Воронеж
Воронеж
Воронеж буквально оточив своїми районами водосховище, розташоване на однойменній річці, за вісім кілометрів від місця її впадіння в річку Дон. Це місто неможливо проїхати, вирушаючи в подорож з Центральної Росії в її південну частину. Воронеж є найбільшим промисловим, науковим, сільськогосподарським центром, неофіційною столицею Чорнозем'я. У місті знаходиться провідне підприємство літакобудівна галузі, кілька заводів з виробництва залізничного транспорту, підприємства хімічної промисловості та інші. Воронеж - великий транспортний вузол, через нього проходить основний потік пасажирів і вантажів в напрямку південних територій країни. Воронеж - місто військової слави, на його території і в околицях знаходиться велика кількість музеїв, пам'ятників архітектури і мистецтва.
Як доїхати до Воронежа
Дістатися до Воронежа можна різними способами, з містом є авіаційне, залізничне, наземне сполучення. Міжнародний аеропорт Воронеж розташований в 13 км від центру міста у напрямку до Москви, в двох кілометрах від федеральної траси "Дон". Свої рейси в столицю Чорнозем'я здійснюють кілька авіакомпаній, серед них Аерофлот, S7, Глобус, Перемога, Red Wings, РусЛайн, Уральські авіалінії, Ютейр і інші. Пряме авіасполучення встановлено з російськими містами Москва , Сімферополь, Санкт-Петербург , Сочі, є нерегулярні і чартерні повідомлення з російськими та зарубіжними містами.
Як дістатися з / в аеропорт і ж / д вокзал
В аеропорт Чертовіцкое (Воронеж) можна потрапити або на громадському транспорті, або скориставшись послугами таксі. У різні райони міста від будівлі аеровокзалу відправляються автобуси і маршрутки №№3, 5, 27, 49, 70, 120. Щоб доїхати до ж / д вокзалу Воронеж-1 необхідно скористатися маршрутом №120. Цей же маршрут проходить через міський автовокзал. Послуги таксі можна замовити заздалегідь з міста відправлення, тоді поїздка обійдеться вдвічі дешевше, ніж послуги місцевих таксомоторів в аеропорту. Залізничне сполучення між аеропортом і вокзалом відсутня.
Залізничний вокзал міста Воронеж-1 розташовується в центрі міста. Через нього проходять потяги з Центральних і Північних регіонів Росії, Сибіру в сторону курортів Краснодарського краю, Ставропілля. Пряме сполучення поїздів власного формування організовано до міст Москва і Санкт-Петербург. Проходив поїзди прямують сполученням Москва - Грозний, Москва - Сухумі, Москва - Назрань, Мінськ - Мінеральні Води, Новосибірськ - Білгород та інші. У літню пору кількість поїздів, що проходять в південному напрямку, різко зростає. Необхідно додати, що крім головного ж / д вокзалу Воронеж-1, в межах міста розташована невелика станція Додача. Через неї проходить більшість потягів, що рухаються в південному напрямку. Це зроблено для скорочення часу в дорозі. Станція розташовується на лівому березі річки Воронеж, приблизно в 10 км від головного вокзалу. Добиратися доведеться через весь центр міста, на інший берег річки, тому поїздка займе мінімум 30-40 хвилин. Маршрутів прямого громадського транспорту немає, добиратися потрібно з пересадкою на автобусах та маршрутних таксі. Як можливий варіант, можна на автобусі № 6 доїхати на лівий берег до зупинки «Барикадна», і далі пішки через ж / д міст до вокзалу Додача. Знову ж таки, точний час пересування по місту спрогнозувати складно, а пішки дорога займе хвилин 15. Дана обставина важливо враховувати, плануючи свою поїздку. Як такого вокзалу на станції Додача немає, лише невелика будівля з крихітними кімнатами очікування і міні-буфетом.
Центральний автовокзал Воронежа знаходиться на Московському проспекті, в декількох кілометрах від ж / д вокзалу Воронеж-1. До вокзалу можна доїхати на автобусі №67 або маршрутному таксі. Автовокзал обслуговує пасажирів усіх приміських напрямків, а також міжміських рейсів. Є пряме регулярне сполучення з містами Астрахань , Білгород, Волгоград , Губкін, Єлець, Курськ, Липецьк, Тамбов, Москва. З деякими іншими містами перевезення здійснюються не щодня. З Москвою організовані перевезення комерційними автобусами, які відправляються з привокзальної площі Воронеж-1. Крім Центрального автовокзалу в місті діє автовокзал Лівобережний. Він розташований за адресою вул. Димитрова, 59, це недалеко від ж / д станції Додача. З нього здійснюються в основному місцеві перевезення, з великих міст можна виділити Тамбов, Лиски.
Будь-яке повідомлення Воронежа з іншими містами водними артеріями відсутня. Для місцевих жителів і гостей міста організовані прогулянки на теплоходах по Воронезькому водосховищі. Одне з місць відправлення - причал на Петровській набережній. Можливі прогулянки по річці Воронеж, катання на катерах.
