Курс молодого бійця або розповідь для тих, хто збирається Батьківщину захищати

З 1 квітня 2013 року по 15 липня починається весняний призов в армію, за ним піде осінній, який починається з 1 жовтня 2013 року і триває по 31 грудня року. Знаю ці цифри напам'ять, оскільки сам колись був призовником і, більш того, чесно відслужив. У даній статті я трохи розповім про призов і про саму службу в армії на особистому прикладі.
Відразу обмовлюся, що служити або не служити - це справа кожного і засуджувати я нікого не збираюся: кожна молода людина призовного віку повинен сам вирішити, чи варто йому захищати свою країну чи ні. Я пішов в армію в 24 роки, що досить пізно. Прийняв усвідомлене рішення і насправді не пошкодував. Сходив до військкомату, пройшов медичну комісію і отримав придатність за станом здоров'я класу «А1», розписався, де треба і поїхав додому - догулювати останні дні цивільного життя.
З 1 квітня 2013 року по 15 липня починається весняний призов в армію, за ним піде осінній, який починається з 1 жовтня 2013 року і триває по 31 грудня року У призначений термін приїхав до військкомату до 6 ранку, отримав дві сім-карти (одна - собі, іншу потім треба віддати родичам, але на ділі вони виявляються марні, особливо якщо вас везуть в далеку частину) розписався у військовому квитку і поліз в транспорт. До Єгоршино (це розподільник в Свердловській області) їхали близько 2 годин. Після прибуття відбираються всі заборонені предмети (алкоголь, наркотики, гострі ножі і тд.) В Єгоршино призовник може перебувати скільки завгодно часу, поки за ним не приїде якась військова команда. Причому той термін, який він провів у розподільнику, не вважатиметься за термін служби, так що можете не слухати людей, які говорять, що термін служби починається тоді, коли ти розписався у військовому квитку. Поки призовник перебуває в Єгоршино, йому починають прищеплювати ази військової служби (стройова ходьба, ранкова зарядка, швидке поглинання їжі, різні роботи).
Періодично в Єгоршино приїжджають представники військових частин і проводять з призовниками щось на кшталт співбесіди, причому від вас можуть легко відмовитися з різних причин, так само, як і ви можете відмовитися від тієї чи іншої армійської частини (втім, це право діє не більше трьох раз). Я знаходився в Єгоршино 7 днів.
Весь той час, що ви перебуваєте в розподільнику, ви носите цивільний одяг, а форму отримуєте, як тільки вас взяла якась команда. Як тільки вам видали форму, речовий мішок і інше обмундирування, ви чекаєте відправку. Якщо ви залишитеся служити в області (начебто зараз вийшов наказ, що призовник повинен служити в своїй області, але не впевнений) то поїдете на КамАЗах, якщо немає, то будете добиратися в поїзді.
Мене забрали служити у ВПС і ППО на Далекий Схід. 6 діб ми їхали до Хабаровська, а там теж потрапили в розподільник. Потім за мною приїхали з Приморського Краю і забрали вже в мою частину. У частині мене і інших призовників відправили на НПП (нештатное навчальний підрозділ). Можна ще потрапити в учебку і вийти звідти через 3 місяці молодшим сержантом, але у нас був саме НПП, де все відбувається протягом місяця. За місяць тут навчають усього, що знадобиться в подальшій службі: стройова підготовка, статутна підготовка, підготовка до присяги.
Після НУПа нас привезли вже в основну частину, де ми дали присягу, я потрапив в РВ і РХБЗ (рота охорони і радіаційно-хімічної біологічного захисту) - це роти, в яких, за ідеєю, кожен солдат повинен нести службу з бойовим зброю, але з усієї нашої роти до служби зі зброєю було допущено близько 30 осіб, я в тому числі. У російській армії взагалі дуже мало солдатів-строковиків допускаються до служби зі зброєю, так що це вважається дуже почесним і забезпечує особисту службову характеристику після демобілізації.
Про саму службу я розповідати не буду, хоча і повернувся звідти командиром відділення. Повторюся, що пошкодував тільки про те, що пішов в армію пізно, а то отримав би ще більше «булочок» від нашої держави. Мало не забув, як правило, добре відслужив срочникам пропонують залишитися служити за контрактом. Залишатися або не лишатися - це справа кожного, я ж просто перерахую плюси:
1) Досить висока з / п (молодший сержант отримує 33 тисячі рублів на місяць);
2) Безкоштовне житло в гарнізоні або можливість самостійного знімання за його межами;
3) Чи можна вступити в будь-якого ВНЗ країни на заочне відділення і армія буде за тебе платити (при цьому до основної відпустки додасться ще два сесійних).
Якщо ви точно вирішили служити, то у військкоматі краще не скаржитися на різні хвороби, травми і т.д., так як заберуть все одно (я знаю хлопця, якого в армію взяли із залізною пластиною в голові), але розподілять уже не в хороші війська, де ви можете отримати автомат, а в якісь ж / д, де доведеться працювати, як рабу на галері.
Найкраще йти служити в весняний призов: я почав в червні і в червні ж закінчив - залишилося цілих три літніх місяці на відпочинок. На фотографії зліва - я після демобілізації.
При приїзді в частину, краще усіма правдами і неправдами намагатися потрапити в роту охорони, здати іспит в вартову службу і отримати можливість служити зі зброєю. До тих, хто служить зі зброєю, ставлення в частині набагато більш поважне і заохочувальну.
Тепер дам кілька порад з приводу того, що потрібно взяти з собою з речей, крім тих, що будуть вказані в розданих вам пам'ятках:
1) Невелику суму грошей. 1000 рублів дрібними купюрами цілком вистачить, витрачатися в частині особливо нема на що, крім того на 2012-2013 роки грошове забезпечення для всіх військовослужбовців встановили на рівні 2000 рублів;
2) Якщо ти курець, то візьми побільше пачок сигарет з собою. Забирати їх ніхто не буде, але невідомо, скільки доведеться перебувати в розподільнику і чи буде можливість поповнити запаси;
3) На перших порах потрібно взяти з собою найдешевший телефон, потім рідні можуть вислати більш «казістий»;
4) Сім-карту краще купити на місці або попросити, щоб потім вислали тобі листом, так як в різних регіонах і містах щось працює, а щось ні. У мене в частині МТС взагалі не ловив.

Ну, ось і все, удачі! Сподіваюся, дана стаття виявиться корисною молодим призовникам!
Владислав Карель