Материнство> Продуктами бджільництва лікуємо дітей (перга, мед)

Маша

21 Жовтня 2005, 11:01

Коли була вагітна, почало випадати волосся, ламалися нігті і інші «радощі». Подруга порадила їсти пергу і досить скоро неприємності стали проходити. Я так звикла до перзі, що не припиняю приймати її вже третій рік. Явно помітила, що стала здоровішою, особливо, коли всі починають валятися від грипу. Моїй дитині два роки, я хочу почати її годувати пергою, тільки не знаю, скільки їй давати. Хто знає, розкажіть.

nmstarbo

21 Жовтня 2005, 11:49

Маша

21 Жовтня 2005, 14:12

Перга - найкраща з біодобавок, всі вітаміни, мікроелементи та інше необхідне в кращому поєднанні і самому прийнятному вигляді для організму. Якщо вживати підвищені дози, буде гіпервітаміноз, тобто надлишок вітамінів, а це ще гірше, ніж їх недолік. Це мене і лякає, тому цікавлюся, яка доза для дворічної дитини.
Детальніше дізнаєтеся через пошукові системи на запит «перга бджолина». Якщо знайдете про дозування, надішліть посилання, а я у відповідь поділюся своїми знахідками.

Nelumbo nelumbo

25 Жовтня 2005, 8:46

Перга - сильний алерген навіть для дорослих, добре, що у Вас не було реакції. Дитині я б не давала.

Туристка

26 Жовтня 2005, 2:04

Я б теж не стала давати біодобавки дитині.
Десь читала, що всю цю "хімію" краще давати, якщо вже дуже хочеться, тільки після 3-х років.
Але краще проконсультуйтеся у хорошого педіатра.

Mymble

26 Жовтня 2005, 5:55

Туристка,

наскільки я знаю, перга - це не "хімія", а продукт бджільництва, який, безумовно, має високу біологічну активність. Але якщо дитина алергік, то це йому, ясна річ, не можна вживати.
Ма-ша, ви правильно помітили, тут мамським форум, де в основному обговорюється особистий досвід ... Дитина ваш і тільки ваш, вам і вирішувати, чи годувати його "кращою з біодобавок". Ось ви потім нам, інертним мамкам, все і розповісте. наскільки я знаю, перга - це не хімія, а продукт бджільництва, який, безумовно, має високу біологічну активність

Маша

26 Жовтня 2005, 12:51

Щодо алергенність перги - абсолютна помилка! Алергенні всі продукти бджільництва, включаючи мед, прополіс, тільки перга НЕ алерген. З нею проблема в дозуванні. Будьте впевнені, я тут не останнє джерело істини знайшла, шукаю і в інших місцях, до речі, там народ більш привітний, втім, можливо і тут ще знайдуться подобрішаю, а, головне, знаючі, заради цього я тут.
У мене немає сумнівів, що я буду давати пергу своїй дитині, але коли точно дізнаюся дозування.

ЛМ-49

23 дек 2005, 00:51

Дорога Маша! Мені дивно, що ви, знаючи як корисна перга, не могли досі дізнатися про дозування для дитини. Я своєму "малюкові" (зараз йому 24 роки) з року стала давати по половині чайної ложки. Невістка зараз в пологовому будинку (поки не народила), їй я давала щодня по 30 грам з третього місяця. внука (або внучку) теж буду годувати пергою. Дивлячись де ви будете купувати пергу, в якому віде.Еслі в сотах, то виколупувати з ячеекв чайну ложку як мірку. Про дозуванні є на якомусь сайті, днями пошукаю і напишу вам.