Купити авіа та ж / д квитки в Воронеж
При плануванні своєї поїздки до Воронежа, має сенс купувати авіаквитки або ж / д квитки якомога заздалегідь. Авіакомпанії давно здійснюють продаж квитків за принципом "чим раніше - тим дешевше". Відповідно, чим ближче буде дата вильоту до дати покупки квитків на літак , Тим вони будуть дорожче. Такий же принцип динамічного ціноутворення на більшість поїздів діє на залізниці.
Найбільш простим і доступним способом покупки авіа та ж / д квитків є їх придбання на власних сайтах окремих авіакомпаній або на сайті РЖД. Якщо є необхідність порівняти ціни на квитки від різних авіакомпаній, то можна скористатися спеціалізованими сайтами туристичних агентств або агентств з продажу квитків. Через інтернет можна не тільки вибрати або забронювати квитки на літак або на поїзд, але і оплатити їх за допомогою банківської карти. Для посадки на літак або на поїзд залишиться тільки пройти ел. реєстрацію і роздрукувати посадковий талон. У разі необхідності, можна замовити квиток на паперовому носії з доставкою кур'єром в офіс на роботу або додому. При бажанні, можна отримати оплачені квитки в касах аеропорту вильоту або на залізничному вокзалі. Там же, в касах, залишаються традиційні способи покупки як авіаквитків, так і ж / д квитків на поїзд.
У багатьох великих містах, зокрема, Москві, Санкт-Петербурзі, Новосибірську , Єкатеринбурзі і інших, є можливість купити квиток до Воронежа з використанням терміналу самостійної покупки. Для цього необхідно знати дані документа, з яким планується здійснити поїздку і наявність банківської карти для здійснення оплати. Інструкція з використання таких терміналів відображається на екрані самого терміналу в аеропорту або на вокзалі, відповідно.
Житло в Воронежі
У Воронежі є великий вибір місць для відпочинку і проживання, як на короткий термін, так і на тривалий час. Готелі, знімні квартири, хостели розташовані в будь-якому районі міста і знаходяться в широкому ціновому діапазоні. Все залежить від побажань і переваг гостей міста. У Воронежі представлені готелі відомих брендів Azimut Hotels, AMAKS Hotels & Resorts, Hilton і інші. З місцевих найбільшою популярністю користується готель "Воронеж". Щоб бути впевненим у наявності вільних номерів у вибраному готелі, слід заздалегідь подбати про бронювання. Через інтернет цю операцію можна здійснити з будь-якого міста, тим більше, що при інтернет-бронювання багато готелів надають знижку до 10% від вартості номера. Більш детальну інформацію впору отримати на сайті обраного готелю. Оплату за проживання також можна здійснити завчасно за допомогою банківської карти. Більшість провідних готелей Воронежа надають послугу трансферу з аеропорту або ж / д вокзалу.
Якщо вибрати або забронювати номер у готелі заздалегідь не вийшло, це можна зробити по приїзду до Воронежа. У будівлі аеропорту або на залізничному вокзалі є служби розміщення, в яких допоможуть з підбором найбільш відповідного варіанту, організують трансфер або підкажуть можливі способи, як дістатися до місця проживання. Якщо планується пробути в місті тривалий час, то доцільно зупинитися в орендованій квартирі . Вони розташовані в різних місцях міста, відрізняються за площею, кількістю кімнат, асортименту меблів і цінами. Більш повну інформацію можна дізнатися через інтернет або по прибутті до Воронежа, як в аеропорту або на вокзалі, так і в численних агентствах нерухомості, які розкидані по всьому місту.
Єдиної рекомендації де зупинитися не існує. У центрі міста або на березі водосховища ціни буде трохи вище, ніж на околицях, а сучасні міні-готелі часом пропонують набір послуг нітрохи не поступається великим багатомісним готелям. Воронеж це вкрай велике місто, що розкинулося по різні боки річки і водоймища, тому якщо візит пов'язаний з діловою стороною, необхідно враховувати час проїзду до потрібного місця, і підбирати житло з урахуванням завантаженості транспортних магістралей.
Оренда авто у Воронежі
За потреби орендувати автомобіль можна без проблем. У місті існує багато компаній, що надають дану послугу. Є представництво Avis, користується попитом сервіс місцевої компанії "Анді Моторс". Однак, з огляду на велику завантаженість міських вулиць, користуватися авто в самому місті досить важко, виникає велика втрата часу. Зручно брати в оренду авто , Якщо плануються поїздки не тільки по місту, але і по околицях Воронежа або найближчі міста. Послугами rent-car можна скористатися після прильоту в аеропорту або на ж / д вокзалі Воронеж-1.
