Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

  1. Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради Блокпости на непідконтрольною...
  2. Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради
  3. Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

фото 112.UA

Попереду «травневі канікули». Тому очевидно, що з кінця квітня на лінії зіткнення на Донбасі очікується черговий ажіотаж. Як проїхати блокпости на непідконтрольною території, розповів журналіст 112. UA.

З кінця січня шлях на / з непідконтрольною території ускладнився. Тепер до проблем проїзду через українські КПВВ додалися нові у вигляді проходження блокпостів «ДНР». За майже рік існування українських пунктів пропуску більшість вже призвичаїлися до їх правилам. До того ж умови проходження чітко виписані в законі «Тимчасовий порядок контролю за переміщенням через лінію дотику», нюанси широко висвітлювалися в ЗМІ, також основні вимоги відображені на інформаційних щитах при в'їзді на КПВВ.

З постами на непідконтрольною території все складніше. Тут поки діє метод проб і помилок: без роз'яснень на самих «митницях», без освітлення в ЗМІ, без інформаційних плакатів.

Офіціоз

Проте, робота постів на непідконтрольною території регламентується низкою місцевих документів. Але, з одного боку, про їх існування мало хто знає, з іншого - вони змінюються з місяця в місяць, з третьої - не всі вони доступні для ознайомлення.

Так, базовим нормативом виступає «Тимчасове положення про митній системі ДНР» від 10.01.2015 з наступними змінами. А 25 березня 2016 року у непідконтрольною території взяли «митний закон», який поки не підписаний і не оприлюднений. Відомо лише, що він розроблений на основі місцевого «Тимчасового положення» і Митного кодексу Митного союзу. Крім того «Міністерство доходів і зборів ДНР» періодично видає наказ з актуальних переліком блокпостів.

локації

Отже, на сьогоднішній день на непідконтрольною території включає працює 10 постів і 15 пунктів контролю / пропуску. З них автомобільних постів, що беруть участь при русі пересічних громадян по маршруту на підконтрольну територію і назад, всього 4 (інші торкаються ж / д перевезень вантажів, російського кордону або поїздок в «ЛНР»):

Назва посади

Місце розташування

1. Митний пост «Дорога 1» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Новотроїцьке»)

з місцем проведення контролю «Дорога 1»

виїзд з смт Оленівка, вул. Леніна, 142, автодорога Н-20 Донецьк - Маріуполь

з місцем проведення контролю «Докучаєвськ»

виїзд з м Докучаєвськ, автодорога Докучаєвськ - Стила

2. Митний пост «Дорога 2" »(пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ« Мар'їнка »)

з місцем проведення контролю «Дорога 2»

м Донецьк, Петровський район, автозаправка «Гамалія», перехрестя автодоріг Бродський селище - смт Луганське і Донецьк - Курахове

3. Митний пост «Горлівка» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Зайцеве" »)

з місцем проведення контролю «Горлівка»

м.Горлівка, вул. Доломітний, 1б

з місцем проведення контролю «Червоний Партизан»

сел. Червоний Партизан, автодорога Донецьк - Горлівка

з місцем проведення контролю «Станція Микитівка»

залізнична станція «Микитівка», м.Горлівка, вул. Бубнова, 34

4. Митний пост «Жовтень» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Гнутове»)

з місцем проведення контролю «Жовтень»

Новоазовський район, с. Жовтень, вул. Комунарів, 54 (поруч з с. Куликове)

5. Митний пост «Дебальцеве» (пов'язаний з проїздом по маршруту «ДНР» - «ЛНР»)

з місцем проведення контролю «Майданчик 1»

м Дебальцеве, сел. Жовтневий, вул. Харківська, 21, район автозаправки «Марс»

з місцем проведення контролю 759-й км траси М-03

м Дебальцеве, 759-й км траси М-03

з місцем проведення контролю «Нікішине»

сел. Нікішине, вул. Леніна, 135

з місцем проведення контролю «Станція Дебальцево»

залізнична станція «Дебальцеве», м.Дебальцеве, вул. Леніна, 10а

6. Митний пост «Маринівка» (пов'язаний з проїздом по маршруту «ДНР» - «ЛНР» і російським кордоном)

Шахтарський район, с. Маринівка, вул. Партизанська, 60

з місцем проведення контролю «Сніжне»

м Сніжне, вул. Миру, 80, автодорога Сніжне - Красний Луч

7. Митний пост «Успенка» (пов'язаний з російським кордоном)

Амвросіївський район, с. Успенка, вул. Ростовська, 1;

з пунктом пропуску «Квашино»

залізнична станція «Квашино»

8. Митний пост «Новоазовськ» (пов'язаний з російським кордоном)

Новоазовський район, с. Роза, автодорога Маріуполь - Таганрог

9. Митний пост «Ясинувата» (пов'язаний із залізничними перевезеннями)

з місцем проведення контролю «Станція Ясинувата»

залізнична станція «Ясинувата», м Ясинувата, вул. Жовтнева, 184а, пост ЕЦ-1

10. Митний пост «Іловайськ» (пов'язаний із залізничними перевезеннями)

м Іловайськ, Іловайське будівельно-монтажне управління залізниці, вул. Ново-Деповська, 11а

з пунктом контролю «Іловайськ»

вантажний район станції «Іловайськ», провулок Шкільний, 1а

з пунктом пропуску «Квашино»

залізнична станція «Квашино»

Як стверджують місцеві документи, переміщення в обхід цих пунктів і ухилення від митного контролю тягне за собою відповідальність (про це див. Нижче). До того ж до зазначених точок на непідконтрольною території діють ще звичайні блокпости, де також можуть перевірити документи і додивитися багаж.

Графік роботи

Що стосується графіка роботи митних постів, відомо тільки те, що вони здійснюють контроль щодня, без вихідних і святкових днів. Також їх дію залежить від військової ситуації в районі.

Виходячи з практики, зрозуміло, що час роботи прив'язане до графіка українських КПВВ. Так, з 2 березня всі українські контрольні пункти в'їзду / виїзду в зоні АТО перейшли на весняний режим: пропуск громадян здійснюється з 7:00 до 18:30. Відповідно, пости на непідконтрольною території відкриваються приблизно о 5:30 - 6:00 і працюють «до останнього клієнта», який прибув з підконтрольній території, але не пізніше ніж о 22:00, так як через годину на непідконтрольною території починає діяти комендантська година. Хто не встиг - залишається на ночівлю в авто під відкритим небом. Навіть якщо вам вдалося проїхати, наприклад, горлівський пост о 22:00, то все одно навряд чи встигнете дістатися до того ж Донецька. У таких випадках «мандрівники» зупиняються на найближчому блокпості, на якому їх застав комендантську годину. Просто далі вас ніхто не пропустить до 5 години ранку.

Як це відбувається

Про те, що ви перебуваєте саме на митному посту, повинна свідчити зелена табличка з написом «Зона митного контролю» / «Zone of custom control». На окремих постах (наприклад, на ТП «Жовтень» в напрямку КПВВ "Гнутове") вони є.