ЛенаФ

23 дек 2005, 18:05

"Перга не є алергеном, її може приймати будь-яка людина - здоровий, хворий, немовля, старий старець. Задовільна доза перги (кожен день і все життя) ~ 10 грам на добу, а оптимум - по 10 г тричі на день за годину- два до їжі, таке дозування рекомендується і при туберкульозі; при гострій формі вірусних захворювань (грип, вірусний гепатит, СНІД) прийом перги слід збільшити вдвічі на весь період загострення хвороби. Тривале передозування веде до гіпервітамінозу, шкодить печінці, нирках, селезінці "- взято з сайту http://www.perga.ru/

totonya

23 дек 2005, 20:25

ЛМ-49

24 дек 2005, 2:49

LeF, ви спростили мою задачу, я вже пошкодувала, що обіцяла знайти сайт де пишуть про дозування пергі.Как побачила ваше посилання, так згадала, саме там. Здається на сторінці питань - розрахунок дози для дітей.
totonya, на справжню чисту пергу алергії не буває, напевно ви їли пергу з медом і алергія на мед.Ви впевнені в порядності пасічника від якого перга? Може що-небудь інше впарили?
Якщо будете годувати маленьких діток, виколупувати з стільників без меду, але у багатьох дітей від меду не буває наслідків. Своєму малюкові я дала соску обмазану медом, з тих пір він вже 24 роки щодня їсть мед, а пергу майже щодня

Маша

7 Січня 2006, 17:10

Спасибі за інформацію! Дійсно, на 3 сторінці цього сайту розповідають як дозувати пергу дитині. Шкода, що я довго не заглядала в цей форум - неприємно, коли на питання відповідають єхидством! Втім, тут виявилися не одні тільки вб'є. Сьогодні ж почну годувати пергою дитини. Щодо алергії я теж знаю, що бджоли вносять в пергу ферменти, які роблять його не алергенної, хоч би зібрана пилок була алергеном.
ЛМ-49, а коли ви почнете годувати пергою онука? Теж в рік, як сина? До речі, якщо онук уже народився, прийміть мої вітання.
А також з Різдвом.

ЛМ-49

8 Січня 2006, 2:11

Маша, народилася внучка! 23 грудня. Назвали Анастасія.
Невістка годує грудьми. Поки (тьху-тьху) все добре. Якщо не буде вистачати - станемо понмногу додавати пергу. Я і невістку годувала пергою в вагітності. Дівчинка слабенька, все думали. що важко перенесе, а немає, все було благополучно і пологи.

Valeria & Mark

9 Січня 2006, 15:03

Скажіть будь ласка, а де її потрібно купувати? щоб не була підробкою і взагалі де її продають?

Маша

9 Січня 2006, 19:00

ЛМ-49
Бажаю Насті здоров'я, а вашої невістки трохи менше клопоту! І щоб до року годувала грудью.Перга, звичайно здорово, але грудне молоколучше всего.другое справа, якщо молока не стане. Але я чула або читала, що перга допомагає лактаціі.Но я сама більше народжувати не збираюся.
Valeria & Mark я пергу купую в сотах давно, у мене постійний і надійний джерело в сенсі хороша перга. якщо немає знайомих, сходіть на ринок, тільки не купуйте в банках з медом - туди можуть натолкать чогось нібудь.Лучше всього в сотах. Може бути хтось ще знає, мені ж ось підказали про дозування дитині.

пташка

10 Січня 2006, 19:38

У мене два питання: навіщо соску в мед і навіщо при нестачі молока пергу?

ЛМ-49

11 Січня 2006, 2:45

ЦИТАТА (Пташка @ 10 Січня 2006, 15:43)


А що тут незрозумілого? Напевно кричав, а соску випльовував. А справ куча.Как ще втихомирити? Точно вже не згадаю, давно це було.
А щодо молокогонним властивостей перги я сумніваюся, втім, я не остання інстанція.Маша пише, що допомагає лактації. Може бути в тому сенсі, що з молоком з організму йдуть найважливіші речовини, а перга компенсує дефіціт.Самі знаєте, як волосся лізуть, зуби псуються. Я невістку як годувала при вагітності, так і зараз продовжую. Вона вутленька, груди маленька, а молока хватает.І я годувала до року.

