WikiZero - Громадський транспорт Санкт-Петербурга
- Види громадського транспорту Санкт-Петербурга [ правити | правити код ]
- метрополітен [ правити | правити код ]
- Наземний і надземний рейковий транспорт [ правити | правити код ]
- Залізнична гілка в аеропорт (проект) [ правити | правити код ]
- трамвай [ правити | правити код ]
- Швидкісний трамвай [ правити | правити код ]
- тролейбус [ правити | правити код ]
- автобус [ правити | правити код ]
- Аквабус [ правити | правити код ]
- Засоби оплати проїзду в громадському транспорті [ правити | правити код ]
- Карта гостя «Petersburg Card» [ правити | правити код ]
- Карта міста [ правити | правити код ]
- Галерея [ правити | правити код ]
- Міжміський автобусний транспорт в Санкт-Петербурзі [ правити | правити код ]
- автостанції [ правити | правити код ]
- Вертолітні майданчики [ правити | правити код ]
open wikipedia design.
Санкт-Петербург - найбільший транспортний вузол північного заходу Росії і другий в країні після Москви. У місті сходиться ряд важливих залізничних і автомобільних магістралей, є великі морської (в фінській затоці Балтійського моря) і річковий (в дельті річки Не ви ) Порти; кінцевий пункт Волго-Балтійського водного шляху ; аеропорти Пулково і Пушкін .
Транспортну інфраструктуру міста можна охарактеризувати як помірно-завантажену, проте стабільну з тієї причини, що інфраструктура в нинішньому вигляді розвивається паралельно з ростом міського населення і автомобільної завантаженості [1] .
Види громадського транспорту Санкт-Петербурга [ правити | правити код ]
На 2016 рік в Санкт-Петербурзі діє 681 маршрут автобуса, 39 маршрутів трамвая і 45 маршрутів тролейбуса.
Внутрішньоміські пасажирські перевезення здійснюються метрополітеном , трамваями , тролейбусами і автобусами , А в період навігації - також аквабусамі . плануються легкорельсовой надземний експрес і Аероекспрес в аеропорт Пулково.
метрополітен [ правити | правити код ]
Найбільша частка внутрішньоміських перевезень в Санкт-Петербурзі здійснюється метрополітеном, який діє з 15 листопада 1955 року.
Перевезення здійснюються по п'яти лініях, на яких розташовано 67 станцій. Експлуатаційна довжина всіх ліній становить 113 км. Кількість вагонів метрополітену на березень 2015 року склало 1709 одиниць [2] .
Повільними темпами ведеться будівництво нових станцій. Відзначається, що метрополітен відстає від потреб міста як мінімум на 20 років [3] [4] .
Наземний і надземний рейковий транспорт [ правити | правити код ]
Міські поїзда (проект) [ правити | правити код ]
Раніше існували плани по створенню кільцевої залізниці, яка, з'єднала б південно-західні райони, ст. Броньовий, ст. Волковська, проходила б через Ладозький вокзал і поєднала б північні, північно-східні райони. Зараз обговорюється питання будівництва «відкритого» метро, за аналогією з Московським Центральним кільцем .
Залізнична гілка в аеропорт (проект) [ правити | правити код ]
У 2014 році Міністерство транспорту підтримало заявку уряду Санкт-Петербурга на федеральне співфінансування лінії Аероекспрес від аеропорту Пулково до Балтійського вокзалу .
1 листопада 2016 року віце-губернатор Ігор Албіна заявив, що будівництво Аероекспрес між Пулково і Вітебським вокзалом почнеться в липні 2018 року [5] .
трамвай [ правити | правити код ]
Трамвайний рух в Санкт-Петербурзі було відкрито 29 вересня 1907 року. До кінця 1980-х років трамвайна мережа міста стала найбільшою в світі і була включена в книгу рекордів Гіннесса . Надалі трамвайний рух на багатьох магістралях було припинено, а частину ліній була демонтована. Також була припинена діяльність чотирьох трамвайних парків з десяти.
