Залізниця в аеропорт «Бориспіль» будується з випередженням графіка (ФОТО)

Залізничний експрес, який повинен з'єднати вокзал «Київ-Пасажирський» з міжнародним аеропортом «Бориспіль» будується з незначним випередженням графіка і економією бюджету проекту, яка складає близько 120 мільйонів гривень. Про це повідомив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час візиту на будівництво.

За його словами, розгорнуті будівельні роботи повинні завершитися до 1 грудня 2018 року. Прем'єр-міністр дуже задоволений тим, що реалізовується проект набагато дешевший за аналогічний проекту - «Повітряний експрес». «Уявіть собі - 10 мільярдів і 580 мільйонів - різниця очевидна!», - акцентував Володимир Гройсман.

Також Прем'єр-міністр повідомив про те, що залізниця розробляє пропозиції по єдиному квитку: поїзд - проїзд в «Бориспіль» - квиток на авіалінії.

Також Прем'єр-міністр повідомив про те, що залізниця розробляє пропозиції по єдиному квитку: поїзд - проїзд в «Бориспіль» - квиток на авіалінії

Нагадаємо, в лютому поточного року Кабінет Міністрів України підтримав розроблений ВАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в «Бориспіль». Тоді глава Уряду відзначав, що статистика підтверджує зростання попиту на послуги повітряного транспорту. Так, річний пасажиропотік аеропорту «Бориспіль» за підсумками 2017 року склав 7-8 млн пасажирів, але до сих пір пасажири не мають зручного способу дістатися до аеропорту чи з аеропорту до Києва. Нагадаємо, в лютому поточного року Кабінет Міністрів України підтримав розроблений ВАТ «Укрзалізниця» проект будівництва швидкісної лінії залізничного сполучення в «Бориспіль»

Згідно з проектом будівництва, лінія буде прокладена від вокзалу «Київ-Пасажирський», через станцію «Видубичі» до терміналу D аеропорту «Бориспіль». Розрахунковий час в дорозі - 35 хвилин.

Рухомий склад, який буде використовуватися на лінії - 11 поїздів PESA 620м на 91 місце і 2 поїзди PESA 630м на 192 місця.

Рухомий склад, який буде використовуватися на лінії - 11 поїздів PESA 620м на 91 місце і 2 поїзди PESA 630м на 192 місця

Очікується, що запуск швидкісного сполучення не тільки істотно спростить проїзд в аеропорт з міста і в місто з аеропорту, а також розвантажить ключові міські магістралі. Відзначимо, що кілька днів тому на даній гілці почали будівництво пасажирської платформи на залізничній станції у аеропорту . сам проект затвердили лише на початку липня, хоча реальне будівництво почалося ще в травні .