пташка

11 Січня 2006, 15:17

ЛМ-49

12 Січня 2006, 2:49

ЦИТАТА (Пташка @ 11 Січня 2006, 11:22)


Я дуже рада за вас від того, що вам не зрозумілі справи ... Мабуть, ви тепер набагато краще влаштовані, ніж я 24 роки тому.
Що на вашу думку нормальне харчування? У моїх цілком заможних подруг дочки або невістки при вагітності і вигодовуванні мали явні ознаки нестачі вітамінів і мікроелементів, а вже годували їх за всіма науковими канонами, ні в чому не відмовляючи! Ви почитайте в інтернеті, що таке перга бджолина і у вас відпадуть питання. Ще я рекомендую для немовляти приготувати прополисное масло, дуже потрібна річ, але тільки на відміну отпергі, прополіс сильний алерген, будьте обережні!

Маша

29 Січня 2006 21:45

Питали де купити пергу - я зустрічала на інших форумах, що на ярмарку в Коломенському продавали. Тільки вона працює по-моєму обмежений час. Мене постачають знайомі.
А для чого прополисное масло? І як його приготувати? У мене з літа лежить клубок прополісу і я не знаю, що з ним робити. Іноді попадеться під руку, візьму, понюхаю, такий сильний, приємний запах, потім знову лежить. Він не псується?

Jeny

30 Січня 2006, 00:45

Продукти бджільництва є дуже сильними алергенами як для дітей, так і для дорослих. У 2-х річному віці я б не стала поки давати пергу. Оскільки алергія може проявлятися не відразу, а поступово накопичуючись, якщо є схильність.
Якщо ви хочете давати пергу своїй дитині, почекайте пару рочків.

ЛМ-49

30 Січня 2006, 4:57

Слава Богу, час не обмежений! Перепрала пелюшки, все приготувала на завтра, бідна моя сношенька заснула, я сиджу в сусідній кімнаті і онучку взяла до себе, щоб її мама поспала. Ось можу гідно відповісти всім, хто ще по своїм рокам не всі зрозумів. Я не істина в останній інстанції, але багато обпікалася на своєму віку. Повірте, прав був німецький канцлер: "Краще вчитися на чужих помилках, ніж на своїх". Я в свої 50 років добре це усвідомила. На жаль, я цю істину чула і в молодості, але без користі для себе. Ймовірно, життя так влаштоване, що вчитися можна тільки на власних помилках. Вмовляю я невістку є пергу і вона її їсть, але тільки при мені - бажаючи зробити мені приємне. Але я здогадуюся, що вона нехтує моїми рекомендаціями. І я думаю, що як їй буде важко вмовити свою дочку (мою внучку) піклуватися про своє здоров'я!
Чи не алерген - перга! Не бійтеся. Я своїй онучці стану давати в рік! Треба тільки враховувати, скільки, коли і в якій черговості!
Прополіс треба приготувати на жировій основі на водяній бані в пропорції 15%, а застосування найширше. вибачте, внучка

пташка

31 Січня 2006, 18:49

ЛМ-49,
Це чудово, що ви допомагаєте дітям. Але повірте, хоч я і менш досвідчена, на милування нема силування і ліки, в яке не віриш, не подіє на організм - науково доведений факт. Не хоче невістка пити пергу - навіщо змушувати? А тим більше давати її внучці, адже це їхня дитина і їм вирішувати, що давати, коли і навіщо. Я б напевно, якби була переконана в перзі, так як ви, переконала б невістку в необхідності перги, щоб вона сама захотіла її пити.