Станом на 2019 рік довжинатіла трамвайних колій становить 228 км, діє 39 маршрутів. Обліковий склад рухомого складу становить понад 700 вагонів. Трамвайне господарство міста знаходиться під управлінням ГУП « Міськелектротранс », За винятком частини трамвайної мережі в Червоногвардійському районі - та обслуговується комерційним перевізником ТОВ« Транспортна концесійна компанія ».
У 2013 році обсяг перевезень пасажирів трамваями склав 191,6 млн осіб [6] .
Швидкісний трамвай [ правити | правити код ]
Проект з'явився в 2007 році і спочатку мав назву « надземний експрес ». У 2015 році проект був скасований.
У 2016 році почалося проектування першої лінії ЛРТ «метро" Кіровський завод "- Петергоф».
тролейбус [ правити | правити код ]
Тролейбусний рух в Санкт-Петербурзі було відкрито 21 жовтня 1936 року. У 1982 році з'явилися тролейбусні поїзда , Що складаються з двох тролейбусів ЗиУ-9 [7] з'єднаних по системі [8] Володимира Веклич [9] [10] . На початку 1990 року підприємства «Ленгорелектротранса» успішно експлуатували 111 поїздів [11] . У Санкт-Петербурзі експлуатувалося найбільша в СРСР кількість тролейбусних поїздів ЗиУ-9.
Перевезення тролейбусами здійснюються по 46 маршрутам, 6 з яких обслуговуються електробуси з динамічної підзарядкою. Чисельність рухомого складу в 2019 році становила 682 тролейбуса. Обсяги перевезень у 2013 році склали 134,8 млн пасажирів [6] .
автобус [ правити | правити код ]
Автобусне сполучення в Санкт-Петербурзі було відкрито в 1907 році, проте під час Першої світової війни воно було припинено [12] . Регулярний рух автобусів було відновлено в 1926 році [13] .
Маршрути діляться на соціальні і комерційні (позначаються префіксом "до-" перед номером). До 2006 року переважна більшість соціальних маршрутів обслуговувало державне підприємство « Пассажіравтотранс », А на комерційних маршрутах працювало велика кількість перевізників різних форм власності. В результаті проведення в 2006 році конкурсу на обслуговування автобусних маршрутів у «Пассажіравтотранс» залишилося лише одна третина соціальних маршрутів. Решта маршрути стали обслуговувати приватні компанії, найбільшими з яких є « Пітеравто »,« третій парк »І« ПТК ».
На соціальних міських маршрутах, які обслуговує державним або комерційним перевізником, діють всі види проїзних квитків (многопоездочние, комбіновані, єдині і добові). Аналогічний порядок діє і на ряді деяких приміських маршрутів, які не виходять за межі Санкт-Петербурга, але в залежності від перевізника деякі різновиди проїзних документів недійсні. На чисто комерційних маршрутах оплата проїзду здійснюється як в готівковому, так і в електронному еквіваленті, але виключно в режимі «електронного гаманця».
Діє понад 300 соціальних міських маршрутів, кількість автобусів становить понад 2500 машин (в основному великої та особливо великої місткості). Кількість комерційних маршрутів - понад 350, їх рухомий склад - понад 3500 автобусів (в основному малої і середньої місткості).
У 2013 році обсяг перевезень становив 519,3 млн осіб. З урахуванням офіційно залученого на маршрути загального користування автотранспорту фізичних осіб і малих підприємств перевезено 525,5 млн осіб [6] .
Аквабус [ правити | правити код ]
У 2010-2015 роках в періоди літньої навігації працювали аквабуси - міський водний громадський транспорт. За 2013 рік було перевезено 94,2 тис. Осіб [6] .
З 2011 року працювали 5 маршрутів:
- Приморська лінія [14]
- Невська лінія
- Центральна лінія
- Приміська лінія
- Курортна лінія
У 2015 році працювала тільки Приморська лінія ( Мідний вершник - ЦПКіВ ). У 2016 році руху аквабусов не було.
