Вокзали і аеропорт Санкт-Петербурга
- Балтійський вокзал
- Історія, міфи, сучасність
- Розклад і ціни на потяги
- Час роботи кас
- Ладозький вокзал
- Як доїхати до Ладозького вокзалу
- транзитний вокзал
- Московський вокзал
- Брати близнюки
- По всіх напрямках
- електрички
- сервіс
- Розклад
- Вітебський вокзал
- Фінляндський вокзал
- "Російські залізні дороги"
- Автобусний вокзал
У Санкт-Петербурзі п'ять залізничних вокзалів: Московський, Вітебський, Балтійський, Фінляндський і Ладозький. У кожного з них своя багата історія. першим на карті Петербурга з'явився Московський вокзал. Він повинен був налагодити транспортне сполучення між двома найбільшими російськими містами. В середині XIX століття був побудований Балтійський вокзал, його історичну назву - Петергофский. Спочатку з нього можна було відправитися тільки в знаменитий передмістя Петербурга. Фінляндський вокзал відомий завдяки важливого історичного події - поверненню Леніна з еміграції в 1917 році. Ладозький вокзал побудований відносно недавно - в 2003 році.
На офіційному сайті «Російських залізниць» ви отримаєте всю необхідну інформацію про розклад руху поїздів та цінах на квитки, а також зможете замовити квитки і оплатити їх через систему онлайн-платежів.
Для туристів, які прибувають до нашого міста автобусними рейсами, працює автобусний вокзал. Він розташований недалеко від центральної частини міста, на набережній Обвідного каналу. Скористатися послугами автобусного сполучення між містами можуть ті, у кого виникли труднощі з придбанням залізничних квитків, але витрачати гроші на переліт немає можливості. Тут з наявністю квитків в святкові дні проблем набагато менше, а ціни на квитки досить демократичні.
Балтійський вокзал
Балтійський вокзал був побудований архітектором за прикладом вокзалу в Парижі. Саме з перону цього вокзалу вперше був відправлений електропоїзд в Росії. Вокзал функціонує досі, відправляючи і приймаючи тільки приміські електрички. Сьогодні це дуже красива будівля, яка має сучасний інтер'єр з великим центральним входом.
Історія, міфи, сучасність
Проклавши залізницю між Санкт-Петербургом і царським Селом , Уряд планував побудувати нову лінію до Петродворцом , Але через Кримської війни грошей на це не вистачило. Інвестувати будівництво погодився барон А. Штігліц. Завдяки йому близько Обвідного каналу відкрили новий Петергофский вокзал. Проект споруди розробив відомий архітектор А. І. Кракау. У ролі зразка він використовував Східний вокзал в Парижі. До головного фасаду будівлі прибудовані два флігелі. В одному з них розташовувалися каси, службові приміщення, багажний відділ. Інший був призначений для перебування імператорської сім'ї. Головний фасад прикрашений величезним вітражем з годинником Буре, які функціонують до сих пір.
Перший рейс Петербург - Петродворец тривав 1 годину 10 хвилин. Їм скористалися високопоставлені чиновники, дворяни і члени імператорської родини. З Балтійського вокзалу вийшов перший в Росії електричний потяг. Незабаром була прокладена дорога до Оранієнбаума (Сучасна назва - Ломоносов). Через деякий час гілку з'єднали із залізничною лінією з Гатчини до прибалтійських міст Нарва і Равель. Тоді вокзал перейменували в Балтійський. Поступово лінія стала обростати будинками заможних петербуржців. Вони проводили тут літо, а в місто їздили на потягах. Часто послугами залізниці скористалися Микола I і Олександр II.
З Балтійського вокзалу вийшов перший в Росії електричний потяг. Після Жовтневої революції і Великої Вітчизняної війни його реконструювали.
З цим вокзалом пов'язано кілька жахливих катастроф, одна з них трапилася в кінці XΙX століття. Через сильний туман зіткнулися два потяги. Втім, майже ніхто не постраждав, оскільки машиніст одного з поїздів вирішив зупинитися, поки мряка не розсіється і пасажири вийшли прогулятися на вулицю.
За рік з вокзалу їде близько 3,5 млн осіб. До послуг пасажирів більше 200 сучасних комфортабельних електропоїздів.