Філа

1 Лютого 2006, 18:09

А я ось зацікавилася цією пергою. А я ось зацікавилася цією пергою Справа в тому тчо моя доча як пішла в садок стала часто хворіти, не надто серйозно, в основному ГРЗ, але дуже неприємно. Я давала їй спочатку "Анаферон" два з половиною місяці з метою профілактики, коли занедужувала посилювала дозування. Зараз я нічого не даю, так як поговорила з досвідченим педіатром і він сказав, що не треба давати ніякі імуноповишающіе препарати "з метою профілактики", так якв (я) не даєте своїй дитині виробляти СВІЙ імунітет! Вона ПОВИННА хворіти, в від коли захворіла, то для полегшення стану, той же самий анаферон оч.хорошо. Я, в принципі, про це, так би мовити, здогадувалася, але дуже хотілося нормально ходити на роботу і що б дитина хоча б місяць відходив в сад без перерви! Загалом я до чого пишу-в плані профілактики всяких простудних захворювань можна давати пергу, це ж не ліки, правильно? Вона ж не завадить формуванню імунітету? Я розумію тчо можу і на сайті подивитися присвяченому перзі, але хотілося б почути від людей які вже це застосовували до своїх дітей! І знову ж таки коли немає "своїх джерел" де можна купити пергу ... якось небезпечно поукпать на ринку ...

ЛМ-49

3 Лютого 2006, 2:31

Так я нікого не насилую, невістка згодна, інша справа -діти малоорганізованої, вона просто-напросто забуває з'їсти пергу, ось і все! Так я і сама частенько закрутилася, ще й не те забиваю.І перга по-моєму не створює імунітет, навпаки, при нестачі вітамінів, мікроелементів та інших речовин перги імунітет слабшає.
Вибачте, треба йти.

Антінеа

3 Лютого 2006, 16:18

ЛМ-49

4 Лютого 2006, 2:40

Ви маєте на увазі давати трирічному малюкові маточне молочко? По-моєму такі продукти можна приймати не молодше 16-18 років.Це же потужний гормональний препарат! Бджоли готують його з перги і годують свою матку, а вона від такого корму за добу відкладає яєць більше ніж важить сама! Так що справа тут не в алергенність. А перга нешкідлива, якщо не пере6ірать.Снохе я давала до трьох столових ложок суміші з медом перед сном до пологів і по п'ять ложок з тиждень після пологового будинку, потім знову по три. Сама я з'їдаю по одній ложці, але чула, що при клімаксі потрібно побольше.Хочу попробовать.Кстаті, про маточне молочко я від багатьох досвідчених людей чула, що тільки в "Червоній галявині" його і варто брати, а інші сильно халтурять, якщо ще і не хімічат.Мне, на жаль шлях туди заборонений, поки онучка не підросте, тоді зводжу її, якщо путін не розжене там бджіл заради підйомників.

mama_Yulia

5 Лютого 2006, 17:13

[Quote = Антінеа 3 Лютого 2006, 14:24]
ЛМ-49, А як ви ставитеся до продуктів бджільництва від якоїсь фірми "Тенторіум"? Я брала краплі прополисное, мені сподобався ефект (в носик дитині Капіла), наскільки я знаю, там з перги теж щось є.

ЛМ-49

5 Лютого 2006, 23:18

[Quote = mama_Yulia 5 Лютого 2006, 13:19]
[Quote = Антінеа 3 Лютого 2006, 14:24]
ЛМ-49, А як ви ставитеся до продуктів бджільництва від якоїсь фірми "Тенторіум"? Я брала краплі прополисное, мені сподобався ефект (в носик дитині Капіла), наскільки я знаю, там з перги теж щось є.

[/ Quote]
Шкода, зараз не згадаю, на якому форумі дуже докладно серйозні фахівці раздраконілі цей тенторіум.но якщо попадеться, обов'язково дам ссилку.Насчет перги добре пам'ятаю, у них, здається хлі # ина називается.Спеціалісти сказали, що ці драже, навіть якщо містять пергу , то практично бесполезни.В мікроскопічних драже-скільки ж міститься перги? А я невістки давала цілий тиждень після пологів по 50 грам, решту часу по 30! Це треба проковтнути цілу упаковку тієї хлі # іни! Занадто дорого, проти перги, крім того, перга сама по собі досконалий продукт, навіщо її переробляти, сушити і дражированная? Та тільки щоб заробити величезну прібиль.Явно безсоромні люди, зате є гроші на рекламу
Щодо їх настоянки нічого не можу сказати, що не знаю.Для себе беру прополіс і кидаю в 70% спирт хорошої якості. Через місяць розчинна розчиниться, решта -в осаді.
Сподіваюся, в носик дитині ви капали не чисту настоянку, а розведену водою? інакше можна спалити!

