Залізничний вокзал в Петрозаводську: розклад електричок і поїздів, фото
Петрозаводський вокзал - двері в Карелію.
Залізничний вокзал, розташований в Петрозаводську, без перебільшення можна назвати одним із символів міста.
Планування відновлення міста в післявоєнні роки була нерозривно пов'язана з ним. Не менше значення вокзал має і зараз: будучи основними воротами столиці Карелії, він сильно впливає на економічне та культурне життя всього регіону.
Історія вокзалу - історія міста. Вперше необхідність транспортного вузла в Петрозаводську стала очевидною під час першої світової війни. Тоді протоки між Середземним та Чорним морями контролювалися і блокувалися флотом Туреччини. Тому і зросло навантаження на північні порти, звідки повинні були поширюватися товари по всій європейській Росії. Незабаром в Петрозаводську з'явився дерев'яний вокзал. Розташовувався він в 2-х кілометрах від центру міста. Але прослужити на благо місцевих жителів йому вдалося не довго: війська нацистської Німеччини повністю зруйнували його, як і все, що мало хоч якесь стратегічне значення і допомагало опору.
Історія сучасної залізничної розв'язки почалася відразу після війни. В той момент займався плануванням розташування численних будівель і зовнішнього вигляду карельської столиці Дмитро Масленников, який очолював тоді управління у справах архітектури в республіці. Він бачив вокзал знаходяться неподалік від центру Петрозаводська. Але зустрів сильний опір своєї ідеї, так як при її втіленні в життя було необхідно прокладати багато кілометрів нових шляхів. У підсумку йому все ж вдалося переконати противників у своїй правоті, і в підсумку поїзда стали прибувати в місто по щойно прокладених рейках.
У 1946 році почалися підготовчі роботи зі зведення будівлі, яке спроектував ленінградський архітектор Ціпулін. А вже в 1955 році будівництво було завершено. Відкрита станція була 5 березня. На урочистій церемонії були присутні всі перші особи регіону і численні передовики праці, в тому числі і кращий муляр, який брав участь в появі цього красивого місця, Шутов. Пізніше, біля входу на вокзал була створена широка площа, що дає початок головній міській вулиці. А вже 1964 році в її центрі розбили сквер, прикрасивши місцевість молодими блакитними ялинами.
Останнє на даний момент додаток до вокзалу було побудовано в 1979 році. Тоді комплекс був доповнений багажно-касовим відділом, головний вхід в який виявився з боку перону. Його розробляв архітектор Ернест Воскресенський.
Краса і оригінальність - це варто побачити.
Побудований в післявоєнні роки вокзальний комплекс виявився виконаним в стилі пізнього неокласицизму. Причому вигляд будівлі унікальний. З боку перону у нього всього 2 поверху. Але з боку площі їх вже 3. Незвичайність зовнішнього вигляду будівлі пов'язана з його місцем розташування: воно розташоване в місцевості, яка поступово опускається від вершини височини до узбережжя Онезького озера.
Залізничний вокзал Петрозаводська на мапі:
Всередині вокзалу знаходиться двусветний зал, пов'язаний з квитковими касами і виходами на перон на першому поверсі і з залом очікування на другому.
Головною прикрасою всього комплексу можна сміливо назвати портик головного входу. Він тримається на 4 колонах. Вище встановлено бельведер, а вінчається все це високим, що йде на 17 метрів вгору, шпилем з вінком і зіркою на самому кінці. Завдяки таким архітектурним рішенням, будівля зовсім не виглядає громіздким, незважаючи на свою велику протяжність. Можна сказати, що виступає за лінію фасаду ризаліт виглядає справжніми міськими воротами, а що знаходяться поруч бічні ризаліти дуже нагадують вартові приміщення. Доповнюють картину гармонійно розташовані на стінах всередині і зовні ліпні візерунки.