Розклад і ціни на потяги
Балтійський вокзал є одним з перших в Росії за рівнем пасажирообороту. Так, за 1 годину тут обслуговують понад 2,5 тисячі осіб. Зараз доступні поїздки за наступними напрямками: Гатчина-Балтійська, Гатчина-Варшавська, Ораниенбаум, Луга, Каліщі, Сіверська, Сланці і Лебедине. Прискорених поїздів на Балтійському напрямку немає.
Додаткові послуги: безкоштовна довідка в довідковому бюро, оренда візків, кімнати відпочинку, кафе. Камери зберігання працюють цілодобово (перерва з 12-00 до 12-30 та з 7-45 до 8-00). Вартість х поранення багажу складає від 100 рублів за добу.
Час роботи кас
Будівля Балтійського вокзалу працює з 5-00 до 01-00. Продаж квитків здійснюється з 5-00 до 00-30.
Адреса: Санкт-Петербург, набережна Обвідного каналу, 120. Довідкова служба: (812) 762-33-44, (812) 457-28-59.
Близько вокзалу знаходиться станція метро «Балтійська».
Ладозький вокзал
Якщо ви плануєте їхати з Санкт-Петербурга в східному або північному напрямках, вам на Ладозький вокзал. У цьому сучасному вокзальному комплексі все облаштовано за останнім словом техніки для комфорту і зручності пасажирів.
Як доїхати до Ладозького вокзалу
Якщо вам потрібно приїхати на вокзал з аеропорту Пулково, спочатку скористайтеся маршруткою К-39 або автобусом №39, щоб доїхати до станції метро «Московська». Вам потрібно доїхати до станції «Сінна», потім перейти на станцію «Спаська» і їхати до станції «Ладозька».
Якщо ви їдете на Ладозький вокзал з Московського вокзалу, вам потрібно спуститися в метро «Маяковська», доїхати до «Площі Олександра Невського», потім перейти на станцію «Спаська» і їхати до станції «Ладозька».
З Фінляндського вокзалу потрібно опуститися в метро «Площа Леніна», доїхати до станції «Володимирська», перейти на станцію «Достоєвська» і потім їхати до «Ладожской». З Вітебського вокзалу потрібно спуститися в метро «Пушкінська», доїхати до станції «Володимирська», перейти на станцію «Достоєвська» і потім їхати до «Ладожской».
З Балтійського вокзалу потрібно опуститися в метро «Балтійська», доїхати до станції «Володимирська», перейти на станцію «Достоєвська» і доїхати до «Ладожской».
транзитний вокзал
Динамічно розвивається місто вимагав появи наскрізного (транзитного) вокзалу. Ідея його створення зародилася ще в 1960-х роках, але готуватися до будівництва почали через 20 років. Ледь розпочавшись, проект був заморожений через економічну кризу в країні.
Ладозький вокзал - один з найбільших вокзалів у всій Європі. У 2001-2003 роках вокзальний комплекс все ж добудували. Керував проектом архітектор Н. Явейн. Сучасні будівлі вокзалу-«інтелектуала» розраховані на прийом 52 поїздів далекого прямування і 100 поїздів з передмістя.
Ладозький вокзал - один з найбільших вокзалів у всій Європі. Комплекс складається з вокзалу для прийому приміських поїздів (знаходиться в підземному ярусі), а також вокзалу для прийому поїздів далекого прямування (розташований у верхньому ярусі над залізничними коліями). Служби, які роблять поїздку і перебування пасажирів на вокзалі комфортними, знаходяться в світлового залі, що працює з 5-00 до 2-00. Квиткові каси працюють цілодобово. Наземний перехід з'єднує Світловий зал зі станцією метро «Ладозька». На Ладозький вокзал прибувають потяги з Росії, Казахстану та Фінляндії. Від Ладозького вокзалу йдуть приміські поїзди до станцій Бабаєв, Волхова, Будогощ, Мді, Свірі, Невдубстроя, Кіриші.
Послуги вокзалу: безкоштовний і платний зали очікування, відділення пошти, відділення Балтійського банку, кімнати відпочинку, кафе, служби таксі, туалети.