mama_Yulia

6 Лютого 2006, 1:54

[Quote = ЛМ-49,5 Лютого 2006, 21:24]
Спасибі за відповідь. Розчин прополісу, який я використовувала, був водний, тому не розводила (ну, і, звичайно, на собі спочатку випробувала). Хотіла сама зробити, але не знайшла пропорцій для його отримання, хоча опис «процесу» виявила. А які пропорції ви використовуєте для приготування спиртової настоянки? Або тут потрібно пристосуватися, що називається, «на око»? І, напевно, прополіс свіжий повинен бути, або це не принципово? Нічого, що стільки питань? [Quote = ЛМ-49,5 Лютого 2006, 21:24]   Спасибі за відповідь А то знаєте, я вже років зо два цією справою цікавлюся. А ви, я так розумію - людина, в цьому добре розбирається. Все - таки, коли своїми руками зробиш, так з натурального продукту, спокійніше, як-то ...

ЛМ-49

7 Лютого 2006, 5:23

Часу багато, невістка трохи пріхворнула.Прідется ночувати тут і нянькою внучці і доглядальницею снохе.Синок, звичайно, не підмога -як не виховала в альтруїстичних поняттях, все одно -Мужики, він і в Африці -Мужики! Коротше -скотіна !!! Хоч і моя рідна синок.Спіт, не реагуючи ні на що.
А ми матусі, навіть у другому поколінні не втрачаємо материнських інстинктів.
Що значить "водний розчин прополісу"? я за своєю освітою чіпляюся до слів - чи може прополіс розчинитися у воді ?? Прополіс може розчинитися тільки в бензині, бензолі ... і в спирту. Для нас підходить тільки розчин в спирту. Найкраще прополіс розчиняється в 96% спирту, але такий розчин для зовнішнього вживання неприпустимий, по ому що спалює шкіру і особливо слизові! А в горілці 40% прополіс розчиняється. Найкраще спирт 70% .Але при використанні для малюків треба додавати воду для зниження концентраціі.Сейчас не згадаю співвідношення, але подивлюся свої запісі- я ж мати з 25летнм стажем (хоч синок думає, що давно сам по собі) (та й невістка)
Прополіс-продукт прекрасний, але користуйтеся грамотно.і я готова поділитися. І дам посилання

mama_Yulia

8 Лютого 2006, 3:46

[Quote = ЛМ-49,7 Лютого 2006, 3:29]
Доброго дня! Так. Чоловіки не відрізняються різноманітністю своєї поведінки ... [Quote = ЛМ-49,7 Лютого 2006, 3:29]   Доброго дня
Про водному розчині прополісу я читала і раніше, але днями придбала одну книжечку, називається «Здоров'я на крилах бджоли». Невеликий такий збірочку, під редакцією упорядника - М. Сухинина. Тут в описі прополісу написано «..., практично не розчиняється у воді ... Проте окремим НДІ вдалося розробити технологію, що дозволяє отримати розчин прополісу на Шунгітную воді». І далі - в розділі про застосування продуктів бджільництва для діток - «... можна використовувати водний розчин прополісу, який можна отримати, якщо натуральний подрібнений прополіс (20 г) залити дистильованою водою (200 г), нагріти на водяній бані протягом 1 год .. постійно помішуючи, потім профільтрувати ». (Сама ще не пробувала робити, не знаю, наскільки це вірно) Тому, побачивши у продажу той самий препарат - не здивувалася. Хоча - я треба сказати, вельми скептично ставлюся до будь-чого, розповсюджуваному за методом мережевого маркетингу. Тим більше, коли це стосується деяких продуктів, які видаються за ліки, панацею і т.д. У цьому плані, можна сказати, що я - за «традиційну медицину», тим більше що я - лікар. А до Пчолкіну продуктам у мене так би мовити є в наявності «кредит довіри», оскільки, родичі мої (дід, дядько, батько) колись тримали пасіку і можна сказати, я там виросла.
Так ось, спробую зробити спиртовий розчин, як ви радите - 70% -м спиртом. А на 100 мл скільки потрібно прополісу і знову ж, він не втрачає своїх властивостей? У мене річний (2005), в холодильнику лежав ?????? Чи піде?
Спасибі за спілкування. Здоров'я вам і вашим близьким.

