«Акушер Волочкової» і Линар Якупов оточують ДРКБ дитячим медичним кластером

26.09.2018

Ідеолог казанського Сіті прибудує до дитячій клініці «реабілітацію», а колишній головний акушер Москви відкриє філію «зоряного пологового будинку»

Будівництво відразу двох клінік у Дитячій РКБ може початися в 2019 році. Очолювана Лінар Якупова компанія має намір звести реабілітаційний центр на 110 ліжок, а ГК «Мати і дитя» вкладе 3,5 млрд рублів в проект пологового будинку і вже погодила ескізне пропозицію. Як з'ясував «БІЗНЕС Online», персонал на пристойні зарплати сюди хочуть завозити з інших регіонів, але плани на 2,5 тис. Пологів на рік виглядають надмірними: поза системою державних гарантій в минулому році в РТ народилися лише 800 дітей.

Компанія, очолювана Лінар Якупова, планує звести «реабілітацію» на 110 ліжок, а група «Мать и дитя» вкладе 3,5 млрд рублів в проект пологового будинку і вже погодила ескізне пропозицію Фото: «БІЗНЕС Online» Компанія, очолювана Лінар Якупова, планує звести «реабілітацію» на 110 ліжок, а група «Мать и дитя» вкладе 3,5 млрд рублів в проект пологового будинку і вже погодила ескізне пропозицію Фото: «БІЗНЕС Online»

КЛІНІКУ «МАТИ І ДИТЯ» ПОБУДУЮТЬ НА ПЕРЕХРЕСТІ Гареева І Ахуново

«БІЗНЕС Online» дізнався деталі проектів, реалізація яких виллється в появу в Казані дитячого медичного кластера. Їх інвесторами стануть приватні компанії, пов'язані з вельми відомими особистостями - головним ідеологом ісламського банкінгу в РТ і відомим московським акушером, який отримав орден з рук президента РФ Володимира Путіна.

Клініка-пологовий будинок «Мать и дитя», прихід якої в Казань анонсували ще рік тому, в липні, нарешті, отримала дозвіл на будівництво. Хоча, за планами гендиректора однойменної ГК Марка Курцер, до цього часу на майданчику вже повинні були початися роботи. «Ми плануємо найближчим часом по Казані провести тендер на будівництво, - говорив Курцер ТАСС на початку березня. - Розраховуємо в травні-червні вийти на будівництво ». Згідно зі звітом ЦК за перше півріччя 2018 року, сьогодні «Мать и дитя» проходить в Казані етап підготовки будівельної документації . Саме будівництво почнеться в 2019 році, вважає міністр охорони здоров'я РТ Марат Садиков. І за словами того ж Курцер, медцентр в Казані - близнюк клініки в Самарі - буде побудований приблизно за півтора року.

На запит «БІЗНЕС Online» щодо деталей проекту компанія не відповіла, але в прес-службі виконкому Казані нам розповіли, що ескізне пропозицію по будівництву госпіталю розглянуто та погоджено для архітектурно-містобудівного проектування. До слова, раніше повідомлялося, що госпіталь розміститься неподалік від РКБ на Оренбурзькому тракті. Однак «БІЗНЕС Online» з'ясував, що наданий компанії в оренду ділянку знаходиться ближче до Дитячої РКБ - у перетину вулиць Рауіса Гареева і Гаріфов Ахунова.

Раніше повідомлялося, що госпіталь розміститься неподалік від РКБ, проте «БІЗНЕС Online» з'ясував, що наданий компанії в оренду ділянку знаходиться ближче до Дитячої РКБ Фото: «БІЗНЕС Online» Раніше повідомлялося, що госпіталь розміститься неподалік від РКБ, проте «БІЗНЕС Online» з'ясував, що наданий компанії в оренду ділянку знаходиться ближче до Дитячої РКБ Фото: «БІЗНЕС Online»

Ділянка з кадастровим номером 16: 50: 171201: 1005 згідно з випискою з ЕГРН, був орендований у мінземмайна РТ в вересні минулого року терміном на п'ять років, до 2022 року. Земля надана інвестору без проведення конкурсних процедур, оскільки вона необхідна для реалізації масштабного і соціально значимого проекту. Тобто публічних слухань за проектом очікувати не варто. Площа - 26 тис. Кв. м, кадастрова вартість - 193 млн рублів. Вид дозволеного використання - під розміщення об'єктів охорони здоров'я: районних, спеціалізованих лікарень та госпіталів.