Пункти перевірки розташовані або в «вагончиках», або в приміщеннях колишніх автозаправок. Тут сидять «митники», які вносять дані паспортів і документів на автомобіль в комп'ютерну базу: одні фіксують виїжджають з непідконтрольною території, інші - що в'їжджають. Також документи перевіряють на «благонадійність» осіб.

Обов'язкова процедура - перевірка багажу. Огляд може бути поверхневим, але частіше за все оглядають ретельно. Плюс, згідно «Тимчасового положення про митній системі ДНР», контроль може здійснюватися шляхом «усного опитування громадян та посадових осіб підприємств», «особистого огляду громадян». Особистий огляд проводиться у виняткових випадках, наприклад, якщо перевіряючим здалося, що людина приховує при собі заборонені предмети. «Тимчасове положення» говорить, що «особистий огляд здійснюється службовою особою митного органу однієї статі з особою, яка проходить огляд, у присутності двох понятих тієї ж статі в ізольованому приміщенні, яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Доступ до цього приміщення громадян, які не беруть участі в огляді, і можливість спостерігати за проведенням особистого огляду з боку таких громадян мають бути виключені. Обстеження органів тіла особи, яка доглядають, має право здійснювати лише медичний працівник. За результатами особистого огляду складається протокол ». Але так сказано в документі, а на практиці можна зіткнутися з чим завгодно. Хоча, в принципі, особистий огляд дійсно застосовується у виняткових випадках, пересічним громадянам особливо турбуватися не варто.

Через брак комп'ютерів, недосвідченість «митників» і детального огляду багажу перевірка на пунктах пропуску на непідконтрольною території з урахуванням черги може зайняти кілька годин (особливо в будні і передсвяткові дні, коли збільшується потік охочих перетнути лінію дотику). Окремим «щасливчикам» везло, і вони проходили митницю максимум за півгодини без огляду вантажу. Але такі випадки з урахуванням посилення правил з боку непідконтрольною території бувають все рідше. Найбільш перевантаженими традиційно залишаються посади в Оленівці ( «Дорога 1») і Горлівці.

Слід враховувати, що на пунктах контролю на непідконтрольною території (як і на українських КПВВ) існує пільгова черга, по якій можуть проїхати транспортні засоби, серед пасажирів яких є інваліди, люди з гострим болем, вагітні жінки та малі діти. Правила для пільговиків теж ніде не прописані, але найчастіше ці категорії пропускають по окремій «швидкої» черги.

інфраструктура

Крім приміщень для обслуговуючого персоналу, на окремих пунктах є туалети для пасажирів (не скрізь), є сміттєві баки. Бойлерів з питною водою, як на українських КПВВ, немає. Пунктів обміну валюти (все-таки людина з гривневої зони потрапляє в рублеву) немає. У зимовий період близько митних постів були розгорнуті намети, які виконували роль медпункту. Але зараз таких «малих архітектурних форм» не спостерігається. Інформаційні плакати про діяльність митних постів (режим, правила, заборони, телефони гарячих ліній) теж відсутні.

У новому «митному законі» прописано створення зон duty free, проте «чиновники» зізнаються, що «ми не маємо технічної можливості організувати їх на наших пунктах пропуску». Проте на ТП «Дорога 1» (смт Оленівка, маріупольське напрямок) вже встановлено вагончик, на якому висить табличка duty free плюс повідомлення про готівковому товар - спиртні напої і сигарети.

Тобто, як і раніше, при підготовці до поїздки слід заздалегідь подбати про тормозком, питну воду та наявності рублів (в разі, якщо ви в'їжджаєте на непідконтрольну територію).

Правила поведінки

Правила знову-таки ніде не обумовлені, але базові положення зрозумілі з досвіду:

  • під'їжджати до пункту перевірки в порядку черги;
  • в темний час доби відключити зовнішнє освітлення автомобіля (дальній або ближнє світло), залишивши габаритні вогні. Включити сигнал аварійної зупинки і освітлення салону;
  • після зупинки в зоні огляду заглушити двигун. Не виходячи з транспортного засобу, передати перевіряючому документи на автомобіль, паспорта водія і всіх пасажирів;
  • за вказівкою перевіряючого вийти з автомобіля і надати його до огляду. Під час огляду водієві і пасажирам не допускати різких рухів, тримати руки на увазі;
  • на вимогу пред'явити для огляду багаж і особисті речі;
  • не розмовляти по мобільному телефону;
  • заборонено проводити фото- і відеозйомку;
  • не користуватися відеореєстратором (його взагалі краще зняти заздалегідь);
  • вимкнути або максимально приглушити музику в салоні авто;
  • перетинати пости тільки в тверезому вигляді;
  • спокійно реагувати на вимоги перевіряючих.

товарні обмеження

На непідконтрольною території під час перевезення товарів передбачені мито і митний збір (є і акцизний збір, але він стосується комплексного ввезення тютюнових та алкогольних товарів, ГСМ і нафтопродуктів). Пересічним громадянам потрібно мати на увазі, що при ввезенні / вивезенні від митних платежів звільняються:

  • товари, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро або загальна вага яких не перевищує 50 кг;
  • спиртні напої в кількості 1 л, вино - 2 л, пиво - 5 л, тютюнові вироби - 200 цигарок (або 200 г цих виробів), які ввозяться / вивозяться в особистому багажі громадянами;
  • товари, тимчасово ввезені / вивозяться під зобов'язання про їх зворотне вивезення / ввезення;
  • музичні інструменти за наявності одного з документів: фабричний паспорт, торгова квитанція, чек, ярлик на інструменті т. д., виготовлені після 1950 року;
  • автомобілі, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, що не мають значної історичної цінності. Під "значною історичною цінністю транспортних засобів" розуміють приналежність їх видатним особам, політичним діячам, ексклюзивні моделі, які не були в серійному виробництві або випущені у малій кількості;
  • ювелірні вироби особистого користування;
  • твори сучасного мистецтва, предмети народних художніх промислів, сувеніри, придбані в торговельній мережі;
  • живопис, пластика малих форм, авторська графіка, гобелени, вироби декоративно-прикладного мистецтва (з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів), створені після 1950 року;
  • вітчизняні та зарубіжні предмети побуту масового і серійного виробництва, створені після 1950 року;
  • твори друку, видані після 1945 року;
  • сучасні предмети релігійного призначення різної конфесійної приналежності;
  • особисті нагороди у разі переїзду громадян на постійне місце проживання в інші держави при наявності відповідних посвідчень.

Ясна річ, через пункти на непідконтрольною території офіційно заборонено провезення наркотичних речовин, отрут, зброї, боєприпасів тощо. У звичайних місцевих не сказано, але з особистого досвіду все розуміють про обмеження, пов'язані з українською символікою (прапори, сувенірна продукція, навіть одночасний провезення фарби жовтого і блакитного кольорів та ін.). Незважаючи на відсутність в переліку, останнім часом проїжджаючі скаржаться, що «митники» пильно відносяться до провезення ліків з контрольованою України території. Але якщо обсяги не перевищують можливості розв'язання для провезення через українські КПВВ (п'яти упаковок кожного найменування на одну особу) і є чеки, то переконати «смотрящих» вдається.

