Загальні відомості

  1. Прапор Первомайського району
  2. Герб Первомайського району
  3. Гімн Первомайського району

Загальні відомості

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 01.02.1963 "Про укрупнення районів і зміні підпорядкованості районів і міст Алтайського краю" райони Алтайського краю були укрупнені і замість існуючих в Алтайському краї були утворені сільські райони. У списку новостворених сільських районів Алтайського краю Первомайський район - не значиться.

На підставі Указу Президії Верховної Ради Української РСР від 13.01.1965 року "Про зміни в адміністративно-територіальному поділі Алтайського краю" в Алтайському краї були утворені додаткові райони, в т.ч. Первомайський район з центром в г.Новоалтайска.

Район розташований в північно-східній частині Алтайського краю на території Бійськ-Чумишской агрокліматичної зони. Межує з 8 районами Алтайського краю: Тальменском, Троїцьким, Залесовскім, Заринск, Косіхінскім, Топчіхінскім, Калманскім. Протяжність району з півдня на північ 220 км, із заходу на схід - 60 км.

Клімат континентальний. Ґрунти - вилужені чорноземи, сірі лісові. В межах 30% території району займають ліси. Ростуть - береза, сосна, осика, тополя, чагарники, злакові трави, на заливних луках - різнотрав'я. У лісах живуть - лось, вовк, рись, лисиця, заєць, бобер, дикий кабан.

Рослинні ресурси району дозволяють займатися переробкою деревини. Є два державних природних заказника.

Корисні копалини району представлені гончарними глинами, будівельними пісками. Є поклади торфу. Глина і пісок в невеликих кількостях використовуються для виробництва будівельних матеріалів, розробок покладів торфу не ведеться.

Територією району протікають річки: Об, Чумиш, Кашкарагаіха, Черемшанка, Поваліха, Чесноковка, Лосиця, Бобрівка, безліч струмків. Розташоване 5 відокремлених штучних водойм: Більше-Черемшанскій, Первомайський, Логовський, Бешенцевскій, гідровузол Лосіхінской зрошувальної системи, розташовано 50 озер, в тому числі: Огарково, Мохової, Щучье, Стариця.

У мальовничих місцях розташовані: санаторії «Сосновий бір», «Гренада», «Березовий гай», «обских плеса», муніципальний дитячий оздоровчий табір «Космос» і спортивний табір «Берізка». Крім того, в межах району розташовуються відомчі табори, бази відпочинку і 82 садівництва.

Вигідне географічне положення, близькість до міст Новосибірськ, Барнаул, Новоалтайск робить позитивний вплив на розвиток економіки і підприємництва.


До складу району входить 53 населених пункти, об'єднаних в 18 сільських поселень, в них проживає 51,4 тис. Чоловік, з них 47,2% - чоловіки, 52,8% - жінки.

Найбільш великими населеними пунктами з чисельністю від 3 до 7 тисяч населення є села Боровіха, Первомайське, Березівка, Зуділово, Поваліха, Бобрівка, Саннікова.

Велика частина населення проживає в населених пунктах, розташованих в радіусі від 5 до 36 км від районного центру (м Новоалтайськ) і від 20 до 50 км - від крайового центру (м Барнаул). Ці населені пункти наближені або розташовані поруч з проходять автомобільними дорогами і залізничною магістраллю.

Прапор Первомайського району

Положення про прапор муніципального освіти Первомайський район прийнято рішенням районної Ради народних депутатів 31 жовтня 2006 р №82. Положенням встановлюються прапор муніципального освіти Первомайський район, його опис і порядок офіційного використання.
Опис прапора:

Опис прапора:

Прапор району являє собою двостороннє прямокутне полотнище з відношенням ширини до довжини 2: 3, відтворює композицію герба Первомайського району Алтайського краю в синьому, червоному, жовтому і білому кольорах: два червлених прапора, на жовтих держаках обрамлених жовтої бахромою на держаках того ж кольору, покладені хрестоподібно, поверх них, на білому рушнику, прикрашеному на кінцях зображеннями блакитних лебедів, жовтий круглий хліб з білої сільницею. Ширина зображення герба 1/3 ширини прапора.

Полотнище прапора може бути обрамлене золотою бахромою.

Обгрунтування символіки прапора району:

  • Прапор району розроблений на основі герба району.
  • Жовтий і синій кольори у прапорі відображають особливості природного положення району - безліч озер і величезні сільськогосподарські угіддя.
  • Золотий (жовтий) колір - символ гостинності, гостинності, справедливості.
  • Срібло (білий) - символ чистоти, доброти і невинності помислів.
  • Червлений (червоний) - символ хоробрості, мужності і безстрашності.
  • Лазуровий (синій, блакитний) - символ благополуччя, миру, вірності, руху вперед.
  • Червлені прапори є символом трудових заслуг жителів району, символізують розташовані на території військових частин, алегорично вказують на сучасну назву району - Первомайський.
  • Покладені навхрест прапори своїми держаками утворюють Андріївський хрест, як символ розташованого в районі монастиря.
  • Золотий круглий хліб з сільницею того ж кольору на срібному рушнику - символ хлебосольства, багатства району сільськогосподарськими угіддями, крім того, алегорично вказують на колишню назву районного центру - Краюшкіна.
  • Лебідь - символ грації, краси і величі.
  • Зображення лебедів кажуть про велику кількість водойм на території району, а також мисливських угідь.

Герб Первомайського району

Положення про герб муніципального освіти Первомайський район прийнято рішенням районної Ради народних депутатів 31 жовтня 2006 р №81. Положенням встановлюються герб муніципального освіти Первомайський район, його опис і порядок офіційного використання.
Опис герба:

Опис герба:

В лазуровому полі два червлених, тонко облямованих сріблом прапора, покладених хрестоподібно, поверх них, на срібному рушнику, прикрашеному на кінцях зображеннями блакитних лебедів, золотий круглий хліб з сільницею того ж кольору.
Щит увінчаний золотою короною про п'ять загострених зубцях.


Обгрунтування символіки герба району:

  • Золотий і блакитний кольори у прапорі відображають особливості природного положення району - безліч озер і величезні сільськогосподарські угіддя.
  • Золотий (жовтий) колір - символ гостинності, гостинності, справедливості.
  • Срібло (білий) - символ чистоти, доброти і невинності помислів.
  • Червлений (червоний) - символ хоробрості, мужності і безстрашності.
  • Лазуровий (синій, блакитний) - символ благополуччя, миру, вірності, руху вперед.
  • Червлені прапори є символом трудових заслуг жителів району, символізують розташовані на території району військові частини, алегорично вказують на сучасну назву району - Первомайський.
  • Покладені навхрест прапори своїми держаками утворюють Андріївський хрест, як символ розташованого в районі монастиря.
  • Золотий круглий хліб з сільницею того ж кольору на срібному рушнику - символ хлебосольства, багатства району сільськогосподарськими угіддями, крім того, алегорично вказує на колишню назву районного центру - Краюшкіна.
  • Лебідь - символ грації, краси і величі.
  • Зображення лебедів кажуть про велику кількість водойм на території району, а також мисливських угідь.
  • Золота корона про п'ять видимих ​​загострених зубцях символізує адміністративний статус Первомайського району як муніципального району.

Золота корона про п'ять видимих ​​загострених зубцях символізує адміністративний статус Первомайського району як муніципального району

Гімн Первомайського району


Музична редакція та текст гімну Первомайського району Алтайського краю затверджений рішенням районної Ради народних депутатів 30 червня 2009р. №73.
ТЕКСТ
гімну Первомайського району Алтайського краю
(Слова С.Клімова)
Первомайський район - це наша доля,
Де цвіте навіть восени травень.
На просторах його колосяться хліба,
Їм по праву пишається Алтай!
Осяває розквіт глибину синіх річок,
І багатство пшеничних полів.
Первомайський район трудова людина
Прославляє роботою своєї.
Знову сонце встає над рідним селом,
На столі чекає гостей коровай,
Первомайський район - це наш спільний дім,
Це-світ, це-праця, це-травень!

завантажити гімн Первомайського району

Слова і музика - С.Клімов, бек-вокал - С.Мишкін, аранжування - С.Конєв