кудін, «Фонтанка.ру»