Якщо вантаж перевищує 50 кг і оцінюється понад 1000 євро, то на «митниці ДНР» він вважається вже не особистим багажем, а товаром, який перевозиться для продажу. В такому випадку з приватників стягується мито в розмірі 10% від загальної вартості вантажу. У таких випадках також при собі краще мати чеки про покупку, інакше «митники» будуть встановлювати вартість самостійно.

До відома автомобілістів

При перетині митниці на непідконтрольною території легковим автомобілем необхідно мати водійські права, техпаспорт і дозвільні документи на користування авто, якщо ви керуєте їм, наприклад, за дорученням. Єдиний збір на легкове авто не стягується (на відміну від переміщення автобусів від 10 і більше посадочних місць, великих вантажівок і ін.).

Згідно «Тимчасового положення про митній системі ДНР», іноземним громадянам (такими вважаються всі, хто не має прописки на непідконтрольною території) дозволяється ввезення транспортних засобів для власних потреб терміном до одного року. Але «транспортні засоби, тимчасово ввезені громадянами-нерезидентами на митну територію« ДНР »для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах державної автомобільної інспекції« ДНР ». Таке оформлення з урахуванням податків і зборів обійдеться приблизно в 1100 рублів (444 грн за місцевим курсом). Поки ця вимога зберігається лише на папері.

Тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється за умови, що автомобілі не будуть використовуватися для внутрішніх перевезень на непідконтрольною території.

Грошові кошти

Фізособи (кожну особу, незалежно від віку) за раз можуть вільно ввезти на непідконтрольну територію готівкову валюту (а також дорожні чеки і цінні папери) в сумі, що не перевищує в еквіваленті 3000 доларів США та 10000 гривень. Якщо сума більша, то кошти потрібно декларувати на митниці (подається письмова декларація на всю суму ввезеної готівкової валюти, а також дорожніх чеків, цінних паперів).

Що стосується вивезення грошових коштів, то з непідконтрольною території не можна просто так вивозити іноземну валюту, що перевищує в еквіваленті 3000 доларів США, якщо гривню, то не більше 10000 (з розрахунку на кожну фізичну особу, незалежно від віку). За винятком випадків, коли ці кошти були раніше ввезені на непідконтрольну територію і задекларовані. Якщо все-таки необхідно вивезти більше еквівалента 3000 доларів США або 10000 гривень, то потрібно йти в «Центральний республіканський банк ДНР» за відповідним письмовим дозволом. По крайней мере, так свідчать місцеві документи.

санкції

За порушення митних правил непідконтрольною території передбачені, перш за все, штрафи і конфіскація. Наведемо перелік основних можливих порушень і відповідальності за них:

  1. Порушення режиму и правил поведінкі на митниці, в тому чіслі перетин «кордону» без Дозволу митного органу. Наказание: накладення адміністративного штрафу:
  • на фізичних осіб від 100 до 200 грн;
  • на юридичних осіб від 1000 до 3000 грн;
  1. переміщення предметів, документів та ін. з пріховуванням від митного контролю (например, з Використання тайніків, підробленіх документів). покарання:
  • конфіскація таких предметів, документів, самих схованок;
  • або накладення штрафу на громадян у розмірі від 10 до 15% вартості, з конфіскацією згаданих предметів, а на юридичних і фізичних осіб-підприємців - від 50 до 100% вартості цих предметів з їх конфіскацією або без такої.
  1. перевезення товарів, транспортних засобів саме комерційного призначення, ввезених на непідконтрольну територію поза «митниці» або з приховуванням від митного контролю. Покарання: штраф в розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.
  2. дії, спрямовані на звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру. Покарання: штраф в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

До відповідальності за порушення митних правил можуть бути притягнуті громадяни, які досягли 16-річного віку. По кожному випадку повинен бути складений протокол.

Якщо людина відмовляється виконувати вимоги «митників» або чинить опір, до нього може бути застосовано фізичну силу, спецзасоби (наручники, гумові кийки, сльозоточиві речовини, засоби для примусової зупинки транспортних засобів та ін.), А також адміністративне затримання.

Адміністративне затримання може здійснюватися на строк до 3 годин для з'ясування обставин порушення. Передбачено й більш суворі терміни (до 3 діб з повідомленням про це протягом 24 годин «прокурору ДНР» і до 10 діб з санкції «прокурора ДНР»), які застосовуються, якщо:

  • особа намагалася провезти заборонені предмети шляхом приховування їх у своєму тілі;
  • особа чинить опір посадовим особам «митного органу» в проведенні ними особистого огляду;
  • особа намагається втекти з місця скоєння правопорушення;
  • особа перешкоджає встановленню його особистості.

ДЖЕРЕЛО

Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

фото 112.UA

Попереду «травневі канікули». Тому очевидно, що з кінця квітня на лінії зіткнення на Донбасі очікується черговий ажіотаж. Як проїхати блокпости на непідконтрольною території, розповів журналіст 112. UA.

З кінця січня шлях на / з непідконтрольною території ускладнився. Тепер до проблем проїзду через українські КПВВ додалися нові у вигляді проходження блокпостів «ДНР». За майже рік існування українських пунктів пропуску більшість вже призвичаїлися до їх правилам. До того ж умови проходження чітко виписані в законі «Тимчасовий порядок контролю за переміщенням через лінію дотику», нюанси широко висвітлювалися в ЗМІ, також основні вимоги відображені на інформаційних щитах при в'їзді на КПВВ.

З постами на непідконтрольною території все складніше. Тут поки діє метод проб і помилок: без роз'яснень на самих «митницях», без освітлення в ЗМІ, без інформаційних плакатів.

Офіціоз

Проте, робота постів на непідконтрольною території регламентується низкою місцевих документів. Але, з одного боку, про їх існування мало хто знає, з іншого - вони змінюються з місяця в місяць, з третьої - не всі вони доступні для ознайомлення.

Так, базовим нормативом виступає «Тимчасове положення про митній системі ДНР» від 10.01.2015 з наступними змінами. А 25 березня 2016 року у непідконтрольною території взяли «митний закон», який поки не підписаний і не оприлюднений. Відомо лише, що він розроблений на основі місцевого «Тимчасового положення» і Митного кодексу Митного союзу. Крім того «Міністерство доходів і зборів ДНР» періодично видає наказ з актуальних переліком блокпостів.

локації

Отже, на сьогоднішній день на непідконтрольною території включає працює 10 постів і 15 пунктів контролю / пропуску. З них автомобільних постів, що беруть участь при русі пересічних громадян по маршруту на підконтрольну територію і назад, всього 4 (інші торкаються ж / д перевезень вантажів, російського кордону або поїздок в «ЛНР»):

Назва посади

Місце розташування

1. Митний пост «Дорога 1» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Новотроїцьке»)

з місцем проведення контролю «Дорога 1»

виїзд з смт Оленівка, вул. Леніна, 142, автодорога Н-20 Донецьк - Маріуполь

з місцем проведення контролю «Докучаєвськ»

виїзд з м Докучаєвськ, автодорога Докучаєвськ - Стила

2. Митний пост «Дорога 2" »(пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ« Мар'їнка »)

з місцем проведення контролю «Дорога 2»

м Донецьк, Петровський район, автозаправка «Гамалія», перехрестя автодоріг Бродський селище - смт Луганське і Донецьк - Курахове

3. Митний пост «Горлівка» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Зайцеве" »)

з місцем проведення контролю «Горлівка»

м.Горлівка, вул. Доломітний, 1б

з місцем проведення контролю «Червоний Партизан»

сел. Червоний Партизан, автодорога Донецьк - Горлівка

з місцем проведення контролю «Станція Микитівка»

залізнична станція «Микитівка», м.Горлівка, вул. Бубнова, 34

4. Митний пост «Жовтень» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Гнутове»)

з місцем проведення контролю «Жовтень»

Новоазовський район, с. Жовтень, вул. Комунарів, 54 (поруч з с. Куликове)

5. Митний пост «Дебальцеве» (пов'язаний з проїздом по маршруту «ДНР» - «ЛНР»)

з місцем проведення контролю «Майданчик 1»

м Дебальцеве, сел. Жовтневий, вул. Харківська, 21, район автозаправки «Марс»

з місцем проведення контролю 759-й км траси М-03

м Дебальцеве, 759-й км траси М-03

з місцем проведення контролю «Нікішине»

сел. Нікішине, вул. Леніна, 135

з місцем проведення контролю «Станція Дебальцево»

залізнична станція «Дебальцеве», м.Дебальцеве, вул. Леніна, 10а

6. Митний пост «Маринівка» (пов'язаний з проїздом по маршруту «ДНР» - «ЛНР» і російським кордоном)

Шахтарський район, с. Маринівка, вул. Партизанська, 60

з місцем проведення контролю «Сніжне»

м Сніжне, вул. Миру, 80, автодорога Сніжне - Красний Луч

7. Митний пост «Успенка» (пов'язаний з російським кордоном)

Амвросіївський район, с. Успенка, вул. Ростовська, 1;

з пунктом пропуску «Квашино»

залізнична станція «Квашино»

8. Митний пост «Новоазовськ» (пов'язаний з російським кордоном)

Новоазовський район, с. Роза, автодорога Маріуполь - Таганрог

9. Митний пост «Ясинувата» (пов'язаний із залізничними перевезеннями)

з місцем проведення контролю «Станція Ясинувата»

залізнична станція «Ясинувата», м Ясинувата, вул. Жовтнева, 184а, пост ЕЦ-1

10. Митний пост «Іловайськ» (пов'язаний із залізничними перевезеннями)

м Іловайськ, Іловайське будівельно-монтажне управління залізниці, вул. Ново-Деповська, 11а

з пунктом контролю «Іловайськ»

вантажний район станції «Іловайськ», провулок Шкільний, 1а

з пунктом пропуску «Квашино»

залізнична станція «Квашино»

Як стверджують місцеві документи, переміщення в обхід цих пунктів і ухилення від митного контролю тягне за собою відповідальність (про це див. Нижче). До того ж до зазначених точок на непідконтрольною території діють ще звичайні блокпости, де також можуть перевірити документи і додивитися багаж.

Графік роботи

Що стосується графіка роботи митних постів, відомо тільки те, що вони здійснюють контроль щодня, без вихідних і святкових днів. Також їх дію залежить від військової ситуації в районі.

Виходячи з практики, зрозуміло, що час роботи прив'язане до графіка українських КПВВ. Так, з 2 березня всі українські контрольні пункти в'їзду / виїзду в зоні АТО перейшли на весняний режим: пропуск громадян здійснюється з 7:00 до 18:30. Відповідно, пости на непідконтрольною території відкриваються приблизно о 5:30 - 6:00 і працюють «до останнього клієнта», який прибув з підконтрольній території, але не пізніше ніж о 22:00, так як через годину на непідконтрольною території починає діяти комендантська година. Хто не встиг - залишається на ночівлю в авто під відкритим небом. Навіть якщо вам вдалося проїхати, наприклад, горлівський пост о 22:00, то все одно навряд чи встигнете дістатися до того ж Донецька. У таких випадках «мандрівники» зупиняються на найближчому блокпості, на якому їх застав комендантську годину. Просто далі вас ніхто не пропустить до 5 години ранку.

Як це відбувається

Про те, що ви перебуваєте саме на митному посту, повинна свідчити зелена табличка з написом «Зона митного контролю» / «Zone of custom control». На окремих постах (наприклад, на ТП «Жовтень» в напрямку КПВВ "Гнутове") вони є.

Пункти перевірки розташовані або в «вагончиках», або в приміщеннях колишніх автозаправок. Тут сидять «митники», які вносять дані паспортів і документів на автомобіль в комп'ютерну базу: одні фіксують виїжджають з непідконтрольною території, інші - що в'їжджають. Також документи перевіряють на «благонадійність» осіб.

Обов'язкова процедура - перевірка багажу. Огляд може бути поверхневим, але частіше за все оглядають ретельно. Плюс, згідно «Тимчасового положення про митній системі ДНР», контроль може здійснюватися шляхом «усного опитування громадян та посадових осіб підприємств», «особистого огляду громадян». Особистий огляд проводиться у виняткових випадках, наприклад, якщо перевіряючим здалося, що людина приховує при собі заборонені предмети. «Тимчасове положення» говорить, що «особистий огляд здійснюється службовою особою митного органу однієї статі з особою, яка проходить огляд, у присутності двох понятих тієї ж статі в ізольованому приміщенні, яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Доступ до цього приміщення громадян, які не беруть участі в огляді, і можливість спостерігати за проведенням особистого огляду з боку таких громадян мають бути виключені. Обстеження органів тіла особи, яка доглядають, має право здійснювати лише медичний працівник. За результатами особистого огляду складається протокол ». Але так сказано в документі, а на практиці можна зіткнутися з чим завгодно. Хоча, в принципі, особистий огляд дійсно застосовується у виняткових випадках, пересічним громадянам особливо турбуватися не варто.

Через брак комп'ютерів, недосвідченість «митників» і детального огляду багажу перевірка на пунктах пропуску на непідконтрольною території з урахуванням черги може зайняти кілька годин (особливо в будні і передсвяткові дні, коли збільшується потік охочих перетнути лінію дотику). Окремим «щасливчикам» везло, і вони проходили митницю максимум за півгодини без огляду вантажу. Але такі випадки з урахуванням посилення правил з боку непідконтрольною території бувають все рідше. Найбільш перевантаженими традиційно залишаються посади в Оленівці ( «Дорога 1») і Горлівці.

Слід враховувати, що на пунктах контролю на непідконтрольною території (як і на українських КПВВ) існує пільгова черга, по якій можуть проїхати транспортні засоби, серед пасажирів яких є інваліди, люди з гострим болем, вагітні жінки та малі діти. Правила для пільговиків теж ніде не прописані, але найчастіше ці категорії пропускають по окремій «швидкої» черги.

інфраструктура

Крім приміщень для обслуговуючого персоналу, на окремих пунктах є туалети для пасажирів (не скрізь), є сміттєві баки. Бойлерів з питною водою, як на українських КПВВ, немає. Пунктів обміну валюти (все-таки людина з гривневої зони потрапляє в рублеву) немає. У зимовий період близько митних постів були розгорнуті намети, які виконували роль медпункту. Але зараз таких «малих архітектурних форм» не спостерігається. Інформаційні плакати про діяльність митних постів (режим, правила, заборони, телефони гарячих ліній) теж відсутні.

У новому «митному законі» прописано створення зон duty free, проте «чиновники» зізнаються, що «ми не маємо технічної можливості організувати їх на наших пунктах пропуску». Проте на ТП «Дорога 1» (смт Оленівка, маріупольське напрямок) вже встановлено вагончик, на якому висить табличка duty free плюс повідомлення про готівковому товар - спиртні напої і сигарети.

Тобто, як і раніше, при підготовці до поїздки слід заздалегідь подбати про тормозком, питну воду та наявності рублів (в разі, якщо ви в'їжджаєте на непідконтрольну територію).

Правила поведінки

Правила знову-таки ніде не обумовлені, але базові положення зрозумілі з досвіду:

  • під'їжджати до пункту перевірки в порядку черги;
  • в темний час доби відключити зовнішнє освітлення автомобіля (дальній або ближнє світло), залишивши габаритні вогні. Включити сигнал аварійної зупинки і освітлення салону;
  • після зупинки в зоні огляду заглушити двигун. Не виходячи з транспортного засобу, передати перевіряючому документи на автомобіль, паспорта водія і всіх пасажирів;
  • за вказівкою перевіряючого вийти з автомобіля і надати його до огляду. Під час огляду водієві і пасажирам не допускати різких рухів, тримати руки на увазі;
  • на вимогу пред'явити для огляду багаж і особисті речі;
  • не розмовляти по мобільному телефону;
  • заборонено проводити фото- і відеозйомку;
  • не користуватися відеореєстратором (його взагалі краще зняти заздалегідь);
  • вимкнути або максимально приглушити музику в салоні авто;
  • перетинати пости тільки в тверезому вигляді;
  • спокійно реагувати на вимоги перевіряючих.

товарні обмеження

На непідконтрольною території під час перевезення товарів передбачені мито і митний збір (є і акцизний збір, але він стосується комплексного ввезення тютюнових та алкогольних товарів, ГСМ і нафтопродуктів). Пересічним громадянам потрібно мати на увазі, що при ввезенні / вивезенні від митних платежів звільняються:

  • товари, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро або загальна вага яких не перевищує 50 кг;
  • спиртні напої в кількості 1 л, вино - 2 л, пиво - 5 л, тютюнові вироби - 200 цигарок (або 200 г цих виробів), які ввозяться / вивозяться в особистому багажі громадянами;
  • товари, тимчасово ввезені / вивозяться під зобов'язання про їх зворотне вивезення / ввезення;
  • музичні інструменти за наявності одного з документів: фабричний паспорт, торгова квитанція, чек, ярлик на інструменті т. д., виготовлені після 1950 року;
  • автомобілі, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, що не мають значної історичної цінності. Під "значною історичною цінністю транспортних засобів" розуміють приналежність їх видатним особам, політичним діячам, ексклюзивні моделі, які не були в серійному виробництві або випущені у малій кількості;
  • ювелірні вироби особистого користування;
  • твори сучасного мистецтва, предмети народних художніх промислів, сувеніри, придбані в торговельній мережі;
  • живопис, пластика малих форм, авторська графіка, гобелени, вироби декоративно-прикладного мистецтва (з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів), створені після 1950 року;
  • вітчизняні та зарубіжні предмети побуту масового і серійного виробництва, створені після 1950 року;
  • твори друку, видані після 1945 року;
  • сучасні предмети релігійного призначення різної конфесійної приналежності;
  • особисті нагороди у разі переїзду громадян на постійне місце проживання в інші держави при наявності відповідних посвідчень.

Ясна річ, через пункти на непідконтрольною території офіційно заборонено провезення наркотичних речовин, отрут, зброї, боєприпасів тощо. У звичайних місцевих не сказано, але з особистого досвіду все розуміють про обмеження, пов'язані з українською символікою (прапори, сувенірна продукція, навіть одночасний провезення фарби жовтого і блакитного кольорів та ін.). Незважаючи на відсутність в переліку, останнім часом проїжджаючі скаржаться, що «митники» пильно відносяться до провезення ліків з контрольованою України території. Але якщо обсяги не перевищують можливості розв'язання для провезення через українські КПВВ (п'яти упаковок кожного найменування на одну особу) і є чеки, то переконати «смотрящих» вдається.

Якщо вантаж перевищує 50 кг і оцінюється понад 1000 євро, то на «митниці ДНР» він вважається вже не особистим багажем, а товаром, який перевозиться для продажу. В такому випадку з приватників стягується мито в розмірі 10% від загальної вартості вантажу. У таких випадках також при собі краще мати чеки про покупку, інакше «митники» будуть встановлювати вартість самостійно.

До відома автомобілістів

При перетині митниці на непідконтрольною території легковим автомобілем необхідно мати водійські права, техпаспорт і дозвільні документи на користування авто, якщо ви керуєте їм, наприклад, за дорученням. Єдиний збір на легкове авто не стягується (на відміну від переміщення автобусів від 10 і більше посадочних місць, великих вантажівок і ін.).

Згідно «Тимчасового положення про митній системі ДНР», іноземним громадянам (такими вважаються всі, хто не має прописки на непідконтрольною території) дозволяється ввезення транспортних засобів для власних потреб терміном до одного року. Але «транспортні засоби, тимчасово ввезені громадянами-нерезидентами на митну територію« ДНР »для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах державної автомобільної інспекції« ДНР ». Таке оформлення з урахуванням податків і зборів обійдеться приблизно в 1100 рублів (444 грн за місцевим курсом). Поки ця вимога зберігається лише на папері.

Тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється за умови, що автомобілі не будуть використовуватися для внутрішніх перевезень на непідконтрольною території.

Грошові кошти

Фізособи (кожну особу, незалежно від віку) за раз можуть вільно ввезти на непідконтрольну територію готівкову валюту (а також дорожні чеки і цінні папери) в сумі, що не перевищує в еквіваленті 3000 доларів США та 10000 гривень. Якщо сума більша, то кошти потрібно декларувати на митниці (подається письмова декларація на всю суму ввезеної готівкової валюти, а також дорожніх чеків, цінних паперів).

Що стосується вивезення грошових коштів, то з непідконтрольною території не можна просто так вивозити іноземну валюту, що перевищує в еквіваленті 3000 доларів США, якщо гривню, то не більше 10000 (з розрахунку на кожну фізичну особу, незалежно від віку). За винятком випадків, коли ці кошти були раніше ввезені на непідконтрольну територію і задекларовані. Якщо все-таки необхідно вивезти більше еквівалента 3000 доларів США або 10000 гривень, то потрібно йти в «Центральний республіканський банк ДНР» за відповідним письмовим дозволом. По крайней мере, так свідчать місцеві документи.

