ЗМІ: США без зайвого шуму перекидають спецназ до кордонів Росії

Американська влада поступово перекидають до російського кордону війська спеціального призначення. Американська влада поступово перекидають до російського кордону війська спеціального призначення

Як пише The Nation, в 2017 році чисельність бійців спецназу США в Європі "збільшилася в чотири рази". Таким чином, тепер американські елітні підрозділи знаходяться майже в кожній країні на західному кордоні Росії.

За словами офіційного представника Командування сил спеціального призначення США в Європі майора Майкла Вайзмана, в 2017 році Сполучені Штати перекинули елітні підрозділи в 21 європейську країну.

Він особисто підтвердив, що "за межами Росії і Білорусії ми проводимо спільні навчання практично з усіма державами Європи». За час 2017 року бійці сил спеціального призначення США взяли участь у військових навчаннях в Фінляндії, Литві, Польщі, Естонії, Грузії та на Україні.

Відзначимо, що в командуванні силами спеціального призначення США в Європі відмовилися відповісти на питання про "неофіційних військових операціях" на кордоні з Росією.

При цьому для спостереження за навчаннями «Захід-2017» до Мінська прибули представники семи країн. Спільні стратегічні навчання «Захід-2017» на території Білорусії і Росії почалися 14 вересня. У маневрах задіяли близько 70 літаків і вертольотів, до 680 одиниць бойової техніки, в тому числі близько 250 танків, до 200 знарядь, реактивних систем залпового вогню і мінометів, а також 10 кораблів.

Масштаб навчань викликав справжню паніку в США і Європі. Офіційні особи в Польщі і Литві заявляли, що Росія може спробувати захопити так званий Сувалкской коридор, який відокремлює Калінінградську область від Білорусії. Україна посилила патрулювання кордонів на всіх ділянках.

На думку видання The Financial Times, єдине, чим навчання "Захід-2017" могли "налякати" Україну, Польщу і Прибалтику, - це демонстрація підсумків модернізації російських збройних сил .

Автори статті визнають, що у Росії є повне право проводити навчання на власній території і на території готових до цього союзників, однак НАТО слід зміцнювати комунікацію з Росією у військовій сфері, оскільки "розвиток довіри необхідно як ніколи".