З'явилися фото "мертвого" ж / д вокзалу Сімферополя
Залізничний вокзал Сімферополя став безлюдним після того, як влада України ввели заходи щодо забезпечення захисту українців від диверсійних груп з анексованого Криму.
Про це пише Оксана Наумко в своїй статті для "Крим. Реалії" .
Як ілюстрацію до своєї статті вона опублікувала фотографії, на яких можна побачити спорожнілий сімферопольський вокзал. За словами Наумко, це справжній "апокаліпсис" який спіткав вокзал після російської окупації.
"Обозреватель" пропонує своїм читачам повний текст публікації.
Спорожнілий після скасування поїздів в Україні залізничний вокзал Сімферополя, немов декорація до фільму-Постапокаліпсіс, де людей вразив невідомий вірус.
На шляхах немає поїздів, на платформах - людей. Табло зяє чорною порожнечею. Вхід на ескалатор до надземному переходу закритий. На привокзальній площі - тільки робочі. У касовому залі - незвично тихо і безлюдно. З дев'яти кас працюють тільки дві, а й біля них - жодного пасажира, лише на кріслах дрімають бездомні. Мертву тишу зрідка порушує голос з динаміка, який повідомляє про відправлення електричок. Вони везуть пасажирів в Джанкой, Євпаторію, Солоне озеро. Єдиний поїзд, який тепер відправляється з вокзалу - Сімферополь-Джанкой. Він ходить 3 рази в день, складається всього з двох вагонів, але навіть їх не вдається заповнити. Охочих покататися до Джанкоя за 500 рублів - одиниці.
"Я з Харкова на поїзді сюди приїхала за 130 гривень, а тепер тільки до Джанкоя квиток коштує 170 гривень, - обурюється жінка похилого віку. - Приїхала до дітей на останньому поїзді 26 грудня, на наступний день вже скасували повідомлення. А тепер не знаю, як вибиратися звідси ".
Жваві таксисти снують по вокзалу в пошуках пасажирів, яким потрібно їхати на материк. За місце в машині до Новоолексіївка беруть тисячу рублів.
"Прямо до вокзалу в Новоолексіївці доставлю, - вмовляє таксист жінку. - Можна, звичайно, і на перекладних, але це ж важко, та й гроші ті ж. Звідси до Джанкоя - 500, там до Чонгара - 300, потім пішки 4 кілометри через кордон, а там до Новоолексіївка таксі коштує 100 гривень ".
Вокзальні таксисти, які заробляли на перевезеннях залізничних пасажирів, залишилися не при справах.
"Тільки зареєструвався за російським законодавством, оформив патент для роботи, як потяги скасували, - нарікає вокзальний таксист-пенсіонер. - А тепер що робити? Я кілька тисяч заплатив за оформлення, тепер податок щомісяця треба платити 2 тисячі рублів, в пенсійний фонд треба відраховувати, хоча в Україні пенсіонери не платили, а клієнтів немає ".
Спорожнілі "ворота"
Частина таксистів з залізничного вокзалу подалися на автовокзал Сімферополя. Однак там проти навали чужих збунтувалася своя таксистська "мафія". Багато вокзальні таксисти швидко зорієнтувалися і тепер працюють тільки на доставку людей на материк. За вокзалу луною розносяться їх закличні вигуки: "Новоолексіївка! Чонгар!".
"Тільки Новоолексіївка, інших маршрутів тепер немає, - каже таксист. - Ще спробуй знайди пасажирів. Кажуть - дорого. А хіба це дорого? 160 кілометрів, з комфортом і через кордон не пішки".
До недавнього часу клієнтів у таксистів було більше. Однак тепер конкуренцію їм складають автобуси, які знову почали курсувати між окупованим Кримом і материковою Україною. При цьому Укртрансінспекція спростувала інформацію про відновлення автомобільного пасажирського сполучення з островом. Однак розклад в касі центрального автовокзалу говорить сама за себе. Квиток до Херсона коштує від 400 до 600 рублів, до Миколаєва - від 500, до Одеси можна доїхати за 950-1150 рублів.
"Автобуси без проблем пропускають через кордон. Ніякого обмеження немає", - розповіла агентству Крим. Медіадіспетчер центрального автовокзалу Сімферополя.
Квитки на материк розкуповують швидко. Опівдні до Новоолексіївка залишалося лише 4 непроданих автобусних квитка по 346 рублів - це майже втричі дешевше таксі.
Купити їх можна і на вокзальній автостанції. Це єдине місце на залізничному вокзалі Сімферополя, де як і раніше людно. На внутрішньокримської автобусні рейси, як і раніше, багато пасажирів. Тут в каси черги, на платформах шумно - на заздрість спорожнілому залізничного вокзалу, який ще зовсім недавно іменувався головними воротами Криму.
Як повідомляв "Обозреватель", в кінці 2014 року "Укрзалізниця" припинила залізничне сполучення з включеним Кримом , А також скасувала міжнародні потяги, що курсують на півострів.
Ти ще не підписаний на наш Telegram ? Швидко тисни!
А тепер що робити?А хіба це дорого?