Які радіатори опалення краще: інструкція по підключенню своїми руками, особливо алюмінієвих приладів, ціна, відео, фото

  1. ефективність функціонування
  2. Матеріал виготовлення
  3. Конструкція і форма
  4. Додаткові можливості
  5. Типи і види радіаторів
  6. Алюмінієві радіатори опалення
  7. Переваги алюмінієвих радіаторів
  8. Недоліки алюмінієвих радіаторів
  9. Сталеві радіатори опалення
  10. Переваги сталевих радіаторів
  11. Недоліки сталевих радіаторів
  12. висновки

Опалювальний сезон в наших широтах триває до шести місяців. Це означає, що середньостатистичний житель майже півжиття проводить в приміщенні, яке опалюється. Відомо, що від мікроклімату в приміщенні (зокрема, від температури) залежить не тільки те, наскільки добре людина себе почуває взагалі, але і його цілком конкретна працездатність.

Чавунні батареї опалення поки що залишаються найпоширенішими в наших квартирах. Однак їх ефективність все менше задовольняє мешканців. Крім цього, ці опалювальні прилади мають досить специфічний дизайн, який гармонійно впишеться не в кожне приміщення, приватний будинок, квартиру або адміністративний офіс.

Крім цього, ці опалювальні прилади мають досить специфічний дизайн, який гармонійно впишеться не в кожне приміщення, приватний будинок, квартиру або адміністративний офіс

чавунні радіатори

Серед опалювальних приладів, які ефективно використовуються для обігріву приміщення, найбільш широко представлені алюмінієві і сталеві батареї опалення . Ці прилади виконують функції обігріву в приміщенні і підтримують температуру на заданому значенні.

Щоб визначити які краще радіатори опалення слід розглянути, в яких опалювальних системах вони працюють.

Опалювальні прилади використовуються в таких системах, як:

  • газова;
  • електрична;
  • твердопаливна;
  • жидкотопливная.

У будь-якої опалювальної системи радіатори опалення працюють за одним принципом: його панель передає тепло від нагрітого теплоносія в приміщення. Тепле повітря піднімається нагору за рахунок різниці в щільності повітря різної температури, витісняючи холодні шари вниз, де вони в свою чергу нагріваються.

Тепле повітря піднімається нагору за рахунок різниці в щільності повітря різної температури, витісняючи холодні шари вниз, де вони в свою чергу нагріваються

Схема конвекції в приміщенні

ефективність функціонування

Радіатор сам по собі є універсальним опалювальним приладом. Однак його ефективність відрізняється в залежності від конструкції і конкретного виробу. Дослідження в області гідродинаміки і аеродинаміки визначили кілька причин, які впливають на те, наскільки ефективно батареї передають тепло від теплоносія в приміщення, і який радіатор опалення краще для цього підходить.

Матеріал виготовлення

В даний час для виготовлення багатьох моделей сучасних радіаторів використовується алюміній і сталь. Чавунні батареї опалення теж можна встановлювати, хоча ними краще обладнати невеликі приміщення, де для регулювання температури всередині використовується або кватирка, або вікно.

Причини, за якими відмовляються від чавунних радіаторів:

  • низька тепловіддача опалювальних систем з чавуну;
  • неестетичний зовнішній вигляд.

Фото чавунної батареї в інтер'єрі

Конструкція і форма

Якщо в радіаторі є додаткові ребра і панелі, які нагріваються під впливом теплоизлучения від елементів трубопроводу, це значно збільшує тепловіддачу цього опалювального приладу.

Конструкція радіатора опалення розробляється з урахуванням матеріалу виготовлення і багато в чому визначає, які радіатори краще для опалення. Це дає можливість досягти максимальних значень тепловіддачі цього приладу.

Додаткові можливості

Регулювання температури в приміщенні за допомогою відкривання кватирок і вікон - малоефективний і незручний спосіб. Багато сучасні системи опалення і опалювальні прилади обладнуються особливими терморегулірующимі елементами.

це:

  • термоголовки;
  • термоклапан;
  • термостати.

Використання цих приладів дає можливість полегшити контроль і управління температурою в приміщенні.

Типи і види радіаторів

В основі виготовлення майже всіх моделей опалювальних приладів, які випускаються в даний час, знаходяться фактори, перераховані вище, що визначають які краще радіатори для опалення.

Звичайно, існують і моделі сумнівної якості, але продукція провідних виробників має високі оцінки щодо таких критеріїв:

  • функціональність;
  • теплопровідність;
  • мала інерційність.

Алюмінієві радіатори опалення

За своєю конструкцією ці опалювальні прилади мало відрізняються один від одного. Конструкція майже всіх моделей включає в себе легкі секції. Між ними проходять труби, по яких рухається нагрітий теплоносій.

Між ними проходять труби, по яких рухається нагрітий теплоносій

Радіатор в розрізі

Потужність опалювального приладу залежить від кількості таких секцій. Тому цей критерій легко коригується зміною числа секцій, як в більшу, так і в меншу сторони.

На поверхні радіаторів можуть перебувати додаткові нагрівальні ребра. Вони дають можливість збільшувати тепловіддачу опалювального приладу.

