Жителі казанського селища «Медмістечко» встали на захист своєї лісопосадки від вирубки
(Казань, 12 жовтня, «Татар-інформ», Олександр Єлісєєв, Світлана Бєлова). У казанському селищі «Медмістечко» стався конфлікт, наслідком якого стали великі судові тяжби. Як стало відомо місцевим жителям, одна з організацій міста планує вирубати дерева поруч із селищем і побудувати там один зі своїх філій. Люди з цим не згодні, в ситуацію втрутилися і співробітники Міністерства лісового господарства РТ.
«Ми, напевно, одні із старожилів селища. Заселилися близько десяти років тому - наш будинок якраз крайній. Все було добре буквально до цього літа. На очах виріс будинок організації, з нами ніхто нічого не погоджував. Ми просто одного ранку прокинулися і побачили, що недалеко від нашого будинку йдуть роботи. Чоловік сходив і дізнався, хто будує, що будують. Ми думали цим все обмежиться, і тут ми дізналися, що фірма рухається далі. І буквально вже узгоджений проект будівлі, яке задньою стіною стоятиме буквально на моїй дільниці. Як з цим далі бути? Жити фактично в бетонному мішку? І тут ми дізналися, що дерева будуть вирубувати і далі », - ділиться Альбіна Шайдуллін, одна з жителів селища« Медмістечко ».
Ця зелена смуга дерев поруч із селищем фактично виконує функцію природного захисту і відокремлює будинку від Оренбурзького тракту з пожвавленим рухом. І ось саме на місці цієї лісосмуги, за словами людей, і має розгорнутися будівництво нової будівлі. Робітники вже забили кілочки, які позначають межі їх ділянки.
«Тут кругом навколо багатоповерхові будинки. Це не тільки ліс для нашого селища, це місце для відпочинку мешканців прилеглих будинків. Будинків у нас і так багато будується, та й лугів навколо Казані повно вільних, щоб будувати. Навіщо зносити лісу в межах Казані? », - додає інший місцевий житель.
Буквально в 20 метрах від селища розташовується повноцінний лісовий масив, який знаходиться у віданні Міністерства лісового господарства РТ - він охороняється законом і на ньому нічого будувати не можна. Однак, як з'ясувалося, за документами у цього лісу два власника.
«Рішенням Казанської міської Думи була встановлена межа міста Казані. В ході даної роботи більше трьох з половиною тисяч гектарів лісу включені в межі міста, з чим ми категорично не можемо бути згодні на увазі того, що порушені правила прийняття даного нормативно-правового акту. А саме не узгоджені кордону з Федеральним агентством лісового господарства. За даним фактом за нашою ініціативою Департаментом лісового господарства по Приволзькому федеральному округу був направлений позов до Верховного суду Татарстану про скасування даного нормативного акту », - зазначив керівник-лісничий ЦКУ« Приміське лісництво »Міністерства лісового господарства РТ Ильнур Кашафеев.
Саме таким чином у ліси і з'явилися відразу два господаря і якщо за нормативами лісників з цієї лісопосадкою робити нічого не можна, то місто має право розпоряджатися муніципальним майном на власний розсуд.
«Користуючись цим документом, міська влада розпоряджаються лісовими ділянками. Можуть виділяти і виділяють земельні ділянки під будівництво об'єктів, в ході чого вирубуються дерева і знищується ліс. За даними фактами ми теж направляємо позови в суд при виявленні подібного роду порушень. Є позитивна судова практика, є рішення судів про вилучення з незаконного володіння даних ділянок та поверненні їх в лісовий фонд », - додав Ильнур Кашафеев.
У випадку з лісовим масивом, який знаходиться поруч з «Медмістечка», лісники також подали позов до суду. Місцеві жителі його підтримують і сподіваються, що ділянку цей внесуть в лісовий фонд.
«Ми будемо виступати в якості третіх осіб, просити суд про це і будемо свої права відстоювати. Ми, звичайно, не згодні з тим, що ліс перейшов муніципалітету. Ми прекрасно розуміємо, що тут будуть будувати будинки і котеджі. Ми з цим категорично не згодні », - зазначає юрист жителів селища« Медмістечко »Ленар Гайфутдинов.
Про користь зелених насаджень в межах міста заявляють і екологи. За інформацією співробітників Міністерства екології та природних ресурсів РТ, в рік кожне міське дерево обробляє до 120 кг вуглекислого газу і приблизно стільки ж виділяє кисню. Крім того, дерева біля доріг - це природний захист здоров'я і благополуччя місцевих жителів. На зелень осідають все вихлопи машин, вся сажа з дизельних двигунів і навіть дрібні частинки гуми від шин автомобілів, не кажучи вже про пилу. Також дерева вбирають сірчисті і нейтралізують азотисті сполуки.
«Усі дерева, які ростуть уздовж доріг в населених пунктах, покращують стан атмосфери. Наскільки саме, сказати важко, але я думаю, що якщо зараз всі дерева вирубати в Казані, то населення відчує, як повітря зміниться не в кращу сторону. Саджаючи дерева, ми покращуємо якість атмосферного повітря. І ми бачимо, що в містах в основному посаджені тополі, липи, клени, ялівці - ці дерева здатні більше інших поглинати шкідливих газів », - зазначив начальник відділу охорони атмосферного повітря Міністерства екології та природних ресурсів РТ Олег Кашоварів.
ІА «Татар-інформ» направило офіційний запит до прес-служби мерії Казані з проханням прокоментувати цю ситуацію. На момент публікації матеріалу офіційного відповіді не надійшло.
Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.
Як з цим далі бути?Жити фактично в бетонному мішку?
Навіщо зносити лісу в межах Казані?