санкції

За порушення митних правил непідконтрольною території передбачені, перш за все, штрафи і конфіскація. Наведемо перелік основних можливих порушень і відповідальності за них:

  1. порушення режиму і правил поведінки на митниці, в тому числі перетин «кордону» без дозволу митного органу. Покарання: накладення адміністративного штрафу:
  • на фізичних осіб від 100 до 200 грн;
  • на юридичних осіб від 1000 до 3000 грн;
  1. переміщення предметів, документів та ін. з приховуванням від митного контролю (наприклад, з використанням тайників, підроблених документів). покарання:
  • конфіскація таких предметів, документів, самих схованок;
  • або накладення штрафу на громадян у розмірі від 10 до 15% вартості, з конфіскацією згаданих предметів, а на юридичних і фізичних осіб-підприємців - від 50 до 100% вартості цих предметів з їх конфіскацією або без такої.
  1. перевезення товарів, транспортних засобів саме комерційного призначення, ввезених на непідконтрольну територію поза «митниці» або з приховуванням від митного контролю. Покарання: штраф в розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.
  2. дії, спрямовані на звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру. Покарання: штраф в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

До відповідальності за порушення митних правил можуть бути притягнуті громадяни, які досягли 16-річного віку. По кожному випадку повинен бути складений протокол.

Якщо людина відмовляється виконувати вимоги «митників» або чинить опір, до нього може бути застосовано фізичну силу, спецзасоби (наручники, гумові кийки, сльозоточиві речовини, засоби для примусової зупинки транспортних засобів та ін.), А також адміністративне затримання.

Адміністративне затримання може здійснюватися на строк до 3 годин для з'ясування обставин порушення. Передбачено й більш суворі терміни (до 3 діб з повідомленням про це протягом 24 годин «прокурору ДНР» і до 10 діб з санкції «прокурора ДНР»), які застосовуються, якщо:

  • особа намагалася провезти заборонені предмети шляхом приховування їх у своєму тілі;
  • особа чинить опір посадовим особам «митного органу» в проведенні ними особистого огляду;
  • особа намагається втекти з місця скоєння правопорушення;
  • особа перешкоджає встановленню його особистості.

ДЖЕРЕЛО

Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

Блокпости на непідконтрольною території: правила, обмеження, поради

фото 112.UA

Попереду «травневі канікули». Тому очевидно, що з кінця квітня на лінії зіткнення на Донбасі очікується черговий ажіотаж. Як проїхати блокпости на непідконтрольною території, розповів журналіст 112. UA.

З кінця січня шлях на / з непідконтрольною території ускладнився. Тепер до проблем проїзду через українські КПВВ додалися нові у вигляді проходження блокпостів «ДНР». За майже рік існування українських пунктів пропуску більшість вже призвичаїлися до їх правилам. До того ж умови проходження чітко виписані в законі «Тимчасовий порядок контролю за переміщенням через лінію дотику», нюанси широко висвітлювалися в ЗМІ, також основні вимоги відображені на інформаційних щитах при в'їзді на КПВВ.

З постами на непідконтрольною території все складніше. Тут поки діє метод проб і помилок: без роз'яснень на самих «митницях», без освітлення в ЗМІ, без інформаційних плакатів.

Офіціоз

Проте, робота постів на непідконтрольною території регламентується низкою місцевих документів. Але, з одного боку, про їх існування мало хто знає, з іншого - вони змінюються з місяця в місяць, з третьої - не всі вони доступні для ознайомлення.

Так, базовим нормативом виступає «Тимчасове положення про митній системі ДНР» від 10.01.2015 з наступними змінами. А 25 березня 2016 року у непідконтрольною території взяли «митний закон», який поки не підписаний і не оприлюднений. Відомо лише, що він розроблений на основі місцевого «Тимчасового положення» і Митного кодексу Митного союзу. Крім того «Міністерство доходів і зборів ДНР» періодично видає наказ з актуальних переліком блокпостів.

локації

Отже, на сьогоднішній день на непідконтрольною території включає працює 10 постів і 15 пунктів контролю / пропуску. З них автомобільних постів, що беруть участь при русі пересічних громадян по маршруту на підконтрольну територію і назад, всього 4 (інші торкаються ж / д перевезень вантажів, російського кордону або поїздок в «ЛНР»):

Назва посади

Місце розташування

1. Митний пост «Дорога 1» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Новотроїцьке»)

з місцем проведення контролю «Дорога 1»

виїзд з смт Оленівка, вул. Леніна, 142, автодорога Н-20 Донецьк - Маріуполь

з місцем проведення контролю «Докучаєвськ»

виїзд з м Докучаєвськ, автодорога Докучаєвськ - Стила

2. Митний пост «Дорога 2" »(пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ« Мар'їнка »)

з місцем проведення контролю «Дорога 2»

м Донецьк, Петровський район, автозаправка «Гамалія», перехрестя автодоріг Бродський селище - смт Луганське і Донецьк - Курахове

3. Митний пост «Горлівка» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Зайцеве" »)

з місцем проведення контролю «Горлівка»

м.Горлівка, вул. Доломітний, 1б

з місцем проведення контролю «Червоний Партизан»

сел. Червоний Партизан, автодорога Донецьк - Горлівка

з місцем проведення контролю «Станція Микитівка»

залізнична станція «Микитівка», м.Горлівка, вул. Бубнова, 34

4. Митний пост «Жовтень» (пов'язаний з дорожнім коридором КПВВ «Гнутове»)

з місцем проведення контролю «Жовтень»

Новоазовський район, с. Жовтень, вул. Комунарів, 54 (поруч з с. Куликове)

5. Митний пост «Дебальцеве» (пов'язаний з проїздом по маршруту «ДНР» - «ЛНР»)

з місцем проведення контролю «Майданчик 1»

м Дебальцеве, сел. Жовтневий, вул. Харківська, 21, район автозаправки «Марс»

з місцем проведення контролю 759-й км траси М-03

м Дебальцеве, 759-й км траси М-03

з місцем проведення контролю «Нікішине»

сел. Нікішине, вул. Леніна, 135

з місцем проведення контролю «Станція Дебальцево»

залізнична станція «Дебальцеве», м.Дебальцеве, вул. Леніна, 10а

6. Митний пост «Маринівка» (пов'язаний з проїздом по маршруту «ДНР» - «ЛНР» і російським кордоном)

Шахтарський район, с. Маринівка, вул. Партизанська, 60

з місцем проведення контролю «Сніжне»

м Сніжне, вул. Миру, 80, автодорога Сніжне - Красний Луч

7. Митний пост «Успенка» (пов'язаний з російським кордоном)

Амвросіївський район, с. Успенка, вул. Ростовська, 1;

з пунктом пропуску «Квашино»

залізнична станція «Квашино»

8. Митний пост «Новоазовськ» (пов'язаний з російським кордоном)

Новоазовський район, с. Роза, автодорога Маріуполь - Таганрог

9. Митний пост «Ясинувата» (пов'язаний із залізничними перевезеннями)

з місцем проведення контролю «Станція Ясинувата»

залізнична станція «Ясинувата», м Ясинувата, вул. Жовтнева, 184а, пост ЕЦ-1

10. Митний пост «Іловайськ» (пов'язаний із залізничними перевезеннями)

м Іловайськ, Іловайське будівельно-монтажне управління залізниці, вул. Ново-Деповська, 11а

з пунктом контролю «Іловайськ»

вантажний район станції «Іловайськ», провулок Шкільний, 1а

з пунктом пропуску «Квашино»

залізнична станція «Квашино»

Як стверджують місцеві документи, переміщення в обхід цих пунктів і ухилення від митного контролю тягне за собою відповідальність (про це див. Нижче). До того ж до зазначених точок на непідконтрольною території діють ще звичайні блокпости, де також можуть перевірити документи і додивитися багаж.

Графік роботи

Що стосується графіка роботи митних постів, відомо тільки те, що вони здійснюють контроль щодня, без вихідних і святкових днів. Також їх дію залежить від військової ситуації в районі.

Виходячи з практики, зрозуміло, що час роботи прив'язане до графіка українських КПВВ. Так, з 2 березня всі українські контрольні пункти в'їзду / виїзду в зоні АТО перейшли на весняний режим: пропуск громадян здійснюється з 7:00 до 18:30. Відповідно, пости на непідконтрольною території відкриваються приблизно о 5:30 - 6:00 і працюють «до останнього клієнта», який прибув з підконтрольній території, але не пізніше ніж о 22:00, так як через годину на непідконтрольною території починає діяти комендантська година. Хто не встиг - залишається на ночівлю в авто під відкритим небом. Навіть якщо вам вдалося проїхати, наприклад, горлівський пост о 22:00, то все одно навряд чи встигнете дістатися до того ж Донецька. У таких випадках «мандрівники» зупиняються на найближчому блокпості, на якому їх застав комендантську годину. Просто далі вас ніхто не пропустить до 5 години ранку.

Як це відбувається

Про те, що ви перебуваєте саме на митному посту, повинна свідчити зелена табличка з написом «Зона митного контролю» / «Zone of custom control». На окремих постах (наприклад, на ТП «Жовтень» в напрямку КПВВ "Гнутове") вони є.

Пункти перевірки розташовані або в «вагончиках», або в приміщеннях колишніх автозаправок. Тут сидять «митники», які вносять дані паспортів і документів на автомобіль в комп'ютерну базу: одні фіксують виїжджають з непідконтрольною території, інші - що в'їжджають. Також документи перевіряють на «благонадійність» осіб.

Обов'язкова процедура - перевірка багажу. Огляд може бути поверхневим, але частіше за все оглядають ретельно. Плюс, згідно «Тимчасового положення про митній системі ДНР», контроль може здійснюватися шляхом «усного опитування громадян та посадових осіб підприємств», «особистого огляду громадян». Особистий огляд проводиться у виняткових випадках, наприклад, якщо перевіряючим здалося, що людина приховує при собі заборонені предмети. «Тимчасове положення» говорить, що «особистий огляд здійснюється службовою особою митного органу однієї статі з особою, яка проходить огляд, у присутності двох понятих тієї ж статі в ізольованому приміщенні, яке відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Доступ до цього приміщення громадян, які не беруть участі в огляді, і можливість спостерігати за проведенням особистого огляду з боку таких громадян мають бути виключені. Обстеження органів тіла особи, яка доглядають, має право здійснювати лише медичний працівник. За результатами особистого огляду складається протокол ». Але так сказано в документі, а на практиці можна зіткнутися з чим завгодно. Хоча, в принципі, особистий огляд дійсно застосовується у виняткових випадках, пересічним громадянам особливо турбуватися не варто.

Через брак комп'ютерів, недосвідченість «митників» і детального огляду багажу перевірка на пунктах пропуску на непідконтрольною території з урахуванням черги може зайняти кілька годин (особливо в будні і передсвяткові дні, коли збільшується потік охочих перетнути лінію дотику). Окремим «щасливчикам» везло, і вони проходили митницю максимум за півгодини без огляду вантажу. Але такі випадки з урахуванням посилення правил з боку непідконтрольною території бувають все рідше. Найбільш перевантаженими традиційно залишаються посади в Оленівці ( «Дорога 1») і Горлівці.

Слід враховувати, що на пунктах контролю на непідконтрольною території (як і на українських КПВВ) існує пільгова черга, по якій можуть проїхати транспортні засоби, серед пасажирів яких є інваліди, люди з гострим болем, вагітні жінки та малі діти. Правила для пільговиків теж ніде не прописані, але найчастіше ці категорії пропускають по окремій «швидкої» черги.

інфраструктура

Крім приміщень для обслуговуючого персоналу, на окремих пунктах є туалети для пасажирів (не скрізь), є сміттєві баки. Бойлерів з питною водою, як на українських КПВВ, немає. Пунктів обміну валюти (все-таки людина з гривневої зони потрапляє в рублеву) немає. У зимовий період близько митних постів були розгорнуті намети, які виконували роль медпункту. Але зараз таких «малих архітектурних форм» не спостерігається. Інформаційні плакати про діяльність митних постів (режим, правила, заборони, телефони гарячих ліній) теж відсутні.

У новому «митному законі» прописано створення зон duty free, проте «чиновники» зізнаються, що «ми не маємо технічної можливості організувати їх на наших пунктах пропуску». Проте на ТП «Дорога 1» (смт Оленівка, маріупольське напрямок) вже встановлено вагончик, на якому висить табличка duty free плюс повідомлення про готівковому товар - спиртні напої і сигарети.

Тобто, як і раніше, при підготовці до поїздки слід заздалегідь подбати про тормозком, питну воду та наявності рублів (в разі, якщо ви в'їжджаєте на непідконтрольну територію).

Правила поведінки

Правила знову-таки ніде не обумовлені, але базові положення зрозумілі з досвіду:

  • під'їжджати до пункту перевірки в порядку черги;
  • в темний час доби відключити зовнішнє освітлення автомобіля (дальній або ближнє світло), залишивши габаритні вогні. Включити сигнал аварійної зупинки і освітлення салону;
  • після зупинки в зоні огляду заглушити двигун. Не виходячи з транспортного засобу, передати перевіряючому документи на автомобіль, паспорта водія і всіх пасажирів;
  • за вказівкою перевіряючого вийти з автомобіля і надати його до огляду. Під час огляду водієві і пасажирам не допускати різких рухів, тримати руки на увазі;
  • на вимогу пред'явити для огляду багаж і особисті речі;
  • не розмовляти по мобільному телефону;
  • заборонено проводити фото- і відеозйомку;
  • не користуватися відеореєстратором (його взагалі краще зняти заздалегідь);
  • вимкнути або максимально приглушити музику в салоні авто;
  • перетинати пости тільки в тверезому вигляді;
  • спокійно реагувати на вимоги перевіряючих.