Перед вокзалом розташована площа Гагаріна, в самому центрі якої розбитий уже згаданий раніше сквер. Все це разом утворює грандіозний і при цьому дуже красивий ансамбль, відразу налаштовує на позитивний лад кожного приїжджає в місто. Від площі вглиб міста йде проспект Леніна, який є головною вулицею карельської столиці, де й розташоване найбільше важливих і цікавих об'єктів.
Офіційна сайт залізничного вокзалу в Петрозаводську: http://petrozavodsk.dzvr.ru/
Поштова адреса: 185035, Республіка Карелія, г.Петрозаводск, пл. Гагаріна, д.2а
Єдина довідкова: 8 (800) 775-00-00
Маршрути - в Росію і ближнє зарубіжжя.
Станція Петрозаводськ пов'язана залізничними маршрутами з найбільшими містами країни. Щодня з неї відправляються поїзди до Москви і Санкт-Петербург. Також кожен день курсує локомотив до Мурманська. Двічі на тиждень з вокзалу можна виїхати в Костомукша. Крім того, в розкладі присутні і проходять склади, кінцевими точками яких є також Москва, Санкт-Петербург і Мурманськ, а також Вологда і білоруська столиця - Мінськ.
Розклад поїздів і електричок по залізничному вокзалу Петрозаводська:
Крім поїздів далекого прямування, зі станції щоденного йде величезна кількість електричок в розташовані неподалік населені пункти. Купити квиток можна до станцій Голіковка і Ладва, Онежский і Пяжіева Сельга, Свір і багатьох інших.
Фото залізничного вокзалу Петрозаводська:
Зручне розташування в центрі міста робить шлях до вокзалу легким і зручним. Дістатися до нього можна як на тролейбусах, так і автобусах. Є і маршрутки, що курсують до аеропорту і річкового порту. Ну а ті, хто має в запасі достатня кількість часу, без особливих проблем можуть пройтися і пішки, тому що це не зажадає великих витрат сил і енергії.
Очікування з комфортом - послуги вокзалу.
Як і інші вокзали, станція в Петрозаводську пропонує певний набір послуг, стандартний, але часто необхідний в дорозі.
Перше, що може зробити будь-яка людина - це, звичайно ж, купити, здати або переоформити квиток.
У будівлі є комфортний зал очікування і кімнати відпочинку, ціни на які варіюються від 450 до 1500 рублів. Крім того, можна скористатися душем, феном і праскою, якщо знадобиться.
На другому поверсі розташований ресторан «Під шпилем», також можна перекусити в кафе «Карелочка».
Поруч з вокзальних комплексом є медпункт, де своєчасно нададуть допомогу всім, кому необхідно.
Зрозуміло, на станції присутні банкомати і термінали, де можна зняти гроші і поповнити свій рахунок.
Якщо комусь знадобиться послуги пошти, то можна буде отримати і їх. Також є телефон і місце для зарядки багатьох сучасних гаджетів.
На вокзалі працюють носильники.
Працюють точки продажу сувенірів і преси.
Одним словом, нічого неймовірного на вокзалі не пропонують, але всі відвідувачі залишаться задоволеними якістю і різноманітністю пропонованих послуг.
Прекрасний вокзал - веселі подорожі.
Немає сумнівів, що Петрозаводський вокзал залишить позитивні враження. Він затишний, зручно розташований, в ньому немає суєти. Приїжджих і відправляються обслуговуватиме професійний персонал. Тут є все, щоб дорога виявилася приємною. Недарма ця станція увійшла в трійку кращих по всій Росії в 2012 році. З тих пір вона тільки розвивалася. Тому нам залишається просто побажати всім доброї дороги і тільки позитивних емоцій у шляху.
PS Нам завжди цікаві ваші коментарі з приводу даної статті. Куди поїхати, як дістатися, де краще купити квитки? Реєстрація не потрібна, можна просто написати коментар, модератор опублікує. Форма нижче. Ну або можна писати на наш форум http://www.rupoezd.ru/forum/
Куди поїхати, як дістатися, де краще купити квитки?