Казань - Путівник вікімандри Wikivoyage

  1. Історія [ правити ]
  2. Інформація для туристів [ правити ]
  3. Літаком [ правити ]
  4. На поїзді [ правити ]
  5. Автомобілем [ правити ]
  6. На автобусі [ правити ]
  7. На кораблі [ правити ]
  8. Казанський метрополітен [ правити ]
  9. Казанський трамвай [ правити ]
  10. Казанський тролейбус [ правити ]
  11. таксі [ правити ]
  12. музеї [ правити ]
  13. Кінотеатри [ правити ]
  14. кінофестивалі [ правити ]
  15. Театри [ правити ]
  16. аквапарки [ правити ]
  17. стадіони [ правити ]
  18. Мережеві кафе і ресторани [ правити ]
  19. Де Зупинити [ правити ]
  20. Запобіжні заходи [ правити ]
Детальна інформація про визначні пам'ятки, місцях харчування та ночівлі знаходиться в статтях про окремих районах

Казань знаходиться в Татарстані . Столиця республіки. Місто розташоване в Середньому Поволжі при впадінні річки Казанка в Волгу.

Казань з населенням більше одного мільйона чоловік є одним з найбільш динамічно розвиваються міст Росії. Рівень життя і сервісу порівняємо зі столичними Москвою і Санкт-Петербургом, не випадково поряд з Нижнім Новгородом, Казань називають «Третьої столицею Росії».

Велика увага в місті приділяється розвитку спорту, зокрема, футболу, хокею та баскетболу, в 2013 році Казань прийняла Універсіаду. До цієї події місто зазнав істотне перетворення з точки зору спортивної, готельної та транспортної інфраструктури. У 2018 році Казань була одним з міст, в якому проводилися матчі чемпіонату світу з футболу.

Казань цікава своєю тисячолітньою історією, свідченням гармонійного поєднання російської і татарської культур. Жителі міста доброзичливі до гостей, всього лише ніч на поїзді з Москви, і можна спостерігати дивне сусідство стародавнього Казанського кремля і мечетей в центральній частині міста. В околицях Казані розташовані цікаві православні об'єкти - острів-град Свіяжск і Раифский монастир.

відкрити карту


Казань - космополітичне місто. Майже всі міські написи і оголошення дублюються російською і татарською (іноді до них додається англійська), в російській кафе можна зустріти офіціанта-татарина, а в татарському - російського, і в принципі, медресе може мирно сусідити з стрип-баром.

Символом Казані є Зілантов - дракон, за легендою мешкав у злиття Казанки і Волги. Зілантов зображений на гербі і прапорі Казані і зустрічається в якості декоративного елемента казанських фонтанів, решіток та будівель.

Історія [ правити ]

Казань відома тим більше сторіччя, заснування міста офіційно датується 1005 роком. Місто було великим центром в складі Золотої Орди, після її розпаду став столицею самостійного Казанського ханства. У 1552 році Казань була взята військами Івана Грозного, а територія ханства включена до складу Московського царства. Час, що залишився татарське населення було виселено за околицю міста, а в Казань переїхало кілька тисяч російських жителів, що і сформувало сучасний багатонаціональний вигляд міста.

Інформація для туристів [ правити ]

орієнтація [ правити ]

Центр міста приблизно визначений річкою Казанкой з півночі, Волгою із заходу, залізничними коліями з півдня і вул. Есперанто / Вишневського (район м. Сукняна слобода) зі сходу. Приблизно в середині цього району в напрямку з півночі на південь протікає протоки Булак, впадає в озеро Нижній Кабан, також витягнуте в широтному напрямку.

Для зручності мандрівника центр можна розділити на Руську слободу на схід від Булак і озера Кабан і Татарську слободу на північний захід від них. Такий поділ має історичне підґрунтя: після приєднання Татарського ханства до Москви все татари були виселені за тодішню околицю - за Булак, що і сформувало російський архітектурний ансамбль в східно частини міста і татарської ансамбль - в південно-західній. У російській частині знаходяться Кремль, церкви і більшість музеїв, в татарської - близько десятка історичних мечетей.