ЛМ-49

9 Лютого 2006, 11:33

mama_Yulia, я, як и ві, только за традіційну медицину (хоч я не лікар). А до того, что не входити в фармакопею, ставлю Обережно и сильно критично. Знайомі вважають, что це від віку, но я і Ранее НЕ накидати на будь-яку панацею, чарівні краплі, бади. Віняток - продукти бджільництва, но це ж не ліки, а елемент здоров'я. Перга, Звичайно, менше відома, чем мед, но ее и значний менше в Вулик, тому и не всім дістається. Настоянку я роблю не в пропорції, оскільки її дотримати неможливо. У прополісу не буває точного складу. Іноді відсоток воску невеликий, іноді майже один віск. Кидаю в спирт з великим надлишком і іноді збовтую. За місяць всі розчиниться, що може. Злийте через марлю і використовуйте, а осад залийте повторно. Вторинний розчин використовуйте для нової настойки, а майже білий осад (віск) можна розплавити для якоїсь мазі, а краще викинути. Ваш прополіс 2005 року, та ще в холодильнику - свіжий! Я і десятирічним користувалася. А що йому може бути? По-моєму, він і сто років не псується. Ну може, трохи ослабнуть антибіотичні властивості. До речі, настоянка на мою рецептом сама концентрітованная і при охолодженні може помутніти, тобто зайвий прополіс з розчину переходить в емульсію. Зігрієте і знову стане прозорим. Малюкам добре лікувати отит, моя знайома лікувала. Точно не пам'ятаю, але знайду папір з рекомендаціями від пасічників з сайту Перга. Я у них одного разу замовляла, коли мене вчасно не забезпечили і мені з пергою надіслали рекомендації про пергу і прополіс. Ще можна зробити прополисное масло, але не всі жири для цього однаково хороші. Краще за всіх - персикове масло. Внучка моя подає сигнали.

mama_Yulia

11 Лютого 2006, 2:59

Маша

16 Лютого 2006, 13:35

За 50 грам перги, це не занадто? Можна нашкодити.
Розкажіть, як зробити прополисное масло. Мені надсилали безкоштовно, але незручно просити. А прополісу трохи є.
Мені б таку свекруха як ви. Я б на неї молилася.

ЛМ-49

17 Лютого 2006, 9:30

У мене дуже мало часу, я не встигну описати, як робити масло, спробуйте зайти на цей форум
http://www.forums.harbor.ru/showthread.php...10&pagenumber=1
там, по-моєму є докладний опис. Якщо помилилася, потім знайду, в якому форумі і напишу вам. Зрештою, знайду час і детально сама напишу. Але за посиланням зайдіть, там і про мед, і пергу, і посилань багато. 50 г перги в день - не багато на один тиждень, можна і більше.
Дякую за комплімент. Невістка мене теж цінує, хоч не молиться. Я надокучаю бурчанням, особливо синові.

mama_Yulia

17 Лютого 2006, 18:13

ЛМ-49
Я вам ссилочку в приват відправила, отримали?

ЛМ-49

20 Лютого 2006, 10:03

mama_Yulia спасибі вам! Прочитала приват від вас. Чим цінний форум - знаючі люди дають посилання саме на те, що тобі потрібно, сама б це довго шукала, потім читала б ідіотські сайти, де одна реклама. Ваша інформація - саме те, що потрібно.
Прошу у всіх вибачення за оффтоп. Готова спокутувати провину, поділюся тим що знаю сама.

Маша

28 Лютого 2006, 10:16

Дякую за посилання ЛМ-49 Я все прочитала і знайшла про прополісной мазі. І багато іншого цікавого. Там безліч посилань про мед, пергу, прополіс. Всім раджу зайти.

ЛМ-49

1 Березня 2006, 22:09

Гуляла з онукою у дворі, дивлюся, дівчинка з такою ж коляскою. Привід для розмови. Говорили, звичайно, про дітей, про здоров'я. У дворічного синочка її подружки отит, три дня лікують, не допомагає. Я порадила прополісную настойку як надійний засіб від отиту. Моя нова знайома тут же подзвонила подружці, а та через п'ять хвилин прибігла до нас. Скінчилося тим, що я відлила їй пляшечку своєї настоянки, розповіла, як лікувати і незабаром мені подзвонили з вдячністю - синок видужав. Півтора роки тому моя невістка пролила на ногу окріп. Я тут же змастила прополісним маслом і продовжували його накладати до загоєння. А треба зауважити, що прополіс відразу знімає біль. Це кращий засіб від опіків. Таких випадків можна пригадати багато. І інші користуються прополісом, медом, пергою в лікувальних цілях. На форумі завели розмову про перзі, тільки на мій погляд назва не дуже вдало. По-моєму, я вибрала гарне назву і ця тема ширше.
Запрошую всіх розповісти про свій досвід лікування дітей продуктами бджільництва. До речі, мед лікує не гірше багатьох аптечних ліків, при цьому не викликає побічних дій (виключення алергія). І приємніше ковтати мед, ніж аспірин!

Вятич

2 Березня 2006, 1:01

ЛМ-49, дуже важлива тема. Вітаю!
Є багато хороших книг про використання меду і продуктів пчеловоства для підтримки здоров'я.
Нам ще в кінці 80-х пощастило з книгою д-ра Д.С. Джарвіса "Мед і інші природні продукти", изд. Міжнародного інстр. технології та економіки бджільництва "АПІМОНІЯ" в 1988 р в Бухаресті. Оригінальна назва книги ширше: FOLK MEDICINE. A Doctor's Guide to Good Health, by DCJARVIS, MD
Крім рекомендацій по застосуванню меду і продуктів бджільництва дає корисні відомості (і рецепти) про значення калію, йоду, бурих морських водоростей, касторової і кукурудзяної олії, яблучного оцту.
Зокрема д-р Джарвіс рекомендує випивати 1-2 склянки в день такого "сиропу": вода, 1-2 ч.л. яблучного оцту, 1 ч.л. меду, і (якщо потрібен додатково калій) - 1 крапля розчину Люголя.
Ясно, що яблучний оцет повинен бути саме "яблучним оцтом", а не оцтовою есенцією - підфарбованою і ароматизованої. Значить в сучасних умовах - домашнього приготування (навіть в спеціалізованих магазинах - ніякої гарантії).
Мед - від пасічника, якого добре знаєте. Непорушне вимога: бджіл не підгодовують цукром або патокою (ні навесні, ні восени - ніколи). Не знаю куди дівати мед зібраний в період, коли бджіл лікували антибіотиками. У всякому разі це не якісний продукт. (Сподіваюся все ж є пасічники, які застосовують антибіотики - адже справлялися ж 80 років тому! На жаль самий "екологічний" пасічник, якого знаю - хороший приятель, каже що все ж під зиму ніж то там обробляє вулики).
Про рецептах: робимо медовий компрес у випадках, що не здався кашлю. На ніч спину і груди (крім області серця) мажемо медом, обгортали щільною паперовою серветкою і чим-небудь вовняним. Вранці знімаємо мед вологим рушником. Траплялося робити компрес і три ночі поспіль.
Бажаю ЛМ-49 і темі удачі і довголіття!

