У штатний розклад українських лікарень введуть посади "ерготерапевт" і "фізичний терапевт"

На нових посадах зможуть працювати випускники очних освітніх програм / Фото: УНІАН

В установах охорони здоров'я планується введення штатних посад «фізичний терапевт» і «ерготерапевт».
Як повідомили УНІАН у Міністерстві охорони здоров'я, в Національного класифікатора України «Класифікатор професій ДК 003 2010» вже внесено професійні назви роботи «фізичний терапевт» і «ерготерапевт», відбуваються зміни в нормативній документації: до штатних розписів буде введена нова професійна угруповання «функціональні фахівці і штатні посади «фізичний терапевт» і «ерготерапевт».

Читайте також Україна вимагає значної кількості реабілітологів

Також відомство рекомендує залучати до навчальних практик в медустановах студентів вищих навчальних закладів III-IV рівня акредитації, які здійснюють освітню діяльність в рамках навчальних програм бакалаврського і магістерського рівня за спеціальностями «здоров'я людини», «фізична реабілітація» і «фізична терапія, ерготерапія». Така співпраця можлива через укладання відповідних угод.

У МОЗ вважають, що це забезпечить студентам контакт з реабілітаційної середовищем будь-якого періоду і пацієнтів всіх вікових категорій.

Дана ініціатива викликана необхідністю активно розвивати реабілітаційний напрямок в установах охорони здоров'я і нестачею кваліфікованих фахівців з фізичної терапії і ерготерапії в Україні.

«На нових посадах зможуть працювати випускники очних освітніх програм магістерського рівня« фізична реабілітація »і« фізична терапія, Ерготерапія ». Найближчим часом почнеться розробка нової Концепції реабілітаційної освіти і розробка системи регуляції нового угруповання професіоналів реабілітації », - зазначає Володимир Голик, головний позаштатний спеціаліст МОЗ зі спеціальності« Фізіотерапія. Медична реабілітація ».

Читайте також Реабілітаційна медицина в Україні знаходиться в стані колапсу

Відповідно до вимог міжнародних організацій, що займаються регулюванням професійної, освітньої та практичної діяльності ерготерапевтами і фізичних терапевтів (Всесвітньої Федерації ерготерапевтами і Всесвітньої Конфедерації Фізичної Терапії), обов'язковим компонентом навчальних програм бакалаврського і магістерського рівнів для цих спеціальностей є навчальні практики з мінімальною тривалістю 1000 годин.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter