У Петербурзі з'явиться проїзд з лівостороннім рухом
Проїзд з лівостороннім рухом відкриється в місті в кінці вересня. Він з'явиться на Гутуевскій острові, неподалік від Адміралтейських верфей. Лівостороннім стане ділянка кільцевої розв'язки Двинской і Шотландської вулиць. В'їжджають з боку Двинской вулиці машини по колу поїдуть по правій стороні, а продовжувати рух по Шотландської автомобілі будуть по лівій. Це має прискорити рух на розв'язці, так як раніше в рамках правил повернути Двінській на Шотландську було не можна. Щоб уникнути можливих аварій, між смугами поставлять розділові острівці.
Крайня права - Двінська вулиця, посередині - Шотландська, вона ж крайня ліва. Лівобічний ділянку внизу кільцевої розв'язки
Дорога з лівостороннім рухом з'явиться у вересні на під'їзді до Західного швидкісного діаметру: з'їзди і під'їзди до нього розташовані на Гутуевскій острові.
іноземний досвід
У світі всього 45 країн з лівостороннім рухом, і найвідоміша з них - Великобританія. Крім неї, в Європі ще дві «ліві» країни - Ірландія і Мальта. Найбільше держав з лівостороннім рухом в Азії - 16. Серед них Японія, Індія, Гонконг і Мальдівська Республіка.
Зараз в континентальній Європі всі країни використовують правосторонній рух: деякі з них в ХХ столітті переходили з одного напрямку на інший і назад. Найвідоміша з цих історій - День Н в Швеції (від Högertrafik - по-шведськи «правосторонній рух»). До кінця 60-х Швеція залишилася єдиною країною, що використовує лівосторонній рух, тоді як всі сусіди їздили навпаки, що ускладнювало перетин кордонів. Також велика частина автомобілів, що поставляються в країну, були леворульних, тому уряд вирішив змінити напрямок доріг - це трапилося 3 вересня 1967 року. Смертельних аварій в День Н не зафіксували, хоча в перші місяці в країні різко збільшилася кількість ДТП. Незважаючи на те, що автомобілі перейшли на праву сторону, шведське метро і поїзди до сих пір використовують лівосторонній рух.
Логотип Дня Н в Швеції Центр Стокгольма в День H
фото: Фонтанка.ру , Ru.wikipedia.org