Саратов
- Адміністративний поділ (wikipedia) правити
- Заводський район (189,1 тис. Чол.) правити
- Жовтневий район (120 тис. Чол.) правити
- Фрунзенський район (50 тис. Чол.) правити
- Кіровський район (135,5 тис. Чол.) правити
- Волзький район (74 тис. Чол.) правити
- Ленінський район (262,4 тис. Чол.) правити
- інфраструктура правити
- транспорт правити
- Міський громадський транспорт правити
Саратов - найбільше місто в європейській частині Росії, адміністративний центр Саратовської області . Розташований на правому березі Волги (Волгоградського водосховища). Вище Саратова по Волзі знаходиться Самара. Нижче - Волгоград.
Заснований у 1590 році як фортеця? яка охороняла південні рубежі Росії. У XVIII столітті - великий центр торгівлі рибою і сіллю, а з XIX століття - зерном. З 1780 року - губернське місто. У першій половині XX століття - найбільше місто Поволжя і Росії.
Адміністративний поділ (wikipedia) правити
Адміністративний поділ Саратова: 1. Заводський район. 2. Жовтневий район. 3. Фрунзенський район. 4. Кіровський район. 5. Волзький район. 6. Ленінський район
Місто Саратов розділений на 6 адміністративних районів:
Заводський район (189,1 тис. Чол.)
правити
Заводський район м Саратова утворений 07 вересня 1936 року та до листопада 1961 р носив назву Сталінський.
Заводський район займає друге місце за площею і чисельністю населення містом Саратова. Це - великий транспортний вузол. Діють річковий, залізничний, автомобільний види транспорту з сортувальними і вантажними станціями.
Територіальної особливістю району є наявність 16 селищ: Вороб'ївка, Верхня і Нижня Стрелковка, Шарковка, Юнгеровка, Рокотовка, Рейнік, Заплатіновка, Юріш, Калашникова, Комсомольський, Деревообробний, Увек, Князівка, Углевка, Муравлівка.
Жовтневий район (120 тис. Чол.) правити
25 березня 1917 в м Саратові утворений Залізничний район, який 2 березня 1920 був перейменований в Перший район. Згодом 15 грудня 1934 року - в Жовтневий.
Жовтневий район - це найбільш соціально спрямована територія міста. Тут знаходиться більшість міських лікувальних установ. Щодня надають медичну допомогу тисячам жителів в Клінічній лікарні № 3 СГМУ, Обласної клінічної лікарні, Обласній дитячій лікарні, ММУ «2-а міська клінічна лікарня ім. В. І. Розумовського », ММУ« 1-а міська клінічна лікарня ім. Ю. Я. Гордєєва »і ін.
Жовтневий район - найбільший освітній центр м Саратова, де знаходяться п'ять вищих навчальних закладів.
Великі і середні промислові підприємства району представляють такі галузі, як машинобудування і металообробка, паливна, поліграфічна, легка, харчова, борошномельно-круп'яна і комбікормова промисловості.
Фрунзенський район (50 тис. Чол.) правити
Фрунзенський район м Саратова був утворений у вересні 1936 року.
У районі близько 20 великих і середніх промислових підприємств, які представляють такі галузі, як хімічна, хімічне і нафтове машинобудування, акумуляторна промисловість, автомобільна промисловість, виробництво санітарно-технічного та газового обладнання, швейна, тютюново-махоркова, макаронна і інші.
Фрунзенський район - центральний район міста Саратова з високим рівнем науково-технічного потенціалу, з розвиненою мережею торговельного та побутового обслуговування і культурної сфери.
Помітний внесок у розвиток ринку і ринкових відносин вносять підприємства середнього і малого бізнесу. Більшість підприємств працюють у сфері торгівлі та громадського харчування, задоволення потреб населення в побутових послугах.
Кіровський район (135,5 тис. Чол.)
правити
Кіровський район м Саратова утворений в 1936 р
У районі розташовані залізничний вокзал, аеропорт, автовокзал.
Кіровський район славиться своїми вищими навчальними закладами: Київським державним університетом ім. Н. Г. Чернишевського, Саратовським державним медичним університетом, Київським державним аграрним університетом ім. М. І. Вавилова.
На території району розташовані всі вищі військові заклади міста: Саратовський військовий інститут внутрішніх військ МВС Росії, Військовий інститут підвищення кваліфікації фахівців мобілізаційних органів ВС РФ, Саратовський військовий інститут біологічної та хімічної безпеки, Саратовський юридичний інститут МВС Росії.
На території Кіровського району розташовано більше кількість підприємств торгівлі, громадського харчування та побутового обслуговування.
Волзький район (74 тис. Чол.)
правити
Волзький район м Саратова утворений 26 жовтня 1934 р
Волзький район - найдавніша частина міста, історичний центр Саратова. Тут сьогодні зосереджена основна частина пам'яток і архітектурних ансамблів міста, в тому числі понад 70 - федерального значення. Серед них: Саратовський державний художній музей ім. А. Н. Радищева, Саратовський академічний театр опери та балету, будинок-музей Павла Кузнецова, Саратовська обласна філармонія ім. А. Шнітке, Саратовський гарнізонний Будинок офіцерів, Собор в ім'я Святої і Живоначальної Трійці.
Візитна картка Волзького району - Набережна Космонавтів.
Ленінський район (262,4 тис. Чол.)
правити
Ленінський район - найбільший адміністративний район Саратова. У минулому район був передмістям Саратова, що складається з дачних селищ.
Ленінський району м Саратова утворений 2 жовтня 1945 У районі розташовано 68 великих і середніх промислових підприємств, 70% яких працюють рентабельно.
Примітним є розташований на території Ленінського району ТД «ТЦ Поволжі». Цей торговий комплекс є найбільшим в усьому Поволжі.
інфраструктура правити
Транзитні магістралі Саратова
транспорт
правити
Саратов розташований на перетині магістральних залізничних і автомобільних ліній, водних маршрутів. Через область прокладено магістральні нафтопроводи, газопроводи та продуктопроводи.
Через Саратов проходять федеральні магістралі Р228 ( «Сизрань-Саратов-Волгоград»), А144 (Е38, АН61) ( «Саратов-Воронеж») і Р158 ( «Саратов-Пенза-Нижній Новгород»), а також Р234 ( «Саратов-Піщаний Умёт ») і Р208 (« Саратов-Сокур »).
Перевезення пасажирів залізницею в приміському та дальньому, а також міжнародному сполученні забезпечують Вагонне депо Саратов, Локомотивне депо Саратов і залізничні станції Саратов-1, Саратов-3, Трофимовский-1.
Діє Саратовський аеропорт, який має статус міжнародного. Розробляється проект перенесення аеропорту з центральної частини міста за межі міста, в район села Сабуровка.
Міжміські та приміські перевезення здійснює автобусний транспорт. Автобуси відправляються за маршрутами від автовокзалу, вулиці Радищева, Сінного ринку, стадіону «Волга» і від кількох стоянок в місті.
З річкового вокзалу можна відправитися на круїзному теплоході в великі міста на Волзі і на невеликих судах місцевих ліній в села неподалік від Саратова.
Міський громадський транспорт
правити
У Саратові діють основні системи громадського транспорту - трамвайна , тролейбусна , автобусна , маршрутного таксі і таксі.
Найстарша з діючих систем громадського транспорту в Саратові - трамвайна - була відкрита в 1908 році. У 1952 році була відкрита тролейбусна система. За радянських часів також з'явилися автобусні маршрути. З 1995 року широкого поширення набули маршрутні таксі.
Трамвайна і тролейбусна системи об'єднані під управлінням МУПП «Саратовгорелектротранс» .
Зі збільшенням чисельності населення міста в кінці 1980-х почав розглядатися проект будівництва метрополітену . Проект поки не дійшов до практичної реалізації і в федеральній програмі будівництва і фінансування метрополітенів в РФ до 2020 року Саратов відсутня.
На кафедрі Архітектури, СГТУ, був розроблений і запропонований проект підвісний монорельсової дороги по вартості в 1,8 рази дешевше метрополітену, але далі дипломного проекту, ідея не отримала розвитку.