Таким чином, пологовий будинок Марка Курцер виявиться приблизно в 30 м від ДРКБ, що дає акушерам-приватникам ряд переваг, адже в разі виявлення патологій їм на підмогу прийдуть неонатологи перинатального центру (сама клініка Курцер патологіями не займається, вона лише допомагає дітям з'явитися на світло) . Та й до РКБ, якщо породіллі раптом знадобиться складна медична допомога, звідси теж рукою подати.

У разі виявлення патологій на підмогу прийдуть неонатологи перинатального центру (сама клініка Курцер патологіями не займається, вона лише допомагає дітям з'явитися на світло) Фото: «БІЗНЕС Online» У разі виявлення патологій на підмогу прийдуть неонатологи перинатального центру (сама клініка Курцер патологіями не займається, вона лише допомагає дітям з'явитися на світло) Фото: «БІЗНЕС Online»

ПЕРСОНАЛ ДЛЯ приватників залучать із ІНШИХ РЕГІОНІВ

Садиков вітає прихід на казанський ринок великого гравця. «Моя позиція: чим більше конкуренція, тим вище якість медичних послуг, - пояснив міністр у розмові з" БІЗНЕС Online ". - "Мати і дитя" - група клінік, відомий бренд з серйозною репутацією і високим професіоналізмом. Кожен громадянин має право вибору лікувального закладу і лікаря ».

Він не виключає того, що клініка Курцер перетягне на себе частину «платних» пацієнтів з держустанов, а також отримає держзамовлення по системі обов'язкового медичного страхування. Правда, конкретні цифри сторонами поки не обговорювалися. У будь-якому випадку міністр вважає, що це теж піде на користь якості роботи і державної, і приватної медицини.

Марат Садиков: «Моя позиція: чим більше конкуренція, тим вище якість медичних послуг Марат Садиков: «Моя позиція: чим більше конкуренція, тим вище якість медичних послуг. «Мать и дитя» - група клінік, відомий бренд з серйозною репутацією і високим професіоналізмом »Фото: minzdrav.tatarstan.ru

Інша справа - персонал: кадровий голод, як відомо, терзає і державну, і приватну медицину. «Це питання дуже серйозне. Ми розглядаємо ряд інвестпроектів, які пропонують як зарубіжні колеги, так і російські компанії, і основна проблема - дефіцит кадрів. При прийнятті рішень за новими інвестпроектів ми окремо обговорюємо питання залучення фахівців з інших регіонів Росії, з ближнього зарубіжжя, щоб не оголяти систему охорони здоров'я », - пояснив Садиков.

Побоювання, що приватна медицина може перетягнути до себе кваліфікований персонал з держустанов, не безпідставні. Наприклад, судячи по сайтах оголошень, гауз «Міська поліклініка №7» шукає лікаря-педіатра за 25 тис. Рублів. Порівняйте: за 18 тис. В «Ава Казань» потрібно санітарка для миття підлог ... Лікар-педіатр в 4-й дитячій поліклініці буде отримувати 40 тис. Рублів (це серпнева вакансія на HeadHunter). Зарплата лікаря-акушера в приватній медицині починається від 50 тис., Але навіть існуючі центри шукають фахівців, чого вже говорити про відкриваються! Правда, в вакансії ГК «Мати і дитя» зарплати в основному не вказуються, але, наприклад, в Уфі в медцентр групи требуется врач-педиатр із заробітною платою від 35 до 65 тис. Рублів на місяць.

Тим часом навколо ДРКБ, точніше, разом з нею в Казані виникає цілий «дитячий кластер»: по сусідству з клінікою Курцер в майбутньому планується будівництво дитячого реабілітаційного центру. Про це раніше в інтерв'ю газеті «Події» говорив очолював ДРКБ Рафаель Шавалієв, нині - головний лікар РКБ. Відповідно до початкового проекту стаціонар був розрахований на 120 місць (поки в ДРКБ є відділення на 40 ліжок), плюс 200 дітей щодня зможуть приїжджати на реабілітацію. Радіус обслуговування - 80 км навколо Казані. Зараз проект трохи змінюється: тепер в планах класичний стаціонар на 110 пацієнтів і денний - на 100 осіб, каже новий головлікар ДРКБ Айрат Зіатдінов. У підсумку все одно утворюється солідний конгломерат: потужна багатопрофільна державна клініка, плюс медична реабілітація і «зоряний пологовий будинок».

Побоювання, що приватна медицина перетягне до себе кваліфікований персонал з держустанов, не безпідставні Фото: «БІЗНЕС Online» Побоювання, що приватна медицина перетягне до себе кваліфікований персонал з держустанов, не безпідставні Фото: «БІЗНЕС Online»

Реабілітаційний центр базуватиметься на приватно-державне партнерство, так, інвестором має намір виступити ТОВ «Праксис». Згідно довідково-інформаційної системи «Контур.Фокус» , Ця фірма зі статутним капіталом 3 млн рублів була зареєстрована в березні 2018 року, а її засновниками стали гауз «ДРКБ» і швейцарське АТ «ІПЕК Са». Інтерес до медичного проекту «ІПЕК Са» виявляв ще в 2016 році, і тоді компанія згадувалася в зв'язці з «Ядран-Ойлом» і Ірек Саліховим. Особистість генерального директора «праксис» теж добре знайома читачам «БІЗНЕС Online» - це Линар Якупов, екс-глава АІР РТ, один з головних ідеологів ісламського банкінгу в Росії і провідник ідеї будівництва Казанського фінансового району (він же «Казанський-Сіті» і «Казанський Манхеттен»). У розмові з «БІЗНЕС Online» Якупов підтвердив поки лише сам факт існування «праксис». Про подробиці, за його словами, говорити ще рано: мовляв, йде розробка проекту, триває пошук інвесторів і переговорний процес.

Реабілітаційний центр «праксис» розміститься на ділянці площею 1,9 га з кадастровим номером 16: 50: 171201: 1011 безпосередньо прилягає до ДРКБ (вартість - 141 млн рублів, призначення - об'єкти охорони здоров'я). «Якщо дивитися з вулиці, виходить спочатку ДРКБ, потім реабілітація, слідом клініка" Мать и дитя "», - пояснив Зіатдінов. Зараз йде розробка документації, але в планах - з'єднати ДРКБ і реабілітаційний центр теплим переходом. Терміни будівництва поки назвати складно, але цілком можливо, що роботи можуть початися влітку 2019 року.

Про будівництво дитячого реабілітаційного центру раніше в інтерв'ю газеті «Події» говорив очолював ДРКБ Рафаель Шавалієв, нині - головний лікар РКБ Фото: «БІЗНЕС Online» Про будівництво дитячого реабілітаційного центру раніше в інтерв'ю газеті «Події» говорив очолював ДРКБ Рафаель Шавалієв, нині - головний лікар РКБ Фото: «БІЗНЕС Online»

3,5 МЛРД РУБЛІВ ІНВЕСТИЦІЙ ТА 5% ПОЛОГІВ РЕСПУБЛІКИ ЩОРОКУ НА ТЛІ Спад НАРОДЖУВАННОСТІ

Але повернемося до проекту нового пологового будинку. ГК «Мати і дитя» - один з лідерів на російському ринку приватних медичних послуг. У структурі групи 39 клінік, в тому числі 5 стаціонарів і 34 амбулаторних установи в 22 містах, включаючи Москву і Санкт-Петербург. У Поволжі компанія представлена ​​в Уфі, Пермі, Нижньому Новгороді. У березні відкрився згаданий стаціонар в Самарі, в вересні заробила поліклініка в Тулі і почалося будівництво клініки в Санкт-Петербурзі вартістю 5 млрд рублів.

Згідно з планами стратегічного розвитку площа комплексу в Казані складе 15 тис. «Квадратів», чисельність персоналу - 450 осіб, а розрахований він на 164 ліжка. Обсяг фінансування казанського проекту складе 3,5 млрд рублів. З них саме будівництво «з'їсть» приблизно 2 млрд рублів, вартість медичного обладнання - 700 млн рублів, ще стільки ж коштує інше оснащення центру. Розрахункова потужність - 2,5 тис. Пологів, 1,2 тис. Циклів екстракорпорального запліднення (ЕКЗ), 8 тис. Хірургічних операцій і 220 тис. Відвідувань пацієнтів на рік.

Щорічно 2,5 тис. Пологів - солідний показник, який можна порівняти зі статистикою державних пологових будинків. Як повідомили «БІЗНЕС Online» в прес-службі міністерства охорони здоров'я РТ, за 2017 рік у підвідомчих Міністерству охорони здоров'я установах в рамках програми держгарантій народилися 47 684 дитини. За даними загсу, в минулому році було зареєстровано 48,5 тис. Немовлят (на жаль, народжуваність знизилася на 14% до попереднього року). Виходить, що за межами системи держгарантій з'явилися на світ приблизно 800 дітей. Потужність клініки Курцер втричі вище, приблизно 5% від держклініки. Чи реально повністю завантажити пологовий будинок платними пологами? За даними самої групи «Мать и дитя», в першій половині 2018 року в усіх її клініках було прийнято близько 3,5 тис. Пологів і проведено 7,8 тис. Циклів ЕКЗ. Сумнівно, що казанський проект вийде на 100-процентну потужність за рахунок батьківських гаманців, та ще на тлі спаду народжуваності.

Що стосується грошей, то виручка групи за перше півріччя склала 7,13 мільярда рублів, в порівнянні з аналогічним періодом 2017 го вона збільшилася на 8%. Вирішальними факторами стали зростаюча завантаження підмосковній клініки «Лапіно», госпіталів в Уфі і Новосибірську, а також відкриття самарського госпіталю, йдеться в прес-релізі компанії. Але при цьому обсяг заборгованості ДК становить 4,9 млрд рублів.

Президент РФ особисто вручав Марку Курцер (праворуч) орден «За заслуги перед Вітчизною» в 2011 році і орден Пошани в 2007-му Фото:   kremlin Президент РФ особисто вручав Марку Курцер (праворуч) орден «За заслуги перед Вітчизною» в 2011 році і орден Пошани в 2007-му Фото: kremlin.ru

ЛІКАР, нагородження ПУТІНИМ: ЯК ГОЛОВНИЙ АКУШЕР МОСКВИ ПІШОВ У БІЗНЕС

Очолює «Мать и дитя» 61-річний Курцер - колишній головний акушер-гінеколог Москви. З 1994 по 2012 рік він керував престижним центром планування сім'ї та репродукції російської столиці (де, по всій видимості, обзавівся потрібними зв'язками). Бізнесом зайнявся, ще працюючи в держструктурах, пише Forbes. Власне мережу «Мать и дитя» почалася з будівництва клініки в Золотоглавої: уряд віддав ділянку площею 1,36 га «за пропозицією комітету охорони здоров'я Москви». У 2006 році був відкритий Перинатальний медичний центр, який став першим приватним пологовим будинком Москви і будувався за підтримки Банку ВТБ. А в 2012-му компанія першою з російських приватних медичних мереж вийшла на IPO з оцінкою $ 855-955 млн (як стверджує «Коммерсант», фірмі вдалося виручити $ 289 мільйонів). З тих пір акції ГК котируються на Лондонській біржі. Розвивається група не тільки шляхом будівництва нових центрів в містах з високою народжуваністю, але і за рахунок придбання вже працюють клінік. Гроші в регіонах присутності групи водяться, а народжувати всім жінкам хочеться в людських умовах. У державній же системі хороших місць в нормальних лікарнях часто вже не допросишся.

Репутація Курцер воістину зоряна. У його клініках народжували багато знаменитостей, включаючи Наташу Корольову, Анастасію Волочкову, Крістіну Орбакайте, Діану Гурцьку і інші. Госпіталь в Лапіно оглядав Путін. Президент РФ особисто вручав знаменитому лікарю орден «За заслуги перед Вітчизною» в 2011 році і орден Пошани в 2007-му. Цікаво, що академік РАН і доктор медицини - відповідну дисертацію він захистив у 2001 році - особисто проводить деякі пологи і операції. Крім того, Курцер очолює кафедру акушерства і гінекології в РНІМУ ім. Пирогова.