товарні обмеження

На непідконтрольною території під час перевезення товарів передбачені мито і митний збір (є і акцизний збір, але він стосується комплексного ввезення тютюнових та алкогольних товарів, ГСМ і нафтопродуктів). Пересічним громадянам потрібно мати на увазі, що при ввезенні / вивезенні від митних платежів звільняються:

  • товари, сумарна вартість яких не перевищує 1000 євро або загальна вага яких не перевищує 50 кг;
  • спиртні напої в кількості 1 л, вино - 2 л, пиво - 5 л, тютюнові вироби - 200 цигарок (або 200 г цих виробів), які ввозяться / вивозяться в особистому багажі громадянами;
  • товари, тимчасово ввезені / вивозяться під зобов'язання про їх зворотне вивезення / ввезення;
  • музичні інструменти за наявності одного з документів: фабричний паспорт, торгова квитанція, чек, ярлик на інструменті т. д., виготовлені після 1950 року;
  • автомобілі, мотоцикли, велосипеди та інші транспортні засоби, що не мають значної історичної цінності. Під "значною історичною цінністю транспортних засобів" розуміють приналежність їх видатним особам, політичним діячам, ексклюзивні моделі, які не були в серійному виробництві або випущені у малій кількості;
  • ювелірні вироби особистого користування;
  • твори сучасного мистецтва, предмети народних художніх промислів, сувеніри, придбані в торговельній мережі;
  • живопис, пластика малих форм, авторська графіка, гобелени, вироби декоративно-прикладного мистецтва (з кераміки, фарфору, фаянсу, скла, дерева, металу, текстилю та інших матеріалів), створені після 1950 року;
  • вітчизняні та зарубіжні предмети побуту масового і серійного виробництва, створені після 1950 року;
  • твори друку, видані після 1945 року;
  • сучасні предмети релігійного призначення різної конфесійної приналежності;
  • особисті нагороди у разі переїзду громадян на постійне місце проживання в інші держави при наявності відповідних посвідчень.

Ясна річ, через пункти на непідконтрольною території офіційно заборонено провезення наркотичних речовин, отрут, зброї, боєприпасів тощо. У звичайних місцевих не сказано, але з особистого досвіду все розуміють про обмеження, пов'язані з українською символікою (прапори, сувенірна продукція, навіть одночасний провезення фарби жовтого і блакитного кольорів та ін.). Незважаючи на відсутність в переліку, останнім часом проїжджаючі скаржаться, що «митники» пильно відносяться до провезення ліків з контрольованою України території. Але якщо обсяги не перевищують можливості розв'язання для провезення через українські КПВВ (п'яти упаковок кожного найменування на одну особу) і є чеки, то переконати «смотрящих» вдається.

Якщо вантаж перевищує 50 кг і оцінюється понад 1000 євро, то на «митниці ДНР» він вважається вже не особистим багажем, а товаром, який перевозиться для продажу. В такому випадку з приватників стягується мито в розмірі 10% від загальної вартості вантажу. У таких випадках також при собі краще мати чеки про покупку, інакше «митники» будуть встановлювати вартість самостійно.

До відома автомобілістів

При перетині митниці на непідконтрольною території легковим автомобілем необхідно мати водійські права, техпаспорт і дозвільні документи на користування авто, якщо ви керуєте їм, наприклад, за дорученням. Єдиний збір на легкове авто не стягується (на відміну від переміщення автобусів від 10 і більше посадочних місць, великих вантажівок і ін.).

Згідно «Тимчасового положення про митній системі ДНР», іноземним громадянам (такими вважаються всі, хто не має прописки на непідконтрольною території) дозволяється ввезення транспортних засобів для власних потреб терміном до одного року. Але «транспортні засоби, тимчасово ввезені громадянами-нерезидентами на митну територію« ДНР »для власного користування на термін, що перевищує два місяці, підлягають реєстрації в органах державної автомобільної інспекції« ДНР ». Таке оформлення з урахуванням податків і зборів обійдеться приблизно в 1100 рублів (444 грн за місцевим курсом). Поки ця вимога зберігається лише на папері.

Тимчасове ввезення транспортних засобів дозволяється за умови, що автомобілі не будуть використовуватися для внутрішніх перевезень на непідконтрольною території.

Грошові кошти

Фізособи (кожну особу, незалежно від віку) за раз можуть вільно ввезти на непідконтрольну територію готівкову валюту (а також дорожні чеки і цінні папери) в сумі, що не перевищує в еквіваленті 3000 доларів США та 10000 гривень. Якщо сума більша, то кошти потрібно декларувати на митниці (подається письмова декларація на всю суму ввезеної готівкової валюти, а також дорожніх чеків, цінних паперів).

Що стосується вивезення грошових коштів, то з непідконтрольною території не можна просто так вивозити іноземну валюту, що перевищує в еквіваленті 3000 доларів США, якщо гривню, то не більше 10000 (з розрахунку на кожну фізичну особу, незалежно від віку). За винятком випадків, коли ці кошти були раніше ввезені на непідконтрольну територію і задекларовані. Якщо все-таки необхідно вивезти більше еквівалента 3000 доларів США або 10000 гривень, то потрібно йти в «Центральний республіканський банк ДНР» за відповідним письмовим дозволом. По крайней мере, так свідчать місцеві документи.

санкції

За порушення митних правил непідконтрольною території передбачені, перш за все, штрафи і конфіскація. Наведемо перелік основних можливих порушень і відповідальності за них:

  1. порушення режиму і правил поведінки на митниці, в тому числі перетин «кордону» без дозволу митного органу. Покарання: накладення адміністративного штрафу:
  • на фізичних осіб від 100 до 200 грн;
  • на юридичних осіб від 1000 до 3000 грн;
  1. переміщення предметів, документів та ін. з приховуванням від митного контролю (наприклад, з використанням тайників, підроблених документів). покарання:
  • конфіскація таких предметів, документів, самих схованок;
  • або накладення штрафу на громадян у розмірі від 10 до 15% вартості, з конфіскацією згаданих предметів, а на юридичних і фізичних осіб-підприємців - від 50 до 100% вартості цих предметів з їх конфіскацією або без такої.
  1. перевезення товарів, транспортних засобів саме комерційного призначення, ввезених на непідконтрольну територію поза «митниці» або з приховуванням від митного контролю. Покарання: штраф в розмірі 100% вартості цих товарів, транспортних засобів або їх конфіскація.
  2. дії, спрямовані на звільнення від сплати митних платежів або зменшення їх розміру. Покарання: штраф в розмірі 300% несплаченої суми митних платежів.

До відповідальності за порушення митних правил можуть бути притягнуті громадяни, які досягли 16-річного віку. По кожному випадку повинен бути складений протокол.

Якщо людина відмовляється виконувати вимоги «митників» або чинить опір, до нього може бути застосовано фізичну силу, спецзасоби (наручники, гумові кийки, сльозоточиві речовини, засоби для примусової зупинки транспортних засобів та ін.), А також адміністративне затримання.

Адміністративне затримання може здійснюватися на строк до 3 годин для з'ясування обставин порушення. Передбачено й більш суворі терміни (до 3 діб з повідомленням про це протягом 24 годин «прокурору ДНР» і до 10 діб з санкції «прокурора ДНР»), які застосовуються, якщо:

  • особа намагалася провезти заборонені предмети шляхом приховування їх у своєму тілі;
  • особа чинить опір посадовим особам «митного органу» в проведенні ними особистого огляду;
  • особа намагається втекти з місця скоєння правопорушення;
  • особа перешкоджає встановленню його особистості.

ДЖЕРЕЛО