Головна пішохідна вулиця Російської слободи і всього міста - Баумана - відходить від кремля на південь і впирається в площу Тукая (в просторіччі Кільце), осередок громадського життя міста з безліччю ресторанів, клубів і готелів. Зі сходу на захід через весь центр проходить вулиця Пушкіна, після пл. Тукая перетворюється в вул. Татарстан.

Головною вулицею Татарській слободи є вул. Габдулли Тукая, в просторіччі Тукаевском. Мандрівникові буде також цікава коротка, але вельми автентична вулиця Каюма Насиров.

Кремль і Російська слобода

Історичний центр Казані: давньоруський Кремль із сучасною мечеттю Кул-Шаріф як символом єднання націй, губернська Казань, Казанський університет. татарська слобода
Історичний район проживання татар, в якому знаходяться старовинні казанські мечеті, і просто найяскравіша частина міста. лівобережні слободи
Колишні казанські слободи, перетворені нині в сучасне місто і які втратили неабиякої частки пам'яток: вже не центр, але ще зовсім не окраїна. Заріччя
Старі промислові слободи, казанський Соцмісто і нові райони на правому березі Казанки. Проспект Перемоги
Найбільший, але при цьому найменш цікавий район, який майже цілком зайнятий новобудовами.

Літаком [ правити ]

Літаки в Казань літають в основному з Москви (Аерофлот, S7, UTair - не менш 10 рейсів в день), в Санкт-Петербург єдиний (нічний) рейс авіакомпанії «Росія». Авіакомпанія «Оренбуржье» виконує щоденні перельоти по регіональним маршрутами в Кіров , Оренбург , Самару та інші міста Поволжя . Національна авіакомпанія республіки Татарстан зазнавала останнім часом численні зміни, а до початку 2015 року припинила польоти зовсім.

Зарубіжні рейси: Стамбул (Turkish Airlines), через день Гельсінкі і Дубай (FlyDubai). Бувають рейси в міста Середньої Азії і на курорти.

В аеропорт можна дістатися електричками, що вирушають від вокзалу Казань-1 кожні 2-3 години, в дорозі 30 хв, ціна: 30 руб (2015). Альтернативою поїзду є автобус 97 від В аеропорт можна дістатися електричками, що вирушають від вокзалу Казань-1 кожні 2-3 години, в дорозі 30 хв, ціна: 30 руб (2015) Проспект Перемоги, час у дорозі - 40 хв, час роботи - з 5:30 до 18:00. Заявлений інтервал руху - 20 хв, але на практиці він доходить до 50 хв, причому автобус може у метро взагалі не зупинитися (відправляється ж він від ДК ім. Леніна в Соцгороде). Таксі до центру міста коштує 500-600 руб при замовленні по телефону або через інтернет. В аеропорту, зрозуміло, дорожче.

На поїзді [ правити ]

з Москви в Казань щодня ходять 2-3 прямих поїзда, в тому числі фірмовий поїзд «Татарстан», який прибуває в Казань під звуки національного гімну. Час в дорозі: 11-13 год, всі поїзди нічні. Чи не менше десятка потягів з Москви в напрямку Уралу також проходять через Казань. з Санкт-Петербурга єдиний поїзд (фірмовий, «Поволжі»), в дорозі майже добу. Повідомлення з сусідніми областями влаштовано таким чином:

  • Йошкар-Ола - один приміський поїзд в день, 3½ години.
  • Іжевськ - приміські поїзди, зістиковано по станції Кизнер, двічі в день, 6.5 годин. Можна поїхати і далеким поїздом.
  • Ульяновськ - проходять далекі поїзда, 2-3 рази на день, в дорозі 5-6 год.
  • Чебоксари - всі московські поїзди зупиняються в Канаше (Туди ж можна доїхати електричкою), звідти автобусами або рідкісними електричками.

У Уфу поїздів немає. Так само немає поїздів практично ні в одне місто Татарстану, оскільки з Казані залізниця йде на північний схід в сторону Арск , вятских полян і Удмуртії . до набережних Човнів можна в порядку інтересу доїхати поїздом, але автобусом буде набагато простіше і принаймні в два рази швидше.

У Казані два залізничні вокзали:

2

Казань-1 Казань-1   , Вул , Вул. Саїд-Галієва, 5. Старий вокзал знаходиться в Старо-Татарській слободі практично в центрі міста. Це комплекс, що складається з дуже красивого темно-червоного дореволюційного будинку, оточеного приміським вокзалом ( «транспортно-пересадочний комплекс») і будівлею з башточкою. В старій будівлі збереглися оригінальні інтер'єри і зали очікування, там же кафе-їдальня і осередки автоматичної камери схову. У будівлі з башточкою каси і кімнати відпочинку, в приміському вокзалі теж каси, металеві крісла і більше нічого цікавого немає. Вийти на перон можна тільки через пункти огляду, які знаходяться як мінімум в трьох місцях (в старій будівлі, в приміщенні приміського вокзалу і в павільйоні між ними), але по суті досить пройти через будь-який з них, а потім вже вирішувати, куди вам треба .
Після реконструкції на привокзальній площі просторо, викладені плиткою доріжки і велика підземна стоянка. Метро тут немає. Найближча станція - Кремлівська хвилинах в 10 ходьби на північний схід, у напрямку Кремля. Це ж хороша дорога в центр міста, хоча можна просто піти від вокзалу по будь-якій вулиці в напрямку від залізниці, і хвилин через 10 ви вже будете на пішохідній вулиці Баумана. По дорозі до метро зустрінеться ЦУМ з супермаркетом «Бахетле», де можна купити їжу. Для перекусу підійдуть розташована прямо на привокзальній площі «Добра їдальня» або кафе в старій будівлі вокзалу. Див. Також статтю про Татарській слободі .

Всі приміські й далекі поїзди, що мають пунктом призначення Казань, приходять на старий вокзал Казань-1. Станція Казань-2 призначена для транзитних поїздів, які, в свою чергу, на старий вокзал не заходять. У розкладах станція називається «Повстання-Пасажирська», і навіть провідники використовують це (не саме очевидне для приїжджих) назва.

Автомобілем [ правити ]

Через Казань проходить федеральна траса М7 «Волга», огинає місто з півночі. В'їзд із заходу - по Горьковському шосе через сел. Злосний (поворот відразу за мостом через Волгу) в район Заріччя . Зі сходу в'їзд по Мамадишевскому тракту в район вулиці Сибірський тракт і проспекту Перемоги . від Москви 820 км, від нижнього Новгорода 400 км, від Чебоксар 165 км. з Йошкар-Оли (150 км) Р175 призводить до тієї ж розв'язки з М7 і дорозі в місто через сел. Злосний. Зі східного боку найближчі великі міста це Набережні Челни (230 км), Іжевськ (400 км) і Уфа (515 км).

З півдня в Казань приходить Оренбурзький тракт (Р239), що йде, як неважко здогадатися, з Оренбурга (720 км) і по дорозі проходить через такі міста, як Бугульма (320 км) і Альмет'євськ (270 км). В Ульяновськ можна їхати як по правому березі Волги (Р271, 270 км), так і по лівому (Р239 і далі ненумерований дорога на Димитровград , 340 км). Нарешті, на північ, в Кіров (400 км), зазвичай їдуть по Арск тракту і потім по Р169 через Уржум .

На автобусі [ правити ]

У Казані два автовокзалу:

4 Автовокзал «Столичний» (Центральний автовокзал),

вул. Девятаева, 15. ☎ +7 (843) 293-04-00, +7 (843) 293-00-41. З незрозумілих причин основний автовокзал Казані знаходиться не в центрі міста, і навіть не поруч з ж / д вокзалом, а десь в дальньому кутку Татарській слободи по сусідству з річковим вокзалом, на якому навряд чи бувають транзитні пасажири. Від старого ж / д вокзалу (Казань-1) сюди можна дійти хвилин за 30 або доїхати автобусом 53 і трамваєм 2. З центру до автовокзалу можна доїхати на 54 автобусі, 3 і 5 тролейбусі; крім того, через зупинку проходять автобуси 1, 6, 31. Будівля автовокзалу старе і незатишне. Неофіційні автобуси і маршрутки зазвичай повністю ігнорують цей автовокзал. 5 Автовокзал «Південний» , Оренбурзький пров. 207 ( вул Проспект Перемоги, далі 37, 85, 97). ☎ +7 (843) 237-33-23. Розташований дуже незручно, на самому виїзді з міста, і розрахований, мабуть, на жителів села Універсіади. Всім іншим доведеться спочатку приїхати на метро «Проспект Перемоги», а потім ловити автобуси, що йдуть до зупинки РКБ (республіканська клінічна лікарня) і Ферма-2, здогадатися про близькість якої до автовокзалу рішуче неможливо. Будівля автовокзалу нове і красиве, є кафе і камера зберігання, обіцяно безкоштовний Wi-Fi. Неофіційні автобуси і маршрутки, що йдуть в напрямку Чистополя, на автовокзал не заїжджають, але можуть забрати або висадити пасажирів на все тій же зупинці РКБ.

Проте, список казанських автостанцій цим далеко не вичерпується. Більш того, можна сказати, що обидва автовокзалу грають в транспортній життя Татарстану лише дуже малу роль. Приватні автобуси і маршрутки відправляються від ж / д вокзалу Казань-1, ЦУМу, річкового вокзалу, площі Тукая, метро Проспект Перемоги, Радянській площі, компресорних заводу. Система абсолютна хаотична, розкладу відсутні, а автовокзали обслуговують лише далекі міжобласні маршрути і жменьку офіційних маршрутів всередині Татарстану. При цьому більшість офіційних автобусів відправляються від автовокзалу «Столичний», а потім проходять через «Південний», але є і такі, які відправляються відразу від «Південного», минаючи «Столичний». Казанські влада обіцяла до 2013 року побудувати нові автовокзали і впорядкувати автобусні маршрути, але вже зрозуміло, що цього не станеться.

З міжобласних маршрутів найбільш поширені автобуси (офіційні, від автовокзалу) в Кіров (19-20 годин), Йошкар-Олу (2½ години), Чебоксари (4 години) і Ульяновськ (4½ години) - всі вони ходять 5-6 разів на день. автобуси в Набережні Челни , Альмет'євськ , Бугульми та інші міста Татарстану здебільшого неофіційні.

На кораблі [ правити ]

6 Річковий вокзал

, Вул. Девятаева, 1 ( , Вул Площа Тукая, далі 20 і 21, 1 і 54, м / Т85). ☎ +7 (843) 233-08-18. Річковий вокзал знаходиться в Ново-Татарській слободі. Побудоване в 1950-х будівлю було піддано реконструкції до тисячоліття Казані, в результаті чого з'явилася блискуча скляна обшивка, але внутрішня частина так і не була відремонтована, тому останнім часом річковий вокзал стоїть закритим. Його функції виконує маленьку будівлю вокзалу приміського сполучення, розташоване правіше основного річкового вокзалу, якщо дивитися з привокзальної площі. Усередині каси, обслуговуючі як суду, так і вирушають з привокзальної площі автобуси в Альмет'євськ. Поруч з вокзалом пара кафе-шашличних самого непривабливого вигляду. Влітку з Казані буває регулярне судноплавство в болгар , Прогулянкові рейси в Свияжск і приміське сполучення на інший берег Волги, в верхній Услон . У Казань також заходять круїзні теплоходи по Волзі, багато круїзи починаються або закінчуються в Казані. Взимку, коли Волга покривається льодом, в справу вступають судна на повітряній подушці - за допомогою цього досить екзотичного транспорту регулярно можна виїхати в Верхній Услон, а по вихідним ще й в Свияжск.

Казань має розвинену транспортну інфраструктуру. Громадський транспорт міста представлений: Казанським метрополітеном, трамваєм, тролейбусом, автобусом і внутріміським залізничним транспортом. Також для жителів і гостей міста є таксі, однак варто утриматися від поїздок, пропонованих таксистами безпосередньо біля вокзалів, в цих випадках ціни в 2 - 3 рази вище, ніж в середньому по місту. Нормальна ціна на таксі - посадка 60 грн. 14 руб. / Км на замовлення, замовити можна з будь-якої точки міста.

Казанський метрополітен [ правити ]

Казанський метрополітен відкритий в 2005 році і в даний час має 1 лінію і 11 станцій. Інтервал руху - 5-9 хвилин. Оплата проїзду в метро здійснюється смарт-жетонами, безконтактними смарт-картами і транспортними картами. Казанське метро визнано одним з найбільш безпечних в СНД. Для спуску в метро інвалідів на всіх станціях передбачені пандуси, ліфт є тільки на станції «Проспект Перемоги». Метрополітен працює з 6:00 до 23:00. Список станцій:

  • «Яшлек (Юність)», «Північний вокзал», «Авіабудівельна» - три станції, які було відкрито 9 травня 2013 року до Універсіаді-2013 (яка відбулася в липні).
  • «Козина слобода». Станція відкрита в 2010 році. Два ряди колон, металеве облицювання. Рідкісний випадок, коли назва станції було вибрано шляхом обговорення з жителями міста.
  • «Кремлівська». Відкрита в складі першої ділянки метро від неї до Гор. Односводная станція з цікавим оформленням, стилізованим під кремлівську архітектуру: світильники на платформі у вигляді веж, мозаїки на стінах і стелі з фольклорними мотивами.
  • «Площа Тукая». Дуже цікаво оформлена станція з одним рядом колон посередині платформи, національними орнаментами на підлозі і колонах, а також великою кількістю мозаїчних панно на стінах за мотивами літературних творів Тукая.
  • «Суконна слобода». Теж гарна станція, трёхпролётная (тобто з двома рядами колон) і з декором на тему старої Казані.
  • «Аметьєво». Розташована на мосту, з прозорими стінами. Два ряди колон. Південний вихід зі станції веде в райони багатоповерхової забудови, а північний - індивідуальної, що при відкритті станції давало привід жартувати, що на покажчиках слід з одного боку написати «Вихід в місто», а з іншого «Вихід в село».
  • «Горки». Односводная станція з мінімалістським оформленням.
  • «Проспект Перемоги». Станція відкрита в 2008 році. Теж розкішне оформлення - два ряди темно-червоних колон, спеціальний центральний звід, як би на них спирається, того ж червоного кольору облицювання стін.
  • «Дубравная». Відкрита в 2018 році.

Після відкриття трьох станцій у 2013 році, які зв'язали вокзал Казань-2 (станція Повстання-Пасажирська) з центром міста, метро стало, напевно, самим швидким і зручним видом транспорту в місті. Однак варто зауважити, що основний залізничний вокзал (Казань-Пасажирська), куди, крім поїздів, прибуватиме і Аероекспрес з казанського аеропорту, має значне віддалення від найближчої станції метро ( «Кремлівська»), що незручно, і метро цю проблему не вирішило.

Казанський трамвай [ правити ]

Рух трамвая було відкрито в кінці XIX століття замість казанської конки. Кількість маршрутів 6. Більшість маршрутів бере свій початок біля залізничного вокзалу Казань-Пасажирська; маршрут № 5, відкритий восени 2012 року, поєднав вокзал з житловим комплексом «Сонячне місто» і за фактом ознаменував собою запуск першої частини Казанського швидкісного трамвая, який буде проходити по так званому Великому казанському кільцю.

Казанський тролейбус [ правити ]

Казанський автобус [ правити ]

Високим рівнем комфорту не відрізняється, але часто альтернативи йому немає, так що доведеться терпіти. Автобусний парк після реформи 2007 року в основному складається з полунізкопольних і автобусів з низькою підлогою вітчизняного і зарубіжного виробництва. Багато водіїв застосовують манеру водіння «газ - гальмо», тому по можливості міцно тримайтеся за поручні.

таксі [ правити ]

пам'ятки [ правити ]

Казань - один з найцікавіших міст Росії, так як поєднує в собі одночасно і російські традиції, що йдуть з XVI століття, і татарську культуру - одну з найрозвиненіших національних культур Російської Федерації.

Найстарішою пам'яткою Казані є кремль, в якому збереглися стіни і вежі XVI століття і пізніше, Благовіщенський собор XVI століття - один з кращих зразків стилю, а також падаюча вежа Сююмбике, з якою пов'язані різноманітні легенди. У цивільних будівлях на території кремля розмістилися кілька музеїв, а між ними і стіною вже в 2005 році побудували найбільшу в Татарстані мечеть Кул-Шариф, при цьому не зіпсували кремль. Навколо кремля знаходяться залишки губернської Казані, одного з найбільших культурних і промислових центрів Російської імперії. Це і Казанський університет з його історичними корпусами і музеями, і церкви, найкрасивішою з яких є Петропавлівський собор в стилі бароко з зовнішньої розписом, і просто дореволюційна забудова, яку, втім, неабияк прорідили до тисячоліття Казані, яке було призначено на 2005 рік.

Татарська слобода - напевно, найбільша в світі зібрання історичних татарських мечетей, яких в ній пара десятків. Татарські мечеті по архітектурі сильно відрізняються навіть від турецьких, не кажучи вже про середньоазіатських і близькосхідних - по суті, це будинок з стоячою поруч або на даху мінаретом. Найстаріші татарські мечеті були побудовані в XVIII столітті, що молодше мечетей в Булгар і Касимові, зате весь район виробляє автентичне враження і сильно відрізняється від Російської слободи.

У Казані кілька десятків музеїв [1] , При цьому багато хто з них цілком помітні на всеросійському рівні - так, музей образотворчих мистецтв входить в десятку кращих в Росії і має досить приміщень, щоб показувати цікаві експозиції із зібрання, історичний музей присвячений історії Поволжя, дуже цікавою самій по собі, а багато музеїв Казанського університету старше профільних московських і пітерських.

Більшість пам'яток знаходиться в районах Кремль і Російська слобода, а також Татарська слобода. Вони легко обходяться пішки. Огляд визначних пам'яток в інших районах може зайняти певний транспортного планування.

музеї [ правити ]

парки [ правити ]

3 Парк розваг - Кирлай

, Вул. Одностороння Гривка, 1а. ☎ +7 (843) 562-47-62. Парк "Кирлай" (раніше "Шурале") знаходиться на Кремлівській дамбі. Тут багато атракціонів - в тому числі колесо огляду, з якого можна побачити всю Казань. 4 Парк Перемоги, пр. Ямашева / вул. Бондаренко. Парк включає в себе меморіал пам'яті Героям Великої Вітчизняної війни, стелу Перемоги висотою 42 метра і експозицію бронетехніки і авіації, все міститься в дуже хорошому стані. Поруч з парком знаходиться Молл "Парк Хаус". Найближча станція метро "Козина Слобода".

Кінотеатри [ правити ]

У Казані 11 кінотеатрів (на вересень 2011), 10 з них мультиплекси, всього понад 50 кінозалів. У кінотеатрі «Мир» показують фестивальне кіно, серії короткометражок. У центрі знаходиться 3 мультиплексу на 6 залів в ТЦ «Кільце» і на Баумана ТЦ «Батьківщина» - 5 залів і в ТЦ «Suvar Plaza» 6 залів, кінотеатр «Grand Cinema».

Близько парку Горького кінотеатр «Корстон» на 6 залів, цінової категорії середньої і вище середнього. Поруч з парком Горького і близько Чеховського ринку, кінотеатр «Мир» - 1 зал (Достоєвського 30, зупинка «кінотеатр Мир»), ціни нижчі за середні по місту, показують як мейнстрім, блокбастери так і фестивальні фільми, проходять зустрічі з творчими людьми. Кінотеатр знаходиться на балансі міста.

У багатьох кінотеатрах Казані показують авторські, фестивальні фільми, але не завжди великим числом сеансів, більше всіх цим може похвалитися, після к / т «Мир» мультиплекс «кіномрії» (на Січень 2015 г.). У мультиплексі «кіномрії» знижки студентам в першій половині тижня.

6 RLX Cinema

, Вул. Спартаківська, 2, корп.1. ☎ +7 (843) 526-56-66. 7 Корстон , Вул. Миколи Єршова, 1, ДТРК Korston Hotel & Mall Kazan. ☎ +7 (843) 279-31-21. 8 Каро Фільм , Вул. Петербурзька, 1. ☎ +7 (843) 238-20-20. ТРК Кільце, поверх 3 12 Grand cinema , Вул. Спартаківська, 6. ☎ +7 (843) 526-53-33. ТЦ Сувар Плаза 12 світ , Достоєвського, 30. ☎ +7 (843) 238-25-24. 12 3D Port cinema , Вул. Амірхана, 1б, РК РИВ'ЄРА. ☎ +7 (843) 526-56-66.

кінофестивалі [ правити ]

У кінотеатрі «Родина» і «Grand Cinema» (а так же к / т «Мир») проходить щорічний міжнародний фестиваль мусульманського кіно (раніше носив назву «Золотий минбар»), проходить в першій половині вересня.

Театри [ правити ]

Всього в Казані є 9 театрів, з них 3 академічних. Велика частина театрів розташовані в центральному, Вахітовском районі.

аквапарки [ правити ]

12 Казанський Аквапарк «Рів'єра» , Вул. Фатих Амірхана, 1. ☎ +7 (843) 526-57-57. 50 атракціонів, з яких 5 басейнів, 10 водних гірок, придатних як дітям, так і дорослим, 3 особливо екстремальних атракціону, окрема дитяча зона і SPA-зона. На особливу увагу заслуговує в аквапарку аква-бар, який знаходиться прямо в басейні. Крім аква-бару в аквапарку є бістро, лобі-бар, суші-бар і ресторан "Амазонка".

Будьте готові до черг на гірки, по вихідних тут буває багато народу, який приїжджає в аквапарк навіть із сусідніх республік.

12 барионикс , Вул. Мазитов Гафурі, 46. ☎ +7 (843) 570-09-00. 15 атракціонів, 6 басейнів, а також джакузі, сауна, солярії, кафетерій. Також в Казанському аквапарку є безліч розваг для дітей: басейни, дитячі водні гірки, досвідчені інструктори. Сам аквапарк розташований у великому розважальному комплексі "Калейдоскоп".

стадіони [ правити ]

  • Казань-Арена.
  • Центральний стадіон.
  • Бахетле. Мережевий магазин з багатим вибором татарської кухні. Тут є і конина (у всіх можливих видах), і напівфабрикати, і звичайно ж випічка. Хоча рівень цін трохи вище середнього, Бахетле напевно порадує око будь-якого покупця, втомленого від одноманітних Пятёрочек, Ашан і Стрічок, а татарська кухня прекрасна навіть у вигляді напівфабрикатів і упакованих в целофан пирогів.
1 Татподарок.ру

, Проспект Хусаина Ямашева, 71А, ТК "Бахетле", 2-й поверх (сувеніри і подарунки). ☎ +7 (843) 524-71-79. , Проспект Хусаина Ямашева, 71А, ТК Бахетле, 2-й поверх (сувеніри і подарунки) 10: 00-22: 00. Національні сувеніри Татарстану, Казані, Росії: магнітики, тарілки, брелоки, ляльки, головні убори - тюбетейки і багато іншого. Подарунки, сувеніри та предмети інтер'єру.

Казань, як і Татарстан в цілому, славиться солодощами (чак-чак, талкиш-келеве) і національної випічкою - беляш, Губад, ечпочмак (що в дослівному перекладі звучить як «трикутник»).

Досить дешево поїсти можна в «Доброї їдальнею», в самому центрі на вул. Баумана 21. Навпаки ЖД вокзалу - Яхина 13, а також Декабристів 83, і ще 2 адреси мережі. В наявності є вегетаріанська кухня і в свою чергу «Добра їдальня» веде пропаганду вегетаріанства.

У Казані є фруктоедческій магазин «Фруктовий світ», (Ямашева 63а) який намагається закуповувати фрукти сезонного вирощування і без хім. ОБРОБКИ. Фруктоїди і всім, хто «в темі», надається суттєва знижка, треба лише про це нагадати продавцям. Є доставка по місту. Регулярно проводяться зустрічі фруктоїди.

Мережеві кафе і ресторани [ правити ]

  • добра їдальня
  • Старий комору
  • катик

Середньої вартості [ правити ]

  • кондитерські:

12 Jam Bar , Вул. Профспілкова, 34. Приблизний контингент - від 17 і старше, щовечора різна музика, середні ціни в барі, вхід в основному вільний.

Де Зупинити [ правити ]

Готелів в Казані багато і різних. Ціни гуманніше, ніж в інших містах-мільйонниках, тобто за 3000-4500 рублів можна спокійно оселитися практично в будь-якому трьох- або чотиризірковому готелі в центрі і радіти життю. Пристойних готелів, що пропонують двомісні номери за 2000-3000 руб, набагато менше, але знайти їх теж не проблема: в основному це «Ібіс» і кілька місць в районі ж / д вокзалу, а також мережа готелів «Регіна», відгуки різні. Ціна в 2000 руб і нижче безумовно означає економ-клас, можливі нарікання. Єдиний виняток - це, мабуть, готель «Волга», у ж / д вокзалу, дешеві номери якою користуються незмінним попитом у економних мандрівників. Безліч хостелів і міні готелів. Туристичний напрямок розвивається і хостелів по Казані зараз більше 20. Є і такі, які пропонують багатомісні номери від 300 рублів. Якість різне. До 1400 за 2-місний номер, правда, як правило, зі зручностями на поверсі.

Готелі економ-класу найкраще шукати в Старо-Татарській слободі , Хоча в центрі вони теж бувають. Дорогі готелі, навпаки, групуються навколо площі Тукая. Їхати за готелями на околиці зазвичай немає сенсу: там не те, щоб великий вибір, та й дорога до центру відніме багато часу.

Крім Білайн, Мегафон і МТС, можна скористатися недорогий стільниковим зв'язком від Теле 2 (колишня "Ростелеком", "НСС", "Татинком"), а також Смартс (на його базі також працює віртуальний мобільний провайдер "Літай" підтримує мережу 4G і займає 5% ринку). Працює і активно розвивається 4G-мережу Yota.

Запобіжні заходи [ правити ]

Ситуація в сенсі безпеки стандартна для великих російських міст. Пізно ввечері небагатолюдно, іноді зустрічаються підозрілі компанії біля барів, що знаходяться далеко від центру - р-н Жилплощадка (Жилка), Кіровський район. Місто спокійний. Криміногенна обстановка низька у всіх частинах міста. Можна вільно переміщатися в усіх районах.

  • Раифский чоловічий монастир
  • Свияжск
  • Верхній Услон - село на високому березі Волги, навпроти Казані. Приголомшливий вид на місто.
  • Свіяжского Макарьевская пустель
  • болгар
  • Іннополіс