Червоне золото

Обручки зі щирого золота. На Русі персні для наречених не робити з інших матеріалів. Це стало причиною великих розмірів, мас кілець. Сучасні екземпляри бувають пару міліметрів у висоту і міліметр в товщину. Подібні персні зі щирого золота не прослужили б довго. У старовинного сплаву три основних проби - 900, 916, 986. Тобто, у Червоній сплаві міститься мінімум 90% жовтого металу. 10% лігатури - недостатній показник, щоб склад був міцним, зносостійким. Він, як і чисте золото, залишається м'яким, податливим. Зробити виріб з нього носким вдавалося тільки за рахунок його величини і товщини. Зігнути кільце висотою в 1-1,5 сантиметра і шириною в 3 міліметри складно навіть з червоного сплаву.

Зігнути кільце висотою в 1-1,5 сантиметра і шириною в 3 міліметри складно навіть з червоного сплаву

Чому червовий сплав древній? По-перше, тому, що проби 900, 916, 986 вже майже не застосовуються. Державні стандарти перетворили на початку 20-го століття, після заснування СРСР. В сучасності є маркування 958, 960, 999. Термін «червоне» іноді застосовують і до пробі 585. Справа в походження назви сплаву. Черв'яків в старовину називали червону фарбу. Червонуватий відтінок за рахунок добавки міді має і червоне золото. Такий же відтінок у сплаву з маркуванням 585. Однак, вважати його червоним не зовсім вірно.

Золото 585-я проби червоне за рахунок значної домішки міді. Її в сплаві близько 30%. Червоне золото червоне само по собі. Метал червоніє при прожарюванні. Але, відбувається це тільки при високій чистоті золота. У ньому має бути мінімум домішок. Уже в сплаві 750-ої маркування, наприклад, такого явища не спостерігається.

З огляду на високу вартість червоного золота, за нього ще століття тому намагалися видати низькопробні сплави з високим вмістом міді. Фахівці відрізняли їх від справжніх відсутністю блиску і кольору. Найнадійніший спосіб перевірки - нагрівання. Низькопробний сплав тон не змінить, а червонуватий колір червоного металу почне, стає більш насиченим.

Низькопробний сплав тон не змінить, а червонуватий колір червоного металу почне, стає більш насиченим

Спочатку, з'явилося слово червонець. Це монета номіналом в 5 або 10 рублів, вироблена в царській Росії. Для відливу грошових знаків використовували сплав 900-ого стандарту. Якість монет перевіряли накаливанием. Якщо метал не червонів, значить, монета підроблена, і це червоне золото, проба якого нижче 900-ий. Знаки, які отримують червоний відтінок при підвищених температурах назвали червінцями.

Червону фарбу «хробак, в честь якої назвали монети, отримували з карміну. Цей природний барвник був надзвичайно дорогим, доступним тільки знаті. Тому, під назвою «червонець» розуміли не тільки червону, а й дуже цінну монету. Золоті знаки цілком відповідали таким характеристикам.

Завантаження ...

Термін же червоне золото з'явився пізніше. Для ювелірних прикрас навіть на Русі використовували більш низькопробні сплави. Заможних бояр це не влаштовувало. У погоні за престижем, статусом, вони хотіли мати виробами з чистого золота. Багатії стали відносити ювелірам червінці, просячи переплавити їх і створити прикраси. Так що, спочатку червоним називали тільки те золото, яке отримували з монет 900 другої спроби. Потім, поняття перейшло на будь-який сплав аналогічної маркування. Після, червоним стали іменувати будь жовтий метал, чия проба від 900-ої та вище. Зараз, в основному, прийнято вважати червоним чисте золото 999-ого стандарту.

У Росії вартість металу 999 другої спроби визначає Центральний Банк. На середину вересня 2014-го року, цінник за 1 грам становить близько 1 500 рублів. Цей показник вважають обрахунковий відносним. Орієнтуючись на нього, встановлюється вартість червоного металу на фінансових біржах, в інших банках, ювелірних мережах. Ціна далеко не завжди збігається з вказівками Центробанку. Зазвичай, просять більше. Враховується націнка, оплата роботи ювелірів і так далі. Так що, на червоне золото ціна залежить від цілей, переслідуваних продавцем або покупцем. У ломбарді, наприклад, набувають метал 999-ой маркування за вартістю нижчою ніж облікова.

Ціна за грам червоного золота, встановлена Центробанком, залишається незмінною лише для організацій кредитного профілю. Так, від облікової вартості залежать виплати по кредитах. До повного погашення сплачується за курсом, зафіксованим на момент укладання угоди.

При угодах купівлі-продажу орієнтуються, зазвичай, на котирування банків комерційного типу. Найчастіше показником є ​​ціна на червовий метал в Ощадбанку. В середині вересня 2014 року грам золота 999-ої проби продають за 1564 рубля, а купують за 1424 рубля.

Вартість золота в сучасній Росії передбачити важко. Дорогоцінний метал перестав бути тільки засобом страхування можливих ризиків, як це було за радянської влади. Сьогодні, ціна на золото безпосередньо залежить від попиту. Ажіотаж приватних інвесторів, фондів, інших осіб і організацій може викликати різкий стрибок вартості червоного металу. Тільки за останні 10 років вона зросла з позначки близько 300-от рублів до рівня 1 500 - 1 700 рублів за грам.

Фахівці кажуть, що тенденція може привести до утворення золотого «мильної бульбашки». Так називають явище, коли ціни на який-небудь товар суттєво перевищують його реальну вартість. Вона росте через попит, а попит зростає через надій покупців і на подальше зростання ціни на коштовність. При такому розвитку подій, «мильна бульбашка» неминуче лопається. Передбачити момент, коли саме це станеться, складно. Це своєрідна лотерея, в якій одні виграють, інші - втратять гроші.

Чому червовий сплав древній?