Вони дають можливість збільшувати тепловіддачу опалювального приладу

додаткові ребра

Переваги алюмінієвих радіаторів

Фактори, які допомагають визначити, які алюмінієві радіатори опалення краще:

  • Невелика вага;
  • Високі показники тепловіддачі;
  • Привабливий ергономічний дизайн.
  1. Розподіл тепловіддачі в алюмінієвих батарей опалення відбувається порівну між інфрачервоним випромінюванням, яке нагріває навколишні предмети і конвекційними потоками, які рівномірно розподіляють нагрів по всьому об'єму приміщення;
  2. Для алюмінієвих радіаторів, як правило, не потрібна велика кількість теплоносія для ефективної роботи і створення комфортного мікроклімату в приміщенні. Висока тепловіддача пов'язана з високими значеннями теплопровідності самого алюмінію, що забезпечує низьку теплову інерцію;
  3. Відчутні зміни в режимі роботи терморегулятора спостерігаються протягом декількох хвилин після спрацювання автоматики. Це дозволяє істотно економити витрати тепла. Кращі алюмінієві радіатори опалення на практиці економлять близько 30% палива.

алюмінієві радіатори

Недоліки алюмінієвих радіаторів

  • Радіатори з алюмінію досить чутливі до якості теплоносія. Якщо в технічній воді всередині системи містяться луги і кислоти у високих концентраціях, то це призводить до швидкого зносу опалювальних приладів.
    Алюміній (особливо при високій температурі) є реактивним матеріалом, що викликає корозію;

Важливо!
Особливо великому ризику піддаються нові радіатори, які встановлюються перед початком опалювального сезону в системи опалення, трубопроводи яких зроблені зі сталі.
Пояснюється це несумісністю алюмінієвих батарей і сталевих трубопроводів.

  • У деяких випадках антикорозійна підготовка проводиться ще на етапі виробництва цього обладнання, що трохи допомагає уникати раннього виходу з ладу радіатора;
  • Стінки цих радіаторів, як правило, кілька тонше, ніж такі ж прилади, виготовлені зі сталі. До того ж необхідно до включення опалення і після його відключення стравлювати повітря, який накопичується у верхніх колекторах, через Воздухоотводная клапан (встановити можна своїми руками).

Автоматичний Воздухоотводная клапан

Сталеві радіатори опалення

За своєю конструкцією сталеві радіатори опалення дещо відрізняються від алюмінієвих. У них передбачено наявність двох пластин з боків, які виготовляються із спеціальних сплавів. Товщина цих пластин становить трохи більше 1,1 мм.

Ці пластини з'єднуються зварюванням, а в них робляться заздалегідь конструктивні заглиблення для сполучних каналів і колекторів.

Радіатор в розрізі

Сталеві радіатори можуть за розмірами відрізнятися в широкому діапазоні:

  • висота - від 200 до 1 000 мм;
  • довжина - від 350 до 3 200 мм.

Радіатори такого типу можуть встановлюються як в індивідуальних системах опалення, так і централізованих.

Сталеві радіатори виготовляються в двох модифікаціях: з боковим та нижнім підключенням. Яке підключення радіаторів опалення краще залежить від особливостей розташування магістральних трубопроводів.

Радіатор з нижнім підключенням

Радіатор з нижнім підключенням

Радіатор з боковим підключенням

Переваги сталевих радіаторів

  • Проста конструкція зі знімними панелями;
  • Невелика інерційність;
  • Швидкий нагрів і охолодження;
  • Невисока ціна.

Ці фактори забезпечують економічність за рахунок того, що система терморегуляції реагує практично миттєво.

  1. За рахунок того, що площа нагрівальних панелей збільшується, зростає значення теплоизлучения. Це дає можливість швидкого нагріву предметів в приміщенні;
  2. Устаткування сталевих радіаторів нагрівальними ребрами між сталевими панелями дозволяє збільшувати швидкість нагріву приміщення по всьому об'єму за рахунок конвекційних потоків.

Недоліки сталевих радіаторів

  • Сучасні моделі сталевих радіаторів мають труби з тонкими стінками. Інструкція дозволяє їх використовувати в системах з максимальним тиском не більше 15 атмосфер. У центральному опаленні значення тиску при гідравлічному ударі можуть становити до 20 атмосфер і вище.

Важливо! Експлуатація сталевих радіаторів в приватних будинках повинна проводитися обережно, оскільки теплоносій в них, як правило, насичений киснем, що викликає окислення труб радіатора і забивання абразивними частинками.

Відео з порадами про те, як правильно вибрати радіатори опалення:

висновки

Сучасні системи опалення вимагають установки якісних опалювальних приладів. На питання, які опалювальні радіатори краще необхідно відповідати подивившись на умови їх експлуатації.

Найкращі радіатори опалення - це такі, характеристики яких враховувалися при розрахунках гідравлічних мереж. Тому вибір радіаторів опалення повинен грунтуватися на максимально повної інформації про переваги і недоліки радіаторів кожного типу і конкретної системи опалення.