Виявлено лідери і аутсайдери серед областей щодо підписання декларацій з лікарями

За 7 місяців кампанії «Лікар для кожної сім'ї» свого терапевта, педіатра або сімейного лікаря вибрали більше 21 мільйона українців.

Найбільш активними були жителі Полтавської, Хмельницької, Житомирської та Чернігівської областей, там декларації зі своїм лікарем підписали понад 60% жителів. Позначку 50% не перетнули тільки в трьох областях України - Луганській (свого лікаря вибрали 49% жителів), Одеській (43% жителів) і Закарпатській (41%).

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Про це повідомила прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Нагадаємо, в кінці жовтня повідомлялося, що в Дніпрі лікаря первинної медичної допомоги вибрало найменше число жителів в Україні .

«Власний лікар, до якого можна звернутися з будь-якого питання щодо здоров'я, потрібен кожному. Як показує світова практика, більшість проблем зі здоров'ям можуть бути вирішені на рівні первинної допомоги, особливо в разі своєчасного звернення. Сімейний лікар, терапевт або педіатр не тільки встановлює діагноз і лікує найбільш поширені хвороби, травми, отруєння, а й консультує щодо здорового способу життя, дає направлення на аналізи, до вузьких спеціалістів, видає довідки. І всі послуги у вашого лікаря вже оплачені Нацслужби здоров'я », - нагадали в МОЗ.

Підписати декларацію можна і в державному, і в приватному медзакладі: до реформи приєдналися 40 приватних клінік і 33 лікаря-ФОП (зі списком по всіх регіонах можна ознайомитися на сайті МОЗ - ред. ).

)

Договору з Національною службою здоров'я підписали вже 623 медичних установи, в яких працюють терапевти, педіатри та сімейні лікарі, всі вони отримують фінансування за новою моделлю. Так, в жовтні ці заклади отримали майже 800 мільйонів гривень від Нацслужби здоров'я. Для більшості - це значно більше фінансування, ніж при субвенції, і медики цих установ почали отримувати істотно високу зарплату.

Крім того, в МОЗ стверджують, що з другої половини 2019 року працювати програма «Безкоштовна діагностика». У напрямку сімейного лікаря пацієнти зможуть проходити рентген, УЗД, мамографію, ехокардіографію серця, аналізи і діагностичні дослідження в будь-якому медзакладі за вибором пацієнта, який бере участь в програмі. Оплачувати послуги буде Національна служба здоров'я.

Читайте «ЛИЦА» на Facebook .

Помилка в тексті? Виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про неї редакції.

Помилка в тексті?