Заміна термопасти на процесорі

Охолодження комп'ютера є найважливішим моментом під час його роботи, інакше, від перегріву всі його компоненти б просто згоріли Охолодження комп'ютера є найважливішим моментом під час його роботи, інакше, від перегріву всі його компоненти б просто "згоріли". З даної статті ви дізнаєтеся про те, що таке термопаста, для чого вона потрібна і як поміняти термопасту на процесорі.

Що таке термопаста і для чого вона потрібна?

Тепловідвідними паста або термоінтерфейс (по-простому - термопаста) - служить вона для відводу тепла від процесора або відеокарти до вентилятора. Справа в тому, що поверхня на процесорі, або на тій же відеокарті, не зовсім рівна і, щоб не було повітря між компонентом і вентилятором використовується термопаста для їх щільного з'єднання. Сподіваюся тепер ясно, навіщо потрібна термопаста.

Заміна термопасти проводиться раз в декілька років. Але зазвичай її змінюють коли комп'ютер починає перегріватися, а температура процесора стає вище оптимальної температури комплектуючого , Коли вона піднімається вже за критичну. В цьому випадку, якщо проводиться чистка, разом з нею і змінюється термопаста.

Взагалі, термопаста змінюється після кожного зняття кулера з процесора, на стару термопасту система охолодження не ставиться. Запам'ятайте це.

Найпоширеніша термопаста це - КТП-8, паста вітчизняного виробництва, не найкраща, але досить широко використовується через невелику вартість. Одна з кращих термопаст це - Arctic Cooling MX-3, звичайно, вартість набагато вище того ж КТП-8, за те вона відмінно допоможе знизити температуру процесора. Так само, вона відмінно підійде, якщо планується розігнати відеокарту .

Найкраще, якщо термопаста буде в шприці або в тюбику, в цьому випадку зручно нею користуватися, чи не видавиш багато зайвої пасти, а так же, можливо використовувати цю упаковку повторно.

Найкраще, якщо термопаста буде в шприці або в тюбику, в цьому випадку зручно нею користуватися, чи не видавиш багато зайвої пасти, а так же, можливо використовувати цю упаковку повторно

Крок 1: підготовка

Увага! Подальші дії виконуєте на свій страх і ризик, стаття написана з метою ознайомлення. Так само, заміна термопасти в домашніх умовах може позбавити вас гарантії вашого комп'ютера.

Насамперед, після того як відключили від мережі, потрібно відкрити системний блок або кришку ноутбука. Акуратно все відкручуємо, знімаємо систему охолодження.

Процесор можна не знімати, а термоінтерфейс наносити прямо так, але якщо поганий доступ до нього, щось заважає, тоді можна і зняти його. Треба отверкой прокрутити болтик на півоберта, проти годинникової стрілки.
Процесор можна не знімати, а термоінтерфейс наносити прямо так, але якщо поганий доступ до нього, щось заважає, тоді можна і зняти його

Далі вже слід видалити стару, засохлу термопасту. Зробити це можна вологими серветками, або крапнути трохи спирту і акуратно протерти ганчіркою.

Зробити це можна вологими серветками, або крапнути трохи спирту і акуратно протерти ганчіркою

Крок 2: нанесення термопасти

Наносити термопасту на CPU треба акуратно, не потрібно виливати занадто багато, досить крапнути по серединці, а далі розмазувати по всій площині не виходячи за краї.

Багато термопасти не є добре, тому акуратно і рівномірно її розмазує, для цього можна використовувати лопатку, яка зазвичай йде в комплекті, або пластикову картку (наприклад банківську).

Має вийти щось подібне:
Має вийти щось подібне:

Як бачите, на зображенні вище, все зроблено акуратно. Паста за краї процесора не вилізла, шар тонкий, рівний.

Після того, як нанесли термопасту на процесор, потрібно все зібрати, вставити на місце CPU, потім кулер, закрутити всі болтики, закрити кришку.

Після всієї процедури виміряйте температуру комплектуючих і подивіться наскільки температура процесора або відеокарти стала менше, ніж до заміни термопасти.

Що таке термопаста і для чого вона потрібна?