Монастир УПЦ, де наркомани і алкоголіки проходять реабілітацію за програмою «12 кроків», провів семінар для священиків і психологів

12 лютого в конференц-залі чоловічого монастиря ім 12 лютого в конференц-залі чоловічого монастиря ім. Сави Освяченого УПЦ (МП) в Мелітополі (Запорізька обл.) Пройшов семінар з проблеми хімічної залежності. У семінарі взяли участь священики єпархії, психологи, соціальні працівники, колишні наркомани і алкоголіки, які проходять лікування в реабілітаційному центрі монастиря, а також співзалежних - члени їх сімей, повідомляє "Релігія в Україні" з посиланням на місцеві вести .

У заході брали участь також представники з Мелітополя і району, а також Михайлівського та Веселівського районів.
Роман Дубовой, лікар-нарколог із Запорізького наркодиспансеру розповів про проблеми хімічної залежності та можливі шляхи її вирішення. Протоієрей Ігор Старинін пояснив, які є методи боротьби з цією психологічної, духовної і соціальної хворобою. Своїм досвідом поділилися психологи державних установ і консультанти реабілітаційного центру при монастирі.
З 2005 року в монастирі ім. Сави Освяченого почала працювати група анонімних алкоголіків, які працювали за програмою «12 кроків». Через два роки створено реабілітаційний центр. З 2007 року через реабілітаційний центр пройшло 620 осіб. Не всі вони після пройденої терапії повернулися до нормального життя.
Приїжджаючи додому, наркомани і алкоголіки знову потрапляли в своє колишнє оточення, зустрічалися з колишніми друзями-наркоманами. Витримати цей тиск дуже складно, тому багато хто повертався на колишній шлях. Однак є такі люди, У заході брали участь також представники з Мелітополя і району, а також Михайлівського та Веселівського районів які видужавши, зуміли втриматися і стали вести здоровий спосіб життя. Працівники реабілітаційного центру не кидають своїх колишніх підопічних, телефонуючи їх по телефону. Про свій шлях розповів колишні наркоман Дмитро К., який сьогодні працює консультантом при реабцентрі.
- Семінар пройшов в Запорізькій єпархії вперше, - сказав владика Лука (Коваленко), архієпископ Запорізький і Мелітопольський. - Священики вивчають в церкві богословські предмети, знайомляться з соціальним служінням церкви, але фактично не знають, як працювати з алко- та наркозалежними, священики не знають. До священикам приходять матері, дружини алкоголіків і наркоманів і питають поради, як їм поводитися з залежними синами і чоловіками. Священик може сказати «Терпи!», Але не підкаже, до кого реально звернутися, де знайти допомогу. Для того, щоб вирішити цю проблему, і зібраний семінар. Ми всі є свідками того, що відбувається з нашою країною. Алкоголізм - це проблема, яка б'є на економіку, політику, міжособистісні відносини і в цілому впливає на стан нашої країни. Це впливає і на оборонну здатність країни, ми всі знаємо, скільки приходить зведень із зони конфлікту на сході країни про те, скільки смертей приходить в результаті алкоголізму. Боротьба з цією проблемою важлива тим, що страждає сім'я. У нас немає матеріальних засобів, які ми могли б вкласти в рекламу, але у нас є могутній засіб - слово, з його допомогою потрібно розповідати людей про цінності, які вони втрачають і прагнути зберегти сім'ю. Цей семінар в першу чергу повинен допомогти учасникам осмислити роль сім'ї в нашому житті.