Місцезнаходження: м Санкт-Петербург, пр. Заневський, д. 73
телефони:
Єдина довідкова служба: (800) 775-00-00
Довідкове бюро: (800) 436-53-10
Довідки за телефоном: (800) 055
Довідки за приміським поїздам: (800) 457-79-00
Відділ експлуатації: (800) 436-52-85
Начальник вокзалу: (800) 436-53-33
сайт: http://www.lvspb.ru Ближня станція метро: Ладозька
Московський вокзал
Московський вокзал в Санкт-Петербурзі - один з найбільших залізничних терміналів в Росії. Крім основного напрямку (Санкт-Петербург - Москва), звідси відходять поїзди в усі куточки неосяжної Росії: Поволжі, Крим, південь Росії, Урал, Чорноморське узбережжя Кавказу. Знаходиться вокзал в самому центрі міста, на Невському проспекті.
Брати близнюки
Московський вокзал є абсолютною архітектурної копією знаходиться в Москві Ленінградського вокзалу. Проекти обох цих вокзалів були створені одними людьми - архітектором Желязевічем і Тоном, придворним архітектором Миколи I. Московський вокзал був побудований в 1851 році. З тих пір вокзал кілька разів перебудовували та реставрували. Тепер він гармонійно поєднує в собі вишуканість архітектури XIX століття і технології XXI століття.
По всіх напрямках
Головний вокзал Санкт-Петербурга, Московський, щодня відправляє в рейси в усіх напрямках близько 40 поїздів. Звідси можна відправитися в Євпаторію, Адлер, Сімферополь, Воронеж, Самару і інші міста Росії і країн СНД. Влітку, в сезон відпусток, найбільшою популярністю у пасажирів користуються поїзди, що йдуть у південному напрямку. У Москву ж можна відправитися в зручний час швидкими, швидкісними і фірмовими поїздами, які слідують в цьому напрямку з самого ранку.
електрички
Чотири платформи Московського вокзалу відведені під приміські поїзди. Три з них обладнані сучасними автоматичними турнікетами. Четверта платформа, з якої відходять поїзди підвищеного комфорту, автоматичним турнікетом не обладнана. Однак саме в цих поїздах провідники ретельно контролюють наявність квитків. На електричках можна доїхати до таких міст, як Волховстрой, Мала Вішера, Мга, Тосно, Чудово, Великий Новгород.
сервіс
На території вокзалу розташовується безліч служб і сервісів, створених для зручності пасажирів: зали очікування і кімната відпочинку, аптека, медпункт, військова комендатура. Довідкове бюро і стійка чергового по вокзалу дають можливість пасажирам отримати необхідну інформацію. Тут також є кафе, торговельні павільйони та магазини, які торгують продуктами, сувенірами, друкованою продукцією. Щоб гості завжди могли знаходитися на зв'язку з близькими, на території вокзалу передбачені павільйони, що надають послуги стільникового зв'язку. У світловому залі побудована унікальна конструкція зі скла, створена під час останньої реставрації.
Розклад
Розклад Московського вокзалу, наявність місць та вартість квитків ви можете дізнатися в довідковій за телефонами: (812) 457-44-28, 457-46-63 (цілодобово). Також можуть стати в нагоді інші телефони: каси вокзалу: (812) 768-01-11, 768-45-97; черговий по вокзалу: (812) 436-88-13; пункт міліції: (812) 457-44-30, 457-44-17; багажне відділення: (812) 768-54-22.
Каси Московського вокзалу працюють цілодобово.
З боку Ліговському проспекті у Московського вокзалу є парковка для легкових автомобілів. Однак на Гончарній вулиці парковка заборонена.
Адреса вокзалу: Санкт-Петербург, Невський проспект, д.85.
Поруч з вокзалом знаходяться дві станції метро: «Площа повстання» і «Маяковська».
Офіційний сайт: http://www.moskovsky-vokzal.ru
Вітебський вокзал
Адреса: Заміський пр., 52
Довідкова служба: (812) 457-59-76
Фінляндський вокзал
Адреса: пл. Леніна, 5
Довідкова служба: (812) 457-74-32
"Російські залізні дороги"
Інформація про наявність залізничних квитків:
Довідкова служба: (812) 262-99-01
Офіційний сайт: www.rzd.ru
Автобусний вокзал
Адреса: наб. Обвідного каналу, 36
Довідкова служба: (812) 766-57-77, 405-75-17
Офіційний сайт: www.avokzal.ru