Білорусь на Wikitransport.com. Види пасажирського транспорту в Білорусь (автобуси, літаки, поїзди), рейси з Білорусі в інші країни

  1. Транспортні вузли в Білорусії
  2. Міжнародний транспорт в Білорусь
  3. Автобус в Білорусь
  4. Потяги в Білорусь
  5. Внутрішній транспорт в Білорусії
  6. Автобуси в Білорусі
  7. Потяги і залізничне сполучення в Білорусії
  8. Водний транспорт Білорусі
  9. Міський транспорт Білорусі

Білорусія (Білорусь) - держава, яка розташована в Східній Європі, найближчими межують країнами є - Росія , Україна , Польща , Литва і Латвія .

Транспортна система Білорусії представлена ​​добре розвиненим автобусним, а також залізничним і авіа транспортом. Квитки на автобуси, потяги і літаки і на інший транспорт можна купити як в касі вокзалів, так і по Інтернет, тому, вирушаючи в самостійну подорож по Білорусії, ви можете самостійно розробити собі маршрут і вибрати найзручніші способи поїздок і пересадок.

Транспортні вузли в Білорусії

Найбільший транспортний вузол Білорусі перебувати в Мінську.

Будучи столицею держави, місто Мінськ приймає найбільшу кількість міжнародних рейсів всіх видів транспорту, і тому вважається основним транспортним вузлом Білорусі.

Також дуже багато рейсів стикуються в Бресті, Гомелі та інших великих містах Білорусі, в яких можна зробити пересадку з автобуса на поїзд або навпаки.

Також дуже багато рейсів стикуються в Бресті, Гомелі та інших великих містах Білорусі, в яких можна зробити пересадку з автобуса на поїзд або навпаки

Міжнародний транспорт в Білорусь

Літак в Білорусь

Рейси літаків у Білорусь здійснюються з Москви, Києва, Варшави, міст Прибалтики, Болгарії, Туреччини та ін.

Білорусь - це розвинена і в принципі, дуже прогресивна країна, щодня міста якій беруть безліч рейсів з різних міст Європи і всього світу. Транспортне сполучення між різними країнами зараз добре дає собі раду. Наприклад, різні авіакомпанії об'єднані в єдину систему бронювання. Тепер не потрібно шукати в нескінченній кількості різної інформації правильну, тепер достатньо перейти на єдиний сервіс, де можна дізнатися відповіді на всі питання, замовити квиток або забронювати. Це зручно і практично, вкрай популярний сервіс в інформаційному суспільстві. Всі авіарейси можна поділити на прямі і з пересадками: прямі займають менше часу, стоять, як правило, дешевше, а з пересадками - проводять більше часу в небі, коштують трохи дорожче. Але саме останні виручають пасажирів, які не встигли купити квиток на прямий рейс. Останні підходять і для мандрівників або мисливців за пригодами. Незважаючи на вид рейсу - прямий або з пересадками - літак вся одно залишається найшвидшим транспортом у світі. Саме авіарейси дозволяє буквально в лічені години подорожувати світом. Що ж можна зробити на сайті авіакомпанії? Найпростіше - подивитися розклад, перевірити наявність вільних квитків, побудувати маршрут своєї подорожі. Далі можна і замовити або забронювати квиток. Для цього потрібно вказати місце вильоту і пункт призначення, вибрати дату. Якщо на це число є рейс і квитки, то можна переходити до наступного кроку - введення даних пасажира. Потрібно латиницею записати ім'я, прізвище, вказати свої контактні дані. Якщо все вийшло, то можна переходити до оплати, яка здійснюється через кредитну карту системи Master Card або Visa. Звичайно ж, квитки як і раніше можна придбати і в аеропорту. Вартість авіаквитків висока, але воно того варте. Як правило вартість фіксована, а на ціноутворення впливає: відстань між кінцевим і відправним містами, сезон, коли здійснюється політ, пільгова категорія (для студентів, пенсіонерів і дітей можуть бути знижки), клас польоту. Ви самі вибираєте, яким класом ви полетите: першим, бізнес або економ. Від класу залежать умови польоту, перший клас представляє собою обслуговування підвищеного рівня, наступні - нижче, відповідно. Іноді на придбання зворотного квитка може бути знижка, а в деякий час року можуть пропонуватися «гарячі» авіаквитки, тобто квитки за дуже низькими цінами. Всі подібні знижки і пропозиція потрібно переглядати на сайті Вікітранспорт.

