Уральський відповідь Путіну: де в Свердловській області можна зловити щуку
Володимир Путін зловив щуку вагою 21 кілограм.
Президентська риболовля всполошила блогосферу. Глава держави, якщо вірити офіційній інформації, виловив з річки Тува щуку вагою 21 кілограм. Втім, знайшлися і скептики, які відразу ж винесли вердикт - путінська щука витягне максимум на 12 кг.
А помилка вийшла з-за того, що єгері виставили безмін в фунтах. Слідом президент Білорусії Олександр Лукашенко повідомив, що зловив сома вагою 57 кілограмів . Вийшло, що риба Лукашенко майже втричі більше риби Путіна.
Тепер залишається гадати, кого найближчим часом виловить Дмитро Медведєв, і що за риба це буде, а може вже і не риба, а цілий кит.
Ніщо президентське нам не чуже
Як виявилося, щоб зловити що-небудь «велике і щукастое», далеко їздити не треба.
«Щуку можна зустріти, перш за все, на озерах півночі області. Але це складно зробити. Так склалося, що у нас за трофейної риболовлею воліють їздити подалі. Це Іртиш, Волга. У мене друзі їздили за щукою на Іртиш, ловили і на 10, і на 15 кілограмів », - розповідає голова правління громадської організації Свердловської області« Федерація спортивного рибальства »Андрій Волков.
Велика ймовірність вивудити цю хижу рибу восени - риба починає від'їдатися перед зимівлею. А взагалі, за словами експерта, сезон для лову визначається погодними умовами, часом нересту, особливостями водойми. Краще ловити по мілководдю на поверхневу приманку. Як розповідає Андрій Волков, в цей час дуже видовищна рибалка. Щука, коли вистрибує за приманкою, нагадує справжню торпеду. Починається реальна боротьба з рибою. А по осені, коли вода спадає, велика щука скочується в ями. У рибалок теж є всі шанси на успіх.
Щука є і в Міському ставку Єкатеринбурга. Показуємо нашому експерту фотографію щуки, виловленої в центрі міста . «Ну, це трешечка або четирешка», - оцінює рибалка чужу здобич. Втім, Міський ставок багатий на рибу. Є трофейні лящі і товстолобики, судаки, щуки, плотва, язь, уклейка. Але ось вживати їх в їжу рибалка зі стажем не радить. Але для спортсменів ця водойма цікавий.
Останнім часом, за словами Андрія Волкова, серед просунутих рибалок і рибалок-спортсменів діє принцип «упіймав - відпусти». Шанс на друге життя з'являється у дрібної рибки і риби нетоварного вигляду. Причому виживаність після такої травми у риби дуже хороша.
«Люди їздять вже не за рибою, а за задоволенням. Важливо зловити екземпляр, обхитрити його. Позмагатися один з одним. Я, як правило, привезу одного лещічка, посмажу його і все. У морозильнику він мені не потрібен. А багато хто бере все, не враховуючи правила рибальства, за якими дрібну рибу треба відпускати. Часто спіймана риба просто пропадає, через те що її лінь готувати », - пояснив експерт.
Куди закинути вудку
Звичайно, справжній рибалка «свої» місця видавати не любить, але все ж про кілька хороших водойм Андрій розповів.
З платних водойм експерт зазначив Мічурінськ ставки (їхати треба в сторону Широкій Річки) і Зелений бор (Гірський щит). Тут можна зловити щуку, трофейного коропа, судака, карасів.
Білоярське і Волчихинское водосховище. Тут, за словами Андрія, збирається весь Єкатеринбург. Особливий успіх - трофейний судак. А на популярну зараз донну вудку можна зловити ляща. Також є щучкі, окуні та чебака. Але кількість народу тут часто зашкалює.
Озеро Балтії. Особливою популярністю користується у жителів Уралмаша і Верхньої Пишми. Бувалі рибалки чатують тут хорошого ляща. Але відзначають, що великої риби стає все менше і зловити її непросто.
Озеро Исетское. Среднеуральская ГРЕС скидає в північно-східну частину озера теплу воду, можна половити непогану рибу: великого судака, коропа, товстолобика, амура.
Озеро Таватуй. По останньому льоду можна урвати плотву і ляща. Дуже мальовниче озеро. Влітку, звичайно, там мало рибалок через наплив купаються. А ось взимку там краса і рибалок небагато. Якщо хочеться усамітнення з вудкою, то це сюди.
Річка Сисерть (село КАДНІКОВА). Приємно-красиве місце з уральської природою і їхати далеко не треба. Можна зловити уральську дрібниця: подлещиков, плотву, уклейку.
«Ми всі хочемо кудись їхати на Південний Урал, на Північний за 300-500 кілометрів. Іноді можна від'їхати на 20 кілометрів від міста, заглибитися, потім пройти пішки і знайти мальовничі водойми зі скелями. Людина не повинна витрачати 3 години часу на дорогу, щоб порибалити », - коментує фахівець з рибної ловлі.
Озеро Шарташ. Цікаво половити там і на поплавочков, і на фідер. Чудові тут лящі, судаки, карасі і коропи. Можна ловити круглий рік.
Верх-Исетский і Нижньо-Исетский ставки. Риби багато, але в їжу вживати експерт не радить. Хоча зазначає, що екатерінбуржци НЕ гидливі і з задоволенням поїдають улов з Візовська ставка.
«Сидіти і чекати на березі щастя з вудкою - це так працює свідомість обивателя. Спортсмен ж шукає до риби ключик. Рибу треба шукати. В цьому і весь секрет. Потрібно попрацювати », - додає рибалка.
Жінки і рибалка
Пані та в цій сфері намагаються не відставати. А часто і добиваються великих успіхів, ніж чоловіки.
«Стикатися з тим, що жінки-рибалки часто прилаштовують мужиків за милу душу. Дами азартні і дають фору в цьому своєму захопленні. Якщо жінку чіпляє рибалка, то її обловить практично неможливо. Більше у неї терпіння, посидючості, націленості на результат. Так що жінки на риболовлі потрібні не тільки для того, щоб готувати юшку. Разом теж цікаво порибалити », - вважає Андрій Волков.
Риба розумнішає з кожним роком
Експерт зазначає, що до риби потрібно шукати підходи. Наприклад, експериментувати з ароматом прикормки: «Риба вчиться. Ось, та ж щука. Спробувавши штучну приманку один раз, другий раз вона на неї вже не кинеться. Той факт, що щороку на ринку рибальського спорядження з'являються новинки приманок про це і говорить. Особливо риби кмітливі на тих водоймах, де діє принцип «Зловив-відпусти».
Ну, і остання порада від рибальського профі: рибі все одно яка погода, дощ або сніг, а ось рибалці варто правильно вибрати екіпіровку і підготуватися до випадкової удачі. Напоготові має бути подсачнік. А за щукою краще вирушати на човні, так більше шансів на успіх.
Рецепт юшки з окунів від голови «Федерації спортивного рибальства» Андрія Волкова.
Беремо окунців (чим більше, тим смачніше).
Чи не нехтуємо ікрою.
Кладемо в казанок крупно порізану картоплю і цибулю.
Опускаємо кілька горошків перцю, лавровий лист.
Для пікантності в тарілку кладемо скибочку лимона.
А на останній стадії, перед самим виключенням, додаємо 20-50 грамів горілки.
От і все. Ушиця готова. Нехай і не з щуки.
Текст: Анастасія МОСКВІНА
Фото: Артем Устюжаніна / E1.RU, stihi.ru