ЛМ-49

2 Березня 2006, 2:13

Привіт Вятич! Дякую за підтримку. У мене ця книжка є і ще кілька книжок Апімондії (тоді вони коштували дуже дорого).
Я медовому компрес волію растирку прополісной настоянкою. Потрібно обкладати чимось стареньким, інакше прополісом забрудниться білизна. Бувало, моторошний кашель проходив після однієї розтирання! Правда в НЕ запущених випадках.

Маша

2 Березня 2006, 10:51

Я згодна з ЛМ-49 - моя тема не блищить назвою, але я її відкривала тільки щоб дізнатися про дозування перги для дворічної дитини. Я зовсім не думала, що та тема приверне стільки народу. І я підтримую відкриття цієї теми.

Violla

2 Березня 2006, 11:58

Але все-таки з продуктами бджільництва потрібно аккуратнее- це ж найсильніший алерген! Тим Боель з дітьми, і тим більше з маленькими ...
Звичайно корисно, але дуже небезпечна це штука ....

Ambera

2 Березня 2006, 14:02

Ми медовим воском прогрівання робили, замість парафіну. І так мед їмо. А ось де ви берете настоянку прополісу?

Маша

2 Березня 2006, 14:29

Violla, згодна, що мед і прополіс сильні алергени, але, думаю, що медовий компрес і прополисная розтирання не зашкодять, а перга і зовсім не аллергенна ні для кого. Я почала її є при вагітності і не прекрашается досі. Нещодавно почала годувати і дворічну дочку, але почала б раніше, якщо б знала, скільки можна дитині.
Ambera, заради бога, розкажіть, як робити прогрівання воском. Я перерила купу про Парафінолікування і дізналася, що не всякий парафін підходить, від свічок, наприклад, не можна. Мені добули кілограм хорошого воску, але як користуватися не знаю. Він плавиться при 64 градусах - значно вище парафіну, можна обпектися. Тому й не можу користуватися.
Як зробити настоянку - написала ЛМ-49 в темі "Я здорова. А моя дитина?" Головне, як я зрозуміла - спирт 70%, не більше, не менше.

ЛМ-49

2 Березня 2006, 19:00

Дорогі мами (і бабусі)!
Вибачте за оффтоп, мене відпустили з роботи ще до обіду щоб я могла готуватися до свого ювілею - завтра мені 50! Я кручусь як білка, невістка допомагає. Ось виникла суттєва пауза, заглянула сюди. Ймовірно, сьогодні будуть і інші можливості зайти сюди. Я рада, що нова тема прийнята. Вважаю себе досить просунутою в цій темі і готова ділитися своїми знаннями, а й мені цікаво, що знають інші. Нагадаю, що моєю онукою тільки третій місяць і мене, природно, цікавить те, що прийнятно для такого малятка, втім, вона росте! Знаєте, я раптом зрозуміла, що рекомендувати дуже легко (хоч і перевірений досвід), але застосовувати чужий страшнувато. Я думаю, що всі учасниці повинні пам'ятати - користуватися рекомендаціями слід обережно, краще після декількох підтверджень інших учасниць. Вибачте за старече рутинерство, але це життєвий досвід.
До речі, мене дуже зацікавив спосіб прогрівання воском. Моїй онучці це поки не знадобилося, але мені самій таке потрібно (вибачте). Якщо можна, розкажіть детальніше.
Лідія Іванівна, поки 49 років.

Solnishko

2 Березня 2006, 19:40

аська

2 Березня 2006, 20:21

ЛМ-49

2 Березня 2006, 22:04

Дівчата, вибачте, якщо не встигну, все закрутилося, поки є пауза. Що ви запитали, я знаю, постараюся встигнути.
Настоянку прополісу НЕ РАДЖУ купувати готову! вона робиться просто і буде гарантія, що ви отримали те, що треба.
Мед в молоко - мені сумнівно в корисності, хоч я теж так роблю. Пропоную це серйозно обговорити. Я читала про це і думки протилежні, причому у сторін хороші аргументи!
Мед при сухому кашлі дратує в чистому вигляді (і без кашлю!) Тоді розчиніть у воді, точно не буде роздратування, впевнена.