ДВ ЦКП «Лазерні і оптичні технології»

  1. Основні напрямки діяльності:
  2. Перелік обладнання:
  3. Перелік методик вимірювань

Найменування організації, на базі якої створено (функціонує структурний підрозділ): ФГБОУ ВО «Тихоокеанський державний університет»

Адреса: 680035, Росія, м Хабаровськ, вул. Тихоокеанська, 136

Фактична адреса проживання структурного підрозділу: 680035, Росія, м Хабаровськ, вул. Тихоокеанська, 136, ауд. 9л

Керівник: Комина Ольга Юріївна

Телефон: 8-962-677-95-73

E-mail: [email protected]

Основні напрямки діяльності:

ЦКП надає послуги користування обладнанням підрозділам університету, а також стороннім організаціям та фізичним особам за такими науковими напрямками: фундаментальні та прикладні дослідження з вивчення різних матеріалів і процесів на основі лазерних і оптичних технологій.

Перелік обладнання:

Перелік обладнання:

1. Точний лазерний маркирующий комплекс з діодним накачуванням D'Mark 06

  • Марка: Д МАРК - 06
  • Фірма-виробник: ТОВ "Центр лазерних технологій"
  • Рік випуску: 2005
  • Кількість одиниць: 1

Марка: Д МАРК - 06   Фірма-виробник: ТОВ Центр лазерних технологій   Рік випуску: 2005   Кількість одиниць: 1

Комплекс призначений для нанесення текстових і графічних зображень на поверхню виробів методом лазерної маркування й гравірування з високою точністю і дозволом з можливістю інтеграції в технологічні лінії для роботи в автоматичному режимі.

2. Прецизійний лазерний комплекс для маркування й гравірування БетаМарк RL 2000

  • Марка: БЕТАМАРК 2000
  • Фірма-виробник: ТОВ "Центр лазерних технологій"
  • Рік випуску: 2007
  • Кількість одиниць: 1

Високопродуктивний прецизійний лазерний комплекс для гравіювання і маркування виробів на промисловому виробництві, в рекламному бізнесі, ювелірної галузі та ін Високопродуктивний прецизійний лазерний комплекс для гравіювання і маркування виробів на промисловому виробництві, в рекламному бізнесі, ювелірної галузі та ін. БетаМарк RL забезпечує можливість інтегрування в потокову виробничу лінію для роботи в автоматичному режимі.

3. иттербиевой волоконний лазер ЛС-06

  • Марка: ЛС-06
  • Фірма-виробник: НТО "ІРЕ-Полюс"
  • Рік випуску: 2007
  • Кількість одиниць: 1

Розроблено для дослідницьких і промислових застосувань Розроблено для дослідницьких і промислових застосувань. Основні положення роботи - зварювання, різання та паяння матеріалів. Лазер серії ЛС-06 - це потужний, компактний і ефективний лазер, що випромінює більше 600 ват оптичного випромінювання на довжині хвилі 1070 нм.

4. Лазерний технологічний комплекс СКАТ-301

  • Марка: СКАТ-301
  • Фірма-виробник: ТОВ "Центр лазерних технологій"
  • Рік випуску: 2004
  • Кількість одиниць: 1

СКАТ-301 - лазерний технологічний комплекс (ЛТК) для глибокої технологічної гравіювання, прошивки отворів, отворів, точної різання матеріалів, надтвердих, керамічних, напівпровідникових і крихких матеріалів СКАТ-301 - лазерний технологічний комплекс (ЛТК) для глибокої технологічної гравіювання, прошивки отворів, отворів, точної різання матеріалів, надтвердих, керамічних, напівпровідникових і крихких матеріалів.

5. Науковий лазерний комплекс EKSPLA

  • Марка: PL-2143
  • Фірма-виробник: EKSPLA
  • Рік виходу: 2003
  • Кількість одиниць: 1

Імпульсний пикосекундной лазер на основі твердотільного Nd: YAG лазера з набором кристалів для отримання різних гармонік лазерного випромінювання Імпульсний пикосекундной лазер на основі твердотільного Nd: YAG лазера з набором кристалів для отримання різних гармонік лазерного випромінювання. Енергії в імпульсі досить для нагрівання будь-якого матеріалу до стану плазми за один імпульс, що дозволяє досліджувати фізичні явища, що виникають в поле потужного лазерного випромінювання. Коротка тривалість імпульсу дозволяє проводити дослідження надшвидких процесів, що протікають під дією лазерного випромінювання.

6. Система реєстрації лазерного факела

  • Фірма-виробник: ТОВ "Центр лазерних технологій"
  • Кількість одиниць: 1

При впливі сфокусованого лазерного випромінювання на речовину, утворюється лазерна плазма (лазерний факел) При впливі сфокусованого лазерного випромінювання на речовину, утворюється лазерна плазма (лазерний факел). Лазерний факел несе велику інформацію про процеси, що відбуваються в місці впливу лазерного випромінювання. Таким чином, дослідження характеристик лазерного факела призведе до більш повного розуміння процесу взаємодії лазерного випромінювання з речовиною. Система реєстрації лазерного факела призначена для вимірювання просторово-часових, спектральних і енергетичних характеристик факела.

7. Мережевий комбінований прилад ОСЦІГЕН (віртуальний осцилограф + віртуальний генератор)

  • Марка: ОСЦІГЕН
  • Фірма-виробник: ЗАТ "НВО РТК"
  • Кількість одиниць: 2

Призначений для дослідження, генерації і цифрової обробки електричних сигналів довільної форми Призначений для дослідження, генерації і цифрової обробки електричних сигналів довільної форми. Прилад забезпечує комп'ютеризацію та автоматизацію лабораторних досліджень і експериментів. Дослідження сигналів забезпечується двоканальним цифровим осцилографом, для генерації сигналів призначений двоканальний цифровий генератор.

8. Цифровий двоканальний осцилограф

  • Марка: TDS 5054B
  • Фірма-виробник: Tektronix
  • Кількість одиниць: 1

Осцилограф Tektronix з технологією цифрового фосфору (DPO) TDS5000B з смугою до 1 ГГц, частотою дискретизації до 5 ГГц в режимі реального часу, об'ємом пам'яті до 16 МБ, потужний набір режимів синхронізації дозволяє досліджувати навіть найскладніші сигнали Осцилограф Tektronix з технологією цифрового фосфору (DPO) TDS5000B з смугою до 1 ГГц, частотою дискретизації до 5 ГГц в режимі реального часу, об'ємом пам'яті до 16 МБ, потужний набір режимів синхронізації дозволяє досліджувати навіть найскладніші сигнали.

"Цифровий фосфор" (DPO) забезпечує незрівнянне якість візуалізації сигналу, зберігаючи і аналізуючи складні сигнали в реальному часі в трьох вимірах: амплітуда, час і розподіл амплітуди за часом. DPO в TDS5000B реалізовано за допомогою технології DPX, забезпечуючи велику швидкість захоплення осциллограмм - до 100000 в секунду. Це в результаті дозволяє заощадити час, швидко виявляючи і визуализируя заздалегідь невідомі рідкісні випадкові аномалії в досліджуваному сигналі.

Перелік методик вимірювань

  1. Методика визначення розкиду значень шорсткостей по робочих поверхонь плоских, випуклих і увігнутих зразків
  2. Оригінальні методики лазерного гравірування матеріалів з розмірами перевищують розмір робочого поля лазерної установки
  3. Методика визначення розмірів наночастинок диспергованих під впливом лазерного випромінювання
  4. Методика визначення теплових потоків лазерного випромінювання і розподіл температурного поля за обсягом оброблюваного матеріалу

Перелік послуг, що надаються

  1. Лазерне гравірування та маркування (сувенірна продукція, медалі, кубки, корпусу електронних пристроїв).
  2. Лазерне різання промислових виробів, листових матеріалів. Високоточна прецизійна лазерна різка.
  3. Отримання зображень з роздільною здатністю до 1 мкм з використанням оптичного мікроскопа.
  4. Проведення досліджень з використанням лазерних комплексів.

Інформація про локальних нормативних актах, що регулюють діяльність структурного підрозділу

Зміст сторінки складено відповідно до вимог:

  1. Листи Департаменту науки і технологій Міністерства освіти та науки Росії №14-1396 від 19.08.2016 «Про затвердження вимог до сайтів ЦКП і Уну»
  2. Наказу Міністерства освіти та науки України № 871 від 18.07.2016 року "Про затвердження Типових вимог до змісту та функціонування офіційних сайтів центрів колективного користування науковим обладнанням та (або) унікальних наукових установок, які створені і (або) функціонування яких забезпечується із залученням бюджетних коштів, в інформаційно-телекомунікаційної мережі «Інтернет» і (або) їх сторінок на офіційних сайтах наукових організацій і (або) освітніх організацій, якими створені і (або) в яких функціонують такі центри і уні альні установки ».
  3. Постанови Уряду РФ №429 від 17.05.2016 р «Про вимоги до центрів колективного користування науковим обладнанням і унікальним науковим установкам, які створені і (або) функціонування яких забезпечується із залученням бюджетних коштів, і правила їх функціонування».
  4. Постанови Уряду РФ від 10 липня 2013 р N 582 "Про затвердження Правил розміщення на офіційному сайті освітньої організації в інформаційно-телекомунікаційній мережі" Інтернет "та оновлення інформації про освітню організації" (зі змінами та доповненнями)
  5. Наказу Федеральної служби з нагляду в сфері освіти і науки від 29 травня 2014 р N 785 «Про затвердження вимог до структури офіційного сайту освітньої організації в інформаційно-телекомунікаційній мережі" Інтернет "і формату подання на ньому інформації» (зі змінами та доповненнями).
  6. Методичних рекомендацій Рособрнадзора N 07-675 від 25 березня 2015 р подання інформації про освітню організації в відкритих джерелах з урахуванням дотримання вимог законодавства в сфері освіти (для освітніх організацій вищої освіти).