Екскурсії по Воронежу
організовані екскурсії по Воронежу спрямовані, перш за все, на ознайомлення з історією та культурою даного краю. Славні віхи Великої Вітчизняної війни, будівництво військового флоту Росії, досягнення сучасної науки, в тому числі в галузі космонавтики, про все це можна дізнатися, витративши небагато часу зі свого перебування на воронезької землі. Різні турфірми організовують широкий спектр ознайомлювальних екскурсій: "Воронеж - духовний світильник" - відвідування храмів і монастирів воронезької губернії, "Воронеж - колиска флоту російського" - екскурсія, присвячена Петру I, і багато інші. Крім загальних груп, можлива організація індивідуальних екскурсійних прогулянок по місту.
пам'ятки Воронежа
Воронеж дуже цікавий і по-своєму неповторний місто. Він привертає увагу своїм розмахом, і в той же час, в кожному його куточку створюється враження затишку, зацікавленості. У місті багато релігійних, театральних пам'яток, музеїв, парків, місць для відпочинку і розваг.
За Петра I тут закладалися основи не тільки Азовського, а й усього державного ВМФ Росії. На згадку про минулі літа до нас дійшла Успенська адміралтейська церква. Найстаріша церква міста, спочатку була побудована дерев'яною, мала статус Соборній і лише в кінці XVII століття через часті підтоплень була зведена з каменю. Не набагато старше Успенської церкви вважається Олексієво-Акатов монастир. Що цікаво, спочатку він був єдиною в області чоловічої обителлю. Дивом виживши в смутні часи, багато років використовувалися не за прямим призначенням, тільки починаючи з 90-х років XX століття на його території був відкритий вже жіночий монастир. Монастирська дзвіниця дійшла до наших днів у своєму первозданному вигляді.
На території Першотравневого саду знаходиться ще одне диво церковної архітектури - Благовіщенський кафедральний собор, один з найбільш високих православних храмів в світі. Його неповторний вигляд буквально притягує до себе кожного небайдужого мешканця. "Місцем гармонії і затишку" називають його ті, кому довелося побувати всередині храму.
Вкрай цікавим буде поглянути на макет судна «Меркурій», як нагадування про Петровських часів. Пам'ятник встановлено на острові посередині Воронезького водосховища, тому наблизитися до нього можна тільки під час прогулянки на теплоході, або взимку, коли вода замерзає і до нього можна пройти пішки. До речі, через постійне підмивання однієї зі сторін острова, пам'ятник поступово нахиляється набік, що рік за роком надає йому ще більшу неповторність. У центрі Воронежа, в петрівському сквері знаходиться пам'ятник власне Петру. Це одне з улюблених місць городян для відпочинку і прогулянок. В продовження теми водної стихії слід заглянути в воронезький океанаріум. Незабутні враження від шоу годування акул, показового годування пінгвінів, виступи дресированих морських котиків і, звичайно ж, незліченної кількості представників морських глибин гарантовані. Втім, в океанаріумі крім мешканців водного царства представлені рідкісні сухопутні види - мешканці тропічних лісів, африканських саван і американських прерій.
Для любителів музеїв і виставок Воронеж надає повне роздолля. Особливою популярністю користується Обласний Краєзнавчий музей, в ньому зібрано багато унікальних експонатів, що розповідають про історію губернії аж до наших днів. Багатьом буде цікавий Обласний літературний музей, а також будинок, де народився Іван Бунін.
Прогулюючись по різним вуличках міста, можна в абсолютно різних місцях наштовхнутися на несподівані і привабливі пам'ятки, "Кінь Яриж", "Воронеж - батьківщина ВДВ", гуморні скульптуру «Співробітники ДАІ і нещасний водій». Широко відомі городянам "пам'ятник Білому Биму" і "пам'ятник кошеняті з вулиці Лизюкова '. Вони стали своєрідними символами сучасного Воронежа.
Є в околицях Воронежа кілька цікавих місць, які необхідно відвідати при наявності вільного часу. Природний музей-заповідник "Дівногорье", тут можна насолодитися первозданним пейзажами, знайти єднання з природою, познайомитися з древньою історією воронезької губернії, відвідати печерний комплекс Великі Діви, помилуватися внутрішнім оздобленням церкви Сицилійській ікони Божої Матері. Обов'язково слід помилуватися казковим видом Замку принцеси Ольденбургской, внучки Миколи I, чиїм чоловіком був правнук Павла I, що вже говорить про знатності даних місць.
Якщо відвідати Воронеж в червні, обов'язково слід побувати на міжнародному Платонівському фестивалі. Він названий на честь уродженця міста, видатного письменника Андрія Платонова. На фестивалі представлені театральні постановки, організовані виставки, книжкові ярмарки, концерти. Навесні і восени в околицях міста проходять фольклорні фестивалі, найбільш відомі приурочені до релігійних свят: "На Трійцю", "На Казанську". Після численних екскурсій і огляду визначних пам'яток, можна заглянути в місцевий, вже став легендарним клуб-ресторан "Балаган-сіті", в якому гості будуть приємно здивовані середньовічним інтер'єром і піратськими замашками обслуговуючого персоналу. У Воронежі завжди раді гостям і завжди є чим зайнятися і що подивитися.