Відповідні сорти винограду для середньої смуги Росії
Всім відомо, що виноград - південна теплолюбна культура. Однак до сих пір знаходяться ентузіасти-аматори, які намагаються, причому не без успіху, вивести сорти для більш суворого клімату. Основоположником цього напрямку став Мічурін. Їм були отримані сорту винограду для середньої смуги Росії Амурський і Буйтур, які успішно можна вирощувати навіть безукривним способом.
Ці сорти мають значну стійкість до негативних температур. Ягоди мають приємний кислуватий смак з ароматом лісової суниці. Урожайність висока. Завдяки тому, що листя у цих сортів великі, виноград прекрасно виглядає як прикраса альтанок і садових стінок.
Послідовниками Мічуріна були виведені сорти винограду для середньої смуги, що володіють ранніми і надранньої термінами отримання врожаю. При цьому було збережено основну властивість -морозоустойчівость. Самим раннім є сорт Коринка російська. Ягоди цього виду практично не відрізняються за смаковими якостями від південних сортів. Відмінною особливістю служить повна відсутність кісточок в них.
Космонавт. Також відноситься до групи ранніх сортів. Грона великі, з великими ягодами темно-фіолетового кольору. Містять дуже мало насіння. Серед ранніх сортів можна особливо виділити виноград Краса півночі. Ягоди у цієї культури незначно програють іншим сортам за смаком, але зате їх врожайність набагато вище. Навіть колір у ягід відповідає назві - вони білі.
Особливу групу складають сорту винограду для середньої смуги, вирощувані без укриття на зиму . Серед таких можна виділити: Ізабеллу, Алешенькін, Сходненській. для сорту Ізабелла характерна дуже висока врожайність. Ягоди солодкі, з присмаком суниці.
Лідером по морозостійкості можна назвати сорт Сходненській. На відміну від інших видів, добре переживає зиму без будь-якого укриття.
Лідером за смаком ягід є сорт Алешенькін. Грона досягають ваги 600 грам. Можна отримати навіть 1,5 кг. Ягоди великі, білі. Сорт урожайний. При хороших погодних умовах і своєчасному догляді можна отримати до 10 кг грон з одного куща.