Де бомонд, там скандали, без яких не обійшлося і тут. Наприклад, широку популярність здобув грандіозний позов на 3 млрд рублів від батьків дитини, який помер в стінах клініки Курцер. (Причому і в цьому випадку мова йшла не про рядовий сім'ї: раніше подружжя Зарецьких володіла музичним агентством «ІМА», але його у них нібито «обманним способом відібрав Гарік Сукачов ».) У відповідь іменитий акушер, як повідомляли ЗМІ, написав заяву про шантаж з боку сімейної пари.

Новий реабілітаційний центр базуватиметься на приватно-державне партнерство Фото: «БІЗНЕС Online» Новий реабілітаційний центр базуватиметься на приватно-державне партнерство Фото: «БІЗНЕС Online»

Конкурентного середовища: народити В Казані БЕЗКОШТОВНО, ЗА 20 АБО 135 ТИСЯЧ?

Знову повертаємося до теми і переходимо до ціни питання. Вартість послуг в клініках «Мать и дитя» в Москві і регіонах, природно, відрізняється в рази. Ціни в Підмосков'ї залежать від рівня бригади лікарів і починаються від 290 тис. Рублів. Народжувати під наглядом лікарів медицини, природно, дорожче, ніж лікарів вищої категорії. Так, пологи в підмосковному Лапіно можуть коштувати до 1,1 млн рублів. VIP-контракт передбачає проживання в трикімнатних апартаментах і індивідуальний пост медсестри для новонароджених. Рік тому це коштувало 990 тис. Рублів, тобто за рік ціна зросла на 11%.

У наших сусідів в Самарі вартість послуг куди більш «регіональна». Стартовий цінник - 128 тис. Рублів, максимальна сума - 235 тисяч. VIP-контрактів в прайсі не прописано.

Наскільки конкурентні ці ціни?

За даними татарстанського управління Росздоровнагляду, в Казані ліцензії на надання медичних послуг по акушерству та гінекології мають 218 організацій різних форм власності (державні і приватні установи). 11 з них можуть надавати послуги в стаціонарних умовах, решта 207 - в амбулаторних умовах. Відзначимо: це зовсім не означає, що всі ці організації дійсно, наприклад, ведуть вагітних і приймають пологи, але документально таке право є.
Ще 7 установ мають ліцензії з акушерства і гінекології з використанням допоміжних репродуктивних технологій (надання послуг екстракорпорального запліднення). Це АТ «АВА-Казань», ТОВ «ДРТ», ТОВ «Клініка оториноларингології», ТОВ «Кріоціт», ТОВ «Клініка сімейної медицини», ТОВ «Клініка сімейної медицини +», федеральне державне освітня установа вищої освіти «Казанський (Приволзький) федеральний університет ».

Кореспондент «БІЗНЕС Online» обдзвонив більшість великих пологових будинків Казані, державних і приватних, щоб скласти загальну картину ринку платних послуг перинатальних центрів. Як з'ясувалося, вартість послуг одного пологового будинку сильно різниться від іншого. Наприклад, в пологовому будинку №3 клініки ім. Груздева Казанського державного медичного університету розповіли, що пологи у них стоять 19,8 тис. Рублів, якщо мова йде просто про окремій палаті. При цьому в установі є спеціалізовані палати «Мати і дитя», цінник яких трохи вище - 24 тис. Рублів. Якщо жінка народжує без попереднього договору з якимось конкретним акушером-гінекологом, а з черговою бригадою медиків, то можна обійтися і зовсім орендною платою в розмірі 1 тис. Рублів на добу. Можливості організувати партнерські пологи в цьому пологовому будинку немає. «Батьки не присутні, - пояснив наш співрозмовник з пологового будинку №3. - Вони найбільше падають в обморок, тому ми від цього відмовилися. Були присутні кілька, але вони якісь неготові прийшли ».

За даними загсу, в минулому році було зареєстровано 48,5 тис За даними загсу, в минулому році було зареєстровано 48,5 тис. Немовлят (на жаль, народжуваність знизилася на 14% до попереднього року). За межами системи держгарантій з'явилися на світ приблизно 800 дітей Фото: «БІЗНЕС Online»

В цілому ж за останній рік через установу пройшли 2 357 жінок. У день, коли кореспондент «БІЗНЕС Online» звернувся за коментарем, тут встигли з'явитися на світ 9 дітей.

