WikiZero - Балтійський вокзал (Санкт-Петербург)

open wikipedia design.

Станція Санкт-Петербург-Балтійський Гатчинському напрям
Каліщенское напрямок Жовтнева залізниця Станція Санкт-Петербург-Балтійський Гатчинському напрям   Каліщенское напрямок   Жовтнева залізниця   Головна будівля Балтійського вокзалу, вид з площі   Відділення ж
Головна будівля Балтійського вокзалу, вид з площі
Відділення ж. д. Санкт-Петербурзьке відділення Дата відкриття 21 липня тисяча вісімсот п'ятьдесят-сім [1] Колишні назви Петергофский вокзал Тип пасажирська Кількість платформ 7 Тип платформ і Форма платформ пряма Електрифікована березня 1933 року
Ленінград-Балтійський - Лигово [2] архітектори Кракау Олександр Іванович Вихід до Наб. обвідного каналу , Мітрофаньевское шосе Пересадка на станції Балтійська пересадка на 1М, 1 Мб, 10, 43, 65, 67, 67б, 70, 71
3, 8 Тарифна зона 0 Код в АСУЖТ 036002 Код в « Експрес-3 »2004005 Санкт-Петербург-Балтійський на Вікісховища

Балтійський вокзал - один з вокзалів Санкт-Петербурга . Розташований на території Адміралтейського району на площі Балтійського вокзалу за адресою: набережна обвідного каналу , 120.

У 1853 році барон Штігліц спільно з бароном Фелейзіном зайнявся будівництвом приватної залізниці з Петербурга в Петергоф. Вокзал був побудований для цієї залізниці і до 1872 року називався Петергофським. Рух поїздів з вокзалу відкрито 21 липня 1857 року . У 1860-1870 роках приватна Петергофская залізниця була з'єднана новою лінією з червоним Селом , А через нього по Балтійської залізниці - з Гатчиною , Нарвою , Ревелем (нині Таллінн ) І Балтійським Портом (нині Палдіськи ). 19 грудня 1872 року в вокзал прибув перший поїзд з Ревеля, з цього часу вокзал став називатися Балтійським.

Сучасна будівля вокзалу побудовано в 1 855 - тисяча вісімсот п'ятьдесят вісім роках архітектором А. І. Кракау . Прототипом вокзалу послужив Східний вокзал в Парижі . З боків будівлі розташовувалися двоповерхові флігелі, лівий призначався для імператорської сім'ї. Перони мають скляне перекриття, в вітражі фасаду встановлені діючі понині годинник «Павло Буре» .

У 1931-1932 роках Балтійський вокзал реконструйований. З-під купола будівлі прибрані шляху, бічні входи закриті, центральний вхід зроблений на місці трехарочние вікон. Залізнична гілка вокзалу була електрифікована першої в Ленінграді і в січні 1933 року на станцію Лигово виїхав пробний електропоїзд. З того ж 1933 року Балтійський вокзал приймає і відправляє тільки приміські поїзди і за обсягом пасажиропотоку приміського сполучення входить в число найбільших в Росії.

До лівого крила прибудований наземний вестибюль станції метро «Балтійська» ( 1955 ), Що закрив кілька вітражів світлового залу [3] і порушив симетрію фасаду.

На початку 2000-х років вокзал був відреставрований і в квітні 2003 року оснащений автоматичною системою контролю оплати проїзду (турнікетами).

До 13 грудня 2014 року вокзал не обслуговував поїзди далекого прямування, тільки взимку 2009-2010 років у зв'язку зі сніговими заметами самі кінці дороги Вітебського вокзалу деякі поїзди далекого прямування прибували на Балтійський вокзал (наприклад, з Риги). З 14 грудня 2014 року по 14 лютого 2015 року вокзал обслуговував поїзд далекого прямування Санкт-Петербург-Таллінн.

З серпня 2018 року вокзал знову почав обслуговувати поїзди далекого прямування: встановлено курсування двох пар поїздів Санкт-Петербург-Псков, що обслуговуються електропоїздами «Ластівка».

11 листопада 2002 року близько 10:30 електричка, яка проходила ремонт в депо, раптом рушила з місця, набрала хід і на швидкості 41 км / год врізався в платформу вокзалу. В результаті події під колесами двох перших вагонів, що вискочили на платформу, загинули четверо і постраждали ще дев'ятеро людей. У момент катастрофи пасажирів в поїзді не було. У зв'язку з подією вокзал був закритий, на цей час приміські електропоїзди відправлялися зі станцій броньовий і Ленінський проспект [4] .

Винними судом були визнані слюсар з ремонту рухомого складу локомотивного депо ТЧ-15 станції «Санкт-Петербург - Балтійська» Н. Шапічев і машиніст Н. Бугайов, які отримали 2 і 3 роки колонії-поселення відповідно. [6]

З 1 липня 2007 року пасажирські перевезення за напрямками з Балтійського вокзалу здійснює ВАТ « Північно-Західна приміська пасажирська компанія » [7] . Щогодини послугами Балтійського вокзалу користуються близько 2,8 тис. Чоловік. За обсягом приміських пасажирських перевезень займає друге місце серед вокзалів Санкт-Петербурга і один з перших в Росії. Станом на 2018 рік вокзал обслуговує наступні напрямки:

  • РГИА, ф. 273, оп. 6, д. 1700. «З питання про об'єднання петербурзьких станцій Балтійської і Варшавської залізниць». 1908 р
  • РГИА, ф. 1158, оп. 1, д. 65. «Про відпустку коштів на перебудову петербурзьких станцій Північно-Західних ж. д. і на введення на дорогах електричної тяги ». 1916 р
Пункти зупинок залізниці

Попередня зупинка:
Кінцева Балтійський вокзал
Наступна зупинка:
електродепо