З 1 січня 2017 року проїзд на наземному громадському транспорті коштує 40 рублів, в метрополітені - 45 рублів [15] , В маршрутних таксі - в залежності від маршруту (в основному 29-40 рублів).
перші турнікети в метрополітені з'явилися в 1958 році, до цього їх роботу виконували контролери. Тоді ж були випущені перші жетони, раніше використовувалися паперові проїзні квитки. У 1961-1992 роках замість жетонів застосовувалися монети.
У 1994 році почалося оснащення станцій системою електронних платежів з використанням перших в Росії магнітних карт . Працівники метрополітену отримали їх до кінця року, в червні 1995 карти лунали співробітникам транспортної інспекції, суддям Конституційного суду, працівникам прокуратури, податкової інспекції і митниці, а з липня - простим пасажирам. 1 жовтня 1995 з'явилися перші пільгові картки для пенсіонерів.
У 1996 році вводяться в обіг транзитні картки для проїзду без додаткової оплати аварійної ділянки лінії 1. Карти давали право на одну поїздку, але після першого проходу поверталися власнику і протягом двох годин після цього могли бути пред'явлені знову в турнікети станцій « Лісова »Або« Площа Мужності ».
В кінці 2001 року починається тестування перших безконтактних смарт-карт серед працівників метрополітену. З 1 вересня 2002 року вводяться пільгові БСК для студентів на місяць. Аж до 31 грудня 2006 року велась заміна магнітних карт на БСК. У 2007 році почався поетапний перехід з багажних магнітних карт на багажні безконтактні смарт-жетони.
1 січня 2011 року введений в обіг «Єдиний електронний квиток», який оформляється на основі БСК «Подорожник», що надає право на вчинення поїздок в межах фіксованої суми.
З 22 листопада 2010 року на всіх станціях петербурзького метро почалося тестування нової системи оплати проїзду через мобільний телефон. Скористатися нею зможуть абоненти оператора « Мегафон », Купивши спеціальний стікер з вбудованим чіпом. Він кріпиться на задню панель мобільного телефону і служить свого роду аналогом проїзних карток. Приклавши його до турнікету, володар телефону потрапляє в метро.
Засоби оплати проїзду в громадському транспорті [ правити | правити код ]
Електронна карта «Подорожник» [ правити | правити код ]
Безконтактна смарт-карта « подорожник »Дозволяє оплачувати проїзд на всіх видах громадського транспорту Санкт-Петербурга (включаючи маршрутні таксі) в межах фіксованої суми. Крім цього можливий запис на карту многопоездочних, комбінованих, єдиних і добових видів квитків.
Також діє система знижок на проїзд [15] (Вона не поширюється на маршрутні таксі):
Кількість поїздок Вартість (метро) Вартість (наземний транспорт) з 1 по 10 36 рублів 31 рубль з 11 по 20 35 рублів 30 рублів з 21 по 30 34 рубля 29 рублів з 31 по 40 33 рубля 28 рублів з 41 32 рубля 27 рублів
На початку 2016 року в продажу з'явилися брелоки «Подорожник», які були швидко розкуплені. Надалі брелоки з'являлися в касах метрополітену тільки в травні 2016 роки (варіант до ЧС-2016 з хокею) і в КВЦ « експофорум »На форумі« SmartTransport 2016 ».
Поповнити картку можна в касах і терміналах метрополітену, на сайті і в мобільному додатку для Android. Придбати карту можна в касах метрополітену, в офісах СПб ЦКУ «Організатор перевезень» ( вул. Рубінштейна , Д. 32; пл. Леніна , Д. 8/8), а також через сайти деяких банків.