Своє пологове відділення є в Університетській клініці КФУ, яке, як запевнили кореспондента, по спектру послуг нічим не відрізняється від інших великих перинатальних центрів. Максимальна кількість жінок, яке може прийняти місцевий акушерський стаціонар, - 50 осіб. У клініці немає індивідуальних пологових залів: вони просто не передбачені через архітектурних особливостей будівлі. Але це не завадило медикам за минулий рік прийняти 1 886 породіль. При цьому ведення пологів і породіллі в клініці здійснюється повністю за рахунок держави.

Втім, майбутній центр «Мати і дитя» було б правильно порівнювати з приватними клініками, які мають власні пологові відділення. У Казані є і такі - наприклад, «Ава-Казань», яка сьогодні готує ребрендинг і незабаром стане називатися «Скандинавія». клініка працює на ринку вже 6 років, її акушерсько-гінекологічного відділення виповнилося 5 років. Раніше над входом тут було встановлено табло, що відлічує число народжених у них дітей. Тепер його прибрали: будівля знаходиться в історичному центрі, табло не вписується в жорсткі правила розміщення зовнішньої реклами.

У «Ава-Казань» кореспонденту «БІЗНЕС Online» розповіли, що за весь час існування пологового будинку, тобто за 5 років, тут народилися 1 860 дітей. Природні пологи в клініці коштують 105 тис. Рублів (при багатоплідній вагітності - 115 тис. Рублів), кесарів розтин обійдеться в 125 тис. Рублів (при багатоплідній вагітності - 135 тис. Рублів). Складання договору з конкретним акушером-гінекологом додасть до цього ціннику зверху ще 20-30 тисяч. Зате, як то кажуть, all inclusive. Тут і перебування в пологовому будинку, харчування, і забезпечення матусь всім необхідним - «в пологовий будинок можна прийти тільки з телефоном і паспортом», а все інше готові видати. Більш того, батько може перебувати поруч зі своєю другою половиною, для нього є навіть спальне місце. Та й в цілому палата являє собою окремий готельний номер з усіма потрібними для комфортного проживання прибамбасами. Всього в клініці 9 таких палат готельного типу. Є і 3 індивідуальних пологових зали, де перед пологами можна просто посидіти і розслабитися у ванній. Про всяк випадок є операційні як для мам, так і для новонароджених, оснащені всім необхідним. Контракт передбачає також післяпологове спостереження і навчання матусь поводження з новонародженими: супровід педіатра триває протягом місяця після пологів.

Трохи скромніше, але все ж вище прейскуранта державних пологових будинків виглядає прайс на ведення пологів в клініці Нурієва. Програма по веденню вагітності «Все включено» обійдеться тут майбутнім мамам в 65 тис. Рублів, при цьому є можливість розбити програму на триместри (перший - 15 тис., Другий - 26 тис., Третій - 24 тис. Рублів). У цю програму входить повний пакет стандартний медичних послуг, всі консультації, обстеження (в тому числі і для тата), курси з підготовки до пологів, самі пологи і післяпологове спостереження. Передбачена і окрема система знижок.

Отже, в цілому вартість платних пологів в Казані сьогодні виглядає демократичнішим, ніж те, що пропонує компанія «Мать и дитя». Цікаво, чи дозволить ім'я «зоряного акушера» виставити тут хоча б самарські ціни?

Скільки ви або член вашої родини готові заплатити за «сервіс» при пологах?

52% Анітрохи - породіллі у нас в країні безкоштовне

8% 100 тис. Рублів - тільки в приватну клініку, державною не довіряю

32% 20 тис. Рублів - за ці гроші можна отримати цілком пристойне обслуговування

5% 200 тис. Рублів і вище - на це ніяких грошей не шкода

3% Свій варіант (в коментарях)

Прийом голосів за Опитування закритий

Чи реально повністю завантажити пологовий будинок платними пологами?
Наскільки конкурентні ці ціни?
Цікаво, чи дозволить ім'я «зоряного акушера» виставити тут хоча б самарські ціни?
Скільки ви або член вашої родини готові заплатити за «сервіс» при пологах?