У прокуратурі прокоментували обшуки в Державному експертному центрі МОЗ
Про спробу правоохоронців вилучити сервер, на якому розміщені, серед іншого, і персональні дані пацієнтів, раніше заявила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.
У прокуратурі назвали мета обшуку в Державному експертному центрі МОЗ / фото УНІАН
У столичній прокуратурі заявляють, що не вилучали сервери під час обшуків в Державному експертному центрі Міністерства охорони здоров'я.
Як говориться в повідомленні прес-служби прокуратури Києва, обшук проводився в рамках слідства у кримінальному провадженні про можливе заволодінні державними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі та використанні ДП «Державний експертний центр» програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет.
У прокуратурі уточнили, що мета обшуку - вилучення копії відповідної комп'ютерної програми для подальшого проведення судової експертизи.
"Наголошуємо, що прокурором і слідчим у кримінальному провадженні будь-які дії по вилученню серверів з реєстром пацієнтів, які можуть привести до призупинення його роботи, не здійснюються", - заявили в прокуратурі.
Також в прокуратурі зазначили, що IT-фахівці повинні коректно скопіювати відповідну комп'ютерну програму і виключити витік конфіденційної інформації про пацієнтів, і закликали керівництво Центру добровільно видати ключі доступу до програмного забезпечення.
Читайте також Суд відновив Амосову на посаді ректора вищих медичних навчальних закладів імені Богомольця (документ)
"Усвідомлюючи необхідність збереження лікарської таємниці та конфіденційної інформації про пацієнтів, закликаємо керівництво Державного підприємства до співпраці зі слідством шляхом добровільного надання ключів доступу до програмного забезпечення з метою його коректного копіювання з подальшим видаленням в присутності посадових осіб ДП персональних даних пацієнтів", - відзначили в прокуратурі .
Як повідомляв УНІАН, у Міністерстві охорони здоров'я заявили, що правоохоронні органи проводять обшуки в Державному експертному центрі і намагаються вилучити сервер, на якому, серед іншого, розміщені Реєстрі пацієнтів, які потребують інсулінотерапії.
За даними МОЗ, станом на 1 вересня в Реєстрі містяться персональні дані +1531 лікаря, 187 тис. 575 хворих, які за 8 місяців 2018 року одержали препаратів інсуліну на загальну суму понад 655 млн грн.
"Будь-які перерви в роботі сервера можуть привести до припинення роботи Реєстру та, відповідно, до перерв в забезпеченні пацієнтів препаратами інсуліну", - зазначили у відомстві. У зв'язку з цим в Міністерстві охорони здоров'я заявили, що вживають заходів для запобігання збоїв в роботі реєстру.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter