KazanFirst - У Казані на капремонт закривається міська лікарня №5: в будівлі стало небезпечно перебувати персоналу і пацієнтам

  1. Проект екореабілітаціі і функція ставка для міста

Суспільство 18:00 / 22 липня 2015

У Казані на капремонт закривається міська лікарня №5: в будівлі стало небезпечно перебувати персоналу і пацієнтам

З серпня медустанову припиняє прийом пацієнтів, а лікарів шести відділень тимчасово влаштують в інші лікарні міста

Юлія Яковлєва - Казань

Як стало відомо KazanFirst, міська лікарня №5 на вулиці Камала в Казані закривається на тривалий капітальний ремонт. Всі роботи повинні бути завершені на 1 березня 2016 року.

Сьогодні міністр охорони здоров'я Татарстану Адель Вафин разом з начальником управління охорони здоров'я Казані Рамилем Ахметовим і ректором Казанського державного медичного університету Олексієм Созіновим зустрівся з персоналом лікарні.

Рішення про закриття медустанови на капремонт було прийнято главою РТ Рустамом Мінніхановим, повідомив Вафин. Він оголосив, що підписав наказ про старт капітального ремонту.

На реконструкцію будівлі лікарні, визнаного пам'ятником архітектури республіканського значення (будівля 1935 року побудови), витратять близько 189 млн рублів.

Загальна площа реконструкції становитиме понад 7300 кв. м. Замовником робіт стало Головне інвестиційно-будівельне управління РТ, а генеральним підрядником ТОВ «Евростройхолдінг плюс».

«Нам дуже потрібен ремонт, хоч будівля і не визнано аварійним, але його знос становить 58%, - розповів головний лікар лікарні Юрій Коршун. - У нас був тільки ремонт фасаду перед Універсіадою ».

У січні в 5-й міській лікарні вже почався ремонт другого корпусу, де розташовуються приймальне, неврологічне, гінекологічне та інші відділення. Тимчасово їх розмістили в головній будівлі лікарні. На даний момент робітники зміцнюють тут перекриття.

«По термінах вони повинні завершитися до жовтня», - говорить про роботи заступник головлікаря з адміністративно-господарських питань лікарні Назім Зіятдінов.

поскаржилися міністру

Цього року капітальний ремонт запланований і в дитячому відділенні Республіканської інфекційної лікарні на вулиці обхідними. За словами Вафіна, в відомство надходило багато скарг на стан будівлі від батьків, чиї діти проходили там лікування. «Мами приходили до мене на прийом і скаржилися на умови перебування, - сказав він. - Поза сумнівом, ми наведемо це відділення в порядок »

Вафин пообіцяв, що колектив закладу буде збережений, ніхто не втратить місце - медиків тимчасово розподілять по інших лікарнях Казані, а пацієнтів (близько 200 чоловік) до 1 серпня мають виписати; важких хворих переведуть в інші установи міста.

275 осіб медперсоналу розподілять відповідно профілів по міських лікарнях: це РКБ-2, а також 11-я, 16-я і 18-я міськлікарні.

Лікарів найбільше турбує, чи збережуть після ремонту колектив в колишньому складі і як їх приймуть при перекладі в інших лікарнях. Чиновники пообіцяли співробітникам підтримати їх при перекладі в інші місця і запевнили, що всі соціальні гарантії їм буде збережено.

«Будуть створені сучасні умови роботи і у медперсоналу з'являться нові технології», - пообіцяв Вафин, додавши, що після завершення ремонту колектив лікарні буде відновлений в колишньому складі без втрат.

До капітального ремонту необхідно приступити вже через два тижні, оскільки влітку пацієнтів не так багато і немає загострень хронічних захворювань, сказав міністр.

Восени, на його думку, на лікарню зросте навантаження і почнеться опалювальний сезон - з цієї причини МОЗ поспішає звільнити будівлю для будівельників.

«Ми бачимо, в якому стані знаходяться перекриття, і вони вимагають заміни, - вважає він. - Розміщуватися тут небезпечно, і якщо ми не прийом це рішення вже сьогодні, то підемо на довгі терміни по завершенню капремонту ».

Перед Міністерством охорони здоров'я РТ стоїть завдання в короткі терміни повністю звільнити будинок і пустити будівельників, щоб вони могли швидко завершити роботи по зміцненню перекриттів і по заміні комунікацій. Тільки після виконання цих робіт в оновленій лікарні знову почнеться прийом і лікування пацієнтів.

На час капітального ремонту головлікар залишиться в лікарні стежити за роботою будівельників. Крім того, після реорганізації медзакладу 5-у міськлікарню приєднають до клініки казанського медуніверситету.

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою

Суспільство 18:25 / 23 червня 2016

Підприємства Кіровського району Казані продовжують забруднювати Адміралтейський ставок, незважаючи на початок його екореабілітаціі

У цьому році почнуть боротися з заілеваніем водойми, будуть вивозитися донні відкладення, тому влада просить місцевих жителів потерпіти неприємний запах сірководню. Потім свіже повітря повернеться, обіцяють вони

Ильнур Ярхамов - Казань

404 млн рублів протягом трьох років буде виділено на відновлення або, по-іншому, на екореабілітацію Адміралтейського ставка (це старе русло річки Казанка). Основні роботи пройдуть в наступному році, тоді ж очікується надходження левової частки фінансування - 360 млн з федерального і регіонального бюджетів. Про це напередодні повідомив 1-й заступник міністра екології РТ Рустем Камалов на круглому столі в Громадській палаті РТ.

У 2016 році Головне інвестиційно-будівельне управління РТ (ГІСУ) почне «частково вилучати» донні відкладення ставка і розчищати прибережну територію. Влада розраховує з часом перетворити це місце в туристичний центр.

Незважаючи на це, на ставок продовжують згубно впливати промислові підприємства.

ГІСУ влітку 2015 року розмістив на порталі держзакупівель тендер вартістю 17 млн рублів на розробку відповідної концепції очищення Адміралтейського ставка і оцінки його стану. У документах наголошується, що вода тут сильно забруднена , Стан ставка загрожує живим організмам і здоров'ю людини.

«Води ставка Адміралтейський віднесені до 5 класу якості води - екстремально брудні. Регулярно відзначаються перевищення ГДК. Донні наноси, сформовані в попередні роки, коли в ставок скидалися неочищені промислові, побутові, хозфекальних води, депонували [накопичували і зберігали] широку групу важких металів і нафтопродуктів в кількостях, що багаторазово перевищують фоновий вміст, і виявляють гостру і хронічну токсичність », - наголошується в документі

«З 16 підприємств, в тому числі промислових, у нас на обліку тільки два підприємства, які звітують. Це "Водоканал" і "Казанський вертолітний завод" », - нарікала Ірина Мустакімова, в.о. начальника відділу водних ресурсів РТ Нижньо-Волзького бассейного водного управління. Втім, на озері відзначають «незначне зниження» скидання стічних вод.
Як стало відомо KazanFirst (повний список підприємств-забруднювачів є в розпорядженні редакції), за два роки до 21 червня був складений 41 протокол про адміністративне правопорушення на Адміралтейському водоймі. Наприклад, 29 лютого 2014 року міський «Водоканал» скинув в ставок «господарсько-фекальні стічні води». Також в ставок зливових води міської каналізації скидав МУП «Міське благоустрій».

Камалов заявив KazanFirst, що найближчим часом буде підготовлений чорний список забруднювачів ставка. Він буде надано широкий розголос, щоб викликати громадський осуд.

Далеко не кращим чином з водним про ь єктом обошліс ь ще дев'ять підприємств: ЗАТ «Шкіргалантерейна фабрика», ВАТ АПК «Казанський льон», ТОВ «Кристал Плюс», ТОВ «Неон арт», ТОВ «Стройхімсервіс», МУП «Дорожнє ремонтно- експлуатаційне управління », ОАС« КазаньСпецСтрой », ТОВ« Об'єднана бетонна компанія »і ТОВ« Ташкояр ». Ряд зауважень на круглому столі було висловлено на адресу Казанського порохового заводу

«Проект екореабілітаціі не враховує проблеми, пов'язані з надходженням грунтових вод з шламових відвалів Порохової заводу (відходи продукту, складові пилові і дріб'язкові частини при промиванні руди - KazanFirst)», - заявив Ірек Зігантдінов, представник позаштатного помічника президента РТ Наталії Фішман. За його словами, через це вода в ставку зараз сильно окислюється.
Проблема шламових грунтових вод Порохової заводу триває вже давно, заявляє член-кореспондент АН РТ і експерт Громадської палати Венера Латипова. За її словами, експертам до сих пір не вдалося знайти офіційного підтвердження, що відвали належать заводу. «[Представники заводу] нам стверджують, що у них ніякого шламу немає, але ми ж бачимо в воді сильне окислювання», - нарікає науковець. Вона зазначає, що експертам закритий доступ до територій, де імовірно зберігається шлам: «туди не допускають нікого».

Так як проект в основному фінансується за рахунок Федерального агентства водних ресурсів РФ, то для реалізації екореабілітаціі все повинно бути офіційно і строго підтверджено, каже Латипова. Тому проблема «неофіційного» шламового забруднення Пороховим заводом випадає з проекту.
«Порохової завод існує кілька століть, ще при царях почався. Там виправдовуються, що раніше, при імперії, за часів СРСР, було іншу юридичну особу, а зараз - інше, тому документів немає і ніхто не винен », - пояснює виконавець інженерних вишукувань на водоймі Олег Нікітін.

Проект екореабілітаціі і функція ставка для міста

За словами Латипова, Адміралтейський ставок виконує дуже важливу гидродинамическую функцію для міста. Близько 24% накопиченої води - це ґрунтові води. Без ставка ці води хлинули були на вулиці Кіровського району, трапився б потоп. Вона зазначає, що 3 роки тому було підраховано, що екологічний збиток ставку становить 1,4 млрд рублів. Але в разі, якщо ставок не зможе більше в себе прийняти грунтові води, збитки місту складе вже 80 млрд рублів.

За словами Камалова, зараз зі ставка необхідно прибрати донні відкладення. Швидкість заілеванія водойми одна з найвищих в Татарстані - 20 см в рік. Середня глибина ставка становить 0,5 м. Тому необхідно буде отримати близько 150 000 тон мулу.
Латипова повідомила про результати досліджень дна. Виявляється, значна частка забруднень була нанесена в перші роки освіти ставка. А він був створений в 1957 році, коли було перекрито основне гирлі річки Казанка. Тоді підприємства зливали стічні води без всякої фільтрації. Росспоживнагляд встановив, що 40% мулу небезпечно і не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, каже вчений.

Камалов попередив місцевих жителів, що їм доведеться потерпіти неприємний запах сірководню. Хоча жителі і так часто скаржаться на нього. Запах посилиться під час очисних робіт, проте в майбутньому повітря в окрузі повинен значно покращитися і стати свіжим.

Нікітін розповів, що в ставку зараз «немає ніякої біологічного життя», вже давно не водиться риба, для неї немає кисню. Вивіз мулу дозволить запустити механізм природного самоочищення. Потім, через 2-3 роки, планується запустити у водойму товстолобиків і білого амура.

ПРЕДЛОЖИТЬ НОВИНА

Якщо ви хочете поділитися цікавою подією, скористайтеся цією формою