Жителі набережній в Бресті вимагають знесення вже змонтованої вежі стільникового зв'язку
На початку березня брестчане звернулися з колективним листом до міськвиконкому, в якому просили зупинити монтаж вишки оператора стільникового зв'язку «Велком». Мотивували вони це тим, що користувачі в цьому районі не мають жодних проблем зі зв'язком. Також вони вказували, що місце монтажу вишки - густонаселений район з чотирма дитячими установами і двома дитячими майданчиками. У будинку №32 розміщується дитяча бібліотека, в його дворі - санаторний сад на 180 місць, через дорогу - дитяча школа велоспорту, за нею - клуб юних моряків. У дворі будинку №30 знаходиться дитячий майданчик для всього мікрорайону, а прямо під вишкою - волейбольний.
Крім того, набережна - це місце відпочинку городян, і вежа стільникового зв'язку, яка є джерелом постійного електромагнітного випромінювання, не повинна бути поруч з міським пляжем.
На своє звернення брестчане отримали відповідь за підписом заступника голови міськвиконкому Миколи Якубовського, що будівництво вишки законно. Однак заявників (на той час проти встановлення вишки підписалися 500 сімей - прим. Авт.) Це не влаштувало і вони зажадали проведення зборів з представниками влади.
Такі збори прямо у змонтованої вежі стільникового зв'язку за участю головного архітектора Бреста Миколи Власюка, представника компанії «Велком» Олега Петручик і жителів навколишніх багатоповерхівок відбулося увечері 31 березня.
Микола Власюк з'явився дещо пізніше призначеного часу. У його відсутність заволодіти увагою присутніх спробував Олег Петручик. Але його фраза про те, що «ми живемо в світі бурхливо мінливих технологій» (пізніше він повторив її ще не раз - прим. Авт.), Ні уваги, ні розуміння у жителів міста не знайшла. Тоді він заявив, що на набережній в порівнянні з тим, як взагалі стоять вишки в Бресті, ще все нормально. «Вишка ж максимально далеко від житла!» - переконував він. Городяни запропонували йому поставити цю вишку біля його будинку. «Вам же вишки світу не бачать у вікна з двох сторін», - шуміли присутні.
ВООЗ зазначає, що ракові захворювання, зміни в поведінці, втрата пам'яті, хвороби Паркінсона та Альцгеймера, синдром раптової дитячої смерті, підвищення рівня самогубств є результатом впливу техногенних електромагнітних полів. У зв'язку з цим проблема електромагнітного забруднення навколишнього середовища включена в перелік пріоритетних проблем людства.
Їх опонент наполягав, що випромінювання буде мінімальним, не більше того, що в їх в квартирах дають холодильник, телевізор або та ж мікрохвильовка. Однак очікуваного ефекту ці слова не справили. Потік збурень не припинявся.
Поява на зборах Миколи Власюка не додало людям позитивних емоцій. Вони заявили, що хотіли б бачити тут не його, а людини, яка підписала відповідь про безпеку вишки, тобто заступника голови міськвиконкому Якубовського. Микола Власюк повідомив, що цей лист готувало управління архітектури. Не забувши додати: на установку вишки на набережній є всі необхідні документи. А зональний центр гігієни та епідеміології видав висновок про те, що всі санітарні нормативи, встановлені законодавством, дотримані.
У відповідь на це Ірина Левонюк, яка проживає в будинку №32 по набережній Ф. Скорини, звернула увагу присутніх, що влада проігнорувала найголовніша вимога. В акті вибору земельної ділянки зазначено: він може бути використаний під вишку лише за умови громадського обговорення, яке ніхто з городянами не проводив.
«Навіть після того, як 500 сімей висловили свій протест проти чергової вишки, змонтованої в 200 метрах від попередньої, нас все одно не побажали почути, - резюмувала вона. - У нас глуха і сліпа влада, яка не чує народ. Їй потрібні 3- і 4-джі, а нам ці «джи», знаєте, де сидять ?! »
Але Микола Власюк відповів, що узгодження з городянами при виборі місця для вишки не потрібно. Словом, ні компромісу, ні розуміння між зацікавленими сторонами не спостерігалося.
Матеріали по темі:
Брестчане з вул. Вишневій стурбовані сусідством з антеною базової станції стільникового зв'язку у дворі їхнього будинку
У Бресті триває протистояння городян з вул. Вишневій і базової станції стільникового зв'язку
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.
Їй потрібні 3- і 4-джі, а нам ці «джи», знаєте, де сидять ?