Аеропорти Білорусі:

  • Національний аеропорт Мінськ - головні повітряні ворота Білорусії, завдяки переважного географічному розташуванню (він знаходиться на перетині найбільш значних авіа ліній, що пов'язують Західну Європу і країни СНД). Аеропорт є членом Міжнародної ради аеропортів. Регулярні рейси здійснюються в Москву, Санкт-Петербург, Баку, Київ, а в літній час до морського узбережжя Болгарії, Туреччини та інших популярних країн-курортів. Національний аеропорт Мінськ знаходиться в 42 км від центру столиці. Швидко дістатися до аеропорту можна як на громадському транспорті або таксі, так і на особистому автомобілі.
  • Гродно. Регулярний рейс від авіакомпанії "Бєлавіа" в Калінінград.
  • Гомель. Регулярні польоти відбуваються в Національний аеропорт Мінськ, в Калінінград, а влітку в Бургас (Болгарія).
  • Брест. Регулярні польоти відбуваються в Мінськ, Калінінград, а влітку літають чартери в Бургас і Анталію.

купуючи авіаквитки , Необхідно оформляти на пасажира умовний договір, вказуючи всі необхідні контактні дані.

Авіаквитки з Білорусі або авіаквитки в Білорусь можна купити або забронювати за Інтернет, а в разі завчасного придбання в авіакасах аеропортів можна заплатити готівкою без банківської картки.

При резервуванні на сайті wikitransport буде доступно для ознайомлення розклад літаків з Білорусії, точніше з основних аеропортів головних міст країни.

Автобус в Білорусь

Більш тривалим буде автобус, проте, у цього виду транспорту є і свої плюси: це дешевизна в порівнянні з авіаперельотами і комфортність. Всі рейси діляться на далекомагістральні міжнародного і міжрегіонального характеру, ми будемо говорити про перше, саме вони є рейсами тривалого відстані, вони будуть мати ряд особливостей.
Замовити квиток, забронювати його або дізнатися будь-яку інформацію можна на сайті. У великих, надійних і перевірених перевізників повинен бути офіційний сайт, адже саме він виконує функції посередника між перевізником і клієнтом. Цей сайт працює цілодобово, тобто придбати квиток ви зможете навіть вночі, все, що потрібно від пасажира - це наявність доступу до Інтернету. Давайте розберемося з алгоритмом дій, спрямованих на оформлення замовлення або бронювання автобусних квитків в Білорусь. Спочатку потрібно зайти на сайт, вибрати розділ замовити квиток: вказуємо, куди і звідки ми хочемо їхати, вибираємо дату прямо на сайті wikitransport.com. Із запропонованих рейсів вибираємо той, які буде найповніше задовольняти наші потреби. Вибравши рейс, перевіряємо наявність вільних квитків, якщо і тут нам пощастило, то переходимо безпосередньо до оформлення замовлення. Латиницею пишемо ім'я, прізвище пасажира, вказуємо контактний телефон та адресу електронної пошти, куди вам прийде лист з вкладеним e-ticket. Це аналог звичайного квитка, який потрібно самостійно роздрукувати. Ось тепер можна дійсно купити квитки на автобус в Білорусь - онлайн, адже дані про пасажира будуть передані перевізнику, а роздруківка електронного квитка просто прискорить реєстрацію на рейс.

Саме електронний квиток на автобус в Білорусію , А також квитки на автобуси з Білорусії можна купувати через Інтернет з будь-якого міста світу. Адже тільки Інтернет дозволяє вибрати потрібний рейс не в касі автовокзалу в Білорусі, а за її межами. При цьому дуже легко можна переглядати розклад автобусів з Білорусі, в інформаційному бюро автовокзалу.

Міжнародні автобусні рейси з Білорусі в Європу:

  • Санкт-Петербург - Псков - Вітебськ - Мінск - Брест - Варшава;
  • Варшава - Білосток - Гродно;
  • Варшава - Брест - Барановичі - Мінськ;
  • Прага - Градец Карлові - Вроцлав - Лодзь - Варшава - пересадка - Білосток - Гродно - Мінськ;
  • Мюнхен - Нюрнберг - Берлін - Брест - Мінськ;
  • Рига - Паневежес (пересадка) - Мінськ;
  • Таллінн - Пярну - Мінськ;
  • Кельн - Дюссельдорф - Дортмунд - Бремен - Гамбург - Ганновер - Магдебург - Берлін - Брест - Барановичі - Мінськ - Бобруйськ - Жлобин - Могильов - Гомель - Смоленськ - Москва;
  • Бобруйськ - Жлобин - Могильов - Гомель - Смоленськ - Москва;

Автобуси з України в Білорусь:

  • З Києва: Київ - Гомель - Мозир - Бобруйськ - Мінськ.
  • З Києва: Київ - Луцьк - Голоби - Ковель - Ратне - Макрана - Брест.
  • З Сімферополя: Сімферополь - Запоріжжя - Дніпропетровськ - Полтава - Київ - Мозир - Бобруйськ - Мінськ.
  • З Одеси: Одеса - Умань - Київ - Гомель - Мозир - Бобруйськ - Мінськ .
  • З Херсона: Херсон - Миколаїв - Вознесенськ - Первомайськ - Умань - Київ - Коростишів - Житомир - Новгород-Волинський - Рівне - Луцьк - Ковель - Брест.
  • Львів-Брест.

Замовити квитки на автобуси до Білорусі можна через форму пошуку, а також порівняти вартість поїздки на автобусі і польоту на літаку.

На автостанцію, звідки буде відправлятися автобус, потрібно приїхати мінімум за півгодини до призначеного часу. Ви встигнете знайти свою платформу, автобус, показати документи водієві, здати багаж і зайняти своє місце. На автовокзалі вас чекає приємний сервіс, наприклад, камери схову, зал очікування, кафетерій та інше. Ви можете дізнатися всю необхідну інформацію у співробітників довідкового бюро. Всі автобуси, які здійснюють рейси в Білорусь, мають необхідні умови: кондиціонер, автономне освітлення, просторий сало, не пропускає звуки і шум вулиць, комфортні крісла, полиці для ручної поклажі, міні-кухня і біо-туалет. У поїздці можна відпочити, почитати, подивитися фільм або насолодитися видами з вікна. Всі зупинки рейсу фіксовані, автобус прибуває на місце призначення без затримок.

Потяги в Білорусь

Міжнародні потяги курсують по території Білорусі регулярно. Залізничні квитки на поїзд до Білорусі можна купити в касі залізничних вокзалів.

  • Фірмовий поїзд "Білорусь" Мінськ - Москва: Мінськ - Орша - Смоленськ - Вязьма - Москва;
  • Поїзд №094 Одеса-Мінськ: Одеса - Жмеринка - Вінниця - Фастів - Київ - Ніжин - Чернігів - Гомель - Жлобин - Бобруйськ - Пуховичі - Мінськ;

Самим класичним і традиційним видом транспорту можна вважати потяг. Цей спосіб пересування вважається найдовшим, але і найдешевшим. Можна вибрати самостійно рівень поїздки: плацкарт, купе або люкс. Провідник пропонує пасажирам чай або каву, якщо ви будете їхати ніч, то можна включити в список послуг постільну білизну. Купити ЖД квиток можна в будь-якій касі залізничного вокзалу. Цей спосіб подорожі зручний, тому що залізниця проходить через більшість міст Республіки Білорусь.

Цей спосіб подорожі зручний, тому що залізниця проходить через більшість міст Республіки Білорусь

Внутрішній транспорт в Білорусії

Внутрішні авіарейси в Білорусії

Білорусь - відносно невелика країна, тому регулярних внутрішніх авіарейсів немає. Національний аеропорт "Мінськ" приймає міжнародні рейси, що пов'язують білоруську столицю з різними країнами світу.

Діючі аеропорти обласних центрів беруть чартерні літаки, вантажний транспорт, лайнери, які вчиняють непередбачену посадку. Крім того, з Гомеля, Гродно та Бреста здійснюються регулярні авіарейси в російський Калінінград.

Автобуси в Білорусі

Квитки на приміські та регіональні маршрути і багажні квитанції на провезення габаритного багажу продаються в квиткових касах автовокзалів і автостанцій. Продаж квитків припиняється в касі початкового зупинкового пункту за 5 хвилин до відправлення автобуса. На проміжних зупинках реалізацію талонів забезпечує кондуктор або водій з видачею чека, надрукованого на мобільному касовому апараті. Вартість поїздки залежить від протяжності маршруту в кілометрах, від типу автобуса та інших деталей поїздки.

Контроль за оплатою проїзду по приміських маршрутах здійснюють водій, працівники автовокзалів і автостанцій при посадці пасажирів, ревізори на лінії. Квиток є дійсним тільки на вказаний в ньому день і поширює дію на вказаний рейс. Перевізник і інші контролюючі органи не визнають дійсним квиток на транспорт, який був оголошений втраченим або виявився підробленим. У разі втрати проїзного документа пасажир до посадки не допускається, вартість проїзного документу не повертається, дублікат не видається, претензії не приймаються. Контролер зобов'язаний видати квитанцію про сплату штрафу за безквитковий проїзд.

Потяги і залізничне сполучення в Білорусії

Білорусь - країна з добре розвиненою транспортною системою, тому вирушаючи в подорож без допомоги туристичні фірми, туристи можуть самостійно розробити маршрут і вибрати найбільш зручний спосіб пересування. Білоруська залізниця - один з найбільш комфортних і надійних варіантів пересування по країні. Маршрутна сітка в країні охоплює більше двох тисяч населених пунктів wikitransport.com.

Білоруська залізниця пропонує зручний формат пасажирських перевезень:

  • Міські лінії - в межах Мінська або області;
  • Регіональні лінії - в межах області або сусіднього регіону;
  • Міжрегіональні лінії - між Мінськом і обласними центрами, а також між обласними центрами;
  • Міжнародні лінії - пов'язують Білорусь та інші країни: Росію , Україна , Польщу, країни Прибалтики;
  • Електропоїзд регіональних ліній бізнес-класу Білоруської залізниці.

Залежно від швидкості руху поїздів, часу зупинок в населених пунктах регіональні і міжрегіональні лінії діляться на бізнес-клас і економ-клас.

Купити квитки на поїзд можна особисто в касах на станціях, а також замовити по телефону або онлайн - з доставкою (в Мінську, Гомелі, Могильові). На внутрішні і деякі міжнародні лінії можна оформити електронний квиток, після здійснення оплати через Інтернет за допомогою банківської платіжної картки. При наявності електронної реєстрації, сідаючи в поїзд, досить пред'явити паспорт.

Вартість проїзду залізницями Білорусі невисока і варіюється в залежності від лінії, класу, категорії вагона.

У Білорусі діє 20 великих залізничних вокзалів з розвиненою інфраструктурою і широким комплексом послуг для пасажирів. На невеликих станціях працюють квиткові каси і торгові кіоски.

Водний транспорт Білорусі

У Білорусі 10 річкових портів, водні шляхи відкриті на річках Дніпро, Березина, Сож, Прип'ять, Західна Двіна, Німан, Мухавец, Дніпро-Бузькому каналі. Однак пасажирські перевезення по воді сьогодні мало затребувані. У період навігації кілька разів на тиждень відбуваються рейси з портів Річиці, Гомеля, Пінська.

Міський транспорт Білорусі

Міський громадський транспорт в Білорусі представлений автобусами, тролейбусами, трамваями, метро та маршрутними таксі. Автобусне сполучення існує майже у всіх містах республіки. Тролейбусний рух відкрито в семи містах: Мінську, Гомелі, Могильові, Вітебську, Гродно, Бресті, Бобруйську. Трамвайні лінії прокладені по вулицях чотирьох міст: Вітебська, Мінська, Мозиря і Новополоцка. Дві лінії метрополітену працюють в столиці республіки - Мінську.

Що ж можна зробити на сайті авіакомпанії?