Карта гостя «Petersburg Card» [ правити | правити код ]
Карта гостя розрахована на індивідуального туриста і має варіанти:
- 2 дня (3200 рублів)
- 3 дні (4200 рублів)
- 5 днів (5000 рублів)
- 7 днів (5500 рублів)
В карту гостя входять відвідування музеїв і екскурсій [16] , Також вона надає знижки на бронювання готелів, відвідування кафе і ресторанів, карта включає електронний квиток для проїзду на громадському транспорті, який працює аналогічно «Подорожник». При активному відвідуванні музеїв і екскурсій вона дозволить заощадити від 30% і більше витрат на поїздку.
Поповнити картку можна в касах метрополітену. Придбати карту можна на сайті і в спеціальних точках продажу .
Карта міста [ правити | правити код ]
Карта міста є одночасно електронним гаманцем «Подорожник», паркувальним квитком, з яким можна безкоштовно користуватися перехоплювачем парковками, і картою знижок, в тому числі на авіаквитки. Карта міста може збирати різні картки лояльності і збирати їх в одній.
Придбати карту можна в касах метрополітену, причому колір Карти міста відповідає кольору лінії, на якій була куплена карта.
Галерея [ правити | правити код ]
Жетон петербурзького метрополітену
Міжміський автобусний транспорт в Санкт-Петербурзі [ правити | правити код ]
Автовокзали [ правити | правити код ]
автостанції [ правити | правити код ]
Система перевезення пасажирів і вантажів по річках і каналах Санкт-Петербурга , А також по Невській губі працює з моменту спорудження міста і грає в житті Санкт-Петербурга значиму роль. Станом на початок XXI століття місто має велику кількість пристаней, причалів і портів. Окремо здійснюється пасажирське і вантажне морське сполучення, річкове прогулянкове, пасажирське і вантажне сполучення, річкова зв'язок з іншими містами.
Акваторія Санкт-Петербурга допускає цілорічну навігацію. На території міста знаходиться декілька морських портів. ними керує Великий порт Санкт-Петербург .
Пасажирське морське сполучення здійснюється поромними і круїзними судами. Судноплавний сезон для малого судноплавного флоту в Санкт-Петербурзі триває приблизно з кінця квітня по листопад. Розвинене мале судноплавство по річках і каналах Петербурга. Численні прогулянкові судна обслуговують туристів, пропонуючи екскурсії по водних артеріях міста.
З 2010 року діє водне маршрутне таксі . Спочатку були запущені 3 лінії річкових таксі: «Приморська», «Кронштадсткая» і «Приміська». З 9 серпня 2010 року додалася 4-я «Центральна» лінія. У 2011 році в місті діяли 5 ліній.
У місті є п'ять діючих пасажирських залізничних вокзалів:
- Балтійський вокзал (Обслуговує потяги до Кингисеппа і Івангорода , Приміський пасажиропотік на Петергоф , Ломоносов , сосновий бір , Гатчини , лугу , Псков , Гдов )
- Вітебський вокзал (Поїзди далекого прямування на Калінінград, міста України, Білорусії, країн Балтії; приміські перевезення на Павловська , Оредеж , Вириця )
- Ладозький вокзал (Поїзди далекого прямування на Мурманськ, Вологду, Архангельськ, Тюмень, міста сходу Росії, Гельсінкі; приміські перевезення на Будогощ , Волховстрой , Невдубстрой , Бабаево )
- Московський вокзал (Поїзди далекого прямування на Москву, центр і південь Росії; приміські перевезення на Кіриші , Лодєйне Поле , Волховстрой, Будогощ, малу Вішеру , Великий Новгород )
- Фінляндський вокзал (Обслуговує приміський пасажиропотік на Приозерськ , ковальське , Виборг , Сестрорецк , Ладожське озеро і ін., а також поїзди на Гельсінкі).
Раніше в місті також функціонував Варшавський вокзал . У 2001 році він був закритий, поїзди, що відправляються з нього, переведені на інші вокзали; на шляхах вокзалу розгорнута експозиція Музею залізничної техніки , А в приміщенні вокзалу тепер розташований торгово-розважальний комплекс [17] .
до повені 1924 року на північному сході міста існував Приморський вокзал . Після його скасування лінія була перетрассірована до сучасного вигляду, а напрямок на Сестрорецк почав обслуговувати Фінляндський вокзал.
Через вантажні залізничні станції Петербурга проходить значний обсяг вантажів, в першу чергу перевантажуються на суду (експортну сировину - метали, добрива, ліс і ін.) Або навпаки, з судів (імпорт) у морському порту.
У Санкт-Петербурзі розташовані управління найбільшою в Росії залізниці - Жовтневої - і двох її відділень: Санкт-Петербурзького і Санкт-Петербург-Вітебського.
Існували плани організації кругового руху електричок по типу S-bahn через Ладозький вокзал Окружною лінії Одеської залізниці, але ці плани залишаються нереалізованими.
C 1948 року в місті діє дитяча залізниця - Мала Жовтнева . Транспортного значення вона не має, використовується як позашкільний навчальний заклад для профорієнтації і залучення підростаючого покоління до залізничного транспорту.
Пасажирські перевезення здійснюються через аеропорт Пулково.
Пасажирооборот Пулково в 1 півріччі 2006 склав 2,17 млн осіб (зростання в порівнянні з аналогічним періодом 2005 на 11,9%), в тому числі на внутрішніх лініях - 1,07 млн осіб.
На території міста знаходяться кілька малих аеропортів:
Вертолітні майданчики [ правити | правити код ]
За оцінками фахівців, за станом на весну 2008 року в Санкт-Петербурзі експлуатується 17-25 вертольотів [18] .
При цьому закритою для польотів без особливого (московського) дозволу є зона, яка являє собою п'ятикутник з вершинами в районі станцій метро « старе Село »,« Виборзька »,« Новочеркаська »,« зоряна »І« проспект Ветеранів ».
Станом на 2015 рік в Санкт-Петербурзі експлуатуються наступні посадочні майданчики :
уряд міста планує будувати ще кілька об'єктів [18] :
Також існує вертолітний майданчик у Сестрорецкого болота з боку Приморського шосе .
В Санкт-Петербурзі знаходяться 14 перехоплюючих парковок. Найближчим часом міська влада планує також відкрити перехоплюючі парковки в рибальському [21] і Шушарах [22] . Парковки працюють в безкоштовному режимі при в'їзді з 6:01 до 20:00 і при виїзді до 23:59. У платному з 20:01 до 6:01 за умови виїзду з парковки до 7:01.
Перехоплюючі парковки Санкт-Петербурга Станція метро Адреса Кількість
маш-місць Кількість
вів-місць Волковська навпроти будинку 10 по Касимовською вулиці 151 11 Бухарестська біля будинку 70, літ. А, по вулиці Салова 89 11 Цивільний проспект біля будинку 116, корп. 1, за Цивільним проспекту 46 20 Кіровський завод біля будинку 47, літ. Ф, по проспекту Сутички 50 100 Всі Купчино на перетині Вітебського проспекту і Зоряною вулиці 93 11 Купчино на захід від будинку 108, літ. А по Вітебського проспекту 99 10 Купчино біля будинку 5, літ. Про по Балканської пл. 58 11 Ладозька біля будинку 65 по Заневському проспекту 117 11 Ленінський проспект біля будинку 16 по проспекту Народного Ополчення 190 11 Обухове біля будинку 27 по вулиці Грібакіна 330 11 Парнас біля будинку 162 по проспекту Енгельса 155 11 Площа Олександра Невського біля будинку 30 по Синопській набережній 121 11 Політехнічна біля будинку 29, літ. П, по Політехнічній вулиці 61 11 Проспект Просвіти біля будинку 30, корп. 1, по проспекту Просвітництва 43 11
Разом:
1603251Довідник по громадському транспорту Санкт